Panasonic 32lx700

tkirmuc

New member
Czy 32LX700 potrafi wyświetlić obraz PAL bez rozciągania? Tzn. powiedzmy, że chciałbym, żeby oryginalny obraz 720x576 byl wyświetlony piksel-w-piksel na środku ekranu bez rozciągnięcia. Czy to jest możliwe?
 

km1963

New member
Bez reklam
tkirmuc napisał:
Czy 32LX700 potrafi wyświetlić obraz PAL bez rozciągania? Tzn. powiedzmy, że chciałbym, żeby oryginalny obraz 720x576 byl wyświetlony piksel-w-piksel na środku ekranu bez rozciągnięcia. Czy to jest możliwe?

Tak ale wtedy są czarne pasy po bokach

pozdrawiam
 

saracen84

New member
problem

Witam wszystkich serdecznie.
Zgłaszam sie do was z pewnym problemem ponieważ zdecydowałem się na kupno panasonica lxd700, którego niestety nie moge nigdzie w moim mieście dotać, są natomiast modele lx700 które wyglądają praktycznie tak samo. I tu moje pytanie: czym różnią sie te dwa modele? Czy strace coś jeżeli kupie lx700? Z góry dziękuje za odpowiedź.
 

KOJOT80

New member
Jaka jest różnica między Panas 32 LX70P a LX70

Co oznacz to "P" bo różnica w cenie jest jakieś 200 zł. Szukałem na forum o tym ale jakoś się nie doszukałem. Byłbym wdzięczny z 2 słowa wyjaśnienia.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Unikalny na polskim rynku walizkowy serwis Panasonic pozwoli na dokonywanie napraw telewizorów plazmowych w domu klienta, bez potrzeby transportu do centrum serwisowego1
Projekt Profi Plasma Service startuje od początku lutego br. Program dotyczy jedynie telewizorów plazmowych Panasonic. Więcej szczegółow na stronie :

http://www.panasonic.pl/?profi

Zasada dotyczy Plazm - bo są bardziej uciążliwe i kłopotliwe w transporcie. Również dlatego Panasonic wystąpił z taką możliwością gdyż
aby klient nie zostawał w domu bez telewizora.

saracen84 - zyskasz gwarancje Panasonic Polska.
 

jaco93

New member
Prośba

Witam, już od dłuższego czasu szukam odpowiedniego dla mnie lcd.Jakiś czas temu wybrałem tx26lx70, ale pieniądze wydałem na inne nieprzewidziane wcześniej wydatki.Obecnie zamówiłem ten model tv i właśnie tu mam dylemat, czekam już dwa tygodnie(zamówiłem u znajomego w sklepie, ale On twierdzi , że nie ma tych modeli narazie w hurtowni, ma mi go przywiźć w czwartek).Kłopot w tym, że im dłużej czekam i mierzę miejsce w meblościance tam gdzie ma stać tv, zastanawiam się czy nie kupić 32cale , tu moje pytanie do posiadaczy modelu 32lx70-jaka jest głębokość tego tv, to znaczy bez stopki(podstawki).Szerokość mi pasuje , gorzej z wysokością brakuje mi 1,5cm, ale myślę, że dolna część meblościanki wystaje 17cm , więc może ten 32 wszedłby.Proszę o odpowiedź, bo mam mało czasu.Pozdrawiam i dziękuję za wszystkie informacje.
 

KOJOT80

New member
Czy któś może mi powiedzieć czym się różni panasonic 32 LX70 od LX70P?
Szukałem odpowiedzi na forum ale jakoś nie widzę.
 

dzik_us

New member
Miałem już kupować LX700P ale teraz znowu poczytałem o 37LZ70P i chociaż nie ma 100HZ to ma 37 cali i fullHD no i jest w podobnej cenie do 32LX700P.
Jak tak dalej pójdzie to kupie dopiero telewizor holograficzny <lol>

Może ktoś coś doradzi ?
 

sittek

New member
cinek napisał:
Wszystkie te "nowinki" (120 Hz, IPS) LG stosuje już od pewnego czasu matryca też dokładnie ta sama...(w panasach są matryce LG).
Nawet obudowa nowego Panasa jest wzorowana na LG (tylko serii LE).
Chcecie kupić LCD Panasonic kupcie LG będzie to samo tylko taniej ;)
cinek to tylko teoria...
z działki dvd yamaha lub denon mają w sobie bebechy philipsa czy panasa
i myślisz że jakość dźwieku jest taka sama??
yamaha i denon biją dostawców części na łopaty
więc tu jest tak samo......

