ONKYO TX-NR616 - problemy - HDMI through i 3D

lolek126

Well-known member
Bez reklam
A to nie było ok. 30W? W każdym razie pamiętam że sporo. Chyba Yamaha mało pobierała w Pass Thru.

Jeden kolega mierzyl z forum i jemu wyszlo wlasnie okolo 18W ale to tez jest duzo bo mowa o 24 godzinach gdzie caly czas pobierane jest te 18 W nawet jesli amplituner nie gra ... to jest duzo a pozatym szkoda srodowiska, ja jestem z tych ludzi co lubia o to dbac, a jesli moge inaczej to rozwiac, a moge to w inny sposob to sobie podlacze. Pozdrawiam
lolek
 

krecik_1981

New member
Czy jest ktoś kto posiada telewizje hd vectra i amplituner onkyo z hdmi trough?
czy działa dźwięk z vectry na tv przy wyłączonym amplitunerze? mi działa tylko w kanałach co nadają dolby i to po jakims odstępie czasu dopiero jest sygnał za chiny ludu w ustawieniach nie da się tego zmienić jak daje z dźwieku z przestrzennego na stereo tęż nie pójdzie na kanałach nadających w stereo. stwierdzam że mam uszkodzony amplituner a raczej dekoder vectry i jego oprogramowanie odchodzi od standardu i jest to jakiś bubel. Onkyo z n i polsat chodzi , ale nie sprawdzałem na moim onkyo . Pytałem ludzi co maja np onkyo plus polsat i śmiga dżwięk na wyłączonym amplitunerze jak i właczonym przez kino
 

krzysiekkortus

New member
Właśnie dotarłem do domu i mam okazję potestować świeżo otrzymany VU+ Solo2. Finalnie ma zastąpić u mnie Pace PVR wypożyczonego z Cyfry. Poszperałem odnośnie różnych tunerów. Wydaje się iż Cyfra bardzo mocno zabezpieczyła dekoder przed możliwością np nagrywania sygnału video na zewnętrznym nośniku. Oczywiście wiąże się to z utrudnieniami we wprowadzeniu pomiędzy tuner i TV dodatkowego urządzenia. W tym przypadku Ampli. Osobną sprawą są problemy różnych modeli amplitunerów z obsługą programową standardu HDMI. Z mojego rozpoznania tematu problem ten najczęściej wychodzi przy okazji marek HK i Onkyo. Co ciekawe (i jest to tylko moje zdanie ale jak ktoś chce to sprawdzić to zapraszam do lustracji zapytania google "xxx" prolblem) najprawdopodobniej wynika to z większej popularności tych marek bo problemy z prawidłową obsługą HDMI OUT (podwójnego) miewają prawie wszystkie marki produkujące ampli. Na temat HK nie będę dalej się rozwodził bo go nie posiadam. Wracam zatem do Onkyo. Najpierw miałem Onkyo TX-NR 537 działa z HDMI poprawnie lecz posiada mało rozbudowane oprogramowanie obsługujące złącza HDMI. Wynika to z pojedynczego wyjścia a przez to możliwych kombinacji i ilości ustawień. Oczywiście to też za sprawką dopracowanego oprogramowania testowanego na wielu modelach poprzedzających tą serię.


Problemy pojawiły się gdy trzeba było obsłużyć 2 wyjścia HDMI i oprogramowanie trzeba było nieco rozbudować. Nagle posypały się rzeczy (ustawienia) z którymi poprzednie oprogramowanie już sobie radziło a dołożono jeszcze trochę nowych (jak płytki i głęboki "standby"). Dlaczego wypuszczono coś takiego na rynek to już temat oddzielnych dywagacji poniekąd prowadzonych już nie tylko na tym forum. Fakt jest taki, że zaistniała potrzeba poprawienia oprogramowania. Stąd jeśli ktoś posiada Onkyo TX-NR 616 (i bratnie modele serii) proponuję od razu uaktualnić soft. Podejrzewam, że co bardziej rozgarnięci sprzedawcy niebawem sami będą już uaktualniać soft przed wysyłką sprzętu do klienta albo przynajmniej będą proponować taką usługę jako ewidenty plus zakupu akurat u nich (biorąc pod uwagę problemy z upgradem poddaje to pod rozwagę zarówno sprzedającym jak i kupującym). Fakt jest taki iż po aktualizacji softu problemy z HDMI w większości zostają rozwiązane.


Coraz większe ilości i prędkości przesyłania danych w złączu HDMI (w kolejnych jego wersjach) będą też wymagać (w zasadzie już wymagają) stosowania lepszej jakości okablowania. Kupując zatem Ampli, BD, TV i Tuner za ciężko zarobioną przez siebie monetę proponuję nie oszczędzać na kablach HDMI. Niewielka różnica w cenie pomiędzy średniej i niskiej jakości kablami nie jest warta tego by się ograniczać i męczyć z tymi kiepskimi. Za kilkadziesiąt zł można kupić niezłej jakości kable, które ekranowanie mają właśnie tam gdzie ono powinno się znajdować a styki wykonane z niezłego materiału i na tyle dokładnie aby nie obciążać dodatkowo całego układu i nie przekłamywać przekazywanego sygnału. Zastosowanie przyzwoitej jakości okablowania HDMI rozwiązuje kolejną część problemów jakie zaistniały na styku współpracy ampli ze źródłami po HDMI.

