Opinie na temat LG 26LX1R (26")

master64

New member
sunok napisał:
Tryb 1024x768 w 4:3 nie jest rozciągany na cały ekran ale po bokach są szare pasy (wcześniej o tym pisałem). Obraz jest wtedy ostry i nie ma skalowania. Inaczej jest gdy ustawisz 16:9 zaczyna się skalowanie i obraz zozciągnięty traci na ostrości....
Niestety trzeba to ustawiać w TV z pilota sam nie jest na tyle inteligentny aby się samoistnie przełączać pomiędzy najlepszymi trybami....
Zdefiniowane są:
1024x768, 1280x768, 1360x768, 1366x768. inne tryby z PC będą skalowane z utratą jakości, chyba że ustawisz w TV w konfiguracji manualnej Fazę, Zegar i H-pozycję i V-pozycję, ale to już jest zabawa.... na niestandardowe tryby.

Jak wygląda obraz przy podłączeniu kablem DVI (telewizor) - D-Sub (komputer)?

Pozdrawiam
 

karaznie

New member
master64 napisał:
Jak wygląda obraz przy podłączeniu kablem DVI (telewizor) - D-Sub (komputer)?

Pozdrawiam

Świetnie. Mam 32LX2 i obraz jest bardzo dobry. Ma 1-1 pixel mapping. na avforums.com jest bardzo często polecany jako świetne rozwiązanie do konsol.

korby
 

rzw

New member
Witam,
mam pytanie do uzytkownikow X1R lub X2R: czy udalo Wam sie ustawic czarny kolor? Nie chodzi mi o to, ze pod katem ten kolor przechodzi w cos jakby fiolet, ale patrzac na wprost. Porownywalem go z Samsungiem R51 i JVC S60 i musze przyznc, ze tylko na JVC czarny jest czarny. I w zasadzie mozna by sie zdecydowac na tego JVC gdyby nie jego menu... No skojarzenie mialem ze starym win3.11... Dlatego ewentualne sugestie co do ustawien LG tak by czarny byl czarny beda mile widziane. A, i jak z szybkoscia matrycy? Teraz mozna na Eurosport poogladac jakies zawody snookera, jak sie ten model sprawdza, nadaza za bilami?
Pozdrawiam,
rzw
 

darecki

New member
rzw napisał:
Witam,
mam pytanie do uzytkownikow X1R lub X2R: czy udalo Wam sie ustawic czarny kolor? Nie chodzi mi o to, ze pod katem ten kolor przechodzi w cos jakby fiolet, ale patrzac na wprost. Porownywalem go z Samsungiem R51 i JVC S60 i musze przyznc, ze tylko na JVC czarny jest czarny. I w zasadzie mozna by sie zdecydowac na tego JVC gdyby nie jego menu... No skojarzenie mialem ze starym win3.11... Dlatego ewentualne sugestie co do ustawien LG tak by czarny byl czarny beda mile widziane. A, i jak z szybkoscia matrycy? Teraz mozna na Eurosport poogladac jakies zawody snookera, jak sie ten model sprawdza, nadaza za bilami?
Pozdrawiam,
rzw
Posiadam LX2R i mam ten sam problem...czarne nie jest czarne lecz fioletowe...wkurzajace to jest...z przyjemnoscia dowiem sie jak temu zaradzic....Moj nr.GG 4307697.:)
 

zibi 2006

New member
wczesniej na forum było jak wejść do menu serwisowego i zmienic ustawienie .Na 4 stronie tego wątku karaznie o tym pisal .
 
Ostatnia edycja:

darecki

New member
Czarne zamiast fioletowego!!!

Witam;na 4 stronie Karaznie pisal o pasach bocznych w trybie 4:3...jak zmienic szare na czarne....a mnie i pewnie takze wielu forumowiczom-uzytkownikom LG LX2R chodzi o to iz podczas wyswietlania obrazu kolor na panelu nie jest czarny lecz fioletowy....co ciekawe...jak zauwazylem,-nie zawsze tak jest...Moje pytanie brzmi;czy mozna temu zaradzic:) . Pozdrawiam wszystkich urzytkownikow paneli LG i...nie tylko. GG 4307697
 

master64

New member
Właśnie kupiłem LG 26LX2R i go testuję. Coraz bardziej jestem przekonany co do właściwego wyboru. Obraz z kablówki bardzo pozytywnie mnie zaskoczył. Filmy DVD 16:9 przez component - rewelacja. Dźwiek super.
Menu bardzo czytelne i przyjazne. Matryca bardzo szybka i przy dynamicznych scenach nie widać żadnego smużenia. Obraz można sobie ustawić wedle gustu, kolory są żywe i naturalne, czarne jest czarne, biel czysta. Żeby na upartego zobaczyć lekko fioletowy odcień trzeba patrzeć pod znacznym kątem, ale przecież kto miałby ochotę oglądać super obraz z boku telewizora.
Co do ustawień obrazu to na uwagę zasługuje duża liczba opcji (dla koneserów), podobnie z dźwiękiem.
Design obudowy jest bardzo przyjemny dla oka (ale to już rzecz gustu).
 

