Onkyo TX-NR509 - pytania i odpowiedzi

Cyfrus

New member
Tak, jest to mozliwe, do 509 dodawany jest pilot z mozliwoscia
programowania. Na stronach Onkyo mozesz znalezc dokument z kodami polotow roznych producentow.

Wysłane z mojego HTC Vision za pomocą Tapatalk

A czy z poziomu pilota można szybko zmienić Tony wysokie/niskie, czy trzeba fatygować się do amplitunera. Na pilocie nie widzę (na zdjęciu) żadnych takich przycisków. Prośba o podpowiedź, czy i gdzie to znaleźć?

I jeszcze jedno pytanie, czy w dwóch strefach można słuchać muzykę z dwóch źródeł, np. na głównej (5.1) film z BR, w na drugiej w innym pokoju stację radiową (w stereo)?
 
Ostatnia edycja:

optimuso

New member
Tak na pilocie jest to guzik audio w nim decyzujesz o tonach.
Tak dziala to dokladnie w ten sposob jednak w modelu 509 musiz zastosowac zenwetrzny wzmacniacz
 

Cyfrus

New member
A konfigurowanie radia internetowego jest skomplikowane. Prośba o krótką instrukcję.

Poza tym, macie może namiary na jakieś fajne radia internetowe (np. z lat 60-tych). Znalazłem na forum spis różnych stacji, ale może podzielicie się swoimi faworytami.
 

mietka

New member
chyba się popsuł pomocy

Wczoraj grał dobrze a dziś go włączyłem i nie przekazuje obrazu co jest grane czy coś dzieciaki przestawiły czy poleciał procek od wideo?Głos z TV odbiera
 
Ostatnia edycja:

optimuso

New member
Oj ale to dzieciom nie dawaj sie bawic. tak najpierw reciver pozniej audio i masz basy soprany i jakies tam inne funkcje ejszcze. Co d okonfugurowanie radia internetowego to prostrzego sposobu nie znalazlem: szukaj wedlug kraju gatunku lub jakosci. Radia ktore odtwarzasz trafiaja do zakladki recent lunches wiec tam masz je od razu i nie musisz szukac
 

chemikorygin

New member
jakie głośniki

Witam,stałem się właśnie posiadaczem wyżej wymienionego amplitunera.jestem kompletnym laikiem jeśli chodzi o sprzęt grający.Chciałem zapytać czy mogę podpiąć do tego dowolny zestaw 5.0 lub 5.1 tzn chodzi mi o impedencję.Np chciałbym kupić zestaw jbl scs 178 czy będzie pasować.Pytam czysto hipotetycznie.proszę również o podpowiedź co byście polecili budżet 1200 zł.
 

ernet

Active member
Bez reklam
Szkoda....

.. jednak,że przyciski wyboru żródła na ampli nie są podświetlane.Przy słabym świetle nawet
podchodząc do ampli trudno cokolwiek zobaczyć. A'propos... jest jakiś ampli z podswietlanymi przyciskami ? Nie myślę tu o 606 z ( tylko ) podswietlanym pokrętłem głosu.
 

lobo0

New member
Zaprogramowałem sobie kod TV do pilota od TX-NR509 no i chciałbym go całkowicie usunąć (do stanu jaki był fabrycznie). Nie ma w instrukcji na to sposobu (tylko zmiana).
Może wiecie jak to zrobić?
 

Cyfrus

New member
Mam pytanie, po włączeniu HDMI Ctrl na On, nie mogę poradzić sobie z włączeniem samego radia, Zawsze razem odpala mi się telewizor oraz wyłączając telewizor wyłącza się Amplituner. Pomaga tylko wyłączenie ARC. Ale to trochę bez sensu bo mogę mieć ochotę posłuchać dźwięku z TV przez Ampla oraz wyłączyć TV i posłuchać samego radia. Może macie pomysły jak to rozwiązać. Pozdrawiam...
 

waldi172

New member
W Samsungu: Anynet+(hdmi-cec)-ustawienia-wył.automatyczne(ustawiasz na "nie") i po problemie.Nie wiem jak w innych TV,ale wystarczy poszukac w menu telewizora.
 

Cyfrus

New member
Moj TV to nowy Sony EX, tak na szybko szukałem czegoś ale nie znalazłem...
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry