Onkyo TX-RZ800

DarkDevil

New member
Witam
Udalo mi sie sprzedac mojego Denona AVR 1912 , do kina domowego zamierzam kupic Onkyo TX-RZ800 powiedzcie mi czy to bedzie dobry wybor ( cena jego jest teraz 699e ) zalezy mi bardzo na dobrej jakosci podczas ogladania filmow , na poczatek tez chcial bym zakupic 2 kolumny ale nie wiem jakie tak do 400e za sztuke nie wiem czy to wystarczy doradzcie cos nie chce popelnic bledu takiego jak zrobilem z tym denonem
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Doskonały wybór, ja teraz testuje 810 i jest rewelacja.
Jak 800 gra równie dobrze, to nie ma się nad czym zastanawiać.
Oczywiście kwestia jeszcze kolumn, ale u mnie bomba.
W Pure Stereo na RP280 jeszcze nic mi tak nie grało na ampli
Robię obecnie spory test amplitunerów i Onkyo jest ok. Te nowe.
Za graniem starszych modeli nie odpowiadam.
 

bl4ck

Active member
Bez reklam
Jak wypada porównanie 656 vs 810 ? wiadomo że 810 lepsze ale jak bardzo zawsze mnie to zastanawiało.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Bardzo to pojęcie względne. Dla jednego zmiana kabli to drastyczna różnica, dla innego kompletnie nie istotna.
656 w swoim budżecie jest bezkonkurencyjny, a nawet nie swoim.
810 jest 2x droższy, jest jeszcze lepiej. Co nie znaczy, że 2x lepiej. Tak nie ma w żadnym ampli.
RZ810 spokojnie można zestawiać z RZ1100, lekko inne brzmienie, co nie znaczy, że gorsze. Inne.
810 ma więcej pazura, a 656 za nim podąża i idzie tą samą drogą.
 

bl4ck

Active member
Bez reklam
Chodziło mi o wrażenie po zmianie 656 na 810 odczuciu i myślach w głowie typu:
hmmm oo faktycznie jest lepiej
czy może:
o rzesz w mordę to jest moc a kolumny dostają nowego życia :)
 

lobos

New member
Bez reklam
Wychodzi na to, że nie koniecznie trzeba inwestować w RZ1100?
Jeszcze RZ900/910 Ci został? ;-)
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dokładnie tak. Jak komuś wystarczy 7 - kanałów, to brałbym RZ810.
Nawet jeżeli byłby w tej samej cenie co RZ1100. Więcej tu wspomnianego pazura, w RZ1100 audio jest spokojniesze, nie każdemu to będzie odpowiadać, jak usłyszy w bezpośrednim zestawieniu.
RZ900 to starszy model, gdyby grał lepiej jak 810, to można przyjąć, że zagra lepiej jak RZ1100.
Zresztą ktoś tu pisał wczoraj, że RZ900 lepiej gra w stereo od RZ1100.
Nie wiem jak porównanie RZ810 vs RZ900, bo różnice fizyczne znam. Nie one mnie jednak interesują, dla mnie istotne jest bezpośrednie zestawienie w praktyce ;)

Bl4ack,
Wersja nr.1
Nie ma mowy o nowym życiu, nie ma tego też na Marantzie (solo), Marantze (z końcówkami) czy Onkyo RZ1100.
 
Ostatnia edycja:

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Czyli pozbywasz sie Marantza na rzecz onkyo? Czy planujesz jeszcze obadac Procesor AV Marantza?
 

rusek26

New member
Doskonały wybór, ja teraz testuje 810 i jest rewelacja.
Jak 800 gra równie dobrze, to nie ma się nad czym zastanawiać.
Oczywiście kwestia jeszcze kolumn, ale u mnie bomba.
W Pure Stereo na RP280 jeszcze nic mi tak nie grało na ampli
Robię obecnie spory test amplitunerów i Onkyo jest ok. Te nowe.
Za graniem starszych modeli nie odpowiadam.


armanig rozumiem że te RP280 masz już kupione dla siebie , ją się zastanawiam nad 260 może 280 ale narazie stereo bo muszę sprzedać swoje F-20

