Panasonic 40/48/55 AS640 - opinie, testy, wrażenia - wszystko na temat serii AS 640

jabird

Member
Moim zdaniem as640 jest ładnie podświetlony. W moim rogi też są delikatnie przyciemnione. W sony w829b który miałem, podświetlenie było dużo mniej równomierne. Mam też delikatny clouding. Bardziej denrwuje mnie zlewanie się pixeli w ciemnych scenach (w tych ciemnych punktach zupełnie ginie ostrość i te zlane pixele pływają) i aureole powstające w miejscach zmiany odcienia jakiegoś koloru. Czy inni użytkownicy tego tv też mają te problemy i czy da się je wyeliminować? Ustawienia obrazu mam na prawdziwe kino, ciepłe2, IFC na min. inne ulepszacze wyłączone.
 

SandPetrus

New member
Na tej samej matrycy jest Toshiba z tylnym podświetleniem i raczej tam to nie występuje. Podobnie jak w as640/740 też ten efekt jest mniej widoczny. Na zdjęciu to chyba as650 na edge led, które w większości mają gorszą równomierność. Przy wyborze telewizora zwracałem głównie uwagę na clouding - przynajmniej z tym jest poprawa względem wersji z poprzednich lat. Szkoda, jeśli chodzi o rogi, że coś kosztem czegoś.
 

snowman82

New member
witam po 7 latach nieobecnosci bo wlasnie tyle minelo od czasu zakupu plazmy poleconej tutaj. aktualnie jestem na etapie zakupu nowego tv i jest dylemat biorac pod uwage natlok sprzetu jaki jest w sklepach. po analizie mam trzy modele. as640, as650,samsung h6400 oraz dzisiaj wpadl mi w oko dt60e wszystko oczywiscie w 55 calach. co mam zrobic ?? pomozcie :D
 

ciepok77

New member
Witam, po długim studiowaniu forum i różnych modeli i ja raczej zdecyduje się na Panasa 55"As640. Nie wiem tylko czy nie poczekać na nowe modele, bo albo wejdzie coś fajnego, albo obecny stanieje. Cały czas czytając słyszę o cenach dla niebieskich:), jakaś tajemnica? Zastanawiam się ile u kolegi Kikiego kosztował by taki 55", wiem, że również dodaje kalibracja, przecież zostać niebieskim to nie problem:). Zastantylkm się jeszcze czy ktoś próbował stremować filmy z serwera nas, w moim przypadku będzie to Qnap ts451 podłączony HDMI?
 
Ostatnia edycja:

firekage

New member
Bez reklam
Na tej samej matrycy jest Toshiba z tylnym podświetleniem i raczej tam to nie występuje. Podobnie jak w as640/740 też ten efekt jest mniej widoczny. Na zdjęciu to chyba as650 na edge led, które w większości mają gorszą równomierność. Przy wyborze telewizora zwracałem głównie uwagę na clouding - przynajmniej z tym jest poprawa względem wersji z poprzednich lat. Szkoda, jeśli chodzi o rogi, że coś kosztem czegoś.
Jaka Toshiba? Panasonic ma VA, Toshiba 7453 ma IPSa.
 

firekage

New member
Bez reklam
Słuchajcie, z TV nadal jestem bardzo zadowolony, ale po przejściu z plazmy strasznie denerwują mnie niedoświetlone rogi.
Mój 48AS640 ma imho to znacznie mniej widoczne - mówiąc w skrócie, znacznie krótysze niedoświetlenie. U Ciebie, tak patrząc na zdjęcia, będzie gdzieś 5cm po rogach?
 

evilblizz

New member
dzisiaj znowu zasiadłem za swoim poczciwym SAMSUNG'iem LE40C650 z 2010 roku, i nie mogę wysjc z podziwu jak dobrze ten telewizor został zbudowany/wyprodukowany, metalowa tylna obudowa, podswietlnae przyciski na pilocie, powłoka Ultra czysta :) i nie naganne podswietlenie

podswietlenie jest naprawde dobrze zrobione, dziw ze moje kolejne telewizory po 2010, byly gorsze w tym asspekcie, SAMSUNG F5000, F6320, dopiero Panasonic AS640 zblizyl sie do starego Samsung'a :)) jednak w złą strone poszla ta cala technologia. chyba ze trzeba kupowac telewizory z najwyzszej pólki
 