---------------------
A TERAZ COS ODE MNIE:

ortax360 napisał:
Przyznaje wracam do Panasonica LX700 stara miłosc nie rdzewieje :) Sony d3000 jest bardzo dobrym lcd ma bardzo wiele zalet ,ale smuzy niestety .

ortax360 czytam sobie twoje wypowiedzi i coś mi nie styka.
Albo jesteś maniak TV lub udajesz kogos innego.....hm
Widze też rozdwojenie jaźni. raz piszesz jak profesjonanly serwis rtv, a drugi raz jak jakas niedouczona "niemota" z zakresu wiedzy rtv.
Sprzęt zmieniasz jak rękawiczki, ludzi kierujesz na konkretne modele,
twierdzisz,że je masz, potem sprzedajesz i juz nie masz...

Twoje "oczekiwanie" na model LX700 było bardzo spektakularne.....
(ciekawe ilu ludzi powinno w tym czasie zdecydowac się na zakup
tego modelu, a może u ciebie????????)
ostatecznie ( to znaczy nie ostarecznie )kupiłeś coś innego
(konkretnie napisałeś że kupiłeś) i oddałeś z powrotem.
i te pytania o kodey serwisowe......? po co ci?

przekonaj mnie że się mylę....
napisz parę zdań aby mnie uspokoić
bo to forum uważałem dotąd jako obiektywne...
co na to kiki????

stoje przed zakupem sprzetu LCD, jednakże wiarygodność
tego co sie tu pisze mnie bardzo zaniepokoiła !!!!!


pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

michaelius

New member
Wiarygodnosc jest wystarczajaca by wybrac sobie kilka modeli wartych obejrzenia na wlasne oczy :) Chociaz ja tam sobie potwierdzalem opinie stad na avforums.

Zreszta szczerze watpie by wiekszosc normalnych smiertelnikow byla zawiedziona czymkolwiek z 4 : LX 70, LX 700, 32D3000 i 32R3500.

PS. LX70/700 zreszta tez smuzy w widoczny podczas transmisji sportowych sposob.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
jaco93 - modele 26lx70 są dostępne cały czas.

KOJOT80 - nie różnia się niczym - oprócz terytorium sprzedaży.

dzik_us - musisz przypomnieć jakie masz warunki. Bo Panasonic 32 LX 700 należy z całą pewnością do ścisłej czołówki światowej.

sittek - nie załapałem Twojego wywodu.
Ogólnie mówiąc największym expertem jest kupujący. I to on na prezentacji powinien sam wybierać dla siebie najlepszą jakość. To co jednemu przeszkadza dla innego jest zachwytem.
 

sittek

New member
ponowne pytanie do znawców:
stoję przed zakupem tv w postaci:
1. plasma Panasonic TH37PX80
2. lcd Panasonic TX-32LXD700
nie mam mozliwości zamówienia prezentacji w domu
(w UK nie są tacy fajni), więc to co kupię będę miał.
więc pojawia się proste pytanie zasadnicze:

przy oglądaniu SD TV (80 % planów) z odległości 2 m (max 2,5m)
w jakim przypadku obraz będzie po prostu milszy dla oka?
dla lcd czy dla plasmy ?
Tv podłączony będzie pod digital freeview BT (na razie bez HD).
Czytałem o lepszym obrazie SD z plasmy, jednakże czy mnie nie powali
jej wielkość, gdyż jak na tak mały pokój jest chyba zbyt wielka !!! ???

ps. kiki co do moich poprzednich wątpliwości co do pewnego użytkownika, -nevermind, niech sam sie wypowie. Zwróciłem się do Ciebie, gdyż uważam Cię za wiarygodnego partnera, pomimo mojego krótkiego stażu na forum.
 

ortax360

New member
Do sittek
ortax360 czytam sobie twoje wypowiedzi i coś mi nie styka.
Albo jesteś maniak TV lub udajesz kogos innego.....hm
Widze też rozdwojenie jaźni. raz piszesz jak profesjonanly serwis rtv, a drugi raz jak jakas niedouczona "niemota" z zakresu wiedzy rtv.
Sprzęt zmieniasz jak rękawiczki, ludzi kierujesz na konkretne modele,
twierdzisz,że je masz, potem sprzedajesz i juz nie masz...-----------------

Odp: LCD zmieniam bo lubię . Co w tym dziwnego - kazdy ma jakie zainteresiwania .

