Onkyo TX-RZ830. W końcu 7.1.4 (11.1)!

Henry

Active member
Bez reklam
Pakolo, robisz chatę, prawda?
Nie myślałeś aby trochę się pobawić i przygotować sobie instalację "in-wall"?
U mnie na tyły idą takie głośniki, słyszałem je w akcji i robią robotę, skuteczność mają niesamowitą.
kef1.jpg
kef2.jpg
Widzę, że napalony jesteś na Klipscha, oni też robią sporo pod konkretne serie
 

Pakolo

Active member
Bez reklam
Henry
Ja początkowo wrzucę kino do salonu 28m2, a docelowo wyląduje to na poddaszu w salce. Problem w tym, że salkę będę chciał przygotować dobrze akustycznie, a to wymaga nakładu finansowego. Salkę będę sobie robił powolutku i będzie to projekt na później.

Co do samych głośników to podoba mi się konfiguracja z wolnostojącymi na surroundach jak w salce z wilkinsami, którą wrzucał kiedyś armanig. Myślałem o głośnikach inwall do salonu, ale po co później łatać ściany.
 

P-U-M-A

New member
Myślę że to dobra zmiana i Onkyo da trochę "kopa" Twoim Zensorom ale jak zawsze dobrze byłoby posłuchać i porównać.
Miałem już parę tych amplitunerów. W tym też Onkyo które akurat moim zdaniem grał w KD najlepiej.
NAD miał najlepsze brzmienie Stereo a Denon jest jakiś taki nijaki mam wrażenie. Dokupiłem wzmacniacz NAD do samego stereo ale chciał bym lepszy Amplituner który zagra lepiej w KD.
A przede wszystkim mógł rozbudować mój system 5.1.2 do 5.1.4 w nowym salonie.
 

tomektre

New member
Witam,

Onkyo ma chwalony tryb dźwięku THX.
Tymczasem wyczytałem, że Marantz (modele 6013 i 7013) w swoich amplitunerach będą miały nowy tryb IMAX Enhanced. Poprawiający dźwięk i obraz.
Czyżby to była konkurencja dla THX?
Czy może zbędny dodatek? Pewnie ciężko stwierdzić, bez odsłuchu...
A może ktoś już miał z tym styczność?
Tu jest trochę informacji: https://imagazine.pl/2018/09/07/imax-enhanced-standard-imax-dla-kina-domowego/
 

barburian

New member
Bez reklam
Koledzy czy odpowiednikiem ONKYO RZ830 jest Pioneer VSX-LX503 ?

i czy ktoś miał okazję posłuchać i testować UHD-BRD Pioneer UDP-LX500 ?
 

leszek2m

New member
Też myślę nad tym amplitunerem a także RZ810/820.Kolumny Monitor Audio Gold 100 ,GX350 i GX/FX.Czy się zgrają?.Wcześnie miałem Denona X4100 ale niestety nie nadawał się pod 4K( HDR).
 

robertpos

New member
Dwa pytania do posiadaczy Onkyo TX-RZ830:

1. Czy odtwarzając muzykę z NAS, jest tryb "gapless"? W instrukcji piszą, że jest, gdy odtwarza się muzykę z USB. Czy może ktoś sprawdzić jak jest z NAS-a?
2. Ten wielki wentylator w środku - czy aby nie jest słyszalny?

Z góry dzięki!
Robert
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Potwierdzam, w żadnym z posiadanych Onkyo nie słyszałem nigdy żadnego wiatraka, czy jest, czy się kręci bądż nie, nie ma to dla mnie znaczenia, skoro go i tak nie słychać ; )
 

robertpos

New member
Dziękuję @rafa@rafa i @armanig za wypowiedź na temat wiatraka. Zgadam, się, że duży będzie cichszy. Zresztą to samo widać w chłodzeniu procesorów w kompach. Ale moje pytanie o wiatrak, jest drugorzędne.

Najbardziej dla mnie istotne jest pytanie o odtwarzanie muzyki z NAS bez przerw miedzy utworami. Czy może to ktoś przetestować? Wiem, że od dawna Onkyo ma z tym problem. W moim zestawie audio/video odtwarzam muzykę z serwera sieciowego przez amplituner. Z powodu braku "gapless" musiałem zrezygnować z Onkyo, mimo że wcześniej taki posiadałem i bardzo mi odpowiadało jego granie.

Ponawiam pytanie: czy TX-RZ830 potrafi odtwarzać muzykę z serwera sieciowego (przez DLNA) bez przerw miedzy utworami?

Robert
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Wybierasz opcje Tidal z menu pilotem, następnie masz poszczególne kategorie, playlisty, ulubione utwory itp. i działasz.
Proste jak budowa cepa, nie ma się do czego przyczepić.

Ja sobie dodaje (wyszukuje) ulubione kawałki na PC (można też na smartfonie/tablecie), a następnie już bezpośrednio wybieram je z ampli bazując już tylko z małego wyświetlacza w ampli (można też załączyć tv i mieć obszerniejszy pogląd).
Aktualizuje się z automatu.
 

Ataszek

Active member
Bez reklam
Jak wygląda obsługa Tidala za pomocą Onkyo TX-RZ830 ?

Tak jak Armaning napisał : obsługa i działanie jest bardzo proste i intuicyjne choć dodawanie utworów, tworzenie play listy łatwiej robi się z poziomu smartfona, tabletu czy PC.Jak net jest dobry to wszystko śmiga aż milo.
Mam co prawda 810 ale apka chyba ta sama.
 

P-U-M-A

New member
Pytanie dla użytkujących Onkyo RZ830.
Czy ktoś z was rozbudował sobie już system do 7.1.4

W tym momencie mam system 5.1.2 ale jestem na etapie budowy domu i docelowo chciał bym 7.1.4

Planuję zabudować w suficie. 4x Dali Zensor 3 mam takie 2 komplety z porysowanymi obudowami i różne wersje kolorów. Więc myślę że dobra całkiem dobra opcja.

Ale wracając do pytania. Bo normalnie brakuje nam chyba tam jednego kanału aby obsłużyć 7.1.4 i tutaj moje pytanie czy pod zewnętrzny wzmacniacz polecacie podłączyć Fronty( czyt Zensory7) czy jeden z zestawów sufitowych a może boczne kolumny.
 
Ostatnia edycja:
Do góry