Onkyo TX-RZ800

Drunk

New member
Bez reklam
Widzę, że mamy ostatnio wysyp klocków firmy Onkyo na forum, czyli mikrofala nie taka straszna jak ją malują :)
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Mi tam się podoba ten brutal, na pewno bardziej jak Pionek.
Nie podoba mi się za to różnica w odcieniach poszczególnych klocków, ampli czy blu to szczotkowane alu, a już taki strumieniowiec/cd gładki i czarniejszy.
Kto takie atrakcje akceptuje, już Yamaha bardziej pasuje do Onkyo kolorostycznie jak rodzime Onkyo.
 

grzesiek1945

New member
Tak jak napisałeś najważniejsze brzmienie, dlatego właśnie wracam do domu z moją RZ :) View attachment 15178
Gratulacje z zakupu, posiadam go już od trzech miesięcy, naprawdę bardzo fajnie gra stereo. Ale ostatnio słucham Tidal HiFi i niestety brakuje mi tej opcji, max jakość ze Spotify a Tidal HiFi z kompa po HDMI słychać różnicę, sterowanie Tidala z smartfona bardzo by mnie ucieszyło. Co nie zmienia faktu że i tak bardzo fajny klocek jak za 3500 PLN.

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka
 
Ostatnia edycja:

Kamil_89

Member
Dzięki Panowie, zabawy jest sporo i jeszcze trochę będzie. "Mikrofala" jest tak duża że musiałem znaleźć inne miejsce :) Żona jak zobaczyła to pierwsze pytanie "nie było mniejszych ?" ale co tam, przygotowałem się na tą okoliczność :) wczoraj przepinanie wszystkich kabli, łączenie bo niestety miałem za krótkie, dziś muszę resztę ustawić kalibracja itd. Funkcji w porównaniu do mojego Soniacza jest dużo, dużo więcej ale szybko się powinno je ogarnąć :)
 

funbashi

New member
Pytanie do użytkowników RZ800. Czy Onkyo obsługuje bez problemu HDR? Kiedy podłączam PS4 bezpośrednio do amplitunera to playstation pokazuje, że nie obsługuje HDR. Przy podłączeniu bezpośrednio do TV Samsung model JS9000 to PS4 pokazuje, że obsługuje.
 

deusexe

Member
Nie wiem czy ktoś jeszcze używa tego sprzętu, bo to zabytek już. Ale odkopię stary temat, bo wczoraj miałem niemiłą przygodę: grałem na X BOX ONE X pierwszy raz od dawna i w momencie kiedy chciałem opuścić grę zniknął sygnał, na wyświetlaczu zamiast HDMI widniał napis Analog i nic nie dało się zrobić. Sprawdziłem pozostałe porty HDMI z podłączonymi PC i NC+ i to samo; brak sygnału. Już lekko zrezygnowany odłączyłem od prądu na minutę i z powrotem podłączyłem zaczął hulać, uff. Czy to może być zapowiedź rychłego końca sprzętu? Amplituner zakupiony 20/07/2016 więc już po gwarancji... Teraz planuję zakup RZ840 ze względu na eARC m.in. A może ktoś powiedzieć czy nowy model jest szybszy od tego, w sensie przełączania źródeł HDMI? Od początku mi to doskwierało, żeby przy takim sprzęcie zmiana "kanału" trwała kilka sekund...
A może się przegrzał? Chociaż raczej ma miejsce do oddychania, stoi na nim tylko głośnik centralny przesunięty do przodu wzmaka 42cm x 16cm.
 
Ostatnia edycja:
Do góry