Opinie na temat LG 26LX1R (26")

TKJ

New member
Komputer z MS Media Center Edition a LCD i Plazma

mamm tv!!!!! Kupiem i tera bede testował. Menu serwisowe wyskakuje po 6 sekundach ( sam spawdzałem)
mam inne zagwostki:
mam podłączony tv do kompa przez dvi (z kompa wychoddzi Dvi-i, dalej mam końcówke dvi-d; wchodzącą do tv) i teraz sedno:
w kompie wymusiłem tryb 720p i jest zajebiście, ale w opcjach tv napszykaład "ekran" nie mam możliwości korygowania innych opcji (nie sa podświetloine) macie jakieś pomysły co bym je wykorzystał i czasu na kabinacje nie traci?
pozdowiena
 

gelo29

New member
TKJ,
czy możesz zdradzić, gdzie kupiłeś ten TV i za ile? Nie ukrywam, że także ostrzę sobie na niego zęby, ale nigdzie nie mogę go dostać...
Pozdrawiam
 

sunok

New member
Re: Plazma czy LCD

Jeszcze by się przydał program do zmiany ustawień z poziomu PC-eta poprzez RS-232 :) albo nawet żeby można było sobie firmware uaktualnić :)
 

TKJ

New member
Szanowny Panie gelo29 no kupiłem u panan kikego i jak narazei jestem zadowolony. Przentuje sie w domu naprawde fajnie ładniej niz w sklepie.
Moje uwagi na temat (narazie tylko tyle):
obraz na kablówce naprawde ładny, myslałem że będzie tragiczny,
ale wygląda naprawde ładnie;
smużenia brak jak narazie :p
obraz z kompa po dvi zajebisty wiem; i tu się zaczyna szkopół:
bo jak go kupiłem miałem podłączony do kompa przez orginalny kabel czyli dvi-d (dostarczony wraz z tv) oraz przez przejścówke 1.8m kabel dvi-i. Było naprawde dobrze , obraz jak żyleta (gdzie ni skalował tv) filmiki hd normalnie wymiatają :p
ale to połączenie było zakrótkie więc wymieniłem kabel dvi-i na dvd-d na 5m (kabel mie kosztował 140złoty hama z MM i po podłączeniu go bezpośednoi tv komp zaczeły się schody:
1wszy - zczeły mie jakieś artefakty wyskakiwać/ wcześniej nie moiłem;
2gi problemy z rozdzielczościami;
i tera mam pytaie do mądrzejszych odemnie :p
co tera czy to wina kabla? za długi ?
czy może dvi-i byo by epszym podłączeniem ponieważ tv jak i komp ma to wejście? no zachodze w głowe;
wszelkie rady miło widziane
pozdowienka
 

adrian

New member
witam,

Z dużym prawdopodobieństwem mogę stwierdzić, iż twój problem związany jest z zbyt długim kablem. Spotkałem się już z podobną sytuacją i ropzwiązaniem wymiana kabla. Ciekawi mnie jedna rzecz aprops omawianego w tym temacie lcd'ku, mianowicie czy jest głośny?? Chodzi o to, iż chciałbym go postawić w swojej sypialni i zależało, by mi aby tv nie wydawał zadnych dziwnych syczeń, czy bzyczen. Prosze o odpowiedz.

Pozdrawiam
adrian
 

karaznie

New member
adrian napisał:
Chodzi o to, iż chciałbym go postawić w swojej sypialni i zależało, by mi aby tv nie wydawał zadnych dziwnych syczeń, czy bzyczen. Prosze o odpowiedz.

Mój (32 lx2) nie wydaje żadnych. Mam go w sypialni.

korby
 

W0JTEK

New member
LCD Samsung 32'' r41 czy r51

Mam też 32LX2 i u mnie też (niezależnie od tego czy rozgrzany czy zimny) nie słychać żadnych niepokojących dźwięków.

