Opienie o telewizorach 3lcd

Krzych692

New member
Witam w tym wątku. Swoje spostrzeżenia KDF 50 zawarłem w wątku ankieta o ..... Uważam, że strata jakości z powodu zmiany kąta to mit. Niczego takiego nie obserwuję, chyba, że z odległości 1-2 m ale tego telewizora moim zdaniem nie da się oglądać z tej odległości. Ja jestem baaaaardzo zadowolony, a miałem wiele wątpliwości podobnie jak inni niezdecydowani.
 

wojciechp

New member
wejścia w kdfie

czytam i czytam(a jestem zdecydowany),będąc HDbladym i HDcienkim i mam jeszcze tylko jedną niejasność w temacie powyższym. Jeśli do tego tv mam cyfrę i dvd z hdmi(już mam!),a używam ich fifty-fifty,to na razie wiem,że dvd do hdmi,a cyfra po scart. Jesli bym natomiast chciał nabyć drogą kupna tuner cyfrowy to wtedy gdzie go mam podłączyć? Tam jest tylko jedno wejście hdmi...:(
 

hawk70

New member
wojciechp nie rozpaczaj (chociaż niedoszacowałeś problemu bo co jak będziesz chciał łączyć kompa lub HD Playera? Wtedy potrzeba 3 wejścia ;-)). Nie jest na szczęście tak źle. Wyjść jest jak zwykle kilka.
wyjście 1
łącz po component
wyjście 2
kup za 400-500 PLN przełącznik, który pozwala na 1 wyjście (od strony TV) i np. 4 wejścia (ja osobiście takich rozwiązań nie lubie).
wyjście 3 (sugerowane przeze mnie i jak tak zrobię jak tylko się da)
kup amplituner mający 1 wyjście i 3 wejścia HDMI i po ptakach. Po pierwsze masz załatwioną sprawę wejść. Po drugie od razu każde źródło daje Ci przy okazji ładny dźwięk na kolumny. Po trzecie masz pretekst, żeby udowodnić np. żonie, że nowy amplituner to nie tylko nowa zabawka mężusia tylko konieczność ;-) (moje już śpi a do jutra wątek zejdzie w dół więc nic nie stracę ale tak zamierzam zrobić. No przecież jak już wyłożyłem tyle kasy no to szkoda sępić parę PLN i nie mieć pełnej satysfakcji no nie? ;-) poza tym stary oddamy gdzieś do domu dziecka więc jeszcze dobry uczynek będzie).
Jest tylko jeden problem: Jeszcze takich nie ma ;-)
Ale niedługo będą. Już widziałem Denona, Yamachę i Pioneera (ceny od 1999 do 7 tys PLN w zależności od firmy), mające po dwa wejścia i jedno wyjście. Tylko patrzeć jak pojawią się modele mające 3 wejścia i wtedy problem z głowy.
 

rogo4

New member
Wielkie dzięki Hawk70 za podpowiedź. Ściągnąłem najnowsze sterowniki do tej karty. Ustawiłem TV jako drugi monitor z fukcją automatycznego wykrywania i obraz jest. Obraz jest miodzio
icon14.gif
.RZeczywiście nie można oderwać oczu. pozdrawiam D.R.
 

wojciechp

New member
Krzych i Hawk dzięki :) za szybką odpowiedź,wczoraj zostałem siłą i godnością osobistą mej lepszej połowy oderwany od monitora i oddałem się innym zajęciom:cool: . Dziś złożyłem zamówienie u znajomych chłopaków (6,5k). Za tydzień nadejdzie dzień bliskich spotkań III z kdf:D :D
 

stankard

New member
zakup KDF

Witam,
właśnie dzisiaj złożyłem zamówienie na KDF 50. Hawk'owi 70 obiecałem, że do niego przyjdę z uwagami jak TV będzie za duży i tak zrobię :cool: ... ma być w sobotę.
Tak przy okazji, to kupujecie swoje TVzory z importu czy od krajowych dystrybutorów? Ja mam kupić importowany i nie jestem pewien czy będzie polska instrukcja :confused: jak było u Was?
 

AndrzejIgor

New member
stankard napisał:
Witam,
Tak przy okazji, to kupujecie swoje TVzory z importu czy od krajowych dystrybutorów? Ja mam kupić importowany i nie jestem pewien czy będzie polska instrukcja :confused: jak było u Was?

Instrukcja jest w wielu językach, w tym i polskim. Pozdrawiam.
 

rogo4

New member
Mam pytanko, czy ktoś z posiadaczy KDF 50" zauważył coś takiego? Obraz wydaje się być leciusieńko przechylony w prawo czyli zgodnie ze wskazówkami zegara. U mnie ten przechył może mieć 2-3 stopnie. Widać to tylko gdy czarne paski u dołu i góry ekranu (wynikające z dopasowania proporcji SMART lub WIDE lub inne) są szczególnie wąskie. Jest to ledwo widoczne ale jest ... moja księgowa do dzisiaj tego nie zauważyła. Ktoś na niemieckim forum miał podobne obserwacje ale nie dostał żadnej odpowiedzi. Pozdrawiam D.R.
 

Musli

New member
Witam. Czy ten telewizor obsluguje zwykla kablowke ? ;]
I czy sa gdzies porownania expertow dotyczace tych z duzymi przekatnymi w rozsadnej cenie ? ;-)
Help me ~~
 

artek

New member
Użytkownicy Dlp ???

