Panasonic 2013 - nowa seria telewizorów plazmowych - seria ST60.

kuba378

Active member
Kurcze cena całkiem przyzwoita. Jestem jeszcze ciekawy ceny VT60, jeśli nie będzie jakaś kosmiczna to się chyba zdecyduję na niego.
 

Devs

New member
Ja mam spory dylemat. Zastanawiam się czy poczekać i kupić P50ST60, czy dołożyć jakieś 800 zł i kupić P50VT50. Sprawa byłaby prostsza gdybym się na tym znał - a się nie znam kompletnie. Ratunku! :wink: Nie mam pojęcia co jest "lepsze" a co "gorsze".
 

koalaxp

New member
Dziś oglądałem w sklepie 50ST60 za 4299zł, kąty boczne super ale im bliżej podchodzi się do telewizora to patrząc z góry (z dołu też) ekran robi się coraz ciemniejszy stojąc ok.60 cm od telewizora kąty górne i dolne są do kitu ekran ciemnieje o 80% - sprzedawca stwierdził, że z tej odległości telewizora się nie ogląda, obok stała plazma LG i Samsunga na których nic takiego nie stwierdziliśmy, stwierdził że to wina ustawień lub lepszych filtrów w panasie. Czy ktoś może to potwierdzić, byłem gotów go już kupić ale z powodu tych kątów odstąpiłem.
 

Danus1

New member
Te kąty to wina zastosowanych filtrów oraz powłoki antyrefleksyjnej. Tutaj kosztem kątów widzenia Panasonic poprawił aspekt odbić światła na matrycy.
 

koalaxp

New member
to dlaczego mego wrażenia nie potęgowało oświetlenie w sklepie gdy w ten sam sposób patrzyłem na ekran plazmy LG i Samsunga stojących obok, katy boczne są super z każdej odległości w ST i VT ale górny i dolny są nie do zaakceptowania (a tak między nami nie jestem zwolennikiem lg ani samsa), niech wypowie się ktoś kto ma je w domu i może to sprawdzić w warunkach nie sklepowych.
 

Jacek144

New member
to dlaczego mego wrażenia nie potęgowało oświetlenie w sklepie gdy w ten sam sposób patrzyłem na ekran plazmy LG i Samsunga stojących obok, katy boczne są super z każdej odległości w ST i VT ale górny i dolny są nie do zaakceptowania (a tak między nami nie jestem zwolennikiem lg ani samsa), niech wypowie się ktoś kto ma je w domu i może to sprawdzić w warunkach nie sklepowych.

Bo LG i Samsung nie zastosował filtrów. Te filtry są bardzo dobrym wynalazkiem. Nie wieszasz przecież TV na wysokości kilku metrów i nie leżysz pod nim. Te odbiorniki LG i Samy które oglądałeś mają ekrany prawie jak lusterko.
 

Luki89

New member
Witam,

od kilku dni jestem posiadaczem telewizora Panasonic TX-P42ST60E.

Jako że w temacie kalibracji urządzenia jestem kompletnym laikiem prosiłbym o pomoc - w jaki sposób w domowych warunkach ustawić wszystko tak, aby jakość obrazu była najlepsza? Telewizora używać będę głównie do grania na PlayStation 3.

Będę bardzo wdzięczny za pomoc :)
 
Ostatnia edycja:
Do góry