Panasonic 42AS650 czy 42AS740/750

pociej

New member
To prawda że 740/750 ma podświetlenie Direct/Full Led jednak bez wygaszania co znajdziemy u Toshiby L7453?
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Tak - ma podświetlenie tylne, natomiast nie jest ono sterowanie strefami, stąd jakościowo wypadnie podobnie jak krawędziówka.
 

mvladez

New member
@ Karpaj - czyli Toshiba ma szansę na plamę pierwszeństwa w swoim segmencie? :) Widziałem co pisałeś i sprawiałeś wrażenie zachwyconego :)
 

pociej

New member
No to mam zagwozdkę...

Już myślałem że AS740/AS750 wygra pojedynek trzech, stając w szranki z PFS7109 (PFS7509 jeszcze nie mam i mam obawy co do softu Philipsa) i L7453, a tu taka wiadomość...
Chyba pozostaje powrót do Toshiby.
 

Pastusiak

New member
To jak jest z tym panasem w koncu? Podswietlenie tylne ale sa strefy? Temat tak jakos sie urwal a jest to dla mnie istotne bardzo bo toszyba (celowy zabieg) ma przeswietlone krawedzie i nieudolnie czyta usb co nie da mi spokojnie zyc. Forest obiektywnie po dluzszym czasie jakie wrazenia z tv? Jakosc sygnalu sd jak? Plynnosc (banding? Lag?) jak nie ma kwiatkow to zamawiam bo mam juz dosc
 

dominlesne

New member
Jeśli pytasz o local dimming, to w serii as7xx jednak nie ma. USB to można zastąpić Mirracast - pytanie tylko, czy wszędzie działa to jak należy?
 

Forest89

Active member
Bez reklam
Pastusiak, seria AS740 i AS750 nie ma wygaszania strefowego (local dimming). Są jakieś strefy, ale odpowiedzialne za dobór koloru i kontrastu. Wygaszanie jest dopiero w najwyższym modelu AS800.

Obiektywnie po tym dłuższym czasie jak użytkuję ten TV to napiszę jutro w wątku o teście AS740 ;) Dziś jestem już wyrąbany po całodziennej trasie :( Pozdro!
 

tedzikooo

New member
jako pracownik euro mogę potwierdzić że obraz w as650 jest opóźniony... Eurowskie reklamy jakie u nas lecą na tym modelu są opóźnione o dobrą 1s. Sprawdzę jeszcze w tym tygodnmiu czy to wina sygnału czy tez egz.
 

marcus58

New member
jako pracownik euro mogę potwierdzić że obraz w as650 jest opóźniony... Eurowskie reklamy jakie u nas lecą na tym modelu są opóźnione o dobrą 1s. Sprawdzę jeszcze w tym tygodnmiu czy to wina sygnału czy tez egz.

Niestety mogę to potwierdzić. Byłem w euro obejrzeć na żywo 42AS650. Wprawdzie ten model nie był wystawiony i podłączony ale był większy model. Dosyć dziwnie to wygląda gdy na całej ścianie przeróżnych telewizorów leci to samo a jeden, konkretnie 47AS650 się opóźnia.

Może udało by się podczas testu tego modelu sprawdzić to zachowanie, tym bardziej czy ma to wpływ np. płynność.

Miałem ochotę kupić AS650 ale po tym co zobaczyłem mam wątpliwości. Nie wszystko da się sprawdzić w warunkach sklepowych, a nie chciał bym żeby się okazało np. że elektronika nie wyrabia się z "ulepszaniem i polepszaniem" obrazu.
 

Forest89

Active member
Bez reklam
Ale oprócz tego w obrazie coś złego zauważyłeś? Oglądając w domu ma to chyba zerowe znaczenie. Prawdopodobnie telewizor opóźnia obraz by go prawidłowo obrobić klatki i wypuścić upłynnione, bo chyba o to chodzi.
 

tedzikooo

New member
dobra sprawdzone jeszcze raz. Napiszę tak bez obaw, po prostu nasz eurowskie reklamy powoduja że panasonic jakąś opóźnia. Włączyłem na inny kanał czyt. tvn porównując z innym całkowicie modelem i obraz hula jak trza:) Wina jest naszego prawdopodobnie tego kanału, dziwnie jakąś obrabia. Różnice jakie zaszły po ET60 (bo można chyba tak jego nazwać następcą) to bardziej kolor czarny to czarny, dźwięk ulepszony, obraz nadal jak żyleta pomimo tego marketingowego 1200 Hrz, nie grzeje się tak już z tyłu obudowa bo dali plastik.
 

marcus58

New member
Ale oprócz tego w obrazie coś złego zauważyłeś? Oglądając w domu ma to chyba zerowe znaczenie. Prawdopodobnie telewizor opóźnia obraz by go prawidłowo obrobić klatki i wypuścić upłynnione, bo chyba o to chodzi.

Generalnie masz rację. Tylko że to co piszesz, robi (obrabia i upłynnia), mniej lub bardziej każdy telewizor stojący obok, a tylko ten opóźniał obraz bardziej niż inne. Stąd właśnie wątpliwości. Na pewno nie chciał byś mieć konsoli podłączonej do takiego tv który obrabia i upłynnia z sekundowym opóźnieniem.

Myślę że może wpływ na to ma jakość sygnału puszczanego przez jakieś rozgałęziacze, może włączony tryb demo. Kolega wyżej trochę rozwiał wątpliwości.
 

Forest89

Active member
Bez reklam
Pytaliście w moim teście AS740 o konsole, ale niestety konsoli się pozbyłem i nie mam jak sprawdzić jak się sprawuje w połączeniu z nowym Panasem :(
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Sprawdzałem przez kilka godzin wczoraj na różnych kanałach , na różnych ustawieniach, na różnych podświetleniach i nic się nie zacina.
 

pociej

New member
Z tego co wiem to AS740/750 ma pełne podświetlenie ledowe a w ww. teście jest opisany jako krawędziówka...

Jak to w końcu z AS740/750 jest?
 

Nocny_Marek

New member
Szkoda tylko, że w testach na trustedreviews.com model tegoroczny AS740 wypadł nieco gorzej niż poprzednik l42ET60 - 2D i 3D o punkt wyżej niż zeszłoroczny model.
A niby AS740 jest odpowiednikiem serii DT60 zeszłorocznej, a nie ET60. No, ale nie widziałem osobiście, nie wypowiadam się. Widziałem obraz AS650 i z dvb-t wyglądał marnie nie tylko na SD, ale i HD co mnie zdziwiło...
 
Do góry