Moim (skromnym) zdaniem ten TV jest naprawde "skrojony na miare". Poza jakością odbioru (z kablówki Astera) do której nie mam zarzutów, naprawde imponujące jest wykonanie (mam na myśli użyte plastiki).
Miałem wcześniej chrapkę na Samsunga LE32R51B (delikatnie tańszy), jednak właśnie z w/w powodu oraz takiego że tam "noga" jest na sztywno zespolona z TV :twisted: ...nie zdecydowałem się na niego.
Aha, bede dziś testował menu serwisowe bo te szare paski mnie też irytują. Dzięki za info! :)
 

TKJ

New member
Panie adrian. Ciekawostk dla Pana :p
5m kabel dvi d firmy hama dual link był on.
Poszedłem wymieniłem w MM na 1.8m Single i podpiołem go do nastepnego 1.8m single i co i gra i buczy. Reasumując mam 3.6m i w dodatku łączonego i działa lepej niż dual.
Pytanie Dlaczego? tak sie dzieje?
Pozdrawiam
 

Bartolini

New member
Amoi LC37AF1E

Witajcie Panowie ;)
Mam małe pytanie. Czy w modelu LX1 tez mozna zmienić te szare paski tw trybie 4:3?? Oprucz wyglądu czym własciwie róznią sie te dwa modele tzn LX1 i LX2? Nosze sie z zamiarem kupna LX1 i zastanawiam sie czy warto dopłacić, poczekać i poszukać LX2? Z góry dzieki za odpowiedź ;)

Pozdrawiam wszystkich forumowiczów ;)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
od poniedziałku dostępne są obywda modele i jest to znacznie nizsza cena ale tylko dla forumowiczów.
Trzeba być zalogowanym aby otrzymać nową nizszą cenę.


Różnice są w wygladzie, wadze, i poborze mocy.

pozdrawiam
 

stormy

New member
kiki napisał:
witam
od poniedziałku dostępne są obywda modele i jest to znacznie nizsza cena ale tylko dla forumowiczów.
Trzeba być zalogowanym aby otrzymać nową nizszą cenę...

witam,
przymierzam się do kupna LX2R,
więc chętnie poznam ciższą cenę ;)

pozdr.
stormy
 

bronar

New member
kiki napisał:
witam
od poniedziałku dostępne są obywda modele i jest to znacznie nizsza cena ale tylko dla forumowiczów.
Trzeba być zalogowanym aby otrzymać nową nizszą cenę.


Różnice są w wygladzie, wadze, i poborze mocy.

pozdrawiam


Ja tez z checia zapoznam sie z ta "nową nizszą ceną" :)
Wiec prosze o info na privie o LG 26LX1 i 26LX2
 

murdock

Banned
bronar napisał:
Ja tez z checia zapoznam sie z ta "nową nizszą ceną" :)
Wiec prosze o info na privie o LG 26LX1 i 26LX2
Tu jest chyba mowa o niższej cenie na 32" a nie 26"
Ja zamówiłem na maximedia.pl LG LX2 26" i będzie mnie to kosztować 3520zł + koszty wysyłki. Głupio by było dowiedzieć się niedługo potem, że można było zamówić sporo taniej.
 

stormy

New member
murdock napisał:
Tu jest chyba mowa o niższej cenie na 32" a nie 26"
Ja zamówiłem na maximedia.pl LG LX2 26" i będzie mnie to kosztować 3520zł + koszty wysyłki. Głupio by było dowiedzieć się niedługo potem, że można było zamówić sporo taniej.

he he he....
ja też negocjuje z maximedią ;)...
coż robić, skoro mami się nas obietnicą niższej ceny a poźniej milczy przez tydzień ?

PS. rozmawiam też z max24.pl - mam ich centralę w okolicy ;)

pozdr.
stormy
 

master64

New member
kabel DVI - D-Sub

TKJ napisał:
mamm tv!!!!! Kupiem i tera bede testował. Menu serwisowe wyskakuje po 6 sekundach ( sam spawdzałem)
mam inne zagwostki:
mam podłączony tv do kompa przez dvi (z kompa wychoddzi Dvi-i, dalej mam końcówke dvi-d; wchodzącą do tv) i teraz sedno:
w kompie wymusiłem tryb 720p i jest zajebiście, ale w opcjach tv napszykaład "ekran" nie mam możliwości korygowania innych opcji (nie sa podświetloine) macie jakieś pomysły co bym je wykorzystał i czasu na kabinacje nie traci?
pozdowiena

Jak wygląda obraz przy podłączeniu kablem DVI (telewizor) - D-Sub (komputer)?
 
Do góry