Onkyo TX-NR509 - pytania i odpowiedzi

Zermax

New member
Zróbcie kalibracje Audyssey. Właśnie ja zrobiłem i po prostu cudo.. Wyraźne treble, szeroka scena, separacja instrumentów w niej, ich pozycji.. Piękny bas.. A wcześniej to coś mi zgrzytalo, nie byłem w pełni zadowolony, ściana była skupiona po prawej stronie jakbym słuchał z jamnika.. ;)

Witam,

Mam co do tego pytanie, u mnie Audyssey nie działa, jest na off i wyszarzony - nie moge go włączyć podobnie jak kilku innych funkcji ? co zrobic aby uaktywnic te możliwości ?

Pytanie 2:
Podłaćzyłem kablem rj-45 sprzęt do sieci domowej, mogeodtwarzać wszelkiego rodzaju muzyke, z poziomu aplitunera, ale jak chcę muzykę przez windows "odtwarzaj do" to uruchamia się, po czym dostaje info, że urządzenia nie można kontrolować i nie działa (w ustawieniach włączyłem opcję Netowrk control: on).

Z góry dziękuje za pomoc.
 

mors111

Active member
Bez reklam
spróbuj zrobić autokalibrację ( jednemu po tym otworzyło się szersze menu )

poszukaj programów w necie do spięcia kompa z amplitunerem przez DLNA ( ja dziś to zrobiłem za pomocą Wild Media Serwer - jakiś darmowy na "chwilę" , ale póki co działa )
 

Zermax

New member
ok, z chęcią podjmę próbe autokalibracji tylko pyatnie jak to zrobić ? :)

Nie wpadłem na soft z netu, do tej pory streaming do TV szedł bez dodatkowych programów, dzięki za radę.
 

Zermax

New member
dzięki :) nie wiedziałem do konca o co chodzi z tym małym urządzonkiem (to moj pierwszy taki zestaw stad beznadziejnie prozaiczne pytania :)
 

maciek_wr

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ważne żeby zrobić pełną kalibrację - wtedy w menu jest dostępne Audysey. Po przełączeniu go na tryb Movie lub Music sprzęt zaczyna grać naprawdę dynamicznie i świetnie.
 

mors111

Active member
Bez reklam
Ważne żeby zrobić pełną kalibrację - wtedy w menu jest dostępne Audysey. Po przełączeniu go na tryb Movie lub Music sprzęt zaczyna grać naprawdę dynamicznie i świetnie.
po włączeniu DymanicEq basu z samych kolumn jest nadmiar i suba praktycznie nie potrzeba
można też ustawić ten Dynamic na +15db i o dziwo tutaj działa w drugą stronę czyli bas minimalnie znika
 

loxkox

New member
Onkyo + TP Link

Witam szanownych forumowiczów.

Przeczytałem na tym forum, że możliwe jest sparowanie amplitunera Onkyo-509 z laptopem, za pomocą ,karty sieciowej usb tp-link TL-WN321G.
Od ponad tygodnia próbuję to zrobić, wiele godzin spędziłem przetrząsając internet w poszukiwaniu podpowiedzi i nic.
Bardzo proszę o pomoc w rozwiązaniu tego problemu.

Pozdrawiam.
 

miodzio_32

New member
Witam szanownych forumowiczów.

Przeczytałem na tym forum, że możliwe jest sparowanie amplitunera Onkyo-509 z laptopem, za pomocą ,karty sieciowej usb tp-link TL-WN321G.
Od ponad tygodnia próbuję to zrobić, wiele godzin spędziłem przetrząsając internet w poszukiwaniu podpowiedzi i nic.
Bardzo proszę o pomoc w rozwiązaniu tego problemu.

Pozdrawiam.
Ja korzystam Z programu PS3 media server wykorzystuje on DLNA i wszystko gra
 

bronstein

New member
Czy ktoś wie, w jakis sposób można zmusić ten sprzęt do grania muzyki z odtwarzacza BR/DVD podpiętego przez HDMI w przypadku gdy telewizor/projektor odpięty pod HDMI OUT jest WYŁĄCZONY ?

Przy włączonym TV nie ma problemu, wszystko działa, po rozpoczęcu grania można wyłączyć TV i tez jest ok, ale rozpocząć odtwarzania muzyki bez TV nie można :(
Trochę to jest dołujące, że dla samego słuchania muzyki np. z CD muszę włączać wyjście, o ile dla TV nie jest to wielkim problemem, o tyle w przypadku projektoru jest to już bardzo upierdliwe.
 

