Panasonic 2013 - nowa seria telewizorów LCD LED - seria FT60.

sharkpl

New member
A moze jednak ktoś podzieli sie swoimi ustawieniami?! Moze warto sprobowac z tymi od ET60? Czy to nie ma kompletnie sensu?!
 

_MarSs_

New member
Kupiłem, włączyłem i się nim cieszyłem do wieczora... wraz z nastaniem zmroku z narożników wypełzły koszmarne srebrzenia. Właśnie oglądałem "Jak zostać królem" z naziemnej i normalnie dramat! Wszystkie narożniki są dużo jaśniejsze niż środek. Kupiłem ten TV godząc się na to że czerń nie będzie bardzo czarna, ale nigdy nie przypuszczałem, że narożniki będą srebrne!!!
Nawet mój 6-letni Sharp ma ładniejszy obraz wieczorem!!!
 

sharkpl

New member
Kupiłem, włączyłem i się nim cieszyłem do wieczora... wraz z nastaniem zmroku z narożników wypełzły koszmarne srebrzenia. Właśnie oglądałem "Jak zostać królem" z naziemnej i normalnie dramat! Wszystkie narożniki są dużo jaśniejsze niż środek. Kupiłem ten TV godząc się na to że czerń nie będzie bardzo czarna, ale nigdy nie przypuszczałem, że narożniki będą srebrne!!!
Nawet mój 6-letni Sharp ma ładniejszy obraz wieczorem!!!

U mnie ten Clouding wyswietla sie tylko w lewych naroznikach ekranu... tam gdzie jest jest krawedziowo podswietlony... Czy ktos wie jak wyswietlic napisy z filmu Mp4??
 

electro69

New member
Kupiłem, włączyłem i się nim cieszyłem do wieczora... wraz z nastaniem zmroku z narożników wypełzły koszmarne srebrzenia. Właśnie oglądałem "Jak zostać królem" z naziemnej i normalnie dramat! Wszystkie narożniki są dużo jaśniejsze niż środek. Kupiłem ten TV godząc się na to że czerń nie będzie bardzo czarna, ale nigdy nie przypuszczałem, że narożniki będą srebrne!!!
Niestety to jest "standard" w matrycach typu IPS właśnie to "srebrzenie" mam to samo w swoim monitorze LG na IPS potrafi to bardzo wkurzyć na szczęście z reguły jest to widoczne tylko podczas gier. Potwierdzę, że kolor "czarny" to chyba z nazwy jest tylko ... dlatego kupiłem tv Samsunga, który nie ma IPS i nie mam tego problemu ... czerń jest czarna natomiast jest inny efekt uboczny ciemne rogi :D, jednak zdecydowanie mniej denerwujące i widoczne niż to "srebrzenie" .
Pozdrawiam
 

_MarSs_

New member
No i po kłopocie, wymieniałem swój FT60 2 razy i każdy miał jasny lewy dolny narożnik. Wymieniłem na DT60 i tego już nie ma! Cały ekran jest równomierne oświetlony na poziomie 0,09-0,10cd/m.
Na tą okoliczność wypracowałem swoją własną opinię, że FT60 jest składany byle jak i bez kontroli jakości, a DT już traktowany jest jako model flagowy na naszym rynku.
 

_MarSs_

New member
A widzisz, tutaj jest zaleta takich dużych sklepów jak Saturn czy Mediamarkt, bo w sumie z porównywarki cen, to kupując w Saturnie się zwykle przepłaca (ja przepłaciłem 250zł na 47DT60) ale masz napisane czarno na białym, że sklep wymienia towar bez śladów użycia do 2 tygodni od zakupu.
Ja akurat kupowałem w Saturnie na Targówku i powiem szczerze - POLECAM TO MIEJSCE DO ZAKUPU TELEWIZORA.
Jak wspomniałem, wymieniałem telewizor 2 razy i nikt mi złego słowa nie powiedział, a wręcz przeciwnie sprzedawcy próbowali spełnic moje wymagania i sugerowali najlepsze rozwiązania. Oczywiście nie uszkodziłem opakowania, nawet nie rozpakowywałem pilota (mam Harmony), baterii, podstawy itd więc nie było kompletnie żądnych znaków użycia pomimo, że pierwszy trzymałem 12 dni zanim zdecydowałem się go oddać.
Polecam Saturna do zakupu telewizora dla wymagających! Zakup bez stresu o uszkodzenie przesyłki itp.
 

skylla1

Member
Bez reklam
To miło, że ci tak wymieniają. Jednak zwrócić nie możesz, a przy zakupie internetowym tak. Nie zawsze jest zaś na co wymienić w sensownej cenie. Czyli obie formy zakupu mają plusy i minusy :)
 

GrzeluKNZ

New member
---> GrzeluKNZ
Co kolega ostatecznie wybrał ? FT60 czy ST60? I dlaczego ...

Wybór padł na 50ST60, przede wszystkim ze względu na nocne seanse, troszkę zwlekałem z zakupem czekając na dobra cenę i się doczekałem :) 3514 zł w MM z odbiorem osobistym :)
Wracając do tematu promocji 47FT60 to znów można go nabyć za 3699 zł .
 

sharkpl

New member
Polskei znaki FT60

Witam,
Zamiast dekodera używam modułu CAM i w po wejściu w GUIDE (opisy programów, filmów itp.) nie wyświetlają i się polskie znaki. Mam ustawiony wszędzie j.polski itp. dodam jeszcze, ze telegazeta wyświetla się prawidłowo.
Czy ktoś moze wie jak temu zaradzić?
Zapytam raz jeszcze o ustawienia obrazu dla TV? Ktoś się może podzielić jakimś gotowcem?
 
Do góry