Panasonic 42AS650 czy 42AS740/750

Forest89

Active member
Bez reklam
Witam. Zastanawiam się nad kupnem nowego TV. Początkowo chciałem kupić zeszłoroczną serie DT, ale raczej nie warto się uwsteczniać, szczególnie, że nowa seria podobno ma bardzo dobrą czerń.
W sklepie oglądałem dziś 42AS650. Ładny telewizorek, ale tu pytanie, czy może warto dopłacić do wyższego modelu AS740? Z tego co wiem ma dodatkowo tuner satelitarny DVB-S2 oraz wbudowaną kamerkę do Skype (według mnie fajny bajer ;) ). Niewiem tylko czym się różni od modelu AS750? Ktoś mógłby wyjaśnić?

Mam jeszcze parę pytań:
1. Czy wszystkie te telewizory mają taką samą matryce?
2. Ile mają par okular 3D?
3. Czy poprzez ten cały PVR można nagrywać wszystko co aktualnie leci na ekranie na zewnętrzny dysk USB? Czy będą jakieś przeszkody, typu prawa autorskie itp?
4. Jak z czernią w tych tv bo różne opinie czytam.
 
Ostatnia edycja:

boxster

Member
Kiki pisał w innym temacie, że AS650 już się testuje i za 2 dni będzie pełen test. Wstępnie wiadomo, że czerń to miazga - oczywiście w pozytywnym sensie tego znaczenia.

Jeśli chodzi o różnice pomiędzy modelami to znalazłem coś takiego:
- Panasonic A400 (32, 39, 42, 50 cali) – modele najniższe, bez 3D, Smart TV i innych dodatków.
- Panasonic AS500 (24, 32, 39, 42, 50 cali) – przeglądarka internetowa, wbudowane WiFi i funkcje sieciowe
- Panasonic AS600 (32, 39, 42, 50 cali) – pierwszy model z my Stream (podpowiedzi treści z TV i sieci)
- Panasonic AS650 (39, 42, 47, 50, 55, 60 cali) – pierwszy model w tym sezonie z nagrywaniem treści na dysk twardy, 3D i funkcją TV Anywhere (streaming sygnału z tunera telewizora na ekran komórki lub tabletu – przez sieć w dowolne miejsce).
- Panasonic AS740 (42, 47, 55 cali) – to co wyżej plus kamera.
- Panasonic AS750 (42, 47, 55 cali) – to co wyżej, ale bez kamery, za to z dwoma tunerami TV.
- Panasonic AS800 (47, 55, 60 cali) – najwyższa seria Full HD. Info Bar (belka informacyjna u dołu wyłączonego telewizora – pogoda, wiadomości od rodziny itp), wszystkie inne funkcje smart, local dimming i hexa processing engine
- Panasonic AX800 (50, 58, 65 cali) – Ultra HD, certyfikat THX, local dimming pro,
- Panasonic AX900 (55, 65, 85 cali) – najwyższa seria (dostępna od połowy roku). Ultra HD.
 

Pastusiak

New member
a jak z matrycami? które są 50,100 i 200hz ? osobiście celuje w as650 w wersji 55.. czekam na test z niepokojem
 

Forest89

Active member
Bez reklam
boxster, AS740 oprócz tego, że ma kamerę do Skype to ma jeszcze tuner satelitarny DVB-S2, czego właśnie nie ma AS650. Za to AS750 ma podwójny tuner dzięki czemu można jeden program nagrywać a drugi oglądać. Mnie właśnie odpowiada bardzo AS740 i już go zamówiłem, jutro będzie do odbioru. Jeśli AS600 jest chwalony przez Kikiego to gorzej nie może być w lepszym modelu :D Będzie TV w domu to opiszę wrażenia ;)

Z moich rozeznań wynika, że telewizor ma jedną parę (2 szt) okularów 3D, więc trochę słabo, ale są pasywne więc kosztują jakieś 60 zł.

Jeszcze jakby mi ktoś odpowiedział jak jest z tym nagrywaniem PVR programów na dysk USB? Nie jest to czasem jakiś dziwny format do odtwarzania tylko w telewizorze? Czy może bez kłopotu da się odtworzyć na kompie??
 
Ostatnia edycja:

Forest89

Active member
Bez reklam
A jak ma być.. Czerń oczywiście jest rewelacyjna! Wszystkie Philipsy oraz Panasonic'i mają rewelacyjnie głęboką czerń.. Nowe Panasy, mogą stawać w szranki z plazmami co do czerni..
Mówisz serio czy ironizujesz? :D

Tak czy siak, telewizorek zamówiony, jutro odbiór i sprawdzę na własnej skórze. Jutro dam znać ;) Ale podejrzewam, że jeśli chodzi w ogóle o możliwości względem mojego starego Panasa 37LZD800 z 2008 roku to i tak się zachłysnę :mrgreen:
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
psiaja - Oczywiście że mogą.
I nawet jak będziesz próbował dezawuować te modele najwyżej się ośmieszysz
Panasonic TX-42AS600E – telewizor dla Polaków [test] | Obywatel HD
Tu masz potwierdzenie na temat Panasonica.

