Onkyo TX-NR509 - pytania i odpowiedzi

erzlot

New member
Przepraszam, że zadam pytanie dot. innego modelu: mam Onkyo TX309 do którego przez we HDMI wchodzą tuner sat Sagem INY83 oraz odtwarzacz BD LG. Problem: Onkyo zmienia mi rozdzielczość tunera z 1080i na 576p przy każdej zmianie urządzenia we tzn. gdy oglądam dvd i wracam do tvsat, to już rozdzielczość jest zmieniona na 576p. Muszę wyłączyć Onkyo, zmienić w tunerze sat wyjście na 1080i i włączyć Onkyo. Denerwujące!!
 

gilu12

New member
Witam,
mam pytanie dot. Onkyo TX-NR509. Od jakiegoś czasu użytkuje w/w amplituner z zestawem Quadral Quintas 5000 bez suba. W zasadzie sprzęt ten spełnia moje wymagania jeśli chodzi o jakość dzwięku, jednak mam problem z trybem Pure Audio. W każdym innym trybie dzwięk mam zadawalający , natomiast w Pure Audio bardzo odczuwalny jest brak jakiegokolwiek basu :/. W ustawieniach oczywiście sub jest wyłączony , Crossosver na 120Hz, jednak wzmacniacz w trybie Pure Audio wydaje się wogóle nie reagować na zmiany typu Sub On/Off, zmiane Crossover itd...czym to może być spowodowane? Czy jeszcze jakieś ustawienie w tym trybie może mieć wpływ na bas?
Pozdrawiam
 

mors111

Active member
Bez reklam
to normalne

w trybie pure direct wszystkie ulepszacze są wyłączone
dźwięk z słabymi kolumnami jest mało dynamiczni i dość płaski

wszystkie ustawienia kolumn są też odłączone więc nie ma znaczenia ich podbicie , z subem czy bez
 

gilu12

New member
Dziękuje za odpowiedź, myślałem już że coś mi padło we wzmacniaczu. Jakie głośniki proponujecie na fronty, aby dźwięk był zadawalający również w trybie Pure Audio?
Pozdrawiam
 

mors111

Active member
Bez reklam
przede wszystkim dobrej klasy kolumny , gdzie same fronty kosztują tyle co przeciętne kolumny 5.0 ( czyli ok 3kzł za fronty )

ja sam mam kolumny Visatona DIY , które to w sklepie kosztują 2.000zł i dla mnie dźwięk jest zadowalający ( porównywalne kolumny 5.0 w tej cenie grają o wiele słabiej ) , tym bardziej ,że kosztowały mnie 1/3 tej ceny

basu w pokoju 30m2 przy głośnikach basowych 17cm mam bardzo dużo po załączeniu dynamic equalizer ( w pure direct musi być głośniej aby dźwięk był dynamiczniejszy )
 

krystiano8

New member
Po prostu nie słuchaj w pure audio.

Zgadzam się :)

Do muzyki najlepszy jest tryb STEREO, jeśli masz kiepskiej jakości muzykę zawsze możesz pomieszać w Tone Settings lub włączyć Music Optomizer, lecz przy kiepskiej jakości MP3 ten tryb jest drażniący.
Wydaje mi się, że tryb Pure Audio sprawdził by się przy SACD lecz i tak pewnie dzwięk nie będzie tak zadowalający jak przy wzmacniaczu 2k.
 

tomsel

New member
panowie blagam doradzcie.
mialem yamahe RX-v361 sprzedalem ja bo nie odpowiadala mi zbytnio.
czy warto kupic nr509? odczuje roznice?
pokoj to ok 18m
muzyka/ film 50/50
glosniki jamo s426 zestaw 5.1
 

mechatronik

New member
witam
mam taki problem. mam połączone Onkyo tx-nr509 i lg lm660 przez hdmi i przy pogłaśnianiu lub ściszaniu albo uzywaniu pilota dźwięk jest rwany czy ktoś może uporał sie z tym??
pozdrawiam
 

