Onkyo TX-RZ830. W końcu 7.1.4 (11.1)!

pieniążek1

Active member
Bez reklam
Pytanie dla użytkujących Denona RZ830.
Czy ktoś z was rozbudował sobie już system do 7.1.4

W tym momencie mam system 5.1.2 ale jestem na etapie budowy domu i docelowo chciał bym 7.1.4

Planuję zabudować w suficie. 4x Dali Zensor 3 mam takie 2 komplety z porysowanymi obudowami i różne wersje kolorów. Więc myślę że dobra całkiem dobra opcja.

Ale wracając do pytania. Bo normalnie brakuje nam chyba tam jednego kanału aby obsłużyć 7.1.4 i tutaj moje pytanie czy pod zewnętrzny wzmacniacz polecacie podłączyć Fronty( czyt Zensory7) czy jeden z zestawów sufitowych a może boczne kolumny.

Jeszcze nie rozbudowalismy bo wciąż czekamy na taki model ampli :)
 

P-U-M-A

New member
Aby uzyskać system 7.1.4 musisz pod głośniki surround podłączyć dodatkowo końcówkę mocy.
Podlaczajac końcówkę pod fronty nie uzyskasz 7.1.4 .
No właśnie tutaj jest pytanie czy to nie będzie funkcjonować bo jednak fronty jak by podłączyć pod solidny wzmacniacz to uzyskał bym nawet w miarę dobre Audio.
 

donsalieri

Active member
Bez reklam
Jak wiadomo Onkyo połączyło siły z Pioneerem i będąc ciekaw jak po tej fuzji się sprawy dżwiękowe mają, wypożyczyłem ze sklepu RZ830 i podłączyłem u siebie.
Mój pokój RTV nie jest mały, 28m2- prostokąt 5.7x4.8m dość omeblowany.
Wcześniej miałem kilka amplitunerów Yamaha, z niższych serii, a rok temu naszła mnie chęć poprawienia doznań słuchowych i zmieniłem na (prawie)topowy model Aventage RXA2070.
Oczywiście jest to wypaśny sprzęt, baardzo dużo opcji konfiguracyjnych, dobra kalibracja, itp itd.
No ale "goniąc króliczka" zachciało się choćby porównać jak się sprawa ma z bardzo chwalonym zestawem Onkyo+Klipsch.
Kolumny moje to RP280F+RP450c+R-115SW+4SynergyB2 kable InAkustik AtmosAir. System 7.1.2 Kino/Stereo 80/20
Po podłączeniu i kalibracji pierwsze co usłyszałem już inny bas, lepsza nad nim kontrola, lepszy jego odbiór, okazało się że w moim pomieszczeniu, lepsze doznania dżwiękowe daje jednak Onkyo.
Kalibracja Onkyo AccuEQ moim zdaniem co najmniej dorównuje YPAO RSC.
Kino: Scena dżwiękowa równie bogata w detale, separacja kanałów bardzo dobra, przy głośniejszym słuchaniu (ok.65-67) doznania w filmach z dobrym dżwiękiem lepsze niż w Yamaszce.
Stereo- bardzo dobre, w RXA2070 było więcej ustawień i jeśli dobrał by się do niej specjalista z chęciami do przeróżnych testów ustawień equalizera to z pewnością zagra lepiej niż RZ830. ale dla standardowego słuchacza Tidala czy płyt CD będzie to granie podobne.
No i stało się, po tym teście RZ830 zagościł u mnie na stałe :)
 

Ataszek

Active member
Bez reklam
Gratki i kolejny Onkyowiec tutaj.
Moja rada : dokup jeszcze jakiś wzmak a zobaczysz jaka jest różnica w stereo - zupełnie inne granie.
Wiem że stereo u ciebie to tylko 20% ale naprawdę warto a jeśli czujesz się na siłach to lampa :D
 

lugas

New member
Czy ktoś używa podwójnego wyjścia HDMI i/lub ARC? Aktualnie mam model 636 i gdy kupiłem telewizor (wcześniej przez lata tylko projektor) to mam własnie dwa problemy - na drugim wyjściu HDMI co chwilę gubiony jest sygnał. Natomiast gdy aktywuję ARC żeby amp się właczał wówczas amp tez świruje i co chwila włacza się i wyłacza gdy TV jest wyłaczony.
Także chciałbym wyeliminować te wady a przy okazji poprawić trochę jakość dźwieku (kolumny zensory 5), zwłaszcza w stereo (dobrze rozumiem, że tutaj mogę mieć oddzielny wzmacniacz stereo pod fronty?)

