Onkyo TX-NR509 - pytania i odpowiedzi

marmac500

Klub HDTV.com.pl
VIP
Tylko za każdym razem jak chce obejrzeć TV z dźwiękiem z ampli to muszę wchodzić i włączać - trochę upierdliwe.

Nie bardzo kumam co musisz wlaczac, telewizor czy amplituner? Troche sie w tym pogubilem.

Zobacz tak:
HDMI through on
Audio TV off
ARC on
 
Ostatnia edycja:

Cyfrus

New member
Nie bardzo kumam co musisz wlaczac, telewizor czy amplituner? Troche sie w tym pogubilem.

Zobacz tak:
HDMI through on
Audio TV off
ARC on

Jeżeli wyłączę HDMI CTRl to chcąc obejrzeć film na TV a dźwięk przez AV muszą wejść w konfigurację AV i włączyć HDMI Ctrl. Natomiast jeśli pozostawię włączony HDMI Ctrl to efekt jest taki jak opisałem, tzn. chcę posłuchać tylko radia - włączam AV, a i tak włącza się telewizor z niebieskim ekranem od konfiguracji AV. Właśnie z tym nie mogę sobie poradzić...
 

marmac500

Klub HDTV.com.pl
VIP
Trochę to dziwne ponieważ ja własnie mam wyłączony HDMI Control (co prawda w 609, ale to nie ma znaczenia) i sygnał jest przepuszczany przez HDMI do Amplitunera bezproblemowo. Mogę w takiej konfiguracji ogladając TV przełączyć się na radio i obraz nie znika. Poeksperymentuj z różnymi konfiguracjami w Hardware Setup. Jeśli to nie pomoże to w TV powyłączaj wszelkie wspomagacze do komunikacji z zewnętrznymi urządzeniami. U mnie w amplitunerze jeśli włączę HDMI Control to mam identyczne objawy jak Ty, jest to normalne i zamierzone o czym donosi instrukcja obsługi. (np. włączysz TV włącza Ci sie amplituner, wyłączysz amplituner to i TV też się wygasi, włączam tuner dźwięk idzie przez TV a obraz znika, itp, itd.). Niestety mozliwość konfiguracji jest przeogromna przy dwóch różnych urządzeniach, czasami coś co wydaje się nam logiczne, niekoniecznie takie jest.
 

Cyfrus

New member
Dzięki za info. U mnie jak wyłaczę HDMI Control (to z automatu wyłacza się ARC) i nie mogę puścić dźwięku z TV przez AV. Jak włącze HDMI Ctrl i wyłączę ARC to również nie mogę puścić dźwieku z TV przez AV. Pomaga tylko włączenie ARC (co jest logiczne), ale wtedy mam opisany problem, włączania i wyłączania dwóch urzadzeń jednocześnie, czyli jak właczam radio do posłuchania to i tak odpala się TV z niebieskim ekranem do konfiguracji.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

marmac500

Klub HDTV.com.pl
VIP
Wyłącz ARC i zepnij TV z Amplitunerem kablem analogowym (cinch) lub cyfrowym jesli TV ma takie wyjscie.
 

krystiano8

New member
Zaprogramowałem sobie kod TV do pilota od TX-NR509 no i chciałbym go całkowicie usunąć (do stanu jaki był fabrycznie). Nie ma w instrukcji na to sposobu (tylko zmiana).
Może wiecie jak to zrobić?

"Restartowanie pilota zdalnego sterowania:

1. Naciśnij i przytrzymaj RECEIVER i naciśnij jednocześnie HOME, aż wskaźnik zdalnego sterowania zaświeci się (przez ok 3 sec.)
2. W ciągu 30 sec. naciśnij ponownie przycisk RECEIVER

wskaźnik zdalnego sterowania zamiga dwukrotnie co oznacza, że pilot został zrestartowany."

wszystko z instrukcji.....
 

krystiano8

New member
Witam.
Czy i w jaki sposób można podłączyć 509 do sieci poprzez Wifi ?
Pozdrawiam.

Można...podłączając pod USB kartę sieciową, tak jak pisali we wcześniejszych postach inny forumowicze. Ja oszczędzając USB na pamięć masową podłączyłem 509 poprzez LAN. Nie ciągnąłem kabla przez dwie kondygnacje tylko podłączyłem się do domowej sieci WiFi drugim routerem z funkcją client, który stoi sobie za 509 połączony kablem LAN. Przy okazji podłączyłem N-ke do neta:)
Według mnie jest to wygodniejsze rozwiązanie oszczędzasz USB i nic nie wystaje Ci z przodu 509:) i zawsze możesz podłączyć inne urządzenie pod neta np. TV

pozdrawiam....
 

ernet

Active member
Bez reklam
A, dzieki z apomysł:D U mnie w roli Twojego głównego bohatera wystepuje dekoder N. Swój 509
mam przy Routerze ( kabelek ) a do dekodera N w drugim pokoju nie moę się dostać kablem.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

lobo0

New member
"Restartowanie pilota zdalnego sterowania:

1. Naciśnij i przytrzymaj RECEIVER i naciśnij jednocześnie HOME, aż wskaźnik zdalnego sterowania zaświeci się (przez ok 3 sec.)
2. W ciągu 30 sec. naciśnij ponownie przycisk RECEIVER

wskaźnik zdalnego sterowania zamiga dwukrotnie co oznacza, że pilot został zrestartowany."

wszystko z instrukcji.....

Dzięki, przeoczyłem to w instrukcji. O to chodziło :-o
 

Jok3r

New member
Bez reklam
Panowie czy słyszeliście jak ten ampli gra w zestawieniu z Dali Concept 6? Czy warto iść w tym kierunku?

Ja osobiście wolę połączenie z Denonem, bo uzupełnia je o cieplejsze brzmienie i wtedy uzyskujesz zoptymalizowany zestaw. W przypadku połączenia z Onkyo jak dla mnie za bardzo syczące zestawienie, ale to moje osobiste zdanie, więc polecam odsłuchać. Kolumny super, ale trzeba je podbudować również odpowiednim źródłem, a jeżeli je wybrałeś, to odczytuję z tych zamiarów, że stawiasz na spoko jakość muzyki, a a Onkyo jest to na średnim poziomie. Jednak jest to ampli stargetowany głównie na kino, wrzucona masa dodatkowych rzeczy (np. nikt w tej cenie nie ma radia internetowego), ale niestety nic nie ma za darmo, dlatego wg mnie kuleje stereofonia, czy ogólnie pojęta jakość muzyki. Polecam posłuchać. Stare modele były mniej wyposażone, ale lepiej też grały (o niebo lepiej).
 

malyr

New member
Czepiacie się, w zestawieniu z czym?
Ja nie słucham na dwóch na raz żeby słyszeć różnicę, u mnie w połączeniu z JAMO E750 w stereo gra genialnie, oczywiście nie mp3, (winyl, flac).
 
Do góry