Onkyo TX-NR509 - pytania i odpowiedzi

Aaron

New member
Mam pytanie o wejścia/wyjście HDMI. Nie wiem jak się nazywa ta technologia przesyłu sygnału ('pass through' ?) , ale chodzi mi o to czy jeśli wepnę w wejście HDMI w Onkyo 509 przewód od dekodera cyfrowego dostawcy kablowego a potem wyjściem podejdę do TV to czy nie będę miał straty w obrazie (głównie chodzi mi o przesył HD) i czy żeby oglądać program TV musi być włączony ampli
 

Ethar

New member
W przypadku cyfrowych połączeń nie ma mowy o stratach w wyświetlanym obrazie. Jeśli na wyjściu z dekodera obraz jest podany bez artefaktów to taki sam dotrze do telewizora. Pominę tu przypadki, gdy kabel HDMI (np, wtyczka) jest wadliwy.
Aby przesyłać obraz i dźwięk wystarczy uruchomić odpowiednią opcję w amplitunerze, przy czym amplituner musi być w trybie standby, aby ta funkcja działała (przy braku zasilania ta funkcja nie działa rzecz jasna :p).
 

sinu600

New member
Wczoraj przy uruchomieniu TX-NR509,usłyszałem bzyczenie jakiegoś układu znajdującego się w środku,szybko wyłączyłem go całkowicie z prądu,po jakiś 15 minutach włączyłem ponownie,tym razem uruchomił się bez bzyczenia,ale po jakiś 30 minutach zaczęło się bzyczeć przypomina dzwięk podobny do zle ustawionej lodówki,wyjąłem go z szafki włączonego przestało grać radio zmieniłem zródło na tv dzwięk popłynął powrót do radia cisza,powrót do tv dzwięk płynie,postanowiłem odłączyć ampli od kolumn i włączyć go bez obciążenia,chwilowo po włączeniu cisza po chwili bzyczenie i gdy regulowałem pokrętłem głosu bzyczenie także zwiększało się i zmniejszało,dzisiaj zadzwoniłem do firmy KRAFTMANN w której go zakupiłem,opisałem co się dzieje kazali przywiezć,czyli serwis pewnie? Pisze o tym bo może ktoś miał już taką sytuacje?
 

sinu600

New member
Nie mam co sprawdzać bo modelu 509 niema na tej liście,jest 5009 a to co innego,ale zachodzi podejrzenie że przyczyną może być wadliwy transformator czy zaśilacz.
 

sinu600

New member
Zważywszy na to że mój model to TX-NR 509 to nie mam co sprawdzać,gdyż nie ma go na liście,ale zachodzi podejrzenie że w moim przypadku może być właśnie wadliwy zasilacz
 

sinu600

New member
Dzisiaj mija miesiąc jak ampli w serwisie,dzwoniłem do sklepu w którym go kupiłem(nie miałem gwarancji eic) ampli w serwisie w niemieckim siedzi,także jeszcze poczekam.
 

sergiooo

New member
Hello!

Jestem tutaj nowy na forum więc witam i pozdrawiam.

Również posiadam ten model Onkyo z kolumnami M-Audio hts 800 mkII,
po kalibracji jedyny tryb dts to neo cinema 6 nic innego nie można włączyć,
równierz tv nie jest widziany tv to LG42LK530 jest podpienty przez hdmi, w instrukcji tego tv niema nic na temat hdmi arc więc niewiem czy takowe posiada.

Proszą o pomoc...
 

onionring

New member
Witam wszystkich,

Rozważam zakup Dali Zensor 5 - czy ktoś próbował połączenia takowych z TX-NR509? Jeśli tak to jakie mieliście odczucia?
 

robson7721

New member
Onkyo tx-nr 509

Nie wiem o co tu chodzi - pomocy Bracia???:|
film z dźwiękiem DD EX 5.1 a na ampli nie widać aby taki dźwięk był??!!!
Naciskam " HOME " (przycisk na pilocie ) wyświetla się info;

INPUT HDMI 1
DOLBY D EX
6.1 ch 48 kHz

OUTPUT DOLBY D
5.0 ch
czy to jest dobrze ustawione??????

PROSZĘ o POMOC
kolumny JAMO s608 hcs3 dzieki ampli TX NR 509
Ostatnio edytowane przez robson7721; Dzisiaj o go
 

jędrzejj 1957

Active member
Bez reklam
Mam pytanko do użytkowników Onkyo 509 . Mianowicie po odłączeniu neta (fizycznie odłączony kabel od ampli) i w menu wybraniu ; Disable DHCP nieaktywne ; ampli nadal się lekko grzeje , a ikonka NET na wyświetlaczu jest wyświetlana. Jest możliwość wyłączenia tej funkcji?
 

lksh

New member
Witam.
Podczas używania PS3, czy to na ekranie głównym czy w czasie gry przez 509, podłączona do ampli HDMI przez wejście GAME obraz na tv zaczyna mrugać, zacinać się itd. ( tv SAMASUNG UE46D7000), oczywiście dla ułatwienia nie zawsze się tak dzieje. :) Nie zauważyłem tego problemu przy dekoderze C+. Jeżeli podłączę PS3 bezpośrednio do TV wszystko jest ok.
Czy istnieje możliwość zdobycia instrukcji w języku polskim do TX-NR 509, a jeżeli tak to gdzie? Ja kupiłem swój egzemplarz w Saturnie ale w kartonie nie było.
 
Do góry