Panasonic 32lx700

arturwp

New member
neji napisał:
Po odłączeniu anteny wszystko jest wporządku :mrgreen:. Przy okazji mam pytanie, czym da się taki problem rozwiązać, aby działała i antena i komp jednocześnie? Może są jakieś specjalne urządzenia do tego?
Izolator (separator) galwaniczny. Do dostania na allegro albo na http://www.dipol.com.pl/izolator_galwaniczny_5-2400mhz_signal_R48605.htm

Trzeba pamiętać aby dokupić odpowiednie złączki, bo kablówki nie da się bezpośrednio podłączyć do tego urządzenia.
 

Mystik

New member
neji napisał:
Ślicznie dziękuje Mystik. Problem był dokładnie z tutaj gdzie opisałeś. Po odłączeniu anteny wszystko jest wporządku :mrgreen:. Przy okazji mam pytanie, czym da się taki problem rozwiązać, aby działała i antena i komp jednocześnie? Może są jakieś specjalne urządzenia do tego?
Niestety, tu moja wiedza w temacie instalacji antenowych się kończą :confused: Może są jakieś filtry w tym względzie.
Mogę tylko jeszcze zadać Ci pytanie, czy Twój komputer jest podłączony do gniazda z bolcem ochronnym i czy ten bolec jest uziemiony.
Jeżeli nie jest, no to trzeba byłoby to zmienić. Jeżeli jest uziemiony, to nie mam pomysłu. Spróbowałbym uziemić ekran kabla koncentrycznego. Nie wiem. Strzelam. Sam tego problemu nie miałem i nie musiałem go rozwiązać.

pozdrawiam
 

neji

New member
Mystik napisał:
Niestety, tu moja wiedza w temacie instalacji antenowych się kończą :confused: Może są jakieś filtry w tym względzie.
Mogę tylko jeszcze zadać Ci pytanie, czy Twój komputer jest podłączony do gniazda z bolcem ochronnym i czy ten bolec jest uziemiony.
Jeżeli nie jest, no to trzeba byłoby to zmienić. Jeżeli jest uziemiony, to nie mam pomysłu. Spróbowałbym uziemić ekran kabla koncentrycznego. Nie wiem. Strzelam. Sam tego problemu nie miałem i nie musiałem go rozwiązać.

pozdrawiam

Witam,
No więc po tygodniu oczekiwania przyszedł do mnie wspomniany przez arturawp izolator galwaniczny. Ku mojemu niedowierzaniu działa :mrgreen:. Co dziwne poprawiła się też troszkę jakość obrazu z kablówki :grin:. Wielkie dzięki dla Mystik i arturawp za pomoc. W tym miejscu kończy się out of topic. Jak załączę za jakiś czas konsolę PS3 to opowiem wrażenia.

Pozdrawiam
 

Radeks

New member
Witam. Nie wiem czy dobrze trafiłem z wątkiem ale:
Od 2 tygodni jestem szczęśliwym posiadaczewm tv lcd Panasonic 32LX700P (kupiłem u Kikiego). Jak narazie jestem zadowolony ze sprzętu. Z komputerem współpracuje ok, z tv sat - Pionier 1630 C+ - też - choć dużo zależy od odbieranych stacji.Z dvd/cd sony zależy od rodzaju filmu ale też w porządku. bardzo dobra płynność obrazu, ustawienia regulacji jak dla mnie wystarczające, czerń też. Połączenia z tv jak dotychczas mam zwykłymi - średniej jakości kablami. Tv sat-tv:Euro-Euro, dvd-tv euro na zmianę ze zwykłym kompozytem, komputer-tv - zwykły dsub komputerowy do monitora.Niekiedy w tv słychać lekkie buczenie ale to nie feler, gdy nie chcę to nie słyszę. To na razie tyle z moich świeżych refleksji. Pozdrawiam
 

walker214

New member
Witam. Na jakiej zasadzie działa w x700 PIP ? Co bym musial mieć by cieszyć się obrazem w obrazie? Szukalem dosc sporo ale nie znalazlem jak to dokladnie dziala w tym modelu. Pozdrawiam.
 

