Panasonic 40/48/55 AS640 - opinie, testy, wrażenia - wszystko na temat serii AS 640

Wolvie

New member
Może aktualizacja coś miesza w 3D i okulary Samsunga stają się niekompatybilne.

Jakos mi sie nie chce w to wierzyc... Ma ktos podobny problem?

Swoją drogą, gdzie znalazłeś ranking awaryjności telewizorów?

Troche zle to ujalem. Kierowalem sie opiniami z forum na ten temat, problemami niektorych marek z kondensatorami oraz opinia jednego serwisanta, ktory odradzal mi zakup kilku znanych marek. Zbudowalem sobie z tego wlasny ranking. Jakis odnosnik trzeba miec...
 

dominlesne

New member
Mimo wszystko szukałbym oryginalnych używek. Niby ta sama technologia, ale zawsze są jakieś różnice - grubość materiału, jego zaciemnienie. Panasonic miał zawsze dobrze oceniane 3D. Może wyzeruj ustawienia w ogóle.
 

dominlesne

New member
"AS640 został wyposażony w obsługę technologii 3D. W zestawie co prawda nie znajdziemy okularów ale zawsze możemy takowe dokupić. Działają one w technologii aktywnej i robią to naprawdę dobrze. Crosstalk nie jest zbyt wielki a same okulary są lekkie i wygodne. Dla amatorów rozrywki w 3D mogę śmiało polecić ten ekran."

z hdtv*****a

Na hdtvtest za to tylko wskazują połowę rozdzielczości jako wadę. Pewnie ustawienia lub wersja softu ma tu znaczenie.
 

Wolvie

New member
Jakosc obrazu 3d w as640 na avforums jest bardzo dobrze oceniana.Skala punktowa na takim samym poziomie jak poziom czerni czyli dobrym.Wspomniano o 24p Smooth Film i IFC .To funkcje w telewizorze.Moze trzeba wlaczyc lub wylaczyc i sprawdzic jaki bedzie efekt.Nie mam tego modelu telewizora.

Znalazlem chwile - zmiana w ustawieniach 3D poziomu efektu na maksymalna wartosc (+3) bardzo duzo zmienila. Po tej zmianie mozna juz film ogladnac- nie jest idealnie ale juz jest dobrze. Czy cos jeszcze wplywa na odbiór 3D - ktos moze sie podzielic taka informacja ? (jak z ustawieniami, ktore podal digitalus? 24p smooth film, IFC?).
 

digitalus

Banned
Mozesz sprawdzic czy funkcja IFC ma wplyw na jakosc obrazu sa cztery mozliwosci.Podobnie 24p Smooth Film , maksimum , posrednie, minimum ,wylaczone
Na plycie lub instrukcji w pliku pdf jest duzo informacji o 3 d np na stronie 79,198.
24p Smooth Film, strona 50.
ifc to funkcja intelligent frame creation
 
Ostatnia edycja:

KubaCK

New member
Właśnie przytagrałem do domu mojego tx-40as640. Ze ściany zdjąłem Samsung ue40f6400 i założyłem Panasa. Dla mnie Panas to zupełnie inna liga. Nawet obudowa lepiej wykonana, ładniejsza przeglądarka (właśnie z niej piszę post) i ładniejsze menu. Pilot może gorzej wykonany jak w Samsungu ale touchpad lepiej działa. Ale rogi również są minimalnie nie doświetlone - nie wiem czy próbować go podmieniać. W sklepie oglądałem dwa na wystawie i było to samo.
 

evilblizz

New member
witam, 3D w tym tv uwazam ze bardzo dobre, pomijając fakt ze rozdzielczosć 3D to tylko 540p, jak w pasywnym 3D (AS650)

co do "ghosting'u" "crosstalk'u" to jest niezbyt duzy, ale trzeba ogladać 3D tylko w 100hz, w 120hz 3D nie da sie oglądac przez nadmierny "crosstalk"

uzywam okularów ssg-5100gb, 3D ogladam w trybie prawdziwe kino, 3D-100hz, podswietlenie na maxa, wtedy crosstalk jest naprawde mały z odleglosci 2,5m, oczywiscie niektore filmy z natury mają crosstalk, testowalem te same sceny kilku filmow i nawet na monitorze Benq z LightBoost 3D, "crosstalk" jest zauwazalny lecz zdecydowanie mniej.

