ONKYO TX-NR616 - problemy - HDMI through i 3D

[Raccoon]

New member
Bez reklam
Samo HDMI musi wystarczyć. U mnie jest wszystko ok. Możesz masz coś źle ustawione w Onkyo w sekcji menu dotyczącej przypisywania źródeł/wejść/wyjść. Ewentualnie w TV.

Taka rada - nie chcę Cię urazić - ale sprawdź czy masz podkręconą głośność w TV. Czasem się o tym zapomina ;P

Swoją drogą pisalismy wiele razy o problemach Onkyo z HDMI. Skończyło się tym, że 95% problemów można wyeliminować aktualizacją softu i poprzez posiadanie lekko lepszych kabli HDMI (niedrogich, ale markowych znaczy każdych innych, niż darmówki od kablówki). Od kilku dni nie mam żadnych problemów, zatem te 95% zwiększyłbym do 100%. W jaki sposób się to stało? Wyłączyłem w menu alternatywne źródła dźwięku. W Onkyo jest taka opcja, że można przypisać 2 źródła dźwięku do każdego źródła obrazu. Np. primary HDMI, a secondary coax lub optical lub analog, itd. Po wyłączeniu secondary problemów z primary już nie mam :)

Zatem problemy z HDMI odeszły w niepamięć ;P Mam nadzieję, że tym postem nie zapeszyłem ;P
 

krzysiekkortus

New member
Witam mam problem z onkyo 515. Mianowicie nie przesyła mi dźwięku na wyłączonym amplitunerze tylko obraz a nie ma głosu w tv. Musze oglądać telewizor przez ampli i kolumny co jest zbędne przynp wiadomościach. Kupiłem ten amplituner przede wszystkim dlatego że ma funkcje przesyłania sygnału przez hdmi na wyłączonym amplitunerze tyle że przesyła sam obraz bez dźwięku, Mieszam już parę dni po kilka godzin w ustawieniach amplitunera i telewizora i nic , Telewizor posiadam philips 47pfl6007k ampli onkyo 515 bray panasonic. Przyuważyłem że Pan krzysiekkortus ma podobny zestaw może móglby mi pan podać swoje ustawienia tv i ampli żeby to hulało bo już nie mam siły. Chyba że też może to być wina kabla. Ale dziwne bo obraz przesyła. Proszę pomóżcie bo brak mi już pomysłu na to. Pozdrawiam

Skąd bierzesz sygnał TV? Jaki dekoder? Wpisz swoje ustawienia w AMpli.
 

krecik_1981

New member
dekoder vectry , ale dzieje sie to samo na blu ray. dzis sprzedawca mi kazał ustawic hdmi tough na last i audio tv out na on i zadziałało , ale potem samo z sobie przestało działać robiłem cuda wyłaczałem z sieci i na nowe te ustawienie wpisałem i nie działa już. bezsens totalny czasem tez jest brak sygnału wideo ale jakoś potem da sie wrócić z tym dźwiękiem już tydzień męcze . Może krzyskiek mołybys jakies fotki wrzucić swoich ustawien ampli i telewizora mysle ze problem tkwi w ampli lub tv ze cos tak jakby raz działa raz nie . jakies funkcje sie gryzą bo juz nie mam pomysłu
 

krecik_1981

New member
dodam tez moje ustawienia ampli . to akurat sprzęt taty . namówiłem go do zakupu a on sie teraz wkurza zę mu to nie chodzi
 