Radeks

New member
Lx700

Witam. Z tego co dotychczas poznałem to aby oglądać podgląd za pomocą PIP/PAP to muszą być podłączone conajmniej dwa żródła. W moim przypadku jeżeli oglądam standartowy sygnał tv to przełaczam podgląd z tv sat u mnie av1 lub dvd - av2. Mogą też być oglądane inne układy programów, zależy od oglądam a drugi mogę sobie zobaczyć na podglądzie po przełaczeniu na wybrany (av2, tv, itp). Pozdrawiam.
 

orion512

New member
jakość z kablówki

bobik007 napisał:
decyzja zapadła, w domu zostaje 32lx700, tv bardzo dobrze radzi sobie z sygnałem sd, oczywiście wszystko też zależy od kanału na jakim oglądam, ale i tak jest bardzo dobrze, najlepiej na tvn-ach, po podłączeniu do kompa też jest ciekawie, ale poezja dla oczu zaczyna się na kanałach hd, National Geografic HD to mistrzostwo świata, C+ film też niczego sobie, telewizor rewelacyjnie odzwierciedla kolory, nie istnieje praktycznie coś takiego jak kąt oglądania, podłączyłem oba tv jednocześnie 32lx700 i 37pv70, i w moim odczuciu lx700 gra dużo lepiej, na kanałach sd wielkiej różnicy nie widać (ale i tak jest) to na kanałach HD już różnica jest znacząca (oczywiście na korzyść lx700), jak dla mnie był to strzał w dziesiątkę i cieszę się, że miałem możliwość przetestowania obu tv w domu, polecam niezdecydowanym i zaznaczam,że to co opisałem to moje osobiste odczucia, pozdrawiam...

mam do was gorące pytanie. czy koś z was miał jakiekolwiek problemy z jakością zwykłego sygnału telewizyjnego? Z opisów bardzo spodobał mi się ten LX700. Już nawet miałem go kupować ale pojechałem do marketu go zobaczyć. Wyświetlany był na nim obraz HD więc był śliczny. Niestety opbsługa akurat na nim nie mogła mi pokazać zwykłego sygnału bo nie mieli podciągniętej anteny do niego. Pokazali mi za to na LX70P. Podobno to ten sam TV tylko w innej obudowie (pomijając nagłośnienie i karty SD). Jednak to co zobaczyłem to była porażka. Obraz był okropnej jakości i były na nim widoczne takie gęste pionowe pasy. Byłem jeszcze w jakimś EURO RTV i tam też na sygnale telewizyjnym były widoczne te paskudne pasy. Stojący obok LM70 już tych pasów nie miał. Czy to przypadek że w dwóch różnych sklepach ten sam telewizor miał tak beznadziejny obraz? Czy to oni poprostu mają kiepski sygnał?
Ja zamerzam kupić LX700 i na razie oglądać tylko astercity i boje się aby nie było porażki. Czy mógłby ktoś potwierdzić lub zaprzeczyć moje obawy.
Będę wdzięczny za wszelkie sugestie.
pozdrzwiam

ps czy w warszawie można gdzieś zobaczyć na żywo ten telewizor poza saturnem na głębockiej (niestety tam nie mogli mi pokazać zwykłej TV)?
 