sh95

New member
Witam,

mam problem z tym ampli jak tutaj: watch?v=pV_Jbh1ZHVc (link do youtube, forum mi nie pozwala wpisać całego linka ...)
Poprostu pewnego ranka włączam sprzęt - niby gra, ale jest jakby dwa razy głośniej przy standardowym pozimie - około 20. Po kilkudziesięciu minutach słychać jakby pyknięcie w głośnikach i koniec. Zero dźwięku, cisza absolutna niezależnie od źródła. Nawet w słuchawkach nic. Obraz normalnie działa. Cała reszta chyba też.

Czytałem o podobnych problemach w wyższych modelach. Ale czy może ktoś miał ten sam prolem w modelu 509 i udało mu się go naprawić ? Nawet jak naprawiał to przez serwis (mój sprzęt niestety jest tuż po gwarancji), to może powie ile go naprawa kosztowała ?

Dzięki
 

bassPlanet

New member
Witam.
Mam pytanie czy jest gdzieś dostępna instrukcja obsługi np. w pdf do Onkyo TX-NR 509 ???? Może ktoś z posiadaczy 509- tki posiada taką na kompie?? moja została zalana przez młodszego brata, a nie zdążyłem jej ogarnąć :( z góry dzięki za odp.
Pozdrawiam.
 

ernet

Active member
Bez reklam
Czy mogę przesłać bezprzewodowo z laptopa muzykę bezpośrednio do tego ampli, aby ją odtworzył ?
Czy można ,jak wyżej: właczam Youtybe na laptopie, a muzyka z YT jest odtwarzana przez amplituner ?
Mam Router, ale ten nie widzi w opcji DLNA mojego laptopa. Jak go dodać ?
 

jaco.37

Member
Bez reklam
Z Youtube to raczej nie , ale można muzykę /pliki zapisane na twardym dysku komputera/przesłać przez np. Foobara albo zainstalować jakiś serwer multimediów np. Mezzmo.
 

ernet

Active member
Bez reklam
Jasne. Zainstalowałem Footbara.Ale ciągle nie wiem,jak przesłać muzę na ONKYO :-(
Mezzmo jest super: w opcji " Odbiorniki mediów sieciowych "
jest ONKYO czyli chyba OK.
Jakie wejście uruchomić NET-> DLNA ? I co dalej ? Ampli nie widzi mojego kompa... tylko
Mezmo ( tak ma być ? )
Jak klikam odtwórz muzykę w Mezmo, to odtwarza mój laptop, a neie ONKYO..
Proszę o dalszą pomoc
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

jaco.37

Member
Bez reklam
A działa Ci w ogóle internet w ampli? Np. radia internetowe działają?
Wszystko działa na wejściu na tym co piszesz wyżej.
Powinny się tam wyświetlić Foobar,Mezmo czy co tam masz innego.
W Foobarze musisz zainstalować wtyczkę Dlna.
A w Mezmo musisz udostępnić jakie tam chcesz foldery.
 

ernet

Active member
Bez reklam
Internet działa ( radia internetowe, drukarka w sieci też )
W opcji NET wyświetla się mi Mezmo i Foldery,które udostępniłem.
Ale nie w tym rzecz....moja idea jest taka,aby odtwarzać muzykę przez ONKYO,
bez właczania TV do obsługi Mezmo,tz.
1.Właczam ONKYO na wejście NET
2.W kompie odpalam muzykę ( np. poprzez Mezmo ),prawy klik i np."odtwórz przez "
albo "prześlij do " ONKYO ...
3.Muzykę słychać poprzez ONKYO

Może porównanie nie jest doskonałe, ale chciałbym aby to działało, jak..... drukowanie :)
Właczam drukarkę, w komputerze znajduję dokument do drukowania, klikam
drukuj i drukarka ... drukuje. Tak to działa u mnie, oczywiście bezprzewodowo.

PS. "W Foobarze musisz zainstalować wtyczkę Dlna." Jaką ?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry