ONKYO TX-NR828, TX-NR838 czy może nowy model TX-RZ800

Snikers89

New member
Bez reklam
Jestem po Audyseyu. Teraz robi aktualizacje. Kurde az 40 min aktualizacji. Nigdy tyle na Onkyo nie mialem. Az szok. Ciagnie jedna za druga.
 
Ostatnia edycja:

Henry

Active member
Bez reklam
Ja juz wrocilem z marantzem
1c03d531e88fb39ce66f751dd5bce148.jpg
Marantz prowadził w drodze do domu? ;)
Ciekawe jak ocenisz w porównaniu do Onkyo, posiadaczom Onkyo ponoć ciężko przestawić się na sprzęt innej marki.
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Gratulacje.


Teraz zal dupe sciska ;)

Ciekawe co ci bardziej przypasuje onkyo czy maras
 
Ostatnia edycja:

Snikers89

New member
Bez reklam
Pierwsze wrazenia ? Nie podoba mi sie plastik na froncie. 2 wygiete scianki boczne sa plastikowe. Ustawienia Audyseya - banal. Aktualizacje od Marantza Szokkkkkk. Onkyo chowa sie. Funkcji tyle ze ciezko bylo mi pare rzeczy znalesc.
Dzwiek hmm Onkyo siada jak dla mnie... wogole lepsza barwa... dobrze ze mozna konfigurac subwoofery osobno. Selector audio troche wkurzajacy. Za szybko wygasa.
Teraz mi pozostaje skonfigurowanie Logitecha Harmony.... a to kolejna godzinka hehe.

Ps lolo2 trzeba bylo isc na deala no ale wyszlo jak wyszlo. A i w Angli sie jezdzi po innej stronie hehe tej wlasciwej hahaha
Finalnie tak to u mnie wyglada:
25863202341d4e426486c0101c4e479e.jpg
 
Ostatnia edycja:

Snikers89

New member
Bez reklam
No jak użytkownik Onkyo piszę, że siada przy Marantzu, to coś w tym musi być. Zacne sprzęcicho.

Jesli chodzi o oprogramowanie to testowalem RZ900 u siebie i Onkyo siada przy Marantzu choc jest to moj pierwszy Marantz. Druga sprawa ilosc funkji i aktualizacje takze szok. 3 najwazniejsza to barwa dzwieku znacznie sie rozni choc nie wiem jak z samego Marantza bo robi za przedwzmaczniacz. Koncowki sa dalej Onkyo.
Poki co sa to pierwsze odczucia bez konkretnych testow.
Ale odrazu widze wyskoczylo mi ze moge zrobic upgrada do Auro 3d. hmm nie wiem czy sie skusic juz teraz heh

heh maly bonusik: te male niebieskie oczko teraz mi pasuje do mojej koncowki Onkyo PA - MC5500 heh
 
Ostatnia edycja:

Snikers89

New member
Bez reklam
Zara ta szafka ci sie zalamie. :) od tych skrzynek

A daj spokoj, jeszcze tu moje pioneera brakuje bo porzyczylem kumplowi do testow. Ogolnie musialem ja przesunac zeby do kabli sie dostac to nieszlo ruszyc. Gadzina jest na kolcach i na podstawkach pod kolcami. musze chyba je wymienic na koleczka jakies bo czasem jak chce sie do wiazki kabli dostac to nie ma jak tego ruszyc....
 

jaco.37

Member
Bez reklam
Marantz prowadził w drodze do domu? ;)
Ciekawe jak ocenisz w porównaniu do Onkyo, posiadaczom Onkyo ponoć ciężko przestawić się na sprzęt innej marki.

Coś w tym musi być.Miałem Onkyo 609,potem kupiłem Marantza 6008,ale coś nie byłem zadowolony z dźwięku w kinie.Marantza sprzedałem i powróciłem znów do Onkyo.Teraz wszystko znów gra jak lubię.
 

Snikers89

New member
Bez reklam
Nie pekaj. Ja z pol godziny sie meczylem zeby poustawiac tego marantza. Juz myslalem ze blad zrobilem az wreszcie poustawialem to co chcialem i jest resultat.
 

