Panasonic 40/48/55 AS640 - opinie, testy, wrażenia - wszystko na temat serii AS 640

digitalus

Banned
Niestety z niektorych tunerow satelitarnych jakosc obrazu moze byc lepsza lub gorsza i nie jest to wina telewizora.Przykladowo z tunera satelitarnego manta, czyli to tani tuner jakosc obrazu jest na bardzo dobrym poziomie.Niemieckie kanaly sd prawie jak polskie hd.Nie jest to bajka bo posiadam matne hd8000.W tunerze bardzo dobry procesor amerykanskiej firmy zoran corporation.Tuner manta to tak naprawde niemiecki tuner homecast tylko na tunerze jest logo manta.Jakosc obrazu wzorowa.Polskie kanaly sd z tego tunera tez bardzo dobrze sie oglada.Manta pod wzgledem jakosci obrazu deklasuje wszystkie tunery cyfrowego polsatu.

Przyklady

manta hd8000

http://www.hdtv.com.pl/forum/1126350-post114.html
 
Ostatnia edycja:

manqt

New member
As640 i 650-zakładam, że mój problem może dotyczyć obydwu modeli. Modele różni matryca i poziomy czerni.......i okulary :). Faktycznie kanały wyglądają ok. Zastanawia mnie mierna funkcjonalność IFC po podłączeniu dekodera. Dlaczego "teatr" w dekoderze jest mniej uwidaczniany niż w DVB-T?
 

Spokojniasz

New member
Gdy pierwszy raz uruchomiles telewizor byl do wyboru dom i sklep?.Moze telewizor jest na ustawieniach sklepowych.Po wyjeciu telewizora z kartonu i pierwszym uruchomieniu powinno byc do wyboru w menu telewizora dom i sklep.
Mozesz przywrocic ustawienia fabryczne i wybrac dom.To standardowa procedura. Sprawdz czy bedzie ok.
Nie mam tego modelu telewizora ale w plazmach menu telewizorow sprzedawnych w uk i polsce bylo takie same.


Wybrałem dom własnie- także nie tu jest problem.

Ponawiam pytanie, czy ktoś ustawił parametry dokładnie tak jak podają na avforums?


Dzieki
 

smoczu

New member
Tak, ustawiłem. Jestem zadowolony z obrazu i ogólnie z TV. Ważne jest źródło sygnału. Mam multimedie. A co do przycinania się tego dema z avatara to u mnie zależało od nośnika.
 

Lustro

New member
Ja ustawiałem, i od razu je skasowałem. Kompletnie mi nie odpowiadały. Nie miałem kalibrowanego tv. Prawdziwe kino, temperatura normalna - mi te ustawienia odpowiadają. Telewizor skalibrowany nie musi odpowiadać temu co nam pasuje. Może stąd te narzekania na kalibrację. Jak widzę jak niektórzy mają ustawione tv, to się dziwię że jeszcze wzroku nie popsuli - nawet ustawienie sklepowe jest dla nich za "łagodne" :D. Próba tłumaczenia, że to nie są naturalne kolory, to ryzyko utraty znajomych/rodziny:). "... patrz jaki super tv, jakie ma nasycenie kolorów..." aż wyciekają z ekranu:lol:
 

Tom3k_

New member
Po tygodniu czytania różnych opinii zdecydowałem się na 40SA640E, na allegro można go nabyć już za 1650zł.
Myślę, że jest mimo wszystko najlepszym wyborem w tej cenie.
Oglądał będę sporo sportu, głównie piłka nożna, filmy z pendrive'a oraz być może PS3.
Pokój 3mx3m.
Mama nadzieję, że dobrego wyboru wybrałem.

Wisieć ma na ścianie i stąd moje pytanie, który rozmiar VESA pasuje do tego telewizora?
Ewentualnie prosiłbym link do konkretnej aukcji, jezeli ktos jakiś szczególnie poleca
 

Grisza HD

New member
Po tygodniu czytania różnych opinii zdecydowałem się na 40SA640E, na allegro można go nabyć już za 1650zł.
Myślę, że jest mimo wszystko najlepszym wyborem w tej cenie.
Oglądał będę sporo sportu, głównie piłka nożna, filmy z pendrive'a oraz być może PS3.
Pokój 3mx3m.
Mama nadzieję, że dobrego wyboru wybrałem.

