Onkyo TX-NR609 - Pytania i odpowiedzi

jaco.37

Member
Bez reklam
Jest to jakieś wyjście , ale faktycznie - jakość obrazu na euro/component duuużo poniżej oczekiwań ... :). Jeszcze jedno pytanie , czy to normalne , że czytając dobrze (!) nagrane pliki FLAC na porcie usb mam ściszanie i podgłaśnianie dźwięku. Widzę to na kolejnej płycie i trochę mnie to załamuje choć pewnie znów czegoś nie ustawiłem .. :)
Pierwsze słyszę o takim zjawisku.Tam się nic nie ustawia.
Spróbuj podłączyć inną pamięć.
 

Aaron

New member
To falowanie dźwięku mam na 3 kolejnych flash`ach w tym porcie. Dodatkowo zaobserwowałem to też na radiu internetowym. Sześc godzin słuchania więc to chyba nie omam. Zauważyłem , że tak się dzieje jakby sprzęt wyciszał kiedy narasta głośność nagrania. Coś mi się to nie podoba. Jak odpalę laptop spróbuje podpiąć go pod AV i ruszyć te same pliki via laptop. Zobaczymy czy tez to będzie się działo.
 

Aaron

New member
.. Heavy , ale tu chyba nic nie dłubałem. A Dynamic EQ "On" , Reference Level - 0dB

...........................
Może to być , że to ustawienie Dynamic volume wadzi odsłuchowi , bo wyłączyłem i po słuchaniu prawie godziny radia net nie mam tego zciszania ... DziękiTomaszZz !!!

Podłącz sobie dekoder do tv przez wyjście Euro/wyjście component z dekodera, a przez hdmi do ampli i z ampli przez hdmi do tv. Wtedy w super jakości masz i obraz i dźwięk, ....
Jestem totalnym laikiem w temacie audio-video , ale czy nie jest tak , że przewód component służy do przesyłania analogowego sygnału wideo YPbPr ? Może się mylę , ale chyba wodotrysków wizualnych ze stacji telewizyjnych w HD to raczej nie uzyskam na tym kablu ? Może jakiś inny patent ? Szkoda mi troszkę braku możliwości oglądania 24 stacji HD za które płacę... :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

TomaszZz

New member
.. Heavy , ale tu chyba nic nie dłubałem. A Dynamic EQ "On" , Reference Level - 0dB

...........................
Może to być , że to ustawienie Dynamic volume wadzi odsłuchowi , bo wyłączyłem i po słuchaniu prawie godziny radia net nie mam tego zciszania ... DziękiTomaszZz !!!

Ustaw sobie dynamic volume na light i wtedy Ci ładnie ogłasza "ciche" dźwięki kiedy słuchasz cicho. Przy głośnym graniu można wyłączyć bo wtedy praktycznie to nic nie daje.

Jestem totalnym laikiem w temacie audio-video , ale czy nie jest tak , że przewód component służy do przesyłania analogowego sygnału wideo YPbPr ? Może się mylę , ale chyba wodotrysków wizualnych ze stacji telewizyjnych w HD to raczej nie uzyskam na tym kablu ? Może jakiś inny patent ? Szkoda mi troszkę braku możliwości oglądania 24 stacji HD za które płacę... :)

Component jest najlepszym rozwiązaniem poza hdmi daje Ci prawie rozdzielczość hd. Niech wypowie się ktoś / potwierdzi, że kiedyś w ten sposób uzyskiwalo się najlepszy obraz.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Aaron

New member
Nie mam żadnych podstaw żeby się z Tobą spierać , bo jak przejrzałem forum tak właśnie się podłącza sprzęt. Przeczytałem jedynie watek tego forum "Połączenia Video - typy i klasyfikacja" gdzie ustawia się łącze component jako gorsze od HDMI i u mnie niestety widać to w odbiorze głównie kanałów HD. Stąd moja prośba o ewentualną alternatywę dla takiego połączenia. Nie dodałem , że mój TV (Sharp46LE810) nie ma czystego wejścia component a producent sugeruje podłączanie componenta pod VGA więc mam kolejną przejściówkę która może mieć wpływ na obraz. Jeśli się nie znajdzie alternatywa pozostanę przy Twojej sugestii szczerze za nią dziekując ... :)
 
Ostatnia edycja:

funbashi

New member
Witam,

Pomoże mi ktoś w połączeniu tego amplitunera z tv samsung D8000? nie wiem jak ustawić ten kanał zwrotny arc. Łączę amplituner przez łączę TV OUT kablem 1.4 do TV Samsunga w Port HDMI 2 (ARC). Ustawiam w amplitunerze AUDIO RETURN CHANEL na auto i nic... dźwięku w amplitunerze na kanale TV/CD tak nie było tak dalej nie ma...

