Opinia Forum - Aktywny subwoofer do zestawu kina domowego

Witam wszystkich
Tak na zakończenie tematu. Stanęło na SW-112, czeka na odbiór w Gdyni do mojego powrotu. Już się nie mogę doczekać aż całość ustawię. Zostały oczywiście kable do kupienia. Jakieś szczególnie polecane do suba? albo inaczej... jakimi parametrami powinny się kierować przy wyborze (pomijając cenę) żeby dobrze :eek:k: pierdziało?
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
zalezy od preferencji i jaki bas lubisz, kable to temat rzeka, jedne są szybsze, inne mniej. Zabierz kilka do domu i zdecydujesz. Tu nie ma nic jednoznacznego.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Krzychu, nigdy nie testowałem kabli do suba. O ile w przypadku kabli do kolumn można mówić o lepszej scenie, selektywności, detaliczności, basie, ociepleniu czy rozjaśnieniu brzmienia, to w przypadku suba jakoś nie widzę tego wpływu kabli? Czy kabel do suba ma znaczący wpływ na bas? Jakoś sceptycznie do tego podchodzę.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Niedawno w krakowskim znanym sklepie gość podłączył mi 2 kable do suba roznych firm. Było tak samo jak w przypadku kabli głośnikowych, czyli roznica subtelna, nie slyszalem zmian przestrzeni (w koncu to "tylko" sub), ale tak jak wcześniej napiasalem, na jednym bas był szybszy i twardszy, bardziej kontrolowany, na drugim już bardziej tradycyjny i miałem wrazenie, ze nizej schodzi (ale oczywiście nie na tyle by zmienić charakter suba i to tylko na chwile, wiec nie chce wyciagac daleko idących wniosków). Wszystko tak jak w przypadku kabli... czyli nigdy nic niewiadomo i trzeba samemu w domu.
 
Do góry