Panasonic 40/48/55 AS640 - opinie, testy, wrażenia - wszystko na temat serii AS 640

Grisza HD

New member
Mam panasa 640. I jest on podlonczony kablem optycznym który przesyła dźwięk maksymalnie w dts 2.0 A są kanały które nadają w dolby 5.1. Co zrobić żeby grało prawdziwe 5.1 dolby? Bo zawsze jak amplituner wykryje sygnał stereo czy dolby ,dts sam się przestawia i jest wtedy ikonka standardu dźwięku. Bo ten tv w stereo sygnał dźwiękowy tylko może dać. To jak sens dawać kanały w dolby 5.1 jak tv nie obsługuje? Chyba że amplituner robi resztę roboty i przerabia daje sygnał orginalny z kabla kablówki.
Vektra moduł CI+ w TV jest.
 
Ostatnia edycja:

qqqqqq11

New member
kodowanie napisow

1-Witam,czy ktoś z Was wie jak ustawić w Panasonicu AS640,żeby automatycznie wczytywał napisy w kodowaniu środkowo europejskim?Próbowałem ustawić różne kraje ale uparcie mi wczytuje napisy europa zachodnia i muszę ręcznie przełączać na europę środkową.Dzięki.Pozdro.
2-Jak już piszę to zapytam jeszcze,czy jest możliwość żeby telewizor odtwarzał z Ipla wszystkie odcinki seriali samoczynnie po kolei?W Youtube odtwarza mi samoczynnie a w Ipla nie chce a poprzedni sony odtwarzał.
 
Ostatnia edycja:

Arniczek

New member
A czy jest możliwość wyszukiwania głosowego ze strony domowej do youtube.?
Bo teraz ja szukam głosowo np jakiś teledysk. to znajduje mi go ale przechodzi do MyStream a dopiero stamtąd do youtube (troche to trwa 20 sekund) A fajnie było by żeby teledysk od razu znalazł w serwisie youtube ?
 

shakal94

New member
Witam, po 9 miesiącach na moim 40 calowym AS640 wypalił się piksel..:(
Telewizor zamówiony był na OleOle. Nigdy wcześniej nic nie reklamowałem. Sklep wymieni tv na nowy, czy po prostu zamontują nową matryce? Czy wchodzi opcja zwrotu pieniędzy?
Czy jest szansa, że ten piksel sam zniknie? Ogólnie jak oglądam TV to go praktycznie nie widzę, ale sam fakt jego istnienia mnie denerwuje :p
 

Attachments

  • IMG_20150905_131649.jpg
    IMG_20150905_131649.jpg
    695,9 KB · Wyś: 70
Ostatnia edycja:

macbat

New member
Jeden piksel to zdaje się nie podlega gwarancji. Ale moim zdaniem to na zdjęciu wygląda jak już wcześniej ktoś pisał - mały zdechły robaczek - pozostałość z lata - mam takiego w monitorze w pracy.
 

shakal94

New member
Po bliższym przyjrzeniu się piksel jest trójkolorowy (RGB). Co to oznacza? Da się go pozbyć odpalając jakiś programik lub filmik? Czytałem też w internecie że ludzie pukali, masowali miejsce w którym piksel się pojawił i to (ponoć) pomogło :D
 
Gdzieś czytałem że jeśli piksel świeci na inny kolor to się zablokował i przy pomocy jakiegoś programu można go ....lub jest jakaś możliwość aby się dany piksel odblokował... programem tym ustawia się w miejscu piksela np. kółko o odpowiedniej średnicy w którym na przemian bardzo szybko zmieniają się kolory i właśnie jest możliwość iż dany piksel zadziała prawidłowo. Jednak nie pamiętam czy trzeba podłączyć TV do PC-a ? ... cz jakoś inaczej.
Może ktoś ma więcej doświadczenia
Tu coś jest :
http://www.janpogocki.pl/poradniki.php?pokaz=poradnik_naprawgoracylubmartwypikselnatwoimmonitorzelcd
http://www.gdargaud.net/Hack/DeadPixels.html
http://www.pcworld.pl/news/121344/Naprawa.uszkodzonych.pikseli.w.LCD.zrob.to.sam.html
http://www.jscreenfix.com/
powodzenia
 
Ostatnia edycja:

Arniczek

New member
A mógłby ktoś sprawdzić film przez przeglądarkę w TV np: Ratatuj hd albo potwory i spółka hd . Bo u mnie brak głosu przy tych filmach na tym TV
 

konstant

New member
Panowie, mam problem z moja 640-tką i podłączeniem komputera przez HDMI (laptop HP).
Otóż po podłączeniu obraz na TV strasznie klatkuje, aż oglądać się nie da.

W opcjach ustawiłem na duplikowanie ekranu, obraz na lapku jest płynny a na TV nie.

Dla pewności podpiąłem też stacjonarkę - jest to samo.

Źródło obrazu to mecze elevennetwork.pl, ale testowałem też np. stream przez Sopcasta - dzieje się dokładnie to samo.

Co zrobić z tym fantem ?
 

saint123

Klub HDTV.com.pl
VIP
U mnie również działa bez problemów.

Ostatnio ze strony Google nawet się trochę poprawiło bo kiedyś stopniowo przechodził z 480p>720p>1080p - zajmowało mu to ok 20s
Obecnie już po 4-5s mam 1080p.

Dodaj DNS z google jako dodatkowy - 8.8.8.8 w ustawieniach sieci w tv, może Twój ISP coś ostatnio namieszał.
Podstawowy bez zmian czyli IP od routera.

Możesz też używając WiFi połączyć się ze smarphonem na którym udostępnisz internet w celu sprawdzenia obecnego ISP.


konstant, wyłącz "uplynniacz" na tym wejściu hdmi, jeżeli źródło nie daje przy 60Hz równo 24/30/60fps będzie głupiał raz uplynniając, sekundę później juz nie i tak w kółko przez co rwie obraz.

Jeżeli chcesz używać upłynniacza dla filmów z PC / laptopa ustaw odświeżanie 24Hz i jeżeli używasz np Media Player Classic to zainstaluj reclock.
Kodi (xbmc) działa od szczału dopasowywując fps filmu do 24Hz.

A najlepiej go wyłączyć, ustawić 60Hz i używać odtwarzacza Splash Pro http://mirillis.pl/pl/products/splashexport.html
Uplynnia bez artefaktów, można ustawić siłę efektu żeby nie wyglądało to jak teatr, bardzo ładnie skaluje i można poprawić ostrość bez efektu konturów jakie się tworzą u innych.
Po prawej na stronie są demka/video, i o dziwo nie kłamią, faktycznie tak to dobrze działa.
 
Ostatnia edycja:

saint123

Klub HDTV.com.pl
VIP
Działa... Weź sprawdź swoją sieć, router, dostawce netu... Wyżej już o tym było wspomniane i napisane co można zrobić.
Zdjęcie z przed chwili:

e5a7dcd6f71d67bdcee4ff6275bec2b0.jpg


Poza tym u Córy w pokoju mam podpięty pod tv dongle androida i w nim praktycznie codziennie jest otwarty ten sam yt, z którego korzysta każdy Smart TV (youtube.com/tv) i nie zdarzyło mi się, żeby kiedyś nie działał.
 
Do góry