Onkyo TX-RZ830. W końcu 7.1.4 (11.1)!

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Na sufit coś najtańszego, cokolwiek.
Jak nie pasuje wizualnie, to schować za szafkę.
Na Amazonie coś było, pisałem o tym kiedyś, sporo chłopaków brało właśnie pod te kanały, nie pamiętam już marki, ale tanie jak barszcz, a w sam raz.
No chyba, że jest trochę grosza, to już jest wybór.
 

P-U-M-A

New member
Każdy, kto się ich pozbył, wie czego im brakuje ;)

Oczywiście że "czegoś" im brakuje. Ale akurat na razie nie przewiduje wymiany kolumn. Tym bardziej że jak grały z innym wzmacniaczem to byłem bardzo zadowolony. Sprzedałem bo nie miałem miejsca na półce ale teraz żałuję.

Ale na całe szczęście trafiła mi się dziś nie lada okazja nabyłem Nowego Nada C356BEE za kwotę nie całe 1350zł w promocji na Amazonie.
Dokupiłem także daca magic100 więc myślę że efekt będzie mnie satysfakcjonował już na jakiś czas.
 

P-U-M-A

New member
Na sufit coś najtańszego, cokolwiek.
Jak nie pasuje wizualnie, to schować za szafkę.
Na Amazonie coś było, pisałem o tym kiedyś, sporo chłopaków brało właśnie pod te kanały, nie pamiętam już marki, ale tanie jak barszcz, a w sam raz.
No chyba, że jest trochę grosza, to już jest wybór.
Stałem przed podobnym problemem i kupiłem najtańszego Denona PMA500AE w licytacji za 280zł. Myślę ze do tego będzie się nadawał idealnie.
 

Pakolo

Active member
Bez reklam
Sorry nie złapałem do końca do czego chcesz ją zastosować na sufit nie warto.
Jaką konfiguracje przewidujesz rozumiem że 7.1.4 ?

Tak planuje w salonie 7.1.4 i dużo dobrego czytałem o Emotiva. Na sufit będę musiał kupić od razu końcówkę, a z czasem pewnie i na surroundy jakaś się dołoży. Emotiva poza tym ładnie się prezentuje.
 

Master-78

Member
Czołem Panowie :)

Tydzień pełny nie minął, Onkyo RZ 830 grzeje codziennie po kilka, kilkanaście godzin Żona, czasami głośniej, ogólnie średnio-głośno lub ciszej.
Niestety na Dali Concept (Center) na części kanałów (NC+, starszy dekoder Turbo Box z 500GB HDD) słuchać się nie da sporej części - kwestie mówione strasznie syczące, aż uszy bolą. (Bodajże kanały TVN'u głównie, ale na niektórych innych podobnie).
Albo Onkyo tak bezlitośnie silną kompresję/podbarwienia nadawcy przekazuje/obnaża, albo Harman tak dobrze radził sobie z tą kompresją/podbarwieniami.
Spróbuję jeszcze dzisiaj podmienić przewód do Dali Concept (jest coś na srebrzonym drucie) na Kimber'a 4VS. Sprawdzę też jak mi czasu starczy, jak toto działa na zwykłym CD'ku ONKYO DX-7111 z wymieniony OPA'mi na Burr Brown'a) na dobrej płycie CD.

Zdecydowanie pasuje mi lepsze odtwarzanie audio na tyłach przez Onkyo, a także ogólnie programy DSP (choć te w HK i tryb AUTO, gdzie po otrzymaniu sygnału DD/DTS/DTS-HD MA ampli sam się przełączał na właściwy tryb, czego tutaj nie udało mi się jeszcze opanować...).
Przede wszystkim mniej problemów z sygnałem 4K i (e)ARC z TV (Phil 8102).
Do HK nie chciałem kupować separatora sygnału z HDMI ARC na video/audio, ale może to niegłupi (i tańszy) pomysł.
Czy ktoś z Was przesyła sygnał DTS/DTS-HD/Dolby Atmos z TV (zwłaszcza Philips 65PUS8102) do tego ampli i DTS/DTS-HS/Atmos działają 1:1? W jaki tryb ampli należy przestawić?

Z góry dzięki i Dosiego Roku! :)
 

Master-78

Member
Taki jak gra dla ciebie najlepiej. Nie ma jakich perfekcyjnych ustawien na kazda okazje.

Ja np filmy lubie natywnie czyli tak jak zakodowano ale np zwykla TV fajnie moim zdaniem jest w trybie T-D lub Dolby




Cześć,


Dzięki za odpowiedź.
NATYWNIE = w jaki tryb ustawiasz wówczas ampli? Direct? Chodzi mi o to, że jeśli film ma ścieżkę dźwiękową w DTS-HD MA, to ampli wyświetla mi ikonkę 'DD' na panelu, w TV mam ustawione wyjście po ARC (HDMI, gdyż w SPDIF wyżej niż DD/DTS nie przejdzie), ale w ampli nie widzę, żeby do było 'DTS' lub wyżej. W TV w ustawieniach mam na wyjściu 'wielokanałowe (obejście)', które jak rozumiem nie dokonuje żadnego transkodowania w dół.
 

rafa@rafa

Active member
Bez reklam
Tak, Direct. Jest wtedy bez korekcji barwy i generalnie najczysciej. Choc dzwiek ogolnie troche chudszy.