I czekam na foto, rozumiem że jpg będzie dopiero po wszystkich testach ☺
 

pieniążek1

Active member
Bez reklam
Chodziło mi o wrażenie po zmianie 656 na 810 odczuciu i myślach w głowie typu:
hmmm oo faktycznie jest lepiej
czy może:
o rzesz w mordę to jest moc a kolumny dostają nowego życia :)

gra znacznie lepiej...jest bardziej dynamiczny, mocny ampli,gra z wiekszym rozmachem ...uciagnie bez problemu kazde kolumny w cenie 400euro i o wiele drozsze rowniez...w kinie rewelka,stereo jak na ampli dosc dobre...tylko ze moj sie z..bał po roku ale tak poza tym to swietny wielofunkcyjny ampli dla przecietnego sluchacza ;-)
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jest taka opcja w ustawieniach, a czy się da nie wiem. Muszę to sprawdzić.
Tyle, że nie widzę opcji przekierowania frontów, czyli dobra końcówka będzie się marnować.
Porównania robiłem na 5.1, chwile na 5.1.2 i 7.1
7.1.2 czy 5.1.4 nie sprawdzałem, tzn. sprawdzałem, ale na RZ1100.
No, ale znowu 810 ma lepszy wykop. Tyle, że to robota Klipscha też, a raczej przede wszystkim. Na RZ1100 jest spokojniejszy. W trybie Pure np., ale nie tylko, bo w KD również.

Na razie nic nie robię bo nie mam czasu. W weekend może coś powalczę.
Werf, będę pamiętał.
AV Marantza będę testował.
Rusek, tak mam RP280. Suftitowe będę zmieniał jeszcze do serii, ale drogie są - 1300zł za jeden głośnik.
Szukam jakiejś okazji. Nie pali mi się. To co jest obecnie jest i tak daje kupe frajdy.

Jeszcze istotna sprawa, co warto powtórzyć - dużo zależy od skuteczności skrzynek.
Klipscha bardzo łatwo porwać, inne potrzebują tony elektronik żeby ruszyć. Tak jak moje poprzednie.
Tam nikt bez takiej np. Emotivy nie podchodził nawet. Pełno tego w sieci i można się przekonać.
Dlatego dobrze trzeba się zastanowić ile mamy kasy i co chcemy na czym osiągnąć.
 
Ostatnia edycja:

DrWredman

Active member
Pieniążek, co się zepsuło? Gwarancja naprawiła? Jak długo go masz? Mój 646 właśnie w serwisie po 8 miesiącach niemal codziennego użytkowania dlatego pytam.

armanig, czekam czy zadziała test 7.1.2 lub 5.1.4 ale wątpię bo nigdzie o tym nie piszą. :(
 

pieniążek1

Active member
Bez reklam
Pieniążek, co się zepsuło? Gwarancja naprawiła? Jak długo go masz? Mój 646 właśnie w serwisie po 8 miesiącach niemal codziennego użytkowania dlatego pytam.

armanig, czekam czy zadziała test 7.1.2 lub 5.1.4 ale wątpię bo nigdzie o tym nie piszą. :(

gralem na playstation i moja kobitka przez pomylke przelaczyla nagle na sekcje net...i stracil dzwiek...obraz był a dzwieku zero...podobna sytuacje mialem z tx-nr616...oddam w tym miesiacu do serwisu w UK...zadzwonilem tam i sie okazalo ze gwarancja fabryczna jest na 2 lata wiec beda naprawiac...a u Ciebie?
 
Ostatnia edycja:

DrWredman

Active member
gralem na playstation i moja kobitka przez pomylke przelaczyla nagle na sekcje net...i stracil dzwiek...obraz był a dzwieku zero...podobna sytuacje mialem z tx-nr616...oddam w tym miesiacu do serwisu w UK...zadzwonilem tam i sie okazalo ze gwarancja fabryczna jest na 2 lata wiec beda naprawiac...a u Ciebie?

U mnie też walnęło przy udziale playstation (Ps4 Pro). Wcisnąłem przycisk wyjęcia płyty i krótkie ŁUP w głośnikach i ampli się wyłączył. Ponowne włączenie i zero dźwięku i ampli znów się wyłącza po 3 sek.
 

pieniążek1

Active member
Bez reklam
aha na wyswietlaczu zaczal pokazywac cyrki jak np ze mam podlaczone wszystkie glosniki a mialem tylko dwa fronty podlaczone
 

pieniążek1

Active member
Bez reklam
naprawie go ale mysle ze juz nastepny ampli nie bedzie od onkyo...moj stary sony-str2400es chodzi do teraz bez zachłysniecia...onkyo sobie jaja robi...moz kumpel mial 515 lub 509 nie pamietam juz tez mu padl po 2 latach...dzwiek zniknal i tyle...
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
1300zl za jeden glosnik? Sufitowy.
Zartujesz.
Wogole warto je kupowac? Do atmosa?


CDT-5800-C II to jakieś 1700zł (w uk za 1300)
CDT-5650-C II to jakieś 1300zł
Za sztukę. Czyli wszystko x2 lub x4. Pewnie można jeszcze zbić z ceny.W Stanach można za pół ceny, jak wszystkie sprzęty, ale oni są biedni, a nas stać. To i ceny wyższe.
Jak jest kasa, to warto. Jest seria, a Klipsch w serii świetnie gra.
 
Do góry