ONKYO TX-NR616 - problemy - HDMI through i 3D

Arek

Member
Panowie, dzięki!
To dobrze słyszeć, mam system 7.1 w oparciu o Jamo S606 i ampli onkyo 505 jest ciut za słaby, podejrzewam że 616tka będzie w sam raz.

No chyba że coś mi odpali aby się szarpnąć na 808, albo 809 ;-) choc pewnie moje kolumny tego "nie docenią"...
 

wujektimon

New member
witam,

mecze sie i nie moge rozwiazac jednego problemu:/

mam ustawione sterowanie hdmi na auto a co za tym idzie hdmi throught rowniez na auto.

I tak jak amplituner wlacze a nastepnei wylacze to hdmi through dziala z tv oraz z ps3. Jednak jak amplituner wylaczy sie calkowicie np po nocy to z rana hdmi through juz nie dziala, mimo ze na amplitunerze siweci sie dioda hybrid standby. Jak wlaczam dekoder to wystepuje na nim problem HDMI... juz mi sie pomysly skonczyly.
Mam najnowszy soft, network standby mam ustawione. Wiec nie wiem w czym problem :/

Jak ktos ma pomysly to bede wdzieczny za pomoc, przejrzalem cale forum, wszystkie watki i nie ma opcji, w ktorej ten problem zostalby rozwiazany.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Nie szarp się na nic powyżej 609/616.
Zmarnowana kasa bo para w gwizdek pójdzie.

A czemu koleg amialby si enei szarpnac np. na 809? Czy uwazasz ze gra tak samo jak powiedzmy 609? Bo jak dla mnie ma ktos kase to wolalbym 809.... modelu 709 nie kupilbym bo roznica mala ale oczko wyzej kupilbym.
 

wujektimon

New member
Witam,
update po nocy. Kiedy ustawilem na sztywno hdmi through na satelite to zadzialalo zgodnie z funkcjonalnoscia. Jednak w takim wypadku jesli bede chcial wlaczyc ps3 to juz musi to leciec przez ampli bo mozna wybrac tylko jedno zrodlo sygnalu przy HDMI-t.

Czyli nie da sie zrobic aby przy ustawieniu AUTO dzialala satelita i ps3 ?
 

quasimodek

Member
Bez reklam
A czemu koleg amialby si enei szarpnac np. na 809? Czy uwazasz ze gra tak samo jak powiedzmy 609? Bo jak dla mnie ma ktos kase to wolalbym 809.... modelu 709 nie kupilbym bo roznica mala ale oczko wyzej kupilbym.

Panowie, dzięki!
To dobrze słyszeć, mam system 7.1 w oparciu o Jamo S606 i ampli onkyo 505 jest ciut za słaby, podejrzewam że 616tka będzie w sam raz.

No chyba że coś mi odpali aby się szarpnąć na 808, albo 809 ;-) choc pewnie moje kolumny tego "nie docenią"...

Jakbyś kolego doczytał z jakimi głośnikami interlokutor rozważa te ampli to wiedziałbyś skąd taka moja odpowiedź.
 

krzysiekkortus

New member
Witam,
update po nocy. Kiedy ustawilem na sztywno hdmi through na satelite to zadzialalo zgodnie z funkcjonalnoscia. Jednak w takim wypadku jesli bede chcial wlaczyc ps3 to juz musi to leciec przez ampli bo mozna wybrac tylko jedno zrodlo sygnalu przy HDMI-t.

Czyli nie da sie zrobic aby przy ustawieniu AUTO dzialala satelita i ps3 ?


Auto będzie Ci przenosić ostatni ustawiony na jeszcze włączonym ampli.
 

[Raccoon]

New member
Bez reklam
A rzeczywiście. Dzięki wielkie za info :)

Oczywiście piszą znów, żeby jednak aktualizować przez USB. Poza tym z tego co napisali, polepszyli tylko kwestię upscalingu 4K. Ja mam tv full hd, więc zakładam, że mi update niepotrzebny. Ale kto wie, może w wolnej chwili cyknę :) Fajnie też, że wyjściu nowszych modeli, nadal supportują poprzednie :)
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Dokladnie to dobrze swiadczy ze dbaja o innych ktorzy maja wcześniejsze modele, w koncu nie kazdy wymienia co dwa- trzy lata amplituner, ktory tak naprawde az tak znaczaco sie nie zmienia i nie poprawia jakosci dzwieku w stosunku do starszego modelu. A ja tez wczesniejszy soft wgrywalem po usb bo tak zalecali, wiec mysle ze i ten w wolnej chwili rowniez wgram po usb/ choc na nic mi on nie potrzebny ale ... :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

irek29

Member
Podepnę się pod temat, nie chce zakładać nowego. Pojawił się w moim 616 problem z radiem internetowym. Najpierw czasami przerywał granie, a teraz w ogóle nie grają niektóre stacje. Połączenie z routerem jest po kablu. Może coś doradzicie.
 
Ostatnia edycja:

lechanek

New member
Witam
mam taki problem dziś moje onkyo przestało grać,z jakiego źródła bym nie próbował w głośnikach cisza (radio,BD,USB) reset do ustawień fabrycznych nic nie daje.Jakieś pomysły czy po prostu coś się w pudełku spaliło i tylko serwis? Gwarancja się skończyła ciekawy jestem czy program Naprawczy Onkyo obejmuje ten model?
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
To można sprawdzić a jak nie ma na stronie to zadzwoń do EIC i powiedzą...tylko to też nie jest tak że wszystko co się popsuje to ten program obejmuje ...
 

quasimodek

Member
Bez reklam
Program obejmuje wszystkich klientów firmy Onkyo i ten ampli również z tego co pamietam. Dzwoń do EIC i załatwiaj naprawę serwisowa.

Wysłane z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej za pomocą Poczty Polskiej
 

lechanek

New member
Amplituner dostarczony do serwisu,pan niby wysłuchał moich uwag na temat niesprawnego sprzętu ale powiedział że i tak będą weryfikować usterki i sprawdzą sami co jest nie tak. Trochę mnie zdziwiło ze na kwicie serwisowym mam wpisane usługa płatna mimo tego ze amplituner łapie sie na akcje serwisową onkyo,zobaczymy jak będzie.
 

Grzech36

New member
I jak udalo sie naprawic bez kosztow ? U mnie wlasnie dzisiaj wystapil problem - ale kupilem swojego 616 z niemieckiego Amazonu i nie wiem czy tez mi naprawia go w EIC bo na stronie pisza ze tylko sprzedany przez nich sprzet naprawiaja. Niestety zakup byl juz ponad 2 lata temu wiec gwarancji nie ma .. :(
 
Do góry