A czemu dekodera nie podepniesz do ampli a potem do TV? Moze ARC w TV nie przepuszcza jak powinien? Warto sprawdzic
 

Master-78

Member
Dekoder NC+ jest do Ampli.
Zidoo X10 także do Ampli.
Miałem na myśli filmy w DTS/Dolby Atmos z Netflixa, który z TV przez ARC (nie miałem ARC'a w HK AVR 460 i musiałem z SPDIF słać audio) leci do Ampli.
Tutaj w tym przypadku nie widzę Dolby Atmos, DTS na Ampli jeśli z TV ARC'iem audio leci do Ampli Onkyo (dotyczy tak Netflix'a, jak YT, filmów z USB/NAS odtwarzanych przez TV lub Archos'a/MX Player Pro w TV).

Co ciekawe ten sam film w Netflix'ie na PC mam w Dolby Atmos mimo, że głośniki tam to 5.1... Na Ampli tego nie widzę.
Mam podpięte 5.0 i zastanawiam się, czy konieczny jest Sub do zestawu, lub musi być 5.2.0 lub 5.2.1 aby DTS/Atmos uaktywniło się w ampli?
 

werf

Active member
Bez reklam
Czy ktoś z Was przesyła sygnał DTS/DTS-HD/Dolby Atmos z TV (zwłaszcza Philips 65PUS8102) do tego ampli i DTS/DTS-HS/Atmos działają 1:1? W jaki tryb ampli należy przestawić?

Z góry dzięki i Dosiego Roku! :)

Jeśli masz na myśli odtworzenie DD Atmos np z Netflixa zainstalowanego w tv to raczej nie pójdzie ten telewizor raczej nie ma hdmi 2.1 i e-Arc.
 

rafa@rafa

Active member
Bez reklam
Musisz miec skonfigurowane glosniki sufitowe, dopiero wtedy tryb Atmos moze sie uaktywnic. 5.0 to nie Atmos, wiec to ma sens ze nie ma, bo go faktycznie nie ma...
 

Pakolo

Active member
Bez reklam
Przypadkiem na Netflixie nie ma tylko DD i Atmosa? Kolega pisze o DTS, a ja tam nie widziałem tego formatu. Co do Atmosa to chyba Xbox One X odtwarza z netflixa i kilka tv.
 

Master-78

Member
Za info ze strony NETFLIX'a:

Jakie urządzenia obsługują dźwięk Dolby Atmos w serwisie Netflix?

Następujące urządzenia obsługują dźwięk Dolby Atmos w serwisie Netflix:

Apple TV 4K (wymaga systemu tvOS 12 lub nowszego)

Telewizory LG OLED (modele z roku 2017 lub nowsze)

Pixela 4K Smart Tuner

Telewizory Sony BRAVIA z systemem Android (modele z roku 2018)

Aplikacja Windows 10 (wymaga systemu Windows 10 RS3 w wersji 16299 lub nowszej)

Xbox One, Xbox One S i Xbox One X


Czyli wygląda na to, że Philips 8102 (i najpewniej żaden inny, gdyż mają podobne bebechy) nie pociągnie Atmos'a.

DTS - tak, w Netflix'ie nie znalazłem filmów z DTS...

Natomiast z info z Netflix, to ATMOS wspierają modele LG i Sony jak wyżej oraz modele 2017 Samsunga.....

Czy komuś z Was udało się na wspomnianym Philipsie 65PUS8102 wypuścić z Netflixa Atmos'a na zewnątrz?
 

kristof11

Member
Witam, mam dwa pytania co do tego ampli.
Czy usb obsłuży huba, mam muzykę w formacie FLACK na kilku penach i przełączanie ich może być trochę kłopotliwe gdy usb umiejscowione jest z tyłu?
Czy tuner w ampli obsługuje DAB+?
 

Master-78

Member
Ze specyfikacji Onkyo:

Hi-Res Audio playback including DSD 11.2/5.6/2.8 MHz*6, 192 kHz/24-bit FLAC*7, WAV (RIFF)*7, AIFF, ALAC*7, and DolbyŽ TrueHD*8
BluetoothŽ wireless audio technology for mobile, laptop, and PC (Version 4.1 + LE, Profile: A2DP v1.2, AVRCP v1.3)

Przypisy:
*6 DSD 11.2 MHz playback is native. DSD 5.6/2.8 MHz is converted to PCM before playback. Playback not guaranteed via wireless LAN. *7 Playback not guaranteed via wireless LAN. Supported sampling rate via wireless LAN depends on network environment. *8 Playback not guaranteed via wireless LAN.

Czyli odtwarzanie FLAC nie jest gwarantowane w przypadku odtwarzania po WiFi.

O DAB ani słowa nie znajduję.
 

Master-78

Member
Mam NAS'a, Onkyo stoi blisko modemu/routera i ma siłę/jakość sygnału ok 85%.
Niestety z niektórymi FLAC'ami wogóle nie rusza.
Brakuje mi czasu, ale spróbuję przy chwili czy to samo będzie kiedy wepnę przewód LAN.
 
Do góry