Panasonic 42AS 600 test - Nie ma już plazm, nie szkodzi nowa seria LCD LED Panasonic powinna zastąpić Twoją starą plazmę.

blaciej

New member
Jak lubisz czcionkę w napisach w rozmiarze mini.

Swoją drogą zastanawiam się czy to jest aż tak wielki problem, żeby umieścić funkcje regulacji wielkości czcionki. To powinien być już jakiś standard w dzisiejszych czasach. Są dekodery do odbioru naziemnej telewizji cyfrowej, które to oferują, sprawdzam jedną z aplikacji na androida i też żadnego problemu..
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Masz rację, oficjalnie zgłosimy problem do Panasonica z prośbą o odpowiedź.
 

firekage

New member
Bez reklam
Tu chodzi tylko o to, żeby kupić większy (tj. odpowiedniej wielkości) telewizor ;)

Część ludzi nie umie obejść problemu. Na mojaj Toshibie też nie powiększę czcionki, dodatkowo w trybie "usb" mam panoramę. Obszedłem to...niesamowicie prosto - podpinając komputer do telewizora. Odpalam przez niego, telewizor wyświetla wyjście grafiki. Napisy reguluję programem, ustawiam dowolną wielkość.
 

hegemon_

New member
firekage do Tego nie trzeba nawet podpinać kompa. Wystarczy choćby Raspberry Pi i udostępniony zasób sieciowy :)

Ehh, co by to było jakby można było kupić w dobrych pieniądzach monitor 42-47". Bez głośników, bez tunerów, bez smartów i innych pierdół.
 

firekage

New member
Bez reklam
firekage do Tego nie trzeba nawet podpinać kompa. Wystarczy choćby Raspberry Pi i udostępniony zasób sieciowy :)

Ehh, co by to było jakby można było kupić w dobrych pieniądzach monitor 42-47". Bez głośników, bez tunerów, bez smartów i innych pierdół.

Dodatkowo bez cloudingu i z dobrą czernią ;)

Zresztą, im więcej cali, tym lepiej. Jako monitora używam 27 z tunerem DVBT (zakup celowy takiego sprzętu), ale nie robią takich 30...

BTW - prędzej masz w domu pc, niż rasbery ;)
 

vigi

Member
Część ludzi nie umie obejść problemu. Na mojaj Toshibie też nie powiększę czcionki, dodatkowo w trybie "usb" mam panoramę. Obszedłem to...niesamowicie prosto - podpinając komputer do telewizora. Odpalam przez niego, telewizor wyświetla wyjście grafiki. Napisy reguluję programem, ustawiam dowolną wielkość.

Myślę, że 99% umie tak to "obejść" ale chyba nie o to chodzi by sobie utrudniać tylko ułatwiać... a co gdy masz np. Stacjonarkę w innym pokoju albo jeszcze lepiej na innym piętrze w domu? podłączyć dasz radę bez problemu a jak zadzwoni telefon albo poczujesz parcie na pęcherz - zostaje dyganie po schodach żeby włączyć pauzę... nie po to płacisz kilka tysi za telewizor żeby on ci fundował taki jogging....
 

firekage

New member
Bez reklam
Myślę, że 99% umie tak to "obejść" ale chyba nie o to chodzi by sobie utrudniać tylko ułatwiać... a co gdy masz np. Stacjonarkę w innym pokoju albo jeszcze lepiej na innym piętrze w domu? podłączyć dasz radę bez problemu a jak zadzwoni telefon albo poczujesz parcie na pęcherz - zostaje dyganie po schodach żeby włączyć pauzę... nie po to płacisz kilka tysi za telewizor żeby on ci fundował taki jogging....

Mając telewizor za kilka tysięcy, mam prawdopodobnie obok laptopa/cokolwiek z xbmc, co jest znacznie lepszym rozwiązaniem niż zabawa w pajacowanie z pseudo multimedialnością telewizora. Nie jest szybciej, za to z większymi problemami. Zresztą, byle jaki laptop obecnie sprzedawany i to w najniższych kwotach będzie znacznie mocniejszą maszyną do obróbki filmu niż same układy telewizora. Zresztą, jak działa cały "szajsTV" względem androidowych doongli...
 

Pastusiak

New member
Nie no kolega przesadza stanowczo i wykazuje sporo ignorancji. Ja mam telewizor za kilka tysi natomiast komputerek (laptop) kosztował mnie 300 zł ;) na swojej rozdzielczości sobie radzi chociaż w gry na nim nie pogram to do internetu w sam raz. Jednak Filmu full hd (a broń Boże z dużym bitratem) nie puszcze z niego na zewnętrzny ekran bo się przycina. Taka już specyfika tego budżetowego sprzęciku, od którego wcale więcej nie wymagam. Nie ma też on modułu wifi N żeby zapierdzielał jak burza przez serwer multimediów ale upierając się i puszczając kablem po lanie, tak czy siak muszę godzić się na sporą kompresję takiego materiału bo maszynka nie wyrabia tego przetwarzać. No i co? jestem kosmitą czy jak? na prawde bardzo nierozsądne jest to co piszesz, że jak sie ma to to powinno sie mieć jeszcze to a najlepiej jeszcze to i to i pół świata bo czemu by nie. Gdybym skupiał się wyłącznie na oglądaniu materiału z napisami na nowym tv to jednak wkurzyło by mnie, że czcionka jest malutka i nie mam na nią wpływu z poziomu pilota. Na szczęście dla mnie nawet ta "mała" według innych czcionka jest wystarczająca ;) ale nie pisz w taki sposób... to takie typowo.. POLSKIE... pozdrawiam :eek:k:
 

