Onkyo TX-RZ800

funbashi

New member
Tak jak pisałem wcześniej w innym temacie chcę zapytać Was o zdanie czy warto kupić używany wzmacniacz Denon PMA-1510AE za 2500? Chcę go dołożyć go do zestawu Onkyo rz800 który gra razem z Klipschami RP280f. Chcę nieco polepszyć sobie stereo. Onkyo wtedy by służył jako pre amp do Denona.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Funbashi, moim zdaniem nie warto. Co prawda nie robiłem tego w bezpośrednim porównaniu, ale słyszałem w różnych warunkach lokalowych i jak dla mnie, to szedłbym inną drogą.

Tomek,
Nie wiem, nie sądzę, żeby SR7011 czymkolwiek różnił się brzmieniowo od poprzedników. To może być seria pokroju SR7007. Czyli najmniej wnosząca. Jak dojdą jakieś sygnały, że zmienili brzmienie, to na pewno przetestuje.
Co do Yamahy to nie.
 

funbashi

New member
Armanig dlaczego nie warto? Jeżeli nie ten Denon to jaką byś drogę wybrał do polepszenia odsłuchu stereo? Ogólnie cenowo to dużo jak za ten wzmacniacz Denona?
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Wypożycz do domu i sobie przetestuj.
Ja bym wolał osobiście używanego A-9070 - podobna cena z używek jak się trafi. Ja mam teraz 810, a to nie jest 800 więc tylko zakładam, że jest podobne brzmienie do 800.
 

mac-ony

Well-known member
Bez reklam
Zostaw w spokoju serię R lub F . Ta sama szkoła grania , dobra do remizy strażackiej . Szukaj RF lub RP , a kable do Klipsych polecam Kimber 8PR i jakiś cienki przekrojowo , srebrny na głośnik wysokotonowy . Może coś z Qed .

Miałem F 30 , koszmar .
 

DarkDevil

New member
Zostaw w spokoju serię R lub F . Ta sama szkoła grania , dobra do remizy strażackiej . Szukaj RF lub RP , a kable do Klipsych polecam Kimber 8PR i jakiś cienki przekrojowo , srebrny na głośnik wysokotonowy . Może coś z Qed .

Miałem F 30 , koszmar .
No wlasnie dzis zmienilem zdanie i wezme te Klipsch RP 280 F *kirsche oder schwarz* - elektrowelt24.de
tylko kable wolal bym z tej samej stronki zamowic dal bys tam rade zerknac ?
Musze sie nad wszystkim dobrze zastanowic bo to nie mala kwota
 

tomektomek

New member
No wlasnie dzis zmienilem zdanie i wezme te Klipsch RP 280 F *kirsche oder schwarz* - elektrowelt24.de
tylko kable wolal bym z tej samej stronki zamowic dal bys tam rade zerknac ?
Musze sie nad wszystkim dobrze zastanowic bo to nie mala kwota


Mam RZ800 + RP280 gra to naprawdę zacnie
Co do kabli sprzęt połączony jest Melodiką MDC2400 2x4mm2
Jeszcze nie miałem tak dobrze spasowanego sprzętu :D

Także już zbieram na kolejną parę RP280 (docelowo 7.1 ma być)
 
Ostatnia edycja:

lobos

New member
Bez reklam
Mam RZ800 + RP280 gra to naprawdę zacnie
Co do kabli sprzęt połączony jest Melodiką MDC2400 2x4mm2
Jeszcze nie miałem tak dobrze spasowanego sprzętu :D

Także już zbieram na kolejną parę RP280 (docelowo 7.1 ma być)
Grubo :-D 4 x RP-280 to musi być eksplozja ;-) Na jakim metrażu planujesz to zrobić?
 

lobos

New member
Bez reklam
Jak mam dać 2k za RP-160M
To wolę 3,5k za 280 na tył i 160 dopiero dać na efektowe
Pewnie, że lepiej. Jak jest jeszcze miejsce to zdecydowanie.
Piękna sprawa taki pokój mieć. Stopniowo dokładka sufitowe, projo i lepiej jak w Cinema czy Multi w zaciszu domu ;-)
Ja miałem przebłyski, żeby zrobić z "pralni" na dole takie pomieszczenie, ale raz, że kasa a dwa jednak Żonka nie chciała się zgodzić, bo obiektywnie brakowałoby takiego pomieszczenia w domu.
Może kiedyś... póki co obok pralki, suszarek i deski do prasowania zrobiłem sobie siłownię :p

Gdzie kupowales w tej cenie?
Chcesz banana? ;-)
 
Do góry