Opinie na temat LG 26LX1R (26")

castor

New member
Doradźcie! Panasonic, Sharp czy Philips??

witam
kurcze nie zmieniajcie głównego tematy wątku/ jak odpowiadacie to w pozycje "temat" nic nie wpisujcie/ bo widząc na 1-szej stronie hasło "Test LG 26X1R" to myślałem że już on jest a tu lipa. przez takie newsy w tematach to burdel się robi i nie można danego wątku później znaleźć. pozdro.
aha i nie wklejać kilometrowych linków bo się forum rozjechało. :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
LG LX1 - świetny design . Nie da się go pomylić z konkurencją
Znakomicie wyposażony. Takiego wyposażenia mogą pozazdrościć wszyscy konkurenci.
Nowa matryca pozwala cieszyć się z mniejszej odległości - ogladać mozna dobrą płynność . Daje to mniejsze smużenie.
Za dwa dni wjeżdżają nowe modele LG LX2.
Ciekawe jak zagrają
pozdrawiam
 

hovercraft

New member
Mam pytanie dotyczące LG LX1R, LGLX2R jak również pozostałych telewizorków LCD.
Mimo szczerych chęci do oglądania filmów HD, czy to zsatki czy z komputera, podejrzewam że większość czasu i tak będę go używał do odbioru kablówki.
W większości opini czytam, że jakość z kablówki jest niespecjalna, tylko co to faktycznie oznacza?
Nie da się tego oglądać, czy tylko można mieć pewne zastrzeżenia?
Obecnie oglądam kablówke na monitorze belinea przez jakies pixelview, faktycznie z bliska obraz jest niespecjalny, widać coś a'la śnieżenie, ale z odleglości 1,5 m i więcej już nie ma tego problemu.
W związku z tym czy jakość sygnału z kablówki na monitorach LCD to taki sam problem?
Dodatkowy, czy oznacza to, że obraz z kablówki na telewizorze 26" cali, zakładając taką samą odległość oglądającego od ekranu, będzie wyglądał na lepszy niż na 32" ?
 

hovercraft

New member
I jeszcze jedno pytanko w kwestii jakości obrazu.
W kablówke w Poznaniu pojawiła się niedawno możliwość wykupienia
cyfrowej kablówki, na ile to może rozwiązać problem?
 

sunok

New member
Ja kupiłem już ten TV i nie jestem do końca zadowolony.
Czekałem na te testy i nie doczekałem się....
kupiłem go "w ciemno" Nie jest zły ale gdybym go widział wcześniej w akcji pewnie nie zdecydował bym się.
 

castor

New member
Re: LCD 32"

witam
możesz powiedziec co jest nie tak w nim? dlaczego taka opinia?może twoje testy tego tv nam rozświetlą sytuację? .pozdro
 

kaz

New member
Parametr "Component (480i-1080i)" oznacza, że nie są obsługiwane tryby z rozdzielczością progresywną np. 720p
a jedynie rozdzielczości z przeplotem 480i-1080i.
 

sunok

New member
No co denerwuje mnie najbardziej to oglądanie obrazu w proporcjach 4:3 na ekranie panoramicznym. Normalne jest że obraz 4:3 rozciągany jest na 16:9 i to jest OK ale denerwujące jest zachowanie proporcji obrazu i po bokach ekranu są SZARE PASY!! Beznadzieja kopletna. Nie można tego zmienić na czarne, które się mniej rzucają w oczy i nie rażą tak... Nie wiem kto tak wymyślił.
Po drugie patrząc pod nieznacznym kątem (powyżej 30st.) czarne tło wcale nie jest czarne... prześwituje tu lekko niebiekawy odcień.
W samsungach tego typu poświaty nie widziałem.
Ale reszta jest OK. Czyli na wejściach DVI/VGA jest doskonała jakość z PC, zdefiniowanych kilka fabrycznych trybów dostosowanych do rozdzielczości w PC aby uzyskać optymalne rezultaty w tym tryb 1360x768 bez skalowania... Sporo innych ustawień i efektów. Matryca raczej nie smuży... i pod tym wzgędem jest lepsza od mojego monitorka LCD Philipsa 19'.
Wejść typu component nie miałem okazji testować. Głównie kupiłem go do oglądania filmów z PC :)

P.S. W dobrze oświetlonympokoju (np. w dzień) poświata nie jest aż tak rażąca, myślę że w słoneczne lato oglądanie filmów będzie nie do wyrypania.... bo jasność matrycy jest bardzo duża i aż razi przy białym tle :)...

