Onkyo TX-RZ800

tomektomek

New member
Pewnie, że lepiej. Jak jest jeszcze miejsce to zdecydowanie.
Piękna sprawa taki pokój mieć. Stopniowo dokładka sufitowe, projo i lepiej jak w Cinema czy Multi w zaciszu domu ;-)
Ja miałem przebłyski, żeby zrobić z "pralni" na dole takie pomieszczenie, ale raz, że kasa a dwa jednak Żonka nie chciała się zgodzić, bo obiektywnie brakowałoby takiego pomieszczenia w domu.
Może kiedyś... póki co obok pralki, suszarek i deski do prasowania zrobiłem sobie siłownię :p

Fakt piękna ale w pip kosztowna szczególnie ,że kasy nie mam jak lodu wiec nie akceptuję wtop musi wszystko grać od początku.
Najgorzej miałem jak wybierałem kolumny (mnogość wyboru) jako zagorzały JBLowiec trudno było mi coś innego zaakceptować w sensie inną markę kolumn. Teraz wiem ,że postąpiłem słusznie idąc w Klipsch. Co do drugiej połówki ONA jeszcze nie wie ,że planuje 280 na tył :D
 

lobos

New member
Bez reklam
Teraz wiem ,że postąpiłem słusznie idąc w Klipsch. Co do drugiej połówki ONA jeszcze nie wie ,że planuje 280 na tył :D
Powoli do celu. Ważne, że masz pomieszczenie.
Klipsch z Onkyo do kina :eek:k:
Wszystko u Ciebie w normie. U nas też One dowiadują się ostatnie ;-) ...czasem nawet wcale :)
 

Liter1979

Member
Bez reklam
Ciekawe jaka jest roznica miedzy Onkyo TX-RZ 800 a 810 i czy oplaca sie doplacic za ten 810 ?

Porównując na stronie Onkyo, 810 jest słabsze tzn. ma mniej mocy, jest lżejsze itp. Wydaje mi się że tylko dla Tidala nie warto dopłacać... Co do różnicy w dźwięku to liczę na to że jeden z forumowiczów ;) który właśnie testuje serię RZ zabierze głos i ogólnie porówna m.in. te dwa modele...
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
No właśnie nie mam 800, jak będzie okazja to się porówna do 810.
Waga czy wymiary nie specjalnie mnie interesują, już się nauczyłem, że nie to gra. Chociażby przykład lekkiego Marantza którego swojego czasu porównywałem do innych ampli.
Bazując chociażby na Marantzie, to tutaj akurat im nowszy tym lepszy - w sensie brzmieniowym, nie zawsze, ale zazwyczaj i to dało sie odczuć w bezpośrednich porównaniach.
Tak czy inaczej, uważam, że 810 jest rewelacyjny, ale czy lepszy/gorszy od 800, nie wiem. Ja nie żałuje 810, jest nowe menu, wspomniany Tidal który lata u mnie nonstop i pewnie inne ficzery. Różnica w cenie nie jest duża.
 

bl4ck

Active member
Bez reklam
Porównując na stronie Onkyo, 810 jest słabsze tzn. ma mniej mocy, jest lżejsze itp. Wydaje mi się że tylko dla Tidala nie warto dopłacać... Co do różnicy w dźwięku to liczę na to że jeden z forumowiczów ;) który właśnie testuje serię RZ zabierze głos i ogólnie porówna m.in. te dwa modele...

nie ma co go słuchać jego kolumny są zepsute i same grają bo czy to onkyo 656 czy rz różnica nie jest duża czyli coś ma zepsute :)
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Możesz jaśniej, o jakiej Ty dużej różnicy piszesz?
Ty myślisz, że jak postawisz ampli za 2x tyle, to zagra 10x lepiej i każdy się posika ze szczęścia?
 

radoskur

New member
Swoją drogą to trochę świadczy o nieco lekceważącym podejściu producenta / dystrybutora do klientów. Osobiście nie pamiętam kiedy miałem papierową instrukcję w ręku. Wolę korzystać z cyfrowej wersji w PDF ponieważ dużo szybciej udaje się odszukać (CTRL + F) tego co konkretnie się szuka - a nie wertowanie kilkudziesięciu stron papierowych w celu odnalezienia jednej rzeczy. Jakoś znakomita większość producentów umieszcza swoje instrukcje w PDF na stronach i nie mają z tym problemów czy klient kupił sprzęt z pochodzenia polskiego czy innego dystrybutora - producent i tak zarabia - nie ważne gdzie klient kupił sprzęt. Wychodzi na to, że firma EIC ma problem bólu tej części ciała, która rzadko światło ogląda ;)
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Inna sprawa, że Onkyo (i nie tylko) jest tak banalne w konfiguracji, że te instrukcje w mojej ocenie są zbędne.
Wyciąga się z pudła, podłącza, szybko konfiguruje i zapomina o menu i ustawianiach.
Gdzie Wy tam macie problem.
Druga sprawa, jak Kolega mieszka za granicą, to chyba zna trochę języka, czy nie? ; )
 
Do góry