Grisza HD

New member
witam po 7 latach nieobecnosci bo wlasnie tyle minelo od czasu zakupu plazmy poleconej tutaj. aktualnie jestem na etapie zakupu nowego tv i jest dylemat biorac pod uwage natlok sprzetu jaki jest w sklepach. po analizie mam trzy modele. as640, as650,samsung h6400 oraz dzisiaj wpadl mi w oko dt60e wszystko oczywiscie w 55 calach. co mam zrobic ?? pomozcie :D

55AS640 dobra cena jest 3100 zł
 

evilblizz

New member
witam po 7 latach nieobecnosci bo wlasnie tyle minelo od czasu zakupu plazmy poleconej tutaj. aktualnie jestem na etapie zakupu nowego tv i jest dylemat biorac pod uwage natlok sprzetu jaki jest w sklepach. po analizie mam trzy modele. as640, as650,samsung h6400 oraz dzisiaj wpadl mi w oko dt60e wszystko oczywiscie w 55 calach. co mam zrobic ?? pomozcie :D

chyba najlepszym wyborem bedzie AS640, bardzo dobra cena, ale najlepiej sprawdz przed zakupem telewizor w sklepie, a jak bedziesz kupowal przez internet no to wtedy modl sie zeby trafil Ci sie dobry egzemplarz, ja posiadam wersje 40 cali...

... kupilem w rtv euro agd, przed zakupem wyciagneli mi z kartonu, na statycznych obrazkach DSE nie bylo ale w domu, gdy odpaliłem gre to juz DSE ładnie zaczelo wychodzic podczas grania, i potrafi wkurzac, ciekawe jak DSE wyglada na tak duzych przekątnych :)
 

Gavdos

New member
chyba najlepszym wyborem bedzie AS640, bardzo dobra cena, ale najlepiej sprawdz przed zakupem telewizor w sklepie, a jak bedziesz kupowal przez internet no to wtedy modl sie zeby trafil Ci sie dobry egzemplarz, ja posiadam wersje 40 cali...

... kupilem w rtv euro agd, przed zakupem wyciagneli mi z kartonu, na statycznych obrazkach DSE nie bylo ale w domu, gdy odpaliłem gre to juz DSE ładnie zaczelo wychodzic podczas grania, i potrafi wkurzac, ciekawe jak DSE wyglada na tak duzych przekątnych :)


Polecam mój wpis jakieś 10 stron wcześniej - testowałem 2 egzemplarze 55" i DSE jest widoczne. Jak chcemy mniej DSE to trzeba (sporo) więcej zapłacić za Samsung H7000 albo Sony W829. Jest to denerwujące podobnie jak ciemne rogi, ale ta technologia nie jest idealna. Może coś lepszego pojawi się w 2015, ale ceny pewnie będą około 5000 za 55" (przynajmniej w dniu premiery nowych modeli). Wyższe modele Panasonic też cierpią na DSE, więc chyba nie warto się nimi interesować.
 

evilblizz

New member
Polecam mój wpis jakieś 10 stron wcześniej - testowałem 2 egzemplarze 55" i DSE jest widoczne. Jak chcemy mniej DSE to trzeba (sporo) więcej zapłacić za Samsung H7000 albo Sony W829. Jest to denerwujące podobnie jak ciemne rogi, ale ta technologia nie jest idealna. Może coś lepszego pojawi się w 2015, ale ceny pewnie będą około 5000 za 55" (przynajmniej w dniu premiery nowych modeli). Wyższe modele Panasonic też cierpią na DSE, więc chyba nie warto się nimi interesować.

kurcze, teraz tak mysle, że jednak może mogłem zainteresowac sie SAMSUNG'iem H6700, nie jest zbyt drogi, ciekawe jak tam z DSE...ech, w sumie nie chciałem kolejnego Samsunga po niefajnym F5000 i średnim F6320, chciałem sprawdzic po raz pierwszy cos nowego, no i teraz nie wiem, moze bylo by lepiej z DSE gydbym został dalej przy Samsungu...echh

F5000 serwisowałem z powodu nadmiernego DSE ale wg. serwisu jest OK! masakra
 

sirduch

New member
Bylem w weekend w media potestowac telewizory AS640 AX630 i H6400

Wnioski:
Panasonic w sklepie nie odtwarzał *.jpg oraz *.mkv ... nie wiem czy to wina softu ale ogólnie maga słabo, oczywiście Samsung nie miał problemów z łyknięciem plików. Ciekawostka że AS640 nie łyka 4k video tak samo jak AX630 .... Za to obraz bez porównania do Samsunga.

