Panasonic 2013 - nowa seria telewizorów LCD LED - seria FT60.

Rainmanatb

New member
Prze co masz podłączony internet do telewizora, jak przez router to sprawdź ustawienia DHCP w routerze, ewentualnie ustaw ustaw Ip na sztywno.
 

_Kirek_

New member
Nurtujące mnie pytanie dotyczące nagrywania wysłałem do Panasonic Polska.
wysłane pytanie napisał:
Ile programów jednocześnie można nagrywać w modelu TX-L47FT60E gdy jest do niego podłączone jedno źródło sygnału (dekoder UPC). Jeżeli odpowiedź brzmi \'tylko jeden\' to czy oznacza to, że nagrywać można tylko ten program, który w danym momencie jest emitowany na telewizorze czy jest to funkcjonalność niezależna i można nagrywać inny program niż ten oglądany?
Uzyskana odpowiedź:
Panasonic Polska napisał:
Uprzejmie informujemy, że ten model posiada pojedynczy tuner w związku z czym istnieje jedynie mozliwość nagrywania i oglądania tego samego sygnału/programu w tej samej chwili.

Oznacza to, że jeżeli bym chciał funkcjonalnością telewizora zastąpić dekoder UPC to niestety pozostaje zakup modelu DT60. No cóż pozostaje przekalkulować czy jest to opłacalna opcja.

Przy okazji jeszcze raz zadam pytanie do Kikiego. Czy jest planowany test modelu FT60? A jeżeli tak to czy możesz podać przypuszczalną datę publikacji?
 

Festan06

New member
Na zagranicznej stronie jest porównanie WT DT FT ET.Według tego porównania bliżej FT do DT niż ET.Ja brałem pod uwagę serie DT ale teraz będę miał do myślenia.Przy FT trochę kasy by zostało.
 

Festan06

New member
Hmm widzę że FT nie ma Local Dimming. DT i WT mają. Różne są opinie o tej funkcji. Sam nie wiem. Test kikiego może dużo podpowiedzieć.
 

Festan06

New member
Czy ktoś może doradzić? Cały czas waham się co do modelu.Moje typy to Panasonic TX L47DT60 lub TX L47FT60 Wybrał bym FT trochę kasy zostanie.Ale niepokoi mnie brak Dimmingu .Trochę poczytałem. Może ktoś mądry mi doradzi czy ta funkcja jest aż tak ważna?Co myśli kiki o tym?
 

sharkpl

New member
Hmm widzę że FT nie ma Local Dimming. DT i WT mają. Różne są opinie o tej funkcji. Sam nie wiem. Test kikiego może dużo podpowiedzieć.

Również proszę o test KIKIEGO. Kiedy się go można spodziewać? na dniach? tygodniach?
Pytam ponieważ nie wiem czy czekać za testem czy brać TV w ciemno.
W MM cena podskoczyła z 4699(bodajże) na 4999 :(

Po za tym witam, wszystkich serdecznie :) To jest mój pierwszy post choć forum to czytuje od 3 miesięcy.
 

Festan06

New member
4999zł za FT, a ile cali?Jeżeli 47 to lepiej brać DT.Ja już mam 47DT i ogólnie jestem zadowolony.Wieczorem trochę gorzej się ogląda.Jednak widać z lewej strony w narożnikach jaśniejsze prześwity.I żadna korekcja czerni nie pomaga.Chyba że zle ustawiam czerń.
 

sharkpl

New member
A wiec...
Nie wytrzymałem i kupiłem w sklepie dla Skner za 4399 do tego dodatkowa para okularów za 79,90.
Ktoś zna jakiegoś linka do kalibracji tego TV?
 

Festan06

New member
Podobno tylko kalibracja przeprowadzona profesjonalnie ,daje efekty.Ja jeszcze nie dojrzałem do takiej kalibracji ale w przyszłości...kto wie..
 
Do góry