Onkyo TX-RZ800

Liter1979

Member
Bez reklam
Panowie, szybkie pytanko - jak w 800 słuchać muzyki z pendriva ? Podłaczyłem go z tyłu i dupa, nie mogę znaleźć żadnej opcji żeby go "ugryźć"...
 

moto2004

Member
4,4k używany z ponad roczną gwarancją.
Teraz mam dylemat- stare kolumny mają 8 ohm, natomiast w opcjach mogę wybrać 4-6.
Będzie to problem ? Na nowe jeszcze z miesiąc poczekam.

EDIT:

Podłączyłem, ustawiłem na 6- domyślnie pod stereo i bez suba. Przesiadłem się z mojej starej, wysłużonej Yamahy RX-V620. Przepaść jest niesamowita, nie wiedziałem, że mam tak dobre kolumny :) :) Teraz trzeba przesłuchać wszystkie kawałki na nowo. Czuć, że nie brakuje mocy. Nawet przy cichym słuchaniu chodziłem po pokoju i eliminowałem drgające od basu elementy, czego wcześniej nie było :) Ogólnie dźwięk jest teraz taki potężny, bas w końcu się pojawił i to na bardzo wysokim poziomie, czuję jak ciarki przechodzą dosłownie. Teraz jeszcze RP-280 i sądzę, że będzie to to czego szukam :) Miał być domyślnie RZ-810 jednak poczytałem troszkę i wydał mi się taki delikatnie okrojony, ma mniej wejść, lżejszy jest aczkolwiek pewnie to o niczym nie świadczy, no i 900tka ma złote końcówki, natomiast RZ-810, czy RZ-1100 zwykłe plastiki. Kawał solidnego kloca.

No i srebrne aluminium, bez żadnej- plastikowej lipy. Wygląda jak dla mnie bardzo poprawnie ;)
 
Ostatnia edycja:

soplus

Active member
Bez reklam
@moto2004
Witaj w klubie zadowolonych posiadaczy 900. A jak Ci będzie zabezpieczenie wysokoprądowe wywalało przy uruchamianiu 900 to przeczytaj mój wątek na forum :)
 

Darekn86

Member
Ktoś miał problem z dźwiękiem a ARC-a?Onkyo RZ 800, Niby mam wszystko ustawione w tv easy link i w ampli, z dekodera przez ampli idzie dźwięk ale jak chce odpalić film z dysku z tv usb,klikam na tv i cisza. Moze wina kabla, ma 2,5 roku i przez to nie ogarnia jakiś dobry kabel polecicie? Qed audioqeust wireworld island 7 chord podobne cenowo
 

snooze007

New member
Czy ktoś z posiadaczy amplitunera Onkyo może mi sprawdzić czy w ustawieniach video output jest opcja typu "Game Mode"? Ma to za zadanie zmniejszenie opóźnienia ,tzw input lag. ....pytałem o to w wątku o modelu 656 ale nie otrzymałem konkrentej odpowiedzi...

Nie ma ani słowa o tym w manualach, natomiast inni producenci -Marantz, Denon-mają takową funkcję. W sieci pisali o takiej funkcji w ampli Onkyo ale w starszych modelach...
 

funbashi

New member
Mój egzemplarz RZ-800 pojechał do serwisu. Kanały stereo nie grały na jednym poziomie. Lewy kanał grał nieco ciszej.
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Przed końcem trzeba sprzedać, dołożyć kilka stówek i kupić nowego.
Ja na pewno tak zrobię, tyle, że wezmę już nowy model.
Ja jednak mam nadzieję, że ten ostatnie modele już nie mają żadnych problemów.
 

DrWredman

Active member
Ktoś miał problem z dźwiękiem a ARC-a?Onkyo RZ 800, Niby mam wszystko ustawione w tv easy link i w ampli, z dekodera przez ampli idzie dźwięk ale jak chce odpalić film z dysku z tv usb,klikam na tv i cisza. Moze wina kabla, ma 2,5 roku i przez to nie ogarnia jakiś dobry kabel polecicie? Qed audioqeust wireworld island 7 chord podobne cenowo

Kabel oczywiście musi być z ARC.
U mnie ARC działa bez problemu, ale dekoder od UPC musiałem wpiąć w inne złącze, bez HDCP 2.2 bo HDMI-CBL/SAT nie przepuszczało dźwięku jeśli dekoder był wpięty do wejścia HDMI-TV.
Wpiąłem więc w ostatnie HDMI-7.
 

bomarek

Member
Przed końcem trzeba sprzedać, dołożyć kilka stówek i kupić nowego.
Ja na pewno tak zrobię, tyle, że wezmę już nowy model.
Ja jednak mam nadzieję, że ten ostatnie modele już nie mają żadnych problemów.
Jakie to polskie, sprzedać i niech się nowy nieświadomy nabywca martwi :x
 

funbashi

New member
Ja używam od 5 lat kabel HDMI Wireworld Island 6 i ARC działa bez problemu. Wcześniej z Onkyo 609 a teraz z RZ800. Wcześniej też na zwykłym kablu no name ARC nie ruszyło.
 
Do góry