Ostatno zmieniłem W3000 na X3000 to na pewnio nie koniec :) Panasonic to dla mnie juz historia .

Lcd bardzo OK . ma swoje wady ,ale jest ok .

Powiem tak jezeli byłoby mnie stac ,to kupowałbym wszystkie lcd , plazmy i kolekcjonował - - tak jak ludzie zbieraja znaczki . Wielki garaz a w nim kilkadziesiat lcd dokładnie opisanych z data produk itd ..



Seredcznie pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

sittek

New member
[/quote]Ostatno zmieniłem W3000 na X3000 to na pewnio nie koniec :) Panasonic to dla mnie juz historia ....Lcd bardzo OK . ma swoje wady ,ale jest ok ....Powiem tak jezeli byłoby mnie stac ,to kupowałbym wszystkie lcd , plazmy i kolekcjonował - - tak jak ludzie zbieraja znaczki . Wielki garaz a w nim kilkadziesiat lcd dokładnie opisanych z data produk itd ..
Seredcznie pozdrawiam[/quote]

ortax360- nie mam nic do Twojej wiedzy o sprzęcie .Jest naprawdę imponująca.
Ale za bardzo zakręcasz sprzętem, jak nie przymierzając dealer z MM :)poza tym jak ktoś coś stale i szybko sprzedaje i kupuje to znaczy,że albo ma kasy jak lodu i niejedną babcię w Ameryce, albo niestety sprzęt nie taki jest cudowny jak miał być, albo stosuje złotą zasadę sprzedwaców:im więcej tym lepiej. No i tutaj cała specjalistyczna wiedza idzie w gruz. Kiedys był cacy a teraz jest fee.
Między innymi na podstawie Twoich opinii dużo ludzi kupuje dla nich bardzo drogi sprzęt (nie każdy jest kolekcjonerem i nie ma wielkiego garażu jak Ty)

no to tyle, więcej się nie czepiam
pozdrawiam
serdecznie
 

dfl

Klub HDTV.com.pl
vip
Witam szanownych Forumowiczów.

Stało się...
Kilka miesięcy niespiesznych poszukiwań, przeglądania opinii na tym forum oraz stronach zagranicznych, porównywania cenników i specyfikacji, kilkanaście (juz w sumie) wizji lokalnych w sklepach i jest decyzja ... kupiłem wczoraj Panasonic LX 700P.

Decyzja powolna, ale realizacja zakupu (sklep internetowy, Wawa) okazała się wyjątkowo szybka:
11:49 - zamówienie w necie,
ok. 13 - telefon ze sklepu o dostępności sprzętu i mozliwosci odbioru,
17 z minutami - wpłata kasy i odbiór TV.

W zasadzie dałoby radę w 2 godziny, ale do rzeczy:
przywiozłem, podłączyłem i ... no cóż, chciałem to mam. Ze wstępnych oględzin mogę powiedzieć, że jestem troszeczkę zawiedziony, tj, obraz z kablówki Aster oraz z tunera cyfrowego Aster nie powala na kolana.
Niektóre kanały są bardzo w porządku, np. TVN24 - tu widze znaczną róznicę na plus w stosunku do poprzedniego TV CRT, ale większość kanałów ma obcięte pasmo i oglądanie ich na LCD nic nie wnosi a wręcz pogarsza sprawę. Na tunerze cyfrowym jakość lepsza ale tez szału nie robi. Ale to wszystko zasługa kiepskiego sygnału z Aster.

Podłączenie kompa - obraz miodzio, rozdzielczość 1024x768 bez żadnych problemów, innych nie sprawdzałem. Nie testowałem jeszcze w dynamicznych scenach.

Wady:
- duzy pilot,ale brakuje szybkiego dostępu do funkcji korekty jasnosci i kontrastu, timera (o ile w ogóle jest)
- brak tunera DVBT (tak na przyszłość)
- brak automatycznej regulacji głośności (domena Sharpa)
- opis kanałów: piecioznakowy
- zużycie energii 137 W
Zalety:
- dobry dźwięk
Myślę ze TV pokaże pazur przy sygnale z DVD, ew. HDTV w przyszłości.
Z czasem będę miał pełniejszy obaz tego telewizora i jeśli będzie zainteresowanie na forum podziele się swoimi uwagami.
Na razie konkluzja: jeśli sygnał SD, to nie pchać się w LCD.
Pozdrawiam.
 