Wisieć ma na ścianie i stąd moje pytanie, który rozmiar VESA pasuje do tego telewizora?
Ewentualnie prosiłbym link do konkretnej aukcji, jezeli ktos jakiś szczególnie poleca

Pasuje VESA 400x400 max ma
 

Tom3k_

New member
Czyli pierwszy lepszy z allegro będzie dobry, typu

allegro.pl/uchwyt-ruchomy-tv-telewizora-lcd-led-23-47-premi-i4795609260.html
 

Wolvie

New member
Witam wszystkich,

To mój pierwszy post więc na początek się grzecznie przywitam ze wszystkimi:)
2 tygodnie temu zdecydowałem się na zakup tego telewizora w wersji 48 calowej i na szybko opiszę moje pierwsze wrażenia z jego użytkowania.

Już na początku musiałem się jednak zmierzyć nie z samym telewizorem, a olbrzymim pudełkiem - poprzednie doświadczenia z rozmiarem "32 cale" chyba lekko naruszyły moje wyobrażenie o skali...

Po rozpakowaniu moim oczom ukazał się bardzo ładnie wykonany tv - wszystko jest świetnie spasowane, ramka jest bardzo wąska - nie ma się czego doczepić.

Wyposażenie? Raczej standardowe - brak okularów 3D (ale o tym wiedziałem) - bardzo fajny drugi pilot (duży plus), podstawka. Szkoda jednak czasu - poniewąż uchwyt był dopiero w drodzę - szybko przykręciłem nogę i uruchomiłem Panasonica.

Bardzo szybki start, pierwsza konfiguracja, WIFI - wszystko działa. Na szybko zrobiłem update firmwaru i następnie ustawiłem jeszcze obraz wg wzorca z AVForum. Podpiąłem przez HDMI Raspberry Pi z OpenElec i zacząłem testować. Na początek standardowe testy, biały ekran, czarny, jakaś animacja, etc. Nie zauważyłem przepalonych pikseli, czerń bardzo dobra, kolory bardzo łądne, równe podświetlenie matrycy.

Ok - czas na 1wszy film HD - padło na Hobbita i tutaj usiadłem. Jak dla mnie - świetne kolory, ciemne sceny z bdb odwzorowaniem szczegółów, ostrość - nie zauważyłem żadnych problemów w dynamicznych scenach. Cud miód malina:) Podłączyłem tuner Polsatu, kanały SD poprawne, HD ok - nie ma się czego doczepić.

Dzwięk? Od samego tv nie można wiele wymagać - ale na kinie domowym wszytko gra jak należy.

Czas na menu telewizora, nie zauważyłem przycięć, płynność w akceptowalnych granicach.
Moją uwagę zwrócił też program TV Remote 2 - po krótkiej chwili udało mi się go zainstalować na telefonie Blackberry przy pomocy Snapa (tak! działa!) - podłączyłem się do TV i ponownie uśmiech zagościł na mojej twarzy. Funkcja Swipe działa bdb - podzielenie się filmem czy tez zdjęciami jest bajecznie proste. Pełna klawiatura w telefonie też ułatwia dużo rzeczy.

W dniu wczorajszym znalazłem w końcu czas na szybkie przetestowanie 3D - w piątek zakupiłem parę najtańszych aktywnych okularów Samsunga - model SSG-5100GB, uruchomiłem Incepcję i...
W tym miejscu muszę napisać moje 1wsze rozczarowanie - już wczoraj nie miałem czasu testować bardziej - może cos robię źle - ale obraz 3D był fatalny. Odpaliłem Madagaskar - to samo. Wytrzymałem 3 minuty i zatrzymałem film. Crosstalk jest zbyt duży - jak ktoś też miał taki problem - to dajcie proszę znać. Dzisiaj jeszcze sprawdze Menu - może coś w ustawieniach mam nie tak.

Podsumowując:
Na telewizor zdecydowałem się po dłuższych przemyśleniach. W kręgu moich zainteresowań był m.in. Philips (z Ambilightem), Samsung (h6400), Sony 829 i Philips z Androidem (ten pomysł jednak odrzucilem ze wzgledu na brak opłacalności - chyba duzo taniej kupić urządzenie typu Minix 8 ). Dlaczego wybrałem Panasonica? Ze wzgledu na jakość i rankingi awaryjnosci, baaardzo atrakcyjna cene, matrycę VA. Wyboru nie żaluję - licząc, że mój problem z 3D zostanie szybko rozwiązany.
 

dominlesne

New member
Może aktualizacja coś miesza w 3D i okulary Samsunga stają się niekompatybilne. Swoją drogą, gdzie znalazłeś ranking awaryjności telewizorów?
 
Do góry