rzw

New member
darecki napisał:
Witam;na 4 stronie Karaznie pisal o pasach bocznych w trybie 4:3...jak zmienic szare na czarne....a mnie i pewnie takze wielu forumowiczom-uzytkownikom LG LX2R chodzi o to iz podczas wyswietlania obrazu kolor na panelu nie jest czarny lecz fioletowy....co ciekawe...jak zauwazylem,-nie zawsze tak jest...Moje pytanie brzmi;czy mozna temu zaradzic:) . Pozdrawiam wszystkich urzytkownikow paneli LG i...nie tylko. GG 4307697

Podraze troche ten temat...
Ja jeszcze nie kupilem, ciagle sie waham. Powiedz prosze na jakich zrodlach (tv naziemna, c+, dvd itd.) ten efekt zfioletowiania jest najbardziej widoczny, czy zalezy to od jakosci sygnalu?
Z gory dzieki za odpowiedz
rzw
 

survey

New member
Witam

Może będę mało ogryginalny, ale wciąż czekam na propozycję kikiego dotyczącą promocyjnej ceny na 26LX2R (jeżeli to jest w dalszym ciągu aktualne). Może być na priva

pozdrawiam
 

darecki

New member
Dla rzw. i...wszystkich forumowiczow...!!!

Jak juz pisalem,posiadam 26LX2R. Wciaz powracajacy temat irytujacego koloru czarnego przechodzacego w fiolet,sklania mnie do wyrazenia swojej opinii. Istotnie tak sie dzieje patrzac na panel pod znacznym katem oraz tylko podczas ogladania niektorych kanalow polsatu cyfrowego a takze niektorych filmow dvd. Z tego wnioskuje ze swiecenie czarnego na fioletowo zalezy od jakosci sygnalu zrodlowego...np nagranej plyty dvd. Zrobilem test...obejrzalem kilka filmow dvd i divx w roznej jakosci nagrania, puszczajac sygnal przez RGB i COMPONENT i doszedlem do w/w wnioskow. Jesli zas chodzi o panel, jest to naprawde bardzo udany egzemplaz...super matryca i pelne wyposazenie. Nie wiem czy jest cos lepszego w tej cenie(moj kosztowal w grudniu 3800zeta). Pozdrawiam wszystkich aktualnych i przyszlych posiadaczy tegoz panelu. Darek z Bielska :)
 

borys

New member
Pilot LG

Witam zna ktoś z szanownych forumowiczów kod do pilota;-) Lg lx2r który pozwoli obsługiwać dekoder philips cyfry + podany w instrukcji 071 nie dzia :-( Pozdrawiam
 

gientaras

New member
mam pytanie do użytkowników LG LX1r. Podczas oglądania filmów DVD, włączam tryb ekranu pełny, i wtedy i obraz rozciąga mi się na cały ekran. Tyle, że przy ciemniejszych scenach filmu, obraz z powrotem wraca do formatu 16:9, a przy jaśniejszych się rozciąga. Jest na to jakaś rada żeby obraz był pełny przez cały czas trwania filmu? Przyznam, że jest to dość denerwujące.
 

sunok

New member
gientaras napisał:
mam pytanie do użytkowników LG LX1r. Podczas oglądania filmów DVD, włączam tryb ekranu pełny, i wtedy i obraz rozciąga mi się na cały ekran. Tyle, że przy ciemniejszych scenach filmu, obraz z powrotem wraca do formatu 16:9, a przy jaśniejszych się rozciąga. Jest na to jakaś rada żeby obraz był pełny przez cały czas trwania filmu? Przyznam, że jest to dość denerwujące.

Niestety taka jest "automatyka" w telewizorze. Funkcja która automatycznie dopasowuje i rozciąga nadawany obraz do rozmiaru matrycy, ucinająć przy tym neruchome elementy obrazu jak LOGO kanału i czarne pasy na górze i dole ekranu wymaga wyraźnej różnicy pomiędzy fragmentami obrazu nieruchomymi (do przycięcia) a normalnym obszarem nadawanego obrazu - ruchomego.
Jeżeli nadawany jest czarny obraz albo akcja dziejąca się w nocy i słabo oświetlona telewizor nie "łapie" granicy i domyślnie przełącza się w tyb całoekranowy. :(
 

miszczu1982

New member
Różnica między LG LX1R a LX2R

Róznice polegaja na tym, iz LX2R ma obrotową stopke i dodatkowo pod spodem panela jest szare wykonczenie. Niczym wiecej LX1R i LX2R sie nie roznia. Ja posiadam model LX1R i jestem w pelni zadowolony :) Pozdrawiam. I ciesze sie jesli komus pomoglem :):-o
 

mensir67pl

Member
Bez reklam
Zabawilem sie troche w archeologa i odkopalem watek...Chece kupic ten LCD jak w temacie ..1999 pln podoba mi sie (design)
Dla corki do malego pokoju glownie dla kablowki ....

szukac co innego max 26 ....

moze ktos co poleci do 2000-pln

:)
 
Do góry