Lolek7825

New member
dfl napisał:
Wady:
- duzy pilot,ale brakuje szybkiego dostępu do funkcji korekty jasnosci i kontrastu, timera (o ile w ogóle jest)
- brak tunera DVBT (tak na przyszłość)
- brak automatycznej regulacji głośności (domena Sharpa)
- opis kanałów: piecioznakowy
- zużycie energii 137 W

1) pilot fakt duzy ale to jak dla mni nie jest wada... mam ten lcd od 3 miesięcy i baardzo sobie chwale. kontrasty oraz timer itp są dość szybko dostępne z menu (baardzo intuicyjne)
2) wg mnie zanim tunery DVBT będą niezbędne minie tyle czasu że LX700 będzie się nadawał do wymiany... a przy zakupie jakiejkolwiek lepszej kablówki tuner dostajesz za zyla (najczęściej)
3) Automatyczna regulacja głośności jest w LX 700 każdy kanał możesz podciągnąć o kilka decybeli lub o kilka przyciszyć; chyba ze chodzi Ci o wyciszanie kanałów podczas reklam ale z tego co mi wiadomo to kanał musi takie informacje nadawać żeby telewizor mógł wiedzieć kiedy i co ma ściszyć....
4) Opisy kanałów masz rację mogło być lepiej...
5) Myślę ze 137W to o wiele mniej niż od tego 37 panasa (blisko 200W) wiadomo im większy panel tym większy pobór mocy no i nadal jednak plazma jest bardziej prądożerna...

Pobaw się trochę z ustawieniami obrazu i jego formatu a napeno się przekonasz... fakt TVNy i Polsaty tak jak i TVP (u mnie) wyglądaja o niebo lepiej od pozostałych ale z odległości 2,5 metra obraz w większości przypadków jest więcej niż zadawalający.

Jak podłączysz DVD (ze skalerem) po HDMI to LCD wtedy pokaze pazur...


Pozdro
 

nowy13

New member
Po długich nieprzespanych nocach i czytaniu forum strzeliłem w ciemno. Wczoraj kupiłem LX700. Nigdy nawet na oczy nie widziałem tego TV. Widziałem LX70 i odbiór w markecie miał całkiem całkiem, natomiast wygląd nie zrobił na mnie wrażenia. Ale wczoraj na wieczór to mi szczena opadła jak go wyjąłem z pudła i podłączyłem. W porównaniu z TV co widziałem u znajomych(Samsung, Sony itd.) ten wymiata maksymalnie. Odbiór z kablówki jest super. Zero pixelozy itp. a tego się bałem. :grin:

W gre wchodziła jeszcze Toshiba R3500, która widziałem co potrafi, dzięki odpowiedzi KIKIEGO na pytanie co kupić ->Napisał krótko i na temat "PANASONIC". I teraz tego nie żałuję. :grin: :cool:
Dzięki KIKI.
Pozdrawiam
 

nowy13

New member
Po długich nieprzespanych nocach i czytaniu forum strzeliłem w ciemno. Wczoraj kupiłem LX700. Nigdy nawet na oczy nie widziałem tego TV. Widziałem LX70 i odbiór w markecie miał całkiem całkiem, natomiast wygląd nie zrobił na mnie wrażenia. Ale wczoraj na wieczór to mi szczena opadła jak go wyjąłem z pudła i podłączyłem. W porównaniu z TV co widziałem u znajomych(Samsung, Sony itd.) ten wymiata maksymalnie. Odbiór z kablówki jest super. Zero pixelozy itp. a tego się bałem. :grin:

W gre wchodziła jeszcze Toshiba R3500, która widziałem co potrafi, dzięki odpowiedzi KIKIEGO na pytanie co kupić ->Napisał krótko i na temat "PANASONIC". I teraz tego nie żałuję. :grin: :cool:
Dzięki KIKI.
Pozdrawiam
 

Masterjam

Klub HDTV.com.pl
VIP
Pytanie do Nowego13. Piszesz że odbiór z kablówki jest niezły i bez pikselozy, a w jakiej sieci masz ją bo kablówka kablówce nierówna i niektóre maja tak dziadowski sygnał że żadne filtry nie pomogą.Pozdrawiam
 
Do góry