krecik_1981

New member
Rozmawiałem dziś z gościem ze sklepu kazał mi ustawić hdmi control rihd dać off , hdmi trough dać on i audio tv też dać on i serio pierwszy raz zadziałało wszystko .Dźwięk na wyłączonym i na włączonym amplitunerze jak należy i potem za którymś razem przestało nie wiadomo czemu i żadne wyłączanie i włączanie tych samych i innych ustawien nie naprawiło tego nadal. Nie działa nawet na tym prawidłowym ustawieniu. Teraz kazał mi to zresetować i ustawić tylko te dwa ustawienia i powinno działać ( jemu na tym samym sprzęcie to tak działa) , bo może za dużo już było namieszane i coś powariowało. Jakoś mi się nie wydaje że to wkońcu zadziała bo cuda się z tym dzieją. Możesz mi powiedzieć jakie masz ty ustawienia? na tym ampli i na tv philips ,bo może w tv mam coś źle albo ten ampli serio coś za dużo było mieszane i zwariował. Albo mamy wadliwy egzemplarz. Tata nie ma netu i jedynie mogę mu to zaktualizować przez usb ale boje się że mu to zepsuje na dobre . Namówiłem go na zakup a narazie zero uciechy tylko problemy
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Witam wiecie ile pobiera pradu amplituner przy wlaczonym pass trought co prawda bodajze to bylo onkyo 608 ale mysle ze to nic sie nie zmienilo bo z innym kolega psialem on ma 609 i to samo bylo wiec dla wiadomosci jelsi kogos by to interesowalo to pobiera tak okolo 17-18 W caly czas bez wzgledu czy amplituner jest wlaczony czy tez jest wylaczony. Znam juz kilak osob co juz to udogoenienie powylaczalo i zakupilo kabel cyferowy audio do dzwieku zeby meic z dekodera cyfrowego. :) Pozdrawiam
lolek
 

krecik_1981

New member
hdmi control off
hdmi trough last
audio tv out on
jedynie wtedy zadziałało poprawnie ale potem zaś siadło i nic coś sie gryzie albo wadliwy ampli. jutro reset i próba na nowo. prosze o jakieś poprawne działające ustawienia ampli po koleji i tv philips mój model 6007
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Witam wiecie ile pobiera pradu amplituner przy wlaczonym pass trought co prawda bodajze to bylo onkyo 608 ale mysle ze to nic sie nie zmienilo bo z innym kolega psialem on ma 609 i to samo bylo wiec dla wiadomosci jelsi kogos by to interesowalo to pobiera tak okolo 17-18 W caly czas bez wzgledu czy amplituner jest wlaczony czy tez jest wylaczony. Znam juz kilak osob co juz to udogoenienie powylaczalo i zakupilo kabel cyferowy audio do dzwieku zeby meic z dekodera cyfrowego. :) Pozdrawiam
lolek

A to nie było ok. 30W? W każdym razie pamiętam że sporo. Chyba Yamaha mało pobierała w Pass Thru.
 

krzysiekkortus

New member
Co do poboru prądu - pewnie dlatego w nowych modelach standby jest podwójny.

Co do ustawień - sprawdź jeszcze czy masz najnowsze oprogramowanie w ampli.

515 soft 400
 
Ostatnia edycja:

krecik_1981

New member
Raczej nie dekoder od niedawna w domu. Tata nie ma netu boje sie to aktualizowac ze jeszcze bardziej to popsuje, nie wiem nawet jak sprawdzic jaką ma wersje , Gościowi w sklepie chodzi to bez aktualizacji wyjął z kartonu jak ja ustawil tylko hdmi trough na last i audio tv na on i śmiga a mi zadziałało a teraz nie , bede resetował jutro rano
 

krecik_1981

New member
czy jest to proste ? boje się ze to bardziej zmaszcze nigdy jeszcze nie aktualizowałem sprzętu przez usb , tym bardziej że pisze \ze można uszkodzić może jak sprzet od tygodnia wychodzi juz zaktualizowany
 

[Raccoon]

New member
Bez reklam
Na 99% masz wersje 100 lub 200. Najnowsza to 400. Nie uszkodzisz nic chyba, ze w czasie aktualizacji wylacza Ci prad. Wtedy jest pewne ryzyko, ze sie cos uszkodzi.
 

krzysiekkortus

New member
Jest bardzo prawdopodobne że jak nie uaktualnisz softu to nici z poprawy sytuacji. Przeczytaj jeszcze raz uważnie ten temat i u mnie i u kolegi poprawa nastąpiła po zmianie softu i kabli (ale przede wszystkim softu).
 

krecik_1981

New member
przeczytalem to juz z 10 razy wiem ze lepiej zaktualizowac ale nie ma mi kto pomoc a ja boje sie tego nie chwytać bo sie na tym nie znam przypuszczam ze sprzet by trafil do serwisu na moj koszt
 
Do góry