Onkyo TX NR 646

marcin_nov

New member
No niestety...ustawiam tylko tryb odsłuchowy...wybór głośników to albo 5.1 albo stereo...

Jedyna wyjście to ustawienie w opcjach " speaker channels" trybu 4.1...
 

bl4ck

Active member
Bez reklam
Nie bardzo rozumiem co chcesz zrobić, ale powiem ci jak jest w 656
dla poszczególnych wejść czyli np tuner \ net \ sat możesz ustawić jaki chcesz mieć tryb muzyczny dla poszczególnych formatów audio CZYLI przykład słuchasz muzyki za pomocą tuner FM z pilota wybierasz sobie tryb muzyka\stereo amplituner to zapamiętuje, następne wejście to np tuner sat ustawiasz sobie jaki tryb chcesz i on to zapamięta chodzi tu o tryby stereo, dolby itd.
Nie ma czegoś takiego że ustawisz sobie ile ma grać głośników bo ustawiasz to za pomocą tylko i wyłącznie tych trybów.
Konfiguracja głośników jest jedna i jest to ustawienie systemowe.
 
Ostatnia edycja:
D

Deleted member 452525

Guest
A co to za kombinacje robicie? :)
W menu ustaw wszystko last valid a tryb odsłuchowy ustawisz dla każdego wyboru z pilota i ci zapamięta. Tuner stereo i tak zostanie, tv stereo czy stereo All Ch Stereo itp. Przy odtwarzaniu bd czy plików 5.1 przełaczy sie z automatu na D.
 

marcin_nov

New member
U mnie wyświetla info o ilości kanałów...nazwę radia itp :-(
No chyba że jest jakiś guzik do zmiany trybu tego przycisku clr bo pod nim jest napis display...
Edyta:żeby nie trzymać Was w niepewności można to zrobić tylko z setup'u...
Pytałem też o opcje fireconnect...nie wiadomo czy pojawi się jako aktualizacja ale...możliwe że pojawi się opcja DTS play wi. ..czyli bezprzewodowa transmisja na głośniki po wifi. ..
 
Ostatnia edycja:

marcin_nov

New member
Panowie...może głupie pytanie ale gdzie do 646 podpiąć wzmacniacz ...pod wejście gdzie jest napisane preout ?
Czy to jest również wyjście na suba ? Bo można podpiąć 2...
Zastanawiam się nad wzmacniaczem bo w stereo lepiej grał 14 letni tx ds 494...
Czy onkyo A9030/9050 będzie dobrym wyborem ?
 

marcin_nov

New member
Lipet popraw mnie jeżeli źle rozumu je. ..
Czy poprawnym rozwiązaniem było by podłączenie wzmacniacza przez zone2 i podpięcie drugich przewodów do głośników zamiast biampingu. ?
 
Ostatnia edycja:

mors111

Active member
Bez reklam

niekoniecznie

można dokupić coś takiego :

HiFi Ja i Ty – Beresford TC-7220 – Przełącznik Audio

lub pewnie znaleźć coś tańszego

wybierasz z jakiego źródła ma grać i na jakich kolumnach jeśli masz na froncie różne pary

oczywiście kosztuje to kilka zł. ale można kupić też sporo tańsze

jak chcesz kino to masz kino , jak stereo z wzmacniacza to przełączasz i masz temat załatwiony

ja u siebie nie narzekam na dynamikę w stereo w Onkyo 609
 

marcin_nov

New member
Ale to jak dobrze rozumiem nie załatwia to tematu puszczenia dźwięku z amplitunera na zmak. ..
Bo o to przede wszystkim chodzi...
No chyba że można jak pisałem z zone2 i wtedy takie ustrojstwo. .
 
Ostatnia edycja:

bl4ck

Active member
Bez reklam
W instrukcji masz jak działa zone2 lepiej Ci nikt nie wytłumaczy. To co pisałeś wcześniej to błędne myślenie tak to nie działa.

Zone2 to wyjście analogowe na drugą parę głośników z wzmacniaczem lub bez.
 
Do góry