Niestety to jeszcze nie wszystko i tu wracamy do początku tego przydługiego posta. Reszta problemów pozostaje po stronie urządzeń podłączonych do Ampli. Pomijamy oczywiście problemy techniczne sprzętu wynikające z jego wad produkcyjnych i wadliwych podzespołów. Problemy pojawiają się z pewnością w przypadku dekoderów satelitarnych (niektórych). Zabezpieczenia HDCP zastosowane w części dekoderów oraz ich przestarzałe oprogramowanie znacznie utrudniają a czasem wręcz uniemożliwiją ich współpracę poprzez AV z urządzeniami końcowymi takimi jak TV czy projektor. Przynajmniej tak wynika z moich obserwacji na podstawie organoleptycznych doświadczeń z Pace PVR (i kilkoma innymi dekoderami opisanymi poniżej) oraz kilku wątków choćby na tym forum. Pełniejsze spektrum obserwacji będziemy mieli po przeanalizowaniu kilku stron w US oraz strony poświęconej standardowi HDMI gdzie w poradach również można poczytać o złej współpracy dekoderów z Amplitunerami. Oczywiście można odpowiedzialnością obarczać wyłącznie producentów Ampli ale chyba nie jest to do końca uzasadnione. Podłączałem do ONKYO 616 kilka dekoderów (TNKHD, PACE PVR, FERGUSON 8900HD oraz ostatnio SOLO2). Wynik - z przytoczonych - tylko PACE PVR Cyfry+ tworzy problemy z moim ONKYO (nawet po aktualizacji softu i zmianie kabli w Onkyo). Reszta dekoderów pracuje bez najmniejszych problemów a SOLO2 (jako technologicznie najbardziej zaawansowany) może również poprzez mocno rozbudowane HDMI CEC, sterować zasilaniem i sygnałami zarówno w TV jak i Ampli. Tu oczywiście jest potrzebna podobna obługa (Hdmi cec) w tych urządzeniach.


Finał tej zabawy (prowadzonej ze sporą dawką przyjemności z mojej strony i bez zbędnych napinek) jest taki, iż dziś wszystko chodzi bezproblemowo, a co się z tym pobawiłem to moje :) W każdym bądź razie polecam zgłębienie tematu przed połączeniem wielu urządzeń za pomocą High Definition Multimedia Interface. Dobrze że taki standard się pojawił. Boję się co by było gdyby dalej brnęło to w zwiększanie ilości rodzajów we/wy. Trzebaby zwiększać rozmiary obudów Ampli aby pomieścić je wszystkie na ich tylych ściankach ;) Sądzę że niebawem wejścia coaxialne, cinch i światłowodowe będą znikać z Ampli albo przynajmniej zostanie ograniczona ich ilość. Dopóki nie pojawi się nowszy standard, HDMI będzie wiodącym. Po dopracowaniu oprogramowania sterującego złączem staje się ono samowystarczalnym dla zapewnienia pełnego przesyłu HD Video oraz HD Audio oraz płynnego połączenia wielu urządzeń w domowej sieci multimedialnej.

Ot to takie moje podsumowanie boju z tym standardem w dobie początku XXI wieku ;)
 

marmac500

Klub HDTV.com.pl
VIP
Czy jest ktoś kto posiada telewizje hd vectra i amplituner onkyo z hdmi trough?

Posiadam Onkyo 609 oraz dekoder vectry, mam ustawione w telewizorze (Panasonic) rodzaj dźwięku na auto. Kiedy korzystam z dekodera vectry, głośniki w telewizorze automatycznie są wyłączone i dźwięk płynie tylko przez amplituner, w chwili wyłączenia dekodera dziwięk automatycznie pojawia się w głośnikach TV (zarowno DD jak i analog)
W chwili ustawienia w TV zrodlo - cyfrowy (brak dzwieku w TV z kanalow analogowych)
W chwili ustawienia w TV zrodlo - analog (brak dzwieku w TV z kanalow Dolby Digital)
 

lokopf

New member
Witam,
Mam ampli Onkyo tx-nr616 podpięty pod plazmę panasonica.
Do ampli podłączony jest trubodekoder nki oraz konsola ps3, wszystkie podłączenia kablami hdmi.