Ciekawostka, oglądając 40" AS640 w rtv stwierdziłem że ten telewizor jest meeega słaby, niedoświetlone rogi to jakieś nieporozumienie w ich egzemplarzu, natomiast 48" w media już nie miała tego tak widocznego (było ale dużo mniej, lepiej jak H6400) a 55" AX630, było prawie idealne, jedynie jeden narożnik był ciemniejszy. Więc tutaj dużo zależy od egzemplarza.

Oglądałem też sonego, miał takie same problemy z plikami jak Panasonic ale tam to już w ogóle narożnik był 'czarny' dramat.

Moje wnioski to tak, zakup przez internet, gdzie można bez problemu zwrócić telewizor gdyby cierpiał na kiepską matryce. Do tego Samsung jak zależy na multimediach, Panasonic jak zależy na super obrazie.
 

lucek18

New member
Witam,
Panowie macie jakieś ustawienia pod konsolę ps4?
Na trybie normalnym robią się jakieś dziwne smugi od czarnego(rozmazywanie przy szybkich ruchach) np. w pes 2015 fifa 15. W innych trybach jest lepiej albo wcale.
Może polecicie jakieś ustawienia?
Pozdrawiam.
 

digitalus

Banned
Sprawdzales funkcje IFC w grach?.
Probowales ustawic na max ?
Bylem w weekend w media potestowac telewizory AS640 AX630 i H6400

Wnioski:
Panasonic w sklepie nie odtwarzał *.jpg oraz *.mkv ... nie wiem czy to wina softu ale ogólnie maga słabo, oczywiście Samsung nie miał problemów z łyknięciem plików. Ciekawostka że AS640 nie łyka 4k video tak samo jak AX630 .... Za to obraz bez porównania do Samsunga.

Ciekawostka, oglądając 40" AS640 w rtv stwierdziłem że ten telewizor jest meeega słaby, niedoświetlone rogi to jakieś nieporozumienie w ich egzemplarzu, natomiast 48" w media już nie miała tego tak widocznego (było ale dużo mniej, lepiej jak H6400) a 55" AX630, było prawie idealne, jedynie jeden narożnik był ciemniejszy. Więc tutaj dużo zależy od egzemplarza.

Oglądałem też sonego, miał takie same problemy z plikami jak Panasonic ale tam to już w ogóle narożnik był 'czarny' dramat.

Moje wnioski to tak, zakup przez internet, gdzie można bez problemu zwrócić telewizor gdyby cierpiał na kiepską matryce. Do tego Samsung jak zależy na multimediach, Panasonic jak zależy na super obrazie.

Panasonic odtwarza pliki mkv i napisy srt.Kolega posiada 40as640. Ma ponad 100 filmow hd na dysku i odtwarza wszystko.Pliki w roznych formatach. Nie ma tez zadnych problemow z plikami najnizszy model plazmy panasonica 42x60e.
Przyklad
http://www.hdtv.com.pl/forum/924187-post13.html

Podobny odtwarzacz jak w x60 jest w as640 .Jesli chodzi o niedoswietlne rogi,nierownomierne podswietalnie czyli clouding najbardziej czeste w samsungach , nawet w drogich modelach.
Przyklad w linku
http://www.hdtv.com.pl/forum/samsung/113540-ue65hu8200-problem-z-podswietleniem.html
 
Ostatnia edycja:

lucek18

New member
podłączałem nic nie zmienia a tryby na innych jest lepiej ale znowu są mało żywe takie wyblakłe, stąd moje pierwsze pytanie czy ktoś poleci jakieś ustawienie typowo pod konsole :)
 
Ostatnia edycja:

digitalus

Banned
W telewizorze jest duzo mozliwosci zmiany parametrow obrazu.Gotowe ustawienia nie zawsze sa dobre bo kazdy ma inne oczekiwania. Jednej osobie moze podobac sie bardziej jasny ekran innej ciemniejszy.
Sprawdz np ustawienia z amerykanskiego forum tryb wlasny
kontrast np 80
jasnosc 0
nasycenie koloru ustaw jak chcesz .
podswietlanie 65, ale mozesz ustawic jak chcesz.
Przykladowo na angielskim forum wybieraja tryb prawdziwe kino nie wlasny .Nie kazdemu musi sie podobac
https://www.avforums.com/threads/pa...-reviewers-recommended-best-settings.1888454/
 
Ostatnia edycja:

sirduch

New member
to dziwne, ale każdy z egzemplarzy nie mógł sobie poradzić z mkv i jpg. Może miały stary soft albo 'blokade' sklepowa. Obraz w kazdym razie bajka. Dozbieram kasę i kupuje 55AS640.
 
Do góry