zxx

New member
orion512 napisał:
mam do was gorące pytanie. czy koś z was miał jakiekolwiek problemy z jakością zwykłego sygnału telewizyjnego? Z opisów bardzo spodobał mi się ten LX700. Już nawet miałem go kupować ale pojechałem do marketu go zobaczyć. Wyświetlany był na nim obraz HD więc był śliczny. Niestety opbsługa akurat na nim nie mogła mi pokazać zwykłego sygnału bo nie mieli podciągniętej anteny do niego. Pokazali mi za to na LX70P. Podobno to ten sam TV tylko w innej obudowie (pomijając nagłośnienie i karty SD). Jednak to co zobaczyłem to była porażka. Obraz był okropnej jakości i były na nim widoczne takie gęste pionowe pasy. Byłem jeszcze w jakimś EURO RTV i tam też na sygnale telewizyjnym były widoczne te paskudne pasy. Stojący obok LM70 już tych pasów nie miał. Czy to przypadek że w dwóch różnych sklepach ten sam telewizor miał tak beznadziejny obraz? Czy to oni poprostu mają kiepski sygnał?
Ja zamerzam kupić LX700 i na razie oglądać tylko astercity i boje się aby nie było porażki. Czy mógłby ktoś potwierdzić lub zaprzeczyć moje obawy.
Będę wdzięczny za wszelkie sugestie.
pozdrzwiam

ps czy w warszawie można gdzieś zobaczyć na żywo ten telewizor poza saturnem na głębockiej (niestety tam nie mogli mi pokazać zwykłej TV)?

Od wczoraj mam LX70P podłączonego do kablówki analogowej Multimedia. Obawiałem się o jakość obrazu tym bardziej, że przesiadłem się z CRT. Jestem absolutnie mile "rozczarowany", obraz na wiodących kanałach jest naprawdę bardzo dobry. Jeżeli chodzi o słynne sklepy "nie? dla idiotów", to schodzą one na psy! Jak były otwierane parę lat temu to miały sale odłuchowe i testowe. Teraz nie dość, że mają złodziejskie ceny, polikwidowane salki testowe to jeszcze tak naprawdę nie potrafią zapewnić przyzwoitych warunków prezentacji towaru. Ja zauważyłem taką zależność, że im lepszy telewizor tym gorszą jakość prezentował. Absolutnie nie kieruj się tym co widzisz w marketach! Albo prezentacja u Kikiego (jak Cię stać), albo zaufanie do forumowiczów. Ja wybrałem to drugie i nie żałuję!
 

Radeks

New member
walker214 napisał:
A czy jesli kupilbym z allegro taki tuner zewnetrzny http://www.allegro.pl/show_item.php?item=251945053&msg=Twój+e-mail+został+wysłany.

to rozdzielajac sygnal kablowki na 2 (jeden kabel do tunera, drugi do telewizora) i podlaczajac tuner do tv przez s-video bede mogl sie cieszyc PIPem?
Witam. Co do zastosowania wymienionego przez Ciebie tunera to nie wiem, nie mam takiej potrzeby. Napiszę krótko jak ja korzystam z pipu/papu przy moich połączeniach. Mam podłaczony sygnał tv do wejścia antenowego (zwykła siatkówka), do wejścia av 1 przez euro - tv sat C+, do wejścia av 2 - dvd. Gdy oglądam tv to ogę mieć podgląd z av 1 lub av 2 wybierając dopowiednie wejście i odwrotnie gdy oglądam np. tv sat to mogę mieć podgląd av 2 lub tv wybierając potrzebne mi źródło. Jest w LX700P jeszcze jedna opcja jako PIP: tv na pół ekranu a na drugiej połowie telegazeta. Pozdrawiam.
 

neji

New member
orion512 napisał:
mam do was gorące pytanie. czy koś z was miał jakiekolwiek problemy z jakością zwykłego sygnału telewizyjnego? Z opisów bardzo spodobał mi się ten LX700. Już nawet miałem go kupować ale pojechałem do marketu go zobaczyć. Wyświetlany był na nim obraz HD więc był śliczny. Niestety opbsługa akurat na nim nie mogła mi pokazać zwykłego sygnału bo nie mieli podciągniętej anteny do niego. Pokazali mi za to na LX70P. Podobno to ten sam TV tylko w innej obudowie (pomijając nagłośnienie i karty SD). Jednak to co zobaczyłem to była porażka. Obraz był okropnej jakości i były na nim widoczne takie gęste pionowe pasy. Byłem jeszcze w jakimś EURO RTV i tam też na sygnale telewizyjnym były widoczne te paskudne pasy. Stojący obok LM70 już tych pasów nie miał. Czy to przypadek że w dwóch różnych sklepach ten sam telewizor miał tak beznadziejny obraz? Czy to oni poprostu mają kiepski sygnał?
Ja zamerzam kupić LX700 i na razie oglądać tylko astercity i boje się aby nie było porażki. Czy mógłby ktoś potwierdzić lub zaprzeczyć moje obawy.
Będę wdzięczny za wszelkie sugestie.
pozdrzwiam