Mam następujący problem:
Dwa dni temu wstając rano odpalam ampli oraz nkę i moim oczom nie ukazał się żaden obraz. Dźwięk leciał normalnie natomiast obrazu zero. Podobnie miało miejsce jak odpaliłem PS3.
Poprzepinałem wszystkie kable bezpośrednio to tv i jest wszystko ok.
Sytuację uratowało dopiero odłączenie amplitunera od prądu i ponowne włączenie. Wtedy zaczął reagować na sygnał (obraz) z dekodera czy PS3.
Sytuacja utrzymuje się cały czas tzn. po dłuższym wyłączeniu ampli (na przykład po nocy), rankiem ampli nie przesyła obrazu, dopóki nie odłączę go od prądu i nie włączę ponownie.
Czy ktoś z Was spotkał się z podobnym problemem/ wie jak temu zaradzić?
Pozdrawiam
lokopf
 

krzysiekkortus

New member
Zakładam że masz stary soft, a przynajmniej na to mi wygląda. Jeśli tak jest - wystarczy aktualizacja do wersji 400 jeśli już ją masz to problem będzie "grubszy".
 

lokopf

New member
dzięki za szybką odpowiedz
mam wersję 1130-9106-0300 i myślałem, że uda mi się ulepszyć do nowszej, ale jak wciskam "firmware update" to nie ma tam nic innego poza numerem mojej obecnej wersji.
Mógłbyś mi wytłumaczyć łopatologicznie jak dokonać aktualizacji?

Kurcze i nie bardzo rozumiem czemu dotychczas, tj. przez 3 miesiące wszystko grało dobrze, aż nagle 2 dni temu zaczęły się te cyrki z obrazem... na pewno to wina softu czy może coś innego?
 

krzysiekkortus

New member
Pewne to to nie jest ale mocno prawdopodobne.

Co do softu. Ściągasz soft ze strony - adres podany jest wcześniej w tym temacie. Ładujesz go na usb pena. Stamtąd go odpalasz. Jest jeszcze kilka warunków. Wszystko masz na stronie ze softem.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Witam,
Mam ampli Onkyo tx-nr616 podpięty pod plazmę panasonica.
Do ampli podłączony jest trubodekoder nki oraz konsola ps3, wszystkie podłączenia kablami hdmi.

Mam następujący problem:
Dwa dni temu wstając rano odpalam ampli oraz nkę i moim oczom nie ukazał się żaden obraz. Dźwięk leciał normalnie natomiast obrazu zero. Podobnie miało miejsce jak odpaliłem PS3.
Poprzepinałem wszystkie kable bezpośrednio to tv i jest wszystko ok.
Sytuację uratowało dopiero odłączenie amplitunera od prądu i ponowne włączenie. Wtedy zaczął reagować na sygnał (obraz) z dekodera czy PS3.
Sytuacja utrzymuje się cały czas tzn. po dłuższym wyłączeniu ampli (na przykład po nocy), rankiem ampli nie przesyła obrazu, dopóki nie odłączę go od prądu i nie włączę ponownie.
Czy ktoś z Was spotkał się z podobnym problemem/ wie jak temu zaradzić?
Pozdrawiam
lokopf

Nie wiem czy akurat tu leży problem, ale ja u siebie zauważyłem że czasami kolejność włączania urządzeń ma znaczenie. Momentami tak mam, że jak najpierw odpalę DVD podłączone do ampli, a następnie ampli to jakby sygnał nie był wykryty na ampli. Oczywiście też nie zawsze, a przeważnie to jest sporadycznie. Wystarczy że wtedy wyłączę i włączę DVD lub amplituner. Spróbuj najpierw właczyć ampli a następnie dekoder N-ki i TV. Ja osobiście N-ke mam podłaczoną bezpośrednio do TV a optykiem do amplitunera. Gdzieś czytałem w tematach, że właśnie jakiś kolega też miał problem z przesyłaniem obrazu z dekodera N-ki poprzez amplituner.
 

lokopf

New member
a więc tak:
Po aktualizacji softa do ver 0400 problem zanikł, jednak samą aktualizację musiałem zrobić przy pomocy Pendrive'a, ponieważ miałem wersję 0300 i internetowo (lan) ampli czytał ją jak najnowszą i nie widział wersji 0400.
Tak czy siak się udało i wszystko śmiga jak należy na razie :)
Dzięki za pomoc i mam nadzieje, że komuś mogą się przydać powyższe informacje
Pozdrawiam
Piotr
 

Arek

Member
Przymierzam sie do wymiany Onkyo TX-SR505. Przyglądam się waszym dyskusjom na temat TX-NR616 i tak się zastanawiam jakie są spostrzeżenia po tych kilku miesiącach od ostatniej aktualizacji. Problemy się skończyły?

Czy można je minimalizować, np nie używać pass through (BTW jak wtedy zużycie prądu) ? Jak się ma współpraca na N Boxami?

I bardzo zależy mi na opiniach osób które mają podpięte pod HDMI OUT dwa urządzenia - projektor i TV, czy ta współraca hula jak należy?

Lubię Onkyo, i na papierze TX-NR616 wygląda bardzo atrakcyjnie, dlatego sie do niego przymierzam....
 
Do góry