Pozdrawiam.
 

funbashi

New member
Właśnie mam problem poniewaz mam wlączone w samsungu anynet+ cec oraz w amplitunerze arc. Niby amplituner znajduje Tv. Dzwiek w tv jest wyciszany ale w amplitunerze nie ma dzwieku... Nie wiem coz robic..
 

Aaron

New member
Też tak miałem kiedy zacząłem wszystko podpinać. Prawda okazała się banalna - podłączyłem wszystko poprawnie , ale w źródłach dźwięku w AV nie ustawiłem skąd i jak ma pobierać sygnał audio. O ile dobrze pamiętam , bo nie mam przed sobą sprzętu to wszystko drzemie pod klawiszem "Home". Jestem totalnym laikiem a sprzęt mam tydzień więc jeśli problem w czymś innym to pytaj już mądrzejszych.
 

rabbitp

New member
Czy ktoś ma może rozwiązanie na podłączenie mikrofonu wokalnego do karaoke. laptop podlaczony przez zlacze pc ale nie chce do niego podlanczac mikrofonu(slaby dzwiek).
 

TomaszZz

New member
Jedyna możliwość to podłączenie mikrofonu przez mały mikser muzyczny. Np dj'ski - na allegro są takie tanie dwukanalowe miksery. Musisz pamiętać, że mikserem również ustawiasz odpowiednio brzmienie wokalu na mikrofonie, na ogół przy nieprofesjonalnych mikrofonach bez tego nie da rady uzyskać ładnej barwy.
 

blusky

New member
witam czy komuś się udało sparować pilot onkyo z tv samsunga ? wybrałem wszystkie 11 kodów i niezatrybiło. działa komuś, i jak tego dokonał
 

funbashi

New member
rozwiązałem problem podłączenia amplitunera z tv samsung. Problem jednak polegał na kablu HDMI. Niby poprzedni kabel który miałem też miał funkcję arc jednak nie działał. Na nowym profesjonalnym kablu wszystko działa jak należy :)
 

wojcik_dan

New member
Witam wszystkich. Od trzech dni jestem posiadaczem Onkyo 609, przesiadłem się z Sony DG 820. kolumny frontowe to Jamo 606, subwoofer Jamo Sub 300,centralny to Eltax Symphony, surroundy to Magnat monitor 880. Po kalibracji mam następujące wartości:
Front 40hz
centralny 70hz
surround 40hz
LFE 120hz
level callibration mam wszystki kolumn jakieś minus 2 lub 3 db a suba aż minus 15 czy to nie za bardzo stonowane?
Co to jest THX ultra2 subwoofer? bo mam "no"
I ostatnie pytanie w Audio Adjust nie mam aktywnego Audyssey DSX.
Może napiszcie jak macie to poustawiane.
Pozdrawiam
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Witam wszystkich. Od trzech dni jestem posiadaczem Onkyo 609, przesiadłem się z Sony DG 820. kolumny frontowe to Jamo 606, subwoofer Jamo Sub 300,centralny to Eltax Symphony, surroundy to Magnat monitor 880. Po kalibracji mam następujące wartości:
Front 40hz
centralny 70hz
surround 40hz
LFE 120hz
level callibration mam wszystki kolumn jakieś minus 2 lub 3 db a suba aż minus 15 czy to nie za bardzo stonowane?
Co to jest THX ultra2 subwoofer? bo mam "no"
I ostatnie pytanie w Audio Adjust nie mam aktywnego Audyssey DSX.
Może napiszcie jak macie to poustawiane.
Pozdrawiam

Fronty i resztę kolumn daj na 80Hz i suba też tak ustaw. Wtedy żadne pasmo nie będzie ci się nakładało. Tym bardziej że Jamo s606 zchodzą najniżej ok 42Hz. Można by było dać niżej ale w Onkyo LFE można chyba najniżej ustawić na 80Hz, przynajmniej ja w 608 tak mam no i THX też takie ustawienie zaleca. Ustawieniem suba na -15 sie nie przejmuj, mnie też tak ustawiało. Jak przy kalibracji przyciszysz suba to ci ustawi na mniejszą wartość na -. Ja mam na -10 i sub ładnie wypełnia całe pasmo głębokim basem i mam go ustawionego na 1/3 volume. Aż strach pomyśleć jak bym dał w ampli na + 12 i sub na 1/2 volume:) THX ultra zmieniałem ręcznie i dla mnie jakby trochę bardziej jest wygładzony bas ale i tak po wyłączeniu ampli automatycznie zmienia się na "no". Wdł instrukcji opcja ta jest stosowana wtedy gdy posiadamy suba z certyfikatem THX, więc podejrzewam że to taki bajer i niewiele daje w praktyce. Załącz sobie opcje DynamicEQ i Dynamic Volume bo fajnie podbija niskie częstotliwości i jest dobra dynamika nawet przy cichym odsłuchu.
 
Do góry