ONKYO TX-NR828, TX-NR838 czy może nowy model TX-RZ800

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jak wejdzie SR7011, to się pewnie kupi "jedenaście", no i 2k pójdzie w piz.... i właśnie tego celowo chciałem uniknąć :)

Boger, ja osobiście nie wrzucałbym tam ampli, co nie oznacza, że się tam zaraz zagotuje, ale to elektronika, a ta musi oddychać.
 

Henry

Active member
Bez reklam
A twoja 9-tka się nie grzeje?
U mnie jak wzmak stał na ampli to się mocno nagrzewał, po zmianie - najpierw PM na nim SR jest dużo lepiej ;)

W przypadku Bogera, to wydaje mi się, że jednak trochę za mało miejsca i bedzie problem z odprowadzaniem ciepła, no chyba, ze Marantz coś pozmieniał i obecnie jest lepiej.
 

Bipo

Active member
Bez reklam
U mnie nowy ampli to grzałka, nic na nim nie może stać. Poprzednik to przy nim lodówka. Jak położyłem na nowym blu ray to mi się wiatrak w nim włączał od gorąca. Nowe ampli pod względem nagrzewania się to jakaś porażka..... ;-( stare model były cholernie ciężkie i mocowo odpowiadały dużo lżejszym dzisiejszym a nie nagrzewały się tak jak te nowe dzisiejsze piekarniki...
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Może być mało.
One niestety się trochę grzeją.

A co do cen w PL, to może warto byłoby za jakiś czas, po wejściu 7011, pogadać z blackiem o zakupie grupowym wychodzącego 7010 ;)

Raczej taniej nie bedziesz mial niz teraz jest. Zobacz sobie ceny 7009 jakos nie pospadaly.... cena 7009 jest praktycznie ta sama co 7010 z angielskich zrodel.
 

Henry

Active member
Bez reklam
Lolo, zakładam, że realnie poniżej 5 tyś/ około 1 tyś euro zejdzie.
SR7009 jako nowy model można było dostać kilka stówek poniżej 6 tyś jak się dobrze poszukało ;)

Armanig, Onkyo, to inna inszość ;)
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Gwarancja pewnie bedzie ta sama.
W Marantzu o ile rozumiem 3 rok dostajesz za zarejestrowanie sie w Hornie, wiec "teoretycznie" nie zalezy to od sprzedawcy.
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Dlatego PT nie wysyla za granice. Gwarancja 3 lata ale tylko w UK.

A drugi sklep wysyla za granice, wiec daja 2 lata.

Moze dlatego ta roznica w gwarancji, lub w drugim sklepie nie jest to sprzet z dystrybucji horna.
 

Boger

New member
Z tą szafką to jeśli go kupię to chyba wrzucę go jednak w to miejsce i zobaczę jak będą wyglądały temperatury. Jak będzie gorąco to dołożę na tyle szafki jeden lub dwa wolnoobrotowe 14 cm wentylatory, które będą wyciągały ciepłe powietrze znad ampli. Musiałbym jednak dołożyć wtedy jakiś czujnik temperatury, żeby włączały się tylko jak sprzęt się zagrzeje. Docelowo jednak będę ściągał kumpla, który zrobił mi, żeby ją jakoś przerobił - podwyższył albo wywalił środkową półkę - wtedy (po podniesieniu centralnego) powinno się zrobić jakieś 5 cm przestrzeni. Alternatywnie pogonię ją a zamówię nową :)

Jakbym miał taką baterię końcówek mocy jak armanig to postawiłbym całość obok szafki, ale sam ampli słabo będzie wyglądał ;)

EDIT. wysłałem maila do tego ideal av, ale coś czuję, że w moim przypadku i tak skończy się na polskiej dystrybucji. Jedyne czego się obawiam i co mnie wstrzymuje, to że kupię 7010 za 6k a za chwilę pojawi się 7011, którego będzie można wyrwać za np. 6300 zł (tak jak 7010 vs. 7009 - 200-300 zł różnicy).

EDIT 2. Dostałem odpowiedź z IdealAV - niby mają i wysyłają do PL, ale cena już dzisiaj wzrosła do 899 funtów.
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Obawy słuszne ;)
Scenariusz od lat jest bardzo podobny, wiem, bo już miałem tych ampli całą mase.

Mało tego, że cena SR7011 prawdopodobnie będzie zbliżona (aczkolwiek nie jest powiedziane, że od razu), to ten 7010 za 6k siłą rzeczy spadnie oficjalnie sporo niżej.

Podsumowując, jeżeli jesteś skłonny dać 6k (aczkolwiek Black zapewne ma taniej), to ja na Twoim miejscu już bym się chyba wstrzymał i poczekał na SR7011. Ja bynajmniej bym tak zrobił.
 

Boger

New member
Pytanie, czy rzeczywiście spadnie sporo niżej. 7009 z tego co widzę nie poszybował w dół do chociażby 5k. Nadal trzeba za niego położyć bodajże te 5,5k zł, gdzie 7010 bez problemu za 6k chodzą. Być może podobnie będzie teraz - 7010 do wzięcia za 5,5k, a 7011 za 6k.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ceny na alle za SR7009 to absurd, trzeba pytać Blacka jak to się ma faktycznie. Inna sprawa, że SR7011 na wejściu będzie się mocno cenił i może to być właśnie 6500zł do wzięcia, a będzie stał po 7k. Trudno wyczuć, ale SR7010 spadnie.
 

Boger

New member
Bez rewelacji - 5320 zł + koszty przelewu. To mimo wszystko taniej w idealav.co.uk - 935 funtów z przesyłką do Polski czyli 4770 zł + koszty przelewu.
 
Do góry