Na temat Philipsa też wkrótce znajdziesz.
I musisz jeszcze dołożyć do swej listy nielubianych nowy model Toshiby:
http://www.hdtv.com.pl/forum/toshib...-podswietleniem-led-czyli-uczta-dla-oczu.html

I przygotuj się jeszcze na kadzenie - Philipsa PFS7509 - super obraz, czerń i dźwięk.
 

Stanley

Member
Bez reklam
Jeszcze jakby mi ktoś odpowiedział jak jest z tym nagrywaniem PVR programów na dysk USB? Nie jest to czasem jakiś dziwny format do odtwarzania tylko w telewizorze? Czy może bez kłopotu da się odtworzyć na kompie??

Odpowiem na przykładzie serii DT60 z 2013r. , przypuszczam, że tutaj może być podobnie:
1. Nie da się odtworzyć plików na kompie, ponieważ aby w ogóle móc nagrywać, dysk musi być sformatowany tylko i wyłącznie w telewizorze. Odtwarzanie jest potem możliwe tylko w tym telewizorze. Dysk (partycja) są niewidoczne po podłączeniu do komputera. Ale w przypadku DT60 wyczaiłem możliwość "wyciągnięcia" nagrań przez sieć i zapisanie ich na komputerze (przypuszczam także w innych modelach, mających funkcję strumieniowania nagrań przez sieć).
2. Nagrywać można tylko strumienie z wbudowanych tunerów cyfrowych (DVB-T/C/S). Nie można z wejść/źródeł zewnętrznych, np. HDMI, Scart.

Najlepiej spójrz co na temat nagrywania mówi instrukcja obsługi, dla nowych modeli chyba już są dostępne?
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

espablo

New member
3 modele i który teraz wybrać, będzie ból głowy
Toshiba 47L7453DG
Panasonic TX-47AS650E
Philips 47PFS7109 bądź philips 47pfs7509

Pod względem awaryjności ma ktoś jakie dane która marka przy TV ma najmniejszy indeks ?
 

psiaja

Member
psiaja - Oczywiście że mogą

Mam duży szacun do Twej pracy i wiedzy.. Jednak w Twych testach to czego mi bardzo brakuje, to CYFEREK określających jasność, barwę itp, itd.. Wszystko co opisujesz, to są Twoje subiektywne odczucia..
Gdy cyferki potwierdzą Twoje słowa, to już nie będę ironizował na temat telewizorów LCD z super czernią PDP
 

Forest89

Active member
Bez reklam
Najlepiej spójrz co na temat nagrywania mówi instrukcja obsługi, dla nowych modeli chyba już są dostępne?
Dzięki za odpowiedź. W sumie trochę szkoda, ale z drugiej stronie nie ma pliku, który by komp nie widział. Wiadomo chociaż w jakim systemie plików jest dysk formatowany przez telewizor? Podejrzewam, że jakoś da się to wyciągnąć przez jakiś program zapewne. No i szkoda, że nie można nagrywać z zewnętrznych źródeł, więc trochę lipa z tym całym PVR.
Instrukcja jest, ale niezbyt się rozpisali, bardziej dokładna jest w samym telewizorze jako "e-pomoc", ale to dopiero jutro ogarnę ;)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Dla mnie cyferki nigdy nie były i nie są wyrocznią.
A przestały być gdy Lg I Samsung podawali kontrast w plazmach 10.000.000:1 a Pioneer miał 200.000:1 i wciągał wszystkich nosem tak że nawet śladu nie było. Kto się dał nabrać na cyferki to jego problem.
Teraz jest podobnie.
Odświeżanie 3000 Hz, dźwięk w wieży 1400 W ???
Co to w ogóle ma znaczyć ????
Jeśli ktoś mi powie że gorzej gra niż radiomagnetofon JVC RX 90 - to mam pojęcie czy jest dla mnie czy nie. I cyferki znajdziesz zawsze na innych portalach . Tam są one zawsze.
Ale w kamerach wolisz szczelinę - 5 mikronów czy 3 mikrony- Która wg Ciebie jest lepsza i dlaczego ?
 

radier

Member
Bez reklam
On nie miał na myśli marketingowego bełkotu tylko zmierzonych wartości.
Słusznie zauważył. Walisz poematy, a epitet "ekstra" jest twoim ulubionym.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Widać nie wiele zrozumiałeś z tego wpisu.
Ale tego się można było spodziewać
Te zacytowane cyfry to marktingowy bełkot na który jak widać dajesz się łapać jak muchy na lep.
I tak trzymaj nie ma to jak cyfry ...
 