dzięki!
 

wiktorinio

New member
Dzień dobry, czy ktoś z posiadaczy orientuje się czy pod amplituner podłącze tv i projektor w zone 2, z pełnym wsparciem dla 4k 60hz i HDR ?
Obecnie posiadam denona x3200 jednakże po zakupie projektora 4k okazało się ze zone 2 pozwala tylko na 1080p i brak dźwięku 5.1 przy równoległym wyświetlaniu obrazu w zone 1 i 2.
Chciałbym móc wyświetlać obraz np z konsoli na oby wyświetlaczach z zachowaniem dźwięku przestrzennego.
z góry dziekuje za odpowiedz :)
 

grzesiek1945

New member
18 grudnia pojawił się nowy soft dla serii RZ8XX.

Changelog:

Minor bug fixes and improvements stability.



Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Właśnie poszło, ciekawe co dokładnie poprawili.
Mogliby się przynajmniej pokusić o dokładniejsze info ze szczegółami.
 

grzesiek1945

New member
Mogliby dodać do RZ800 oficjalne wsparcie do TIDAL. Obecnie używam okrężną nieoficjalną drogę (Onkyo Remote + BubbleUPnP + TIDAL HiFi). Działa ale czasem lubi się wykrzaczyć.

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dokładnie, u mnie to samo było (ten sam błąd)
Restart i poszło.

Tidal w ampli świetna sprawa.
Kup sobie Chromecast Audio i podłącz do ampli/wzmaka, bez różnicy. Wyślesz z apki Tidala (lub jakiejkolwiek innej) co chcesz. Proste, tanie bezproblemowe rozwiązanie.
https://antyweb.pl/chromecast-audio-nie-do-zastapienia/

U mnie mimo, że jest Tidal na pokładzie ampli, to zdarza się, że korzystam i z tego rozwiązania.
Na telefonie mam lepszy pogląd na konkretne kawałki, playlisty, wpisywania nazw itp. a wszystko i tak leci na sprzęt.
 
Ostatnia edycja:

rafa@rafa

Active member
Bez reklam
Mogliby dodać do RZ800 oficjalne wsparcie do TIDAL. Obecnie używam okrężną nieoficjalną drogę (Onkyo Remote + BubbleUPnP + TIDAL HiFi). Działa ale czasem lubi się wykrzaczyć.

Przecież Tidal jest normalnie dostępny! O czym kolega mowi?

Nie dalej jak wczoraj, kupiłem promocyjne konto (3 miesiące za 2zł/2€) i zwyczajnie się zalogowałem.

EDIT
Ach Rz800, nie 830.
 

grzesiek1945

New member
Dokładnie, u mnie to samo było (ten sam błąd)
Restart i poszło.

Tidal w ampli świetna sprawa.
Kup sobie Chromecast Audio i podłącz do ampli/wzmaka, bez różnicy. Wyślesz z apki Tidala (lub jakiejkolwiek innej) co chcesz. Proste, tanie bezproblemowe rozwiązanie.
https://antyweb.pl/chromecast-audio-nie-do-zastapienia/

U mnie mimo, że jest Tidal na pokładzie ampli, to zdarza się, że korzystam i z tego rozwiązania.
Na telefonie mam lepszy pogląd na konkretne kawałki, playlisty, wpisywania nazw itp. a wszystko i tak leci na sprzęt.
Chromecast to mam na 55pus6581. Pytanie tylko czy chromecast obcina coś z jakości HiFi?

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka
 

werf

Active member
Bez reklam
Tak ten sam. Kiedyś za czasów oppo, które nie miało jeszcze wsparcia dla tidala wpinałem to to jako alternatywę dla aple tv z optykiem.
 
Do góry