Panasonic 42AS650 czy 42AS740/750

TV3D

New member
Bez reklam
Panasonic 42AS650

1- ja bym chciał wiedzieć jak z podświetleniem przy kompletnie ciemnym pomieszczeniu?
2- jak z płynnością (czy nie ma rwania,smużenia lub przeskoków przy włączonym upłynniaczu)?
3- skalowanie sygnału SD jak sie sprawuje?
4- czy posiada flash player?

czekamy na konkretne info od @kikiego w sprawie 42AS650:wink:
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jak skończę porównam z Plazma ST60 - wówczas będzie widać lepiej co i jak.
 

Forest89

Active member
Bez reklam
1- ja bym chciał wiedzieć jak z podświetleniem przy kompletnie ciemnym pomieszczeniu?
2- jak z płynnością (czy nie ma rwania,smużenia lub przeskoków przy włączonym upłynniaczu)?
3- skalowanie sygnału SD jak sie sprawuje?
4- czy posiada flash player?

Posiadam 42AS740 (matryca w 99% ta sama co AS650, ale niech Kiki sprawdzi).

1. Jest dobrze, matryca podświetlona równomiernie, ale wciąż to nie jest 100% czerń, jednakże porównując z innymi telewizorami w sklepie czy u znajomych to i tak jest najlepiej. Ale mimo wszystko chyba trzeba czekać na OLED ;)
2. Płynność niesamowita, nawet na marnym youtube 25fps dobrze mnoży klatki, żadnego smużenia, przeskoków nie zauważyłem. Osobiście w ogóle mocno ograniczyłem upłynniacze bo nie lubię efektu teatru, ale co kto woli ;)
3. Zależy od samej jakości nadawanego programu, ale SD wygląda ok, zresztą Panasonic zawsze miał dobre skalowanie Standard Definition.
4. Masz na myśli przeglądarkę? Tak, na stronkach odtwarza wszystko włącznie z flashem.
 

TV3D

New member
Bez reklam
Posiadam 42AS740 (matryca w 99% ta sama co AS650, ale niech Kiki sprawdzi).



4. Masz na myśli przeglądarkę? Tak, na stronkach odtwarza wszystko włącznie z flashem.


Ciekawe czy faktycznie matryca jest ta sama? w 42AS740 i 42AS640?

Chodziło mi o przeglądarkę czy obsługuje Flash player?

Jeśli kanały SD są ok ,to jak kanały HD u Ciebie odbierają? i z jakiego żródła masz sygnał?

Miałeś robioną kalibracje ?
 
Ostatnia edycja:

tdx

New member
Bez reklam
AS650 IPS egde led pasywne 3D
AS750/740 IPS direct led pasywne 3D
AS640 PVA/PSA edge led aktywne 3D
 

Forest89

Active member
Bez reklam
Jeśli kanały SD są ok ,to jak kanały HD u Ciebie odbierają? i z jakiego żródła masz sygnał?

Miałeś robioną kalibracje ?
Kanały HD mam z Nboxa no i z DVB-T. Nie mam zastrzeżeń.
Kalibracji nie robiłem, poustawiałem pod siebie co nieco tylko.
 

TV3D

New member
Bez reklam
To czekamy na final testu kikiego z 42AS650?

Co chodzi o matrycę to jest inna w 42AS740 i 42AS650?
 

Forest89

Active member
Bez reklam
AS740/750 po lewej, AS640/650 po prawej. Pytanie co lepsze? :D


nPmxEPl.jpg
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Lepsze jest strefowe podświetlenie.
Egde - obecnie wygląda znacznie inaczej i Direct też znacznie inaczej.
 

tdx

New member
Bez reklam
Tak tylko to jeden z czynników, tak jak rodzaj matrycy AS740/750 IPS AS640 VA. Pytanie co lepsze? :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
W Polsce zawsze lepsze jest to co inni mają.
W USa to co mamy my - bo to jet nasze...
 

TV3D

New member
Bez reklam
@kiki ,możecie sprawdzić czy w tym Panasonicu 42AS650 sam nie zmniejsza jaskrawości po kilku
sekundach ciemnej sceny na filmie.
czy to jest
normalne zachowanie?

Tryb ECO na wyłączony!
 
Ostatnia edycja:

kaziu106

Member
Nie wiem jak jest w AS650 ale ja mam 47at5 i na wyłączonym trybie ECO zmniejsza jasność po kilku sekundach na ciemnych scenach, a na włączonym trybie ECO nie zmniejsza. Myślałem, ze jest to wada telewizora i wysłałem go nawet do serwisu Panasonica ale podobno ten typ tak ma. Mam teraz tryb ECO ustawiony na włączony i jest ok tzn. nie zmniejsza automatycznie jasności co mnie osobiście trochę denerwowało.
 
Do góry