Panasonic 2013 - nowa seria telewizorów LCD LED - seria FT60.

lajkonik122

Klub HDTV.com.pl
vip
Ciezko o gotowca do ustawien obrazu bo kazdy ustawia pod siebie, kazdy inaczej troche patrzy na to co jest na ekranie i w innych warunkach to sobie ustawia :)
 

sharkpl

New member
Polskie znaki w EPG

Pisałem w sprawie EPG (guide) do Panasonica oraz dostawcy TV kablowej INEA.
Problem z polskimi znakami będzie występował ponieważ "Panasonic używa do kodowanie systemu -Normy ISO 8859-2, jest to norma polska" natomiast INEA "koduje polskie znaki w systemie UTF-8".
Nie ma możliwości zastąpenia polskich końcówek, np. poprzez zamianę ą=a; ć=c; ę=e itp.
Pozostaje mieć tylko nadzieję, ze Panasonic wypuści jakąś aktualizacje softu dodają do systemu system kodowania znaków UTF-8.:blagam:
 

Szaaa

New member
Dużo osób narzeka na podświetlenie matrycy w 47FT60, czy to znaczy że w 47ET60 podświetlenie jest równomierniejsze?
 

sharkpl

New member
Wg mnie FT60 ma lepsze podświetlenie.
Może jakiś egzemplarz ma gorzej.

Jeżeli FT60 ma dobre podświetlenie to nie chcę wiedzieć jakie ma teoretycznie gorszy TV z serii na ten rok czyli ET60.

Im dłużej posiadam ten TV tym bardziej mniej to denerwuje.
Poniżej załączam fotki (kiepskiej jakości => robione tel.).
A może mój egzemplarz jest ewidentnie wadliwy? Może tak wielki clouding obejmie gwarancja?
 

Attachments

  • DSC_1148.jpg
    DSC_1148.jpg
    63 KB · Wyś: 770
  • DSC_1149.jpg
    DSC_1149.jpg
    68 KB · Wyś: 757
  • DSC_1150.jpg
    DSC_1150.jpg
    23,5 KB · Wyś: 756
  • DSC_1154.jpg
    DSC_1154.jpg
    22,7 KB · Wyś: 749

_Kirek_

New member
Też posiadam ten model i z moich obserwacji, efekt który jest zaprezentowany na powyższych fotkach występuje tylko w przypadku gdy włączony jest telewizor ale nie jest doprowadzony do niego żaden sygnał. W momencie uruchomienia dekodera od UPC czy też odtwarzacza bluray moim zdaniem efekt ten nie występuje.
 

sharkpl

New member
Też posiadam ten model i z moich obserwacji, efekt który jest zaprezentowany na powyższych fotkach występuje tylko w przypadku gdy włączony jest telewizor ale nie jest doprowadzony do niego żaden sygnał. W momencie uruchomienia dekodera od UPC czy też odtwarzacza bluray moim zdaniem efekt ten nie występuje.
Występuje, występuje - przynajmniej u mnie. Gdyby to występowało tylko bez udostępnionego sygnału do TV, wtedy bym sobie w ogóle nie zawracał tym głowy. Wystarczy, ze zapadnie zmrok i są wyłączone wszystkie światła. Uwydatnia się to oczywiście przede wszystkim na czarnych, ciemnych obrazach w miejscach występującego clouding'u. Oglądanie filmów z Pendrive w jakości nawet 1080p jest katorgą.
Oczywiście jak włączysz sobie, np. mecz piłki nożnej lub mocno kolorowe bajki dla dzieci to tego raczej nie widać.
Jutro do mnie przyjeżdża w tej sprawie serwis zobaczymy co powiedzą i jak to ocenią.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Musi być sygnał podany na obraz aby backlight otrzymując sygnał dał hasło do jego załączenia.
 

_Kirek_

New member
Ups. W takim razie muszę coś mylić, w każdym razie podczas oglądania programów nie zaobserwowałem problemów z nierównym podświetleniem.
 

peja

New member
Załamka, dziwi fakt że wydają nowe softy i nic z tym nie robią. Irytuje przeglądarka a obok gadający program. Dla mnie to znaczy, że te Tv nie mają przeglądarki
 
Do góry