Tonny

New member
Jadę w przyszłym tygodniu na odsłuch 509 i 608 i po tym dokonam ostatecznego wyboru. jamo 606 z 509 moge okazjonalnie wyrwac za 2500 więc ten zestaw mnie bardziej kusi. Jak nie będzie dużej różnicy w odsłuchu z 608 to zdecyduję się na 509

moglbys podzielic sie wrazeniami z odsluchu i porownania 608 vs 509?
 

waff

New member
Witam,
Pytanie do osób, którym udało się połączyć tx nr509 bezprzewodowo z netem. Mam kartę usb netgear wna1100 (ten sam atheros jak w przypadku uwf-1). Po podłączeniu pojawia się status connected, sygnał ok. 50%. Ampli nie wykrywa jednak serwerów (WMP, PS3 mediaserver, tversity), vtuner - no item, last.fm oraz napster - connection error. Być może powinienem pobawic się ustawieniami sieci w ampli (obecnie DHCP - enable). Czy ktoś z forumowiczów może pomóc?
 

kjo

New member
Mam pytanie odnośnie 509'tki a w zasadzie chciałbym się upewnić, jeśli mam np DVD lub ps2 które chcę podłączyć do ampli componenetem + dźwięk optycznie to on mi nie wypuści sygnału przez HDMI na telewizor ? dopiero 609 takie coś potrafi ?

A druga sprawa to DLNA, działa tylko z plikami audio, rzadnych filmów nie można odpalić ?

W zasadzie by mi 509 idealnie pasował wraz z jamo 506 ale trochę mnie martwi ta kabelkologia
 

radeqs

New member
Mam pytanie odnośnie 509'tki a w zasadzie chciałbym się upewnić, jeśli mam np DVD lub ps2 które chcę podłączyć do ampli componenetem + dźwięk optycznie to on mi nie wypuści sygnału przez HDMI na telewizor ? dopiero 609 takie coś potrafi ?
TAK, dopiero 609 ma procesor obrazu.
A druga sprawa to DLNA, działa tylko z plikami audio, rzadnych filmów nie można odpalić ?
Tego chyba żaden ampli nie potrafi - tu rola telewizora lub BlueRay'a
 

rafal11998

New member
Może ktoś spróbuje podpowiedzieć co może być przyczyną że tylne głośniki i centralny nie grają w onkyo 309 może coś jest wyłączone tylko nie wiem co?
 

marmac500

Klub HDTV.com.pl
VIP
Witam szanownych forumowiczów.

Przeczytałem na tym forum, że możliwe jest sparowanie amplitunera Onkyo-509 z laptopem, za pomocą ,karty sieciowej usb tp-link TL-WN321G.
Od ponad tygodnia próbuję to zrobić, wiele godzin spędziłem przetrząsając internet w poszukiwaniu podpowiedzi i nic.
Bardzo proszę o pomoc w rozwiązaniu tego problemu.

Pozdrawiam.

Hmm... WN321G jest na chipsecie Ralink, a musi byc na Atheros! czyli WN721 lub 722N:krol:
 

Cyfrus

New member
Gdzieś w post-cie znalazłem wpis dotyczący zużycia energii modelu 509. Z tego wynika, że jak blu-ray jest podłączony do apmla i TV po apmla i oglądam coś z blu-ray na TV a amplituner jest w trybie stand-by to pobiera 30W. Ale rozumiem, że pobiera te 30W tylko w momencie odtwarzania czegoś na blu-rayu. Przy wyłączonym blu-rayu chyba nie powinien zużywać owych 30W. Czy dobrze zrozumiałem.
Jeszcze jedno, jakie jest zużycie energii przy cichym (oraz średnim ustawieniu głośności) słuchaniu muzyki w systemie kolumn 5.1. lub 2.0
Prośba o informację - zastanawiam się nad tym modelem, ale katalogowe 370W trochę mnie studzi no i ten pobór w stand-by. Przy wyższych modelach jest jeszcze więcej, chociaż ktoś napisał że Yamahy nie pobierają w stand-by. Jak jest na prawdę. Czy ktoś mógłby to zmierzyć jak jest w rzeczywistości a jak w innych modelach lub u innych producentów?
Prośba o wsparcie i informacje
 
Do góry