Dopoki nie pojawi sie telewizor z podobną techniką wyswietlania 3D co w monitorach z LightBoost, to crosstalk zawsze bedzie doskwieral. Jesli komus "crosstalk" tak bardzo kuje w oczy, to polecam projektory DLP 3D, tam "crosstalku" nie ma.

p.s Posiadam rowniez Samsung'a F6320, pomimo ze wyswietla 3D w pełnym HD, to "crosstalk" jest bardziej zauwazalny niz na AS640

i trzeba pamietac ze kazdy telewizor nawet tego samego modelu "crosstalk" "ghosting" bedzie mial zdeczko inny, znaczy, moze byc troszke lepiej lub troszke gorzej....przez nature panela
 

Grisza HD

New member
Właśnie przytagrałem do domu mojego tx-40as640. Ze ściany zdjąłem Samsung ue40f6400 i założyłem Panasa. Dla mnie Panas to zupełnie inna liga. Nawet obudowa lepiej wykonana, ładniejsza przeglądarka (właśnie z niej piszę post) i ładniejsze menu. Pilot może gorzej wykonany jak w Samsungu ale touchpad lepiej działa. Ale rogi również są minimalnie nie doświetlone - nie wiem czy próbować go podmieniać. W sklepie oglądałem dwa na wystawie i było to samo.

I jeszcze trafisz na gorszy tak jest z wymiana :D
 

Grisza HD

New member
witam, 3D w tym tv uwazam ze bardzo dobre, pomijając fakt ze rozdzielczosć 3D to tylko 540p, jak w pasywnym 3D (AS650)

co do "ghosting'u" "crosstalk'u" to jest niezbyt duzy, ale trzeba ogladać 3D tylko w 100hz, w 120hz 3D nie da sie oglądac przez nadmierny "crosstalk"

uzywam okularów ssg-5100gb, 3D ogladam w trybie prawdziwe kino, 3D-100hz, podswietlenie na maxa, wtedy crosstalk jest naprawde mały z odleglosci 2,5m, oczywiscie niektore filmy z natury mają crosstalk, testowalem te same sceny kilku filmow i nawet na monitorze Benq z LightBoost 3D, "crosstalk" jest zauwazalny lecz zdecydowanie mniej.

Dopoki nie pojawi sie telewizor z podobną techniką wyswietlania 3D co w monitorach z LightBoost, to crosstalk zawsze bedzie doskwieral. Jesli komus "crosstalk" tak bardzo kuje w oczy, to polecam projektory DLP 3D, tam "crosstalku" nie ma.

p.s Posiadam rowniez Samsung'a F6320, pomimo ze wyswietla 3D w pełnym HD, to "crosstalk" jest bardziej zauwazalny niz na AS640

i trzeba pamietac ze kazdy telewizor nawet tego samego modelu "crosstalk" "ghosting" bedzie mial zdeczko inny, znaczy, moze byc troszke lepiej lub troszke gorzej....przez nature panela

A gdzie ty zmieniasz te Hz ? 100 120 ?
 

evilblizz

New member
A dobre ustawienia w 2d ?


Prawdziwe Kino, jest to chyba najlepsze fabryczne ustawienie.

tylko ja zmienilem sobie temperature kolorów na cieply 1

podswietlenie mam na 25. kwestia gustu

gamma 2.4

polecam sprawdzic te ustawienia, w moim przypadku kolorow nie pogorszylo lecz je tylko wzmocnilo, znaczy bardziej zywsze, obraz nie wpada w czerwien, róż lub w zólty kolor, testowalem na filmie Oblivion, pierwsze sceny są najlepsze do testowania, np gdy Jack zasiadł za sterami swojego samolotu. warto przyjrzeć sie twarzy Jack'a :)

https://www.avforums.com/threads/pa...-reviewers-recommended-best-settings.1888454/

a czern w tym tv to normalnie pierwsza klasa, normalnie jak smoła :) oczywiscie przy lekkim zew. źródle światła :)
 

KubaCK

New member
Ale jestem zadowolony! Pół nocy przesiedziałem. Może jestem uprzedzony do Samsunga, ale dla mnie to klasa wyżej jak 6400. Smart tez działa naprawdę fajnie i dla mnie ma przyjemniejsza dla oka oprawę graficzna. Ja polecam. W RTV euro AGD jest teraz promocja i z kodem 1690 pln kosztuje.
 