ps czy w warszawie można gdzieś zobaczyć na żywo ten telewizor poza saturnem na głębockiej (niestety tam nie mogli mi pokazać zwykłej TV)?

Radzi sobie bardzo dobrze z obrazem z kablówki. Możesz być o to spokojny. Sam posiadam to cudo od około miesiąca podłączone do Asterki i jestem zachwycony. Kawałek bardzo dobrego sprzętu.

pozdrawiam
 

km1963

New member
Bez reklam
neji napisał:
Radzi sobie bardzo dobrze z obrazem z kablówki. Możesz być o to spokojny. Sam posiadam to cudo od około miesiąca podłączone do Asterki i jestem zachwycony. Kawałek bardzo dobrego sprzętu.

pozdrawiam

Parafrazując troszkę na skróty to " Ci co nie widzieli nie uwierzyli "

A poważnie polecam jak poprzednicy przekonać się osobiście na materiale żródłowym lub potencjalnie w przyszłości dostępnym

Posiadając LX 700 decyzję podejmowałem patrząc na lx70p ( młodszego brata ) i na sygnale analogowym puszczanym w RTV AGD było " nieźle " czyli wiele TV na "rozgałęziaczach" sygnału a obraz choć nie rewelacja to nie najgorszy a jak podpiełem swoje żródło sygnału (divix i DVD z laptopa) to w zalężności od skali ocen ( subiektywnych ale do weryfikacji przez oceniających :) ) bardzo dobrze/ zaskakująco dobrze / rewelacyjnie / prawie jak w Sharpie XD1 :p ( tylko dla sygnału HD):D

Bo w SD obiektywnie patrząc 100Hz ( powinno być standartem ) i jest widoczne
Panas tu się naprawdę pokazał ( mimo iż jest co wszystkim jest wiadome głownie producentem plazm ) to te modele ( 26-32") LCD nie mają sobie równych ( na razie ?;) )

Pozdrawiam
 

orion512

New member
ok chyba sie przekonałem. muszę uwierzyć wam na słowo bo zobaczyć nie mam gdzie :)
pytanie natomiast mam następujące. czy ktoś zna jakiś sklep internetowy w posce lub tradycyjny w warszawie gdzie mają ten telewizor na magazynie (w rozsądnej cenie, bo katalogowej to za niego nie dam). Obdzwoniłem dzisiaj z 15 sklepów i nic. sprzęt jest poprostu nieosiągalny :(

mam jeszcze jedno pytanko. chodzi mi o uszkodzone piksele w tym modelu. czy często się zdarzają? chodzi mi o to czy można spokojnie kupywać prze internet w ciemno licząc na to że będzie ok czy też należy bezwzględnie oglądaćw sklepie przed zakupem? czy komuś trafił się uszkodzony piksel? bo czytałem że w jakimś tam teście wyciądnęli nówkę z pudełka lx700 i miał walniętego piksela.