barol86

New member
Mógłby ktoś zmierzyć ile ma czcionka napisów w panasonicu? Chciałbym porównać z wielkością napisów co mam obecnie czy to będzie duża różnica dla mnie. Z góry dzięki.

42 cale jeśli łaska :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Dla tych co opowiadali głupoty - potwierdzenie naszego testu przychodzi od innych testerów:
Flatnanelshd z Danii

Po kalibracji mierzyliśmy czarny głębokość do 0,03 cd/m2, co jest szalenie efektowny z TV w tym niedrogi. To nawet lepiej niż Samsung wysokiej klasy krzywych modeli LED , które są oparte również na panele VA. W rzeczywistości, jest to prawdopodobnie najlepszy poziom czerni widzieliśmy z telewizorem LCD Edge LED opiera.


Nasz egzemplarz miał jakiś łagodny zmętnienie w obszarach rogu panelu, ale nigdy nie zauważyłem żadnych problemów podczas praktycznego wykorzystania takich jak oglądanie filmów z czarnymi pasami. Światło jednorodność jest lepsze niż większość modeli LED krawędzi, więc nie możemy narzekać.


Tłumacz Google

Rewelacyjny telewizor w klasie cenowej !!!.
 

tdx

New member
Bez reklam
To może też z tego samego testu minusy:

Motion reproduction could have been better
Out-of-box color reproduction (można skalibrować)
Viewing angles (wiadomo VA ale siedząc na wprost nie przeszkadza)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Minusy nie przysłonią znakomitych plusów. To właśnie dla tych co próbują zdewaluować jakość tego modelu.

W rzeczywistości, jest to prawdopodobnie najlepszy poziom czerni widzieliśmy z telewizorem LCD Edge LED .
To wystarcza za tysiąc słów.
 

firekage

New member
Bez reklam
Dla tych co opowiadali głupoty - potwierdzenie naszego testu przychodzi od innych testerów:
Flatnanelshd z Danii

Po kalibracji mierzyliśmy czarny głębokość do 0,03 cd/m2, co jest szalenie efektowny z TV w tym niedrogi. To nawet lepiej niż Samsung wysokiej klasy krzywych modeli LED , które są oparte również na panele VA. W rzeczywistości, jest to prawdopodobnie najlepszy poziom czerni widzieliśmy z telewizorem LCD Edge LED opiera.


Nasz egzemplarz miał jakiś łagodny zmętnienie w obszarach rogu panelu, ale nigdy nie zauważyłem żadnych problemów podczas praktycznego wykorzystania takich jak oglądanie filmów z czarnymi pasami. Światło jednorodność jest lepsze niż większość modeli LED krawędzi, więc nie możemy narzekać.


Tłumacz Google

Rewelacyjny telewizor w klasie cenowej !!!.

Z tego co pokazano na zdjęciu to on ma jeszcze gorszą równomierność podświetlania niż Toshiba 7335DG...bo u mnie to jest w lewym górnym rogu, tutaj w zasadzie placki są wszędzie...
 

firekage

New member
Bez reklam
Minusy nie przysłonią znakomitych plusów. To właśnie dla tych co próbują zdewaluować jakość tego modelu.

W rzeczywistości, jest to prawdopodobnie najlepszy poziom czerni widzieliśmy z telewizorem LCD Edge LED .
To wystarcza za tysiąc słów.

Czekaj, znakomitym plusem ma być między innymi klatkowanie obrazu? Dziwnym trafem inni o tym wspominają, nawet na tym forum. Co mi po "super czerni", gdy obraz rwie?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Wow - ale chyba coś źle przeczytałeś?
Jeśli już to mowa jest o zupełnie różnych modelach - nieprawdaż ?
Czyli ...
Jak czytamy..
Czytajmy uważnie....

Dla tych co mają problemy z kojarzeniem - w tym wątku mowa jest o modelu AS600.

Co do określenia Panów z Danii:
W rzeczywistości, jest to prawdopodobnie najlepszy poziom czerni widzieliśmy z telewizorem LCD Edge LED .
Dotyczy ono czerni jednej z najlepszy na rynku w klasie.
A czerń to głębia obrazu.
A głębia obrazu to zachwyt nad pełnią obrazu.
A my rozmawiamy o jakości telewizora w niskiej cenie.
 
Ostatnia edycja:
Do góry