Halo,Halo...
Samsungu SP-50L6HX w starciu z Sony KDF 50"
- bo kusi mnie kilka rzeczy:
  1. szersza popularność kolejnych generacji DLP u wielu producentów
  2. PIP aktywny, (i podobno 5-letnia gwarancja i stolik gratis)
  3. identyczna rozdzielczość i również HDMI (choć nie ma info o "HD" na stronie www Samsunga, ale rzeczywiście na powiększeniu NIEKTÓRYCH obrazków jest "HDready")
  4. niższa cena - podobno 5.600zł (ktoś pisał na tym forum)
Pamiętam, że stereotyp o TYLNOPROJEKTOWCACH zrodził się m.in. przez DLP, ale od tamtych czasów z pewnością wiele się zmieniło. UZUPEŁNIENIE - lampę trzeba też wymieniać (podobny czas pracy)

p.s. Jutro składam zamówienie - chyba na kdf, chyba, że jakieś ciekawe reakcje na ten post
POZDRÓWKI
 

Jarek777

New member
Witaj,

Ja się natomiast zacząłem "łamać" Panasonic TH-42PV60 czy Sony KDF 50 :( W sumie byłem przekonany do KDF'a ale wizja "odzyskania" miejsca poprzez powieszenie TV na ścianie też kusi. Z drugiej strony te przypadłości plazmy (duszki, wypalanie i prądożerność) :(
"Bądź mądry i pisz wiersze" :rolleyes: :confused:

Pozdrawiam
 

stankard

New member
mam KDF :)

Witam!
od dzisiaj mam KDF 50 cali i oryginalny stolik! Zestaw pięknie się prezentuje, a obraz jest SUPER. Oglądam na Cyfrze+, ale i obraz ze zwykłej anteny jest b.dobry.
Hawk80 - 50 cali to był dobry wybór (mam 4 metry do widowni ;) ) - żona jest zachwycona.
Z gorszych stron - szumiący wentylator (jak na razie ciągle go słyszę :() i powolny start "na zimno".
Jestem bardzo zadowolny z zakupu, dostałem też polską instrukcję (import) - teraz czas na kino domowe :) . Kupię i potestuję DVD z HDMI.

Pozdrawiam i dziękuję forumowiczom za pomoc w wyborze TV!!!!
 

hawk70

New member
do stankard

Jak rozumiem hawk80 to chodzi o mnie czyli hawk70 ale w sumie doszedłem już do takiego wieku (bo 70 to rok urodzin), że należy się zacząć cieszyć z odmładzania. Tak przynajmniej twierdzi moja żona (ten sam rocznik) ;-). Chociaż Ona wciąż obchodzi osiemnaste urodziny a to ja jestem ten stary. Na szczęście to kobiety się starzeją a mężczyźni jedynie mężnieją :).
Jeśli chodzi o wentylator to spokojnie. Niedługo przestaniesz zwracać na niego uwagę.
A z ciekawostek od paru dni zauważyłem śmieszną prawidłowość. Dopóki telewizor jest włączony to go nie słyszę a jak już wyłączę telewizor to wtedy uświadamiam sobie, że był. I za każdym razem ten sam efekt, po prostu prześmieszne.
Jeśli idzie o długie rozgrzewanie (umownie długie bo u mnie trwa 5-10 sekund) to rzeczywiście prawda, jest taki efekt i to się nie zmienia. Mi osobiście to wcale nie przeszkadza. Być może dlatego, że jak już mówimy o rocznikach to ój pierwszy telewizor to był czarno-biały ametyst, który rozgrzewał się 3-4 minuty :p
 

hawk70

New member
do Jarek777

Witam imiennika. Ja osobiście bym polecał KDF-a. Przecież sprzęt grający i tek gdzieś musi stać więc idealne miejsce na TV to postawić na szafce, w której stoi sprzęt. W sumie nowe tylnoprojekcyjnowce nie są aż takie głębokie. Tym niemniej na pewno nie powiesisz go na ścianie:D. No chyba, że wykujesz w niej dziurę :p.
W Twoim wyborze zabrakło mi dwóch innych argumentów:
- wielkości przekątnej 50" to dużo więcej niż 42" a poza jedną osobą (jej argumenty też są z drugiej strony sensowne gdyż wielkość ekranu to w 100% rzecz gustu) cała reszta wypowiada się za większą przekątną.
- ceny (poza jednym najbogatszym człowiekiem Polski, który kiedyś usiłowam nam rozwalać wątek jest to jednak dla większości jakiś tam argument)
 

Jarek777

New member
Jestem nie tylko Twoim imiennikiem. Rocznikowo też się "zgraliśmy" ;)
Jak coś to u mnie przy KDF w rachubę wchodzi właśnie 50 cali :rolleyes: - przekątną i cenę brałem pod uwagę :cool:
Już prawie "urobiłem" moją piękniejszą połowę, chociaż nie jest łatwo bo jak kupowałem 32 cale crt to już wtedy marudziła, że to wielka krowa (inna kwestia to przekonanie żonki że potrzebujemy nowy TV skoro "stary" ma 3 lata i hula aż miło ;)). Mam jeszcze jedno pytanie. Jak ten TV radzi sobie kiedy pada na niego światło słoneczne ? Na postawienie tego olbrzyma "na tle" okna raczej marne szanse (żona)

Pozdrawiam
 
Do góry