RAF1977

Banned
Snikers, gratuluję zakupu.
Ja też kliknalem go 😀 wczoraj.
114e9476a9a30a49a21018ab978e8fa6.jpg


Aktualnie negocjuje z żoną jak daleko będę mógł sobie odsunąć vog od przedniej ściany😀
 
Ostatnia edycja:

abdul0412

New member
Bez reklam
Jesli chodzi o oprogramowanie to testowalem RZ900 u siebie i Onkyo siada przy Marantzu choc jest to moj pierwszy Marantz. Druga sprawa ilosc funkji i aktualizacje takze szok. 3 najwazniejsza to barwa dzwieku znacznie sie rozni choc nie wiem jak z samego Marantza bo robi za przedwzmaczniacz. Koncowki sa dalej Onkyo.
Poki co sa to pierwsze odczucia bez konkretnych testow.
Ale odrazu widze wyskoczylo mi ze moge zrobic upgrada do Auro 3d. hmm nie wiem czy sie skusic juz teraz heh

heh maly bonusik: te male niebieskie oczko teraz mi pasuje do mojej koncowki Onkyo PA - MC5500 heh

Malo kto ma mozliwosc poodlaczenia dodatkowyych koncowek. Mi na odsluchach marantz sie podobal ale :

- Brakowalo zdecydowanie mocy
- Brakowalo rozmachu
- Bas byl malo zauwazalny

Fajnie jakbys sprawdzil marantza w porownaniu do onkyo bez koncowek - duzo forumowiczow chetnie poczyta taka recenzje:). Fakt ze 7010 racze powinno byc porownane z 1030 lub 3030 ale co tam;).

Zostawiasz marantza u siebie?

Pzdr
 

Snikers89

New member
Bez reklam
Ja mam dosyc mocne koncowki. Moje Onkyo Pa rozwala na lopatki kazda koncowke wielokanalowa Marantza (testowane w sklepie Richer Sound). A Onkyo A9755 jako koncowka jest jeszcze lepsza. Choc to nie zaden High End to jestem Happy.
Wlasnie slucham koncertow Schillera. Spojnosc, barwa i te oiekne zgranie z moimi wielkimi subami. Cos pieknego. Nareszcie jestem zadowolony. Moje stare Onkyo dawalo mi duzy niedosyt i brak spojnosci.
Ponad to gdy testowalem u siebie Rz-900 mialem podpbne wrazenie dlatego nie kupilem go bo nie bylo sensu.
Jest to moj pierwszy Marantz ktorego kupilem i jestem pod wrazeniem.
Test ampka z jego koncowkami nie bedzie predko. Raz ze nie mam czasu a 2 musze jeszcze zamontowac 2 sorroundy highy do Auro. A w dodatku corka bedzie miala chrzest wiec jazdy weekemd we wrzesniu mam zarabany. A testy to nie pstrykniecoem palca i trzeba na to poswiecic czas. A w moim przypadku wypedzic kobity z domu i dac kase na shoping zeby za szybko nie wracaly hehe...
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Widzę, że się obrońcy Onkyo oburzyli.
Ja porównywałem w domu 905 (który zjada te 8XX) do SR6006 i dla mnie o wiele przyjemniej grał Marantz, a co dopiero SR7xxx.
Gusta i guściki, zostawmy ludziom wybór.
 

abdul0412

New member
Bez reklam
A gdzie tutaj oburzenie wynalazles;) ? Barwe Marantz ma ladna tylko troche mi brakuje glebi w nich i basu.
Fajnie takie porownanie jak wspomnialem moze wygladac. Co do starych konstrukcji nie mam pojecia jak graja.

Ja celuje teraz we wzmacniacz ale jak wspominalem powoli... Ale porownanie ampli wydaje mi sie pomocne bo jest mnostwo zapytan na forum w tym aspekcie.

Moze kiedys bede mial okazje posluchac marantza 7xxx lub inne ciekawe ampli , moze sie przekonam ;).


Pzdr
 

Snikers89

New member
Bez reklam
Widzę, że się obrońcy Onkyo oburzyli.
Ja porównywałem w domu 905 (który zjada te 8XX) do SR6006 i dla mnie o wiele przyjemniej grał Marantz, a co dopiero SR7xxx.
Gusta i guściki, zostawmy ludziom wybór.
Kumpel mial Onkyo 905 i tez tak sobie go widzial.
Fakt jest to smok. Ale nie szokuje. Tak jak moj 828 i Rz 900 ktorego testiwalem jakis czas temu. Pozostaje niedosyt.
 
Do góry