Ostatnia edycja:

psiaja

Member
Nie zrozumiałeś mnie..
Te cyfry które podałeś jako przykład mego ślepego zapatrzenia się w liczby, są wytworem czysto marketingowym (o czym ja WIEM) - trzeba wiedzieć, czy przy porównaniu telewizorów patrzymy na kontrast dynamiczny, czy statyczny..
Porównując głośniki, trzeba wiedzieć czy szukamy mocy znamionowej, ciągłej czy muzycznej..
To samo się tyczy odświeżania - jak się ma Panasiowe 3600Hz (WT60) do 400Hz w Soniaczu (W805)
Nie proszę Cię, byś przepisywał bełkot marketingowy, tylko SAM dokonał pomiaru jasności / ciemności monitorów i dał nam podstawy do własnej oceny, czy rzeczywiście np czerń jest tak rewelacyjna, jak twierdzisz, czy jasność ekranu jest na przyzwoitym poziomie.. Bo to Twoje ekstra, super czerń, brzmią równie dziwnie w każdej recenzji, jak "samsungowy" kontrast 10000000:1

Zresztą - zdarzyło się, byś kiedyś któryś TV "zjechał" za kiepski obraz..?

Co do dźwięku - tu nie kwestionuję Twej oceny, bo jest to bardzo indywidualna ocena każdego człowieka
 

Stanley

Member
Bez reklam
Dzięki za odpowiedź. W sumie trochę szkoda, ale z drugiej stronie nie ma pliku, który by komp nie widział. Wiadomo chociaż w jakim systemie plików jest dysk formatowany przez telewizor?
Nie drążyłem tematu, jakoś nie było specjalnej potrzeby, ale przypuszczam, że jest to jakiś własny system, stworzony/zmodyfikowany specjalnie po to, aby plików nie dało się zbyt łatwo odczytać. O ile pamiętam, w instrukcji napisano, że materiałów nie da się odtworzyć nawet na innym egzemplarzu tv tego samego modelu, ale tego nie sprawdzałem. Mam tylko jeden DT60 ;-)
Podejrzewam, że jakoś da się to wyciągnąć przez jakiś program zapewne.
Być może, jak powiadają nie ma rzeczy którą człowiek zabezpieczył, żeby inny nie odbezpieczył. Aczkolwiek gdybyś miał jakąś wiedzę na ten temat, program, itp., mam nadzieję że się podzielisz, a nuż się przyda.

Niemniej jak już wspominałem, w DT60 nagrania można w dosyć prosty sposób zrzucać na dysk komputera przez LAN. Przejrzyj ten wątek:
http://www.hdtv.com.pl/forum/panasonic/105789-panasonic-strumieniowanie-do-pc-mozna-mozna.html
zwłaszcza post #22. Zaś z #28 wynika, że można w ten sposób "wyciągać" nagrania z kanałów zakodowanych (ja nie mam jak sprawdzić, do wbudowanych tunerów mam podłączoną tylko niekodowaną telewizję DVB-T). A w poście #10 masz conieco informacji na temat formatów/kodeków używanych w polskiej DVB-T (zrzuty ekranu z VLC) .
Ciekaw jestem, czy te sposoby sprawdzą się w nowych modelach Panasa na 2014. Mam na myśli zarówno strumieniowanie np. do peceta i XBMC, jak i "wyciąganie" nagrań z dysku podłączonego do telewizora.
No i szkoda, że nie można nagrywać z zewnętrznych źródeł, więc trochę lipa z tym całym PVR.
Nie jestem specem od tych wszystkich formatów, kodeków, strumieni, itp., ale wydaje mi się, że nie ma takiego telewizora, który by nagrywał (cyfrowo) ze źródeł zewnętrznych, albo "to co widać na ekranie". Po pierwsze primo zapewne sprawa praw autorskich. Po drugie, co zrobić załóżmy z sygnałem RGB dostarczanym przez złacze Scart (okej, wiem, analog, prehistoria, ale załóżmy)? Należałoby go jakoś "w locie" zamienić na sygnał cyfrowy, zakodować do jakiegoś formatu, itp. Natomiast w przypadku DVB-T/C/S mamy (w uproszczeniu) z już gotowy strumień cyfrowy wysyłany od nadawcy, w określonym formacie (np. h.264 - MPEG-4 AVC i takie tam), który jest po prostu w tej postaci nagrywany na dysk.
Instrukcja jest, ale niezbyt się rozpisali, bardziej dokładna jest w samym telewizorze jako "e-pomoc", ale to dopiero jutro ogarnę ;)
Dla DT60 na stronach Panasa jest (o ile pamiętam) instrukcja skrócona, ale też i pełna, zawierająca to co w e-pomocy, a nawet więcej - specyfikacje, obsługiwane formaty, etc. Przypuszczam dla nowych modeli powinno być podobnie.
Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

TV3D

New member
Bez reklam
3 modele i który teraz wybrać, będzie ból głowy
Toshiba 47L7453DG
Panasonic TX-47AS650E
Philips 47PFS7109 bądź philips 47pfs7509

Pod względem awaryjności ma ktoś jakie dane która marka przy TV ma najmniejszy indeks ?


Ciekawy jestem co wybrałeś?
do tego dodałbym jeszcze samsung 46F6770
 

Pastusiak

New member
a dlaczego akurat f6770? on jest teraz stosunkowo tani jak na możliwości ale nie lepiej uderzyć jeśli już w serie H? np h6700? zdaje się, że są lepiej podświetlone i mają nowego smarta?
 
Do góry