Jak są jakieś pytania to pytajcie... postaram się odpowiedzieć.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
wyobraź sobie ,ze skorzytałeś z pokazów w domu.
Przed zakupem obejrzełes dokładnie wszystkie wady i zalety. Bez stresu teraz cieszysz się nowy extra telewizorem.
Koszt -odliczając transport - ZERO złotych .Za transport i tak wszędzie muisz zaplacić . Doliczając czas który spędziłeś w sklepach i koszty które poniosłeś w związku z tym / wielokrotnie większe/ - mogłeś zaoszczędzić sporo kasy i czasu /a czas to też pieniądz/.
Wszyscy po pokazach są szczęsliwi i zadowoleni Bardzo.
Bo w swojej cenie wybrali dla siebie najlepiej.
Sprawdż koniecznie w akcji TELEWIZOR przed zakupem.
TYLKO TY sie liczysz .
pozdrawiam
 

f5k

New member
WESOŁYCH ŚWIĄT

Jak są jakieś pytania to pytajcie... postaram się odpowiedzieć.
Niektórzy tutaj na forum twierdzą że LCD LG nie obsługują 480p, 720p. Jestem zainteresowany Lg rz23lz 55 i w specyfikacji pisze Component (480i-1080i), zresztą w specyfikacji kazdego LCD LG tak pisze wiec moje pytanie brzmi: Czy ten model który posiadasz(zapewne LG 26LX1R) obsługuje tryby 480p i 720p?
 

sunok

New member
kamera hd panasonic AG-HVX200

Przez gniazdo component obsługuje tryby:
480i, 576i, 480p, 576p, 720p i 1080i.
z poziomu DVI/HDMI tylko czery ostatnie.
 

Dara

New member
LG 26LX2

różnica między lx1 a lx2 przynajmniej tak znalazłem w specifikacjach które podają w sklepie że lx1 nie posiada XD engine a lx2 go ma, :? nie wiem ile w tym prawdy :?
 

koomoo

New member
HEY kto ma kto wie Panasonic TH 37PV500 contra Loewe Xelos37

Kiki ma racje. Ja zanim kupiłem swojego JVC 37S60, testowałem w domu trzy inne modele. W spokoju wybrałem ten, który najbardziej mi odpowiadał.
Nie ma co "w ciemno" kupować, najlepiej testować na własnym źródle sygnału w swoim domu aby uniknąć późniejszych rozczarowań i nieprzyjnemności.
 

murdock

Banned
Dara napisał:
różnica między lx1 a lx2 przynajmniej tak znalazłem w specifikacjach które podają w sklepie że lx1 nie posiada XD engine a lx2 go ma, :? nie wiem ile w tym prawdy :?
LX1 też go posiada. Sprawdzałem specyfikacje na różnych stronach.
 

murdock

Banned
sunok napisał:
No co denerwuje mnie najbardziej to oglądanie obrazu w proporcjach 4:3 na ekranie panoramicznym. Normalne jest że obraz 4:3 rozciągany jest na 16:9 i to jest OK ale denerwujące jest zachowanie proporcji obrazu i po bokach ekranu są SZARE PASY!! Beznadzieja kopletna. Nie można tego zmienić na czarne, które się mniej rzucają w oczy i nie rażą tak... Nie wiem kto tak wymyślił.
Po drugie patrząc pod nieznacznym kątem (powyżej 30st.) czarne tło wcale nie jest czarne... prześwituje tu lekko niebiekawy odcień.
W samsungach tego typu poświaty nie widziałem.
Ale reszta jest OK. Czyli na wejściach DVI/VGA jest doskonała jakość z PC, zdefiniowanych kilka fabrycznych trybów dostosowanych do rozdzielczości w PC aby uzyskać optymalne rezultaty w tym tryb 1360x768 bez skalowania... Sporo innych ustawień i efektów. Matryca raczej nie smuży... i pod tym wzgędem jest lepsza od mojego monitorka LCD Philipsa 19'.
Wejść typu component nie miałem okazji testować. Głównie kupiłem go do oglądania filmów z PC :)