Wolvie

New member
witam, 3D w tym tv uwazam ze bardzo dobre, pomijając fakt ze rozdzielczosć 3D to tylko 540p, jak w pasywnym 3D (AS650)

co do "ghosting'u" "crosstalk'u" to jest niezbyt duzy, ale trzeba ogladać 3D tylko w 100hz, w 120hz 3D nie da sie oglądac przez nadmierny "crosstalk"

uzywam okularów ssg-5100gb, 3D ogladam w trybie prawdziwe kino, 3D-100hz, podswietlenie na maxa, wtedy crosstalk jest naprawde mały z odleglosci 2,5m, oczywiscie niektore filmy z natury mają crosstalk, testowalem te same sceny kilku filmow i nawet na monitorze Benq z LightBoost 3D, "crosstalk" jest zauwazalny lecz zdecydowanie mniej.

Dopoki nie pojawi sie telewizor z podobną techniką wyswietlania 3D co w monitorach z LightBoost, to crosstalk zawsze bedzie doskwieral. Jesli komus "crosstalk" tak bardzo kuje w oczy, to polecam projektory DLP 3D, tam "crosstalku" nie ma.

p.s Posiadam rowniez Samsung'a F6320, pomimo ze wyswietla 3D w pełnym HD, to "crosstalk" jest bardziej zauwazalny niz na AS640

i trzeba pamietac ze kazdy telewizor nawet tego samego modelu "crosstalk" "ghosting" bedzie mial zdeczko inny, znaczy, moze byc troszke lepiej lub troszke gorzej....przez nature panela

Ja zeby ogladac 3D musze w ustawieniach dac moc 3D na +3. Wtedy jest najlepiej. Dzisiaj sprawdze czy reczne ustawienie na 100Hz cos zmienia.
 

evilblizz

New member
Ja zeby ogladac 3D musze w ustawieniach dac moc 3D na +3. Wtedy jest najlepiej. Dzisiaj sprawdze czy reczne ustawienie na 100Hz cos zmienia.

a na czym testujesz 3D?

ja poleciłbym np Avatar z Blu Ray'a lub najnowsze Transformers'y albo jeszcze Grawitacje

jeśli w tych filmach nie masz "crosstalku" w takim stopniu że praktycznie nie rozprasza uwagi to z TV jest wtedy wszystko w porządku

ja na razie raz skorygowałem ustawieniem "moc 3D na +3" w filmie Edge of Tomorrow, moze dlatego ze to sztuczne/przekonwertowane 3D

polecam aplikacje 3doo ze smartTV

jest tam taki fajny krótki filmik przedstawiający rafe kolarową, 3D wgniata w fotel :) "crosstalk" jest ale bardzo słabo widoczny i nie przeszkadzający :)
 

Wolvie

New member
a na czym testujesz 3D?

ja poleciłbym np Avatar z Blu Ray'a lub najnowsze Transformers'y albo jeszcze Grawitacje

jeśli w tych filmach nie masz "crosstalku" w takim stopniu że praktycznie nie rozprasza uwagi to z TV jest wtedy wszystko w porządku

ja na razie raz skorygowałem ustawieniem "moc 3D na +3" w filmie Edge of Tomorrow, moze dlatego ze to sztuczne/przekonwertowane 3D

polecam aplikacje 3doo ze smartTV

jest tam taki fajny krótki filmik przedstawiający rafe kolarową, 3D wgniata w fotel :) "crosstalk" jest ale bardzo słabo widoczny i nie przeszkadzający :)

ok przetestuje na grawitacji w takim razie i na tej aplikacji.
jakich innych ustawien uzywasz poza 100Hz?
rozumiem ze moc 3D masz na 0 normalnie, tak?
 
Do góry