pozdrawaim
 

km1963

New member
Bez reklam
orion512 napisał:
ok chyba sie przekonałem. muszę uwierzyć wam na słowo bo zobaczyć nie mam gdzie :)
pytanie natomiast mam następujące. czy ktoś zna jakiś sklep internetowy w posce lub tradycyjny w warszawie gdzie mają ten telewizor na magazynie (w rozsądnej cenie, bo katalogowej to za niego nie dam). Obdzwoniłem dzisiaj z 15 sklepów i nic. sprzęt jest poprostu nieosiągalny :(

mam jeszcze jedno pytanko. chodzi mi o uszkodzone piksele w tym modelu. czy często się zdarzają? chodzi mi o to czy można spokojnie kupywać prze internet w ciemno licząc na to że będzie ok czy też należy bezwzględnie oglądaćw sklepie przed zakupem? czy komuś trafił się uszkodzony piksel? bo czytałem że w jakimś tam teście wyciądnęli nówkę z pudełka lx700 i miał walniętego piksela.

pozdrawaim

Jak to nie ma gdzie w sklepach " nie dla idiotów " go nie ma ?

Miałem ten sam problem bo chciałem go mieć już na początku oferty i w końcu po przeszukaniu netu i braku dostępności w sklepach internetowych kupiłem nawet taniej u Kikiego

Uszkodzonych pikseli nie miał
Pozdrawiam:)
 

Radeks

New member
orion512 napisał:
ok chyba sie przekonałem. muszę uwierzyć wam na słowo bo zobaczyć nie mam gdzie :)
pytanie natomiast mam następujące. czy ktoś zna jakiś sklep internetowy w posce lub tradycyjny w warszawie gdzie mają ten telewizor na magazynie (w rozsądnej cenie, bo katalogowej to za niego nie dam). Obdzwoniłem dzisiaj z 15 sklepów i nic. sprzęt jest poprostu nieosiągalny :(

mam jeszcze jedno pytanko. chodzi mi o uszkodzone piksele w tym modelu. czy często się zdarzają? chodzi mi o to czy można spokojnie kupywać prze internet w ciemno licząc na to że będzie ok czy też należy bezwzględnie oglądaćw sklepie przed zakupem? czy komuś trafił się uszkodzony piksel? bo czytałem że w jakimś tam teście wyciądnęli nówkę z pudełka lx700 i miał walniętego piksela.

pozdrawaim
Witam. Byłem w podobnej sytuacji. telewizory występowały w sklepach internetowyc - ale tylko w ofercie - fizycznie brak. Kupiłem u Kikiego (jeszcze raz dzięki) - w tempie expresowym - wszystko trwało 3 dni (zamówienie-wpłata-przesyłka-odbiór). 32 LX 700 P - dotarł w bardzo dobrym stanie, bez żadnych uszkodzeń. Jestem z niego bardzo zadowolony. Pozdrawiam.
 

Apacz

New member
Czy porównywał ktoś lx700 z philipsem PFL 7862?

Czy porównywał ktoś lx700 z philipsem PFL 7862? Interesuje mnie głównie sygnał z kablówki i DVD.
Od dłuższego czasu czytając wątek coraz bardziej napalam się na panasa, ale ostatnio ten philips wpadł mi w oko i stąd pytanie.:confused:
Pozdrawiam
 

Karmazynowy

New member
pytanie o PiP oraz PaP

myślę o zakupie tego telewizora. chcę z niego korzystać jako z telewizora i monitora. mam więc pytaniec zy posiada on wejście PC ( d-sub lub DVI) ponieważ w instrukcji jest napisane że ma wejście PC ale na stronach nie ma o tym wzmianki. drugie moje pytanie dotyczy funkcji PiP oraz PAP. otóż czy istanieje możliwośc by jednoczęsnie pracować na Pececie i jednocześnie w trybie PiP czy PaP mieć włączony np. obraz z tunera satelitarnego ? jak wygląda w takiej sytuacji sprawa z dźwiękiem - czy można sobie przełączać dźwięk na źródło, którym jest Pecet i na źródło jakim jest np. Tuner satelitarny ?
w instrukcji napisali coś takiego: trybu wielokrotnego okna nie można używać dla PC, karty SD lub HDMI (dostępne tylko dla ekranu głównego) - jak mam to rozumieć ?
 
Do góry