P.S. W dobrze oświetlonympokoju (np. w dzień) poświata nie jest aż tak rażąca, myślę że w słoneczne lato oglądanie filmów będzie nie do wyrypania.... bo jasność matrycy jest bardzo duża i aż razi przy białym tle :)...

Jak są jakieś pytania to pytajcie... postaram się odpowiedzieć.
POwiedz mi, czy ręcznie można zmienić tryby? Powiedzmy mam pulpit w windowsie 1360x768 i odpalam gierkę w 1024x768. Obraz nie jest chyba automatycznie rozciągany na cały ekran, tylko wypełnia odpowiednio jego część przy zachowaniu proporcji w 1024x768.
Jak oglądam jakiś program i nie podoba mi się rozciągnięcie obrazu, to mogę zmienić na proporcje 4x3 ?
 

sunok

New member
murdock napisał:
POwiedz mi, czy ręcznie można zmienić tryby? Powiedzmy mam pulpit w windowsie 1360x768 i odpalam gierkę w 1024x768. Obraz nie jest chyba automatycznie rozciągany na cały ekran, tylko wypełnia odpowiednio jego część przy zachowaniu proporcji w 1024x768.
Jak oglądam jakiś program i nie podoba mi się rozciągnięcie obrazu, to mogę zmienić na proporcje 4x3 ?

Tryb 1024x768 w 4:3 nie jest rozciągany na cały ekran ale po bokach są szare pasy (wcześniej o tym pisałem). Obraz jest wtedy ostry i nie ma skalowania. Inaczej jest gdy ustawisz 16:9 zaczyna się skalowanie i obraz zozciągnięty traci na ostrości....
Niestety trzeba to ustawiać w TV z pilota sam nie jest na tyle inteligentny aby się samoistnie przełączać pomiędzy najlepszymi trybami....
Zdefiniowane są:
1024x768, 1280x768, 1360x768, 1366x768. inne tryby z PC będą skalowane z utratą jakości, chyba że ustawisz w TV w konfiguracji manualnej Fazę, Zegar i H-pozycję i V-pozycję, ale to już jest zabawa.... na niestandardowe tryby.
 

karaznie

New member
sunok napisał:
No co denerwuje mnie najbardziej to oglądanie obrazu w proporcjach 4:3 na ekranie panoramicznym. Normalne jest że obraz 4:3 rozciągany jest na 16:9 i to jest OK ale denerwujące jest zachowanie proporcji obrazu i po bokach ekranu są SZARE PASY!! Beznadzieja kopletna. Nie można tego zmienić na czarne, które się mniej rzucają w oczy i nie rażą tak... Nie wiem kto tak wymyślił.

Można. Te modele mają specjalne menu serwisowe. Aby do niego wejść należy:

1. Jednocześnie nacisnąć menu na pilocie i telewizorze (zwykłe menu nie powinno się pokazać). Poczekać 10sek.
2. Po lewej stronie ekranu przez ułamek sekundy błyśnie właśnie to menu, w tej chwili należy puścić przyciski menu. Jeśli zrobi się to za późno - pokaże się prośba o wpisanie hasła. Mnie się udało za drugim razem. Trochę cierpliwości bo warto :).
3. Po lewej stronie pokaże się menu serwisowe. Wchodzimy w Panel
settings i dalej "Blank color", zmieniamy grey na black i voila Smile))).
4. jest tam kupa innych ustawień - m.in backlight. Uwaga, zmiana na własne ryzyko.
 

sunok

New member
Wow!! Działa.
Dzięki za info o menu serwisowym... :)
A skąd masz tą informację i czy coś można zepsuć??
Jak się coś poprzestawia to mogą nie uwzględnić gwarancji???

Pozdr.
 
Do góry