Onkyo NR717+wzmak=duża poprawa w stereo?

Generalnie w połączeniu 2xRca-2xRca avr "pre out"-wzm main in" gdy tak połączymy oba sprzęty to wzm będzie jako końcówka mocy bez możliwości sterowania, czyli cd-avr-wzm to przy takim ustawieniu zmieniasz w avr w opcjach na stereo, natomiast cd-wzm bez avr to najlepsze rozwiązanie do słuchania muzyki w stereo.

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
 

venomas200

New member
Bez reklam
Jeżeli kupisz Nada to polecam C356 i za 400 zł modyfikację u Muda44 ma ogłoszenia na allegro. Podniesiesz jakość brzmienia o kilka klas tego Nada. Wiem bo długo miałem sam takiego Nada. Powiem tak grał lepiej niż Audiolaby Hegel h100 czy inne Marantze.
Ja mam również kino u siebie.
Onkyo 636 gra tylko w kinie a teraz Lampa gra w stereo tylko.
Pod terminale głośnikowe w Onkyo mam podłączony konwerter adapter wysokiego sygnału do poziomu RCA koszt około 30 zł a potem kablami RCA sygnał idzie do wzmacniacza stereo. W czasie oglądania filmów wzmacniacz stereofoniczny głośność ustawiam na tzw śladzie którym ustawilem podczas kalibracji. I reguluje dalej głośność z pilota Onkyo. A do stereo moja lampa ma.osobnego DACa i tak jest najlepiej w kinie gra b dobrze a i w stereo dużo lepiej bo te DACi w amplitunerach są do bani i w stereo się nie sprawdzają.
 

Koszał

New member
Panowie a co myślicie żeby zamiast C356bee kupić używany NAD C372. Jest w rozsądnej cenie i mocno się nad nim zastanawiam. Będzie grał wraz z Onkyo 828 + sam w stereo.
 

venomas200

New member
Bez reklam
Panowie a co myślicie żeby zamiast C356bee kupić używany NAD C372. Jest w rozsądnej cenie i mocno się nad nim zastanawiam. Będzie grał wraz z Onkyo 828 + sam w stereo.
Nie słuchasz mojej rady i będziesz za miesiąc dwa znów kombinował. Kup C356bee i oddaj na.modyfikacje. Powołaj się na mnie a może dostaniesz z 50 zł wolnego
 

Koszał

New member
Już na 99% będzie NAD 356 bee z DAC- słuchałem go i jest super.
Panowie jak podłącze go przez pre-out z Onkyo 828 i optycznym CD z DAC będę musiał przepinać kable żeby słuchać stereo beż włączania onkyo? Nie znam się zupełnie na tym i nie wiem jak to działa. Cały czas myślę też nad Audiolab 8200A i tu nie byłoby tego problemu.
 

piechu

Member
Bez reklam
W NAD musisz niestety manewrowac zworkami.

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka
 
Ostatnia edycja:

Koszał

New member
Nad z DAC kupiony w niezłej kasie. Czwartek lub piątek będzie u mnie i będę testował. Na obecną chwile będzie grał bez Onkyo (nadeszły niespodziewane wydatki i zakup odłożony na jakiś czas).
Do CD podłączyć go optykiem czy cinch?
 

pjasio253

New member
Mam problem z połączeniem pre-out Onkyo 717 ze wzmacniaczem. Łącze kablem 2xRCA gniazda pre-out "Front L/R" z wejściem liniowym we wzmacniaczu i niestety jest totalna cisza - kręcenie głośnością czy w ampli i wzmaku nic nie daje. Ciekawe jest natomiast, że jeśli wypnę pre-out i przepnę się na Zone-2 do wszystko działa. Totalnie nie wiem, w czym problem.
 

piechu

Member
Bez reklam
jaki masz wzmacniacz? ma on wejście main in/power amp in lub podobne? Żeby wzmacniacz działał jako końcówka mocy przy wypuszczeniu sygnału przez pre-out z amplitunera, musi właśnie posiadać takie wejście. Wejście liniowe (lub każde inne) nie przepuści Ci dźwięku.
 

pjasio253

New member
To Onkyo-9050 i raczej nie ma wejść typu direct in/main in/power amp . Ale mnie zaskoczyłeś - byłem przekonany, że wejście liniowe wzmacniacza przyjmie sygnał z pre-out.
 

piechu

Member
Bez reklam
To Onkyo-9050 i raczej nie ma wejść typu direct in/main in/power amp . Ale mnie zaskoczyłeś - byłem przekonany, że wejście liniowe wzmacniacza przyjmie sygnał z pre-out.
Po to właśnie istnieją wzmacniacze z wejściami main in/power amp in. jesli nie masz takiego wejścia to nie zepniesz wzmacniacza z ampitunerem w trybie końcówki mocy... przykro mi.
 

pjasio253

New member
Ok, to napiszę na czym mi zależało między innymi w takim połączeniu.
1) Chciałem po prostu, żeby sygnał audio radia internetowego z ampli poprzez własnie pre-out wysłać na wzmacniacz z nadzieją, że regulacją barwy ze wzmacniacza troszkę "poratuję" jakość dźwięku. Jeżeli teraz uświadomiliście mnie, że wejście liniowe wzmacniacza po prostu fizycznie nie przepuści tego sygnału, to sprawa jest jasna. Bałem się po prostu, że mam uwaloną sekcję pre-out, bo ampli był z drugiej ręki, a właściciel lojalnie mnie uprzedził, że ten ampli miał usuwaną przez serwis słynną wadę fabryczną Onkyo z płytką HDMI, więc pomyślałem teraz, że jedno naprawili, a drugie być może popsuli ;).
2) Przy tym moim oczekiwaniu "trochę" polepszenia dźwięku radia z ampli, to opcja wzmacniacza z odpowiednim wejściem typu main in nie ma kompletnie sensu, bo pójdzie to od razu na końcówkę mocy i nic nie "polepszę" wzmacniaczem.
3) W takim przypadku faktycznie opcja Zone-2 jest odpowiednia, bo wejście liniowe wzmacniacza przyjmuje ją bez problemu i wtedy "coś" mogę poregulować barwą wzmacniacza.
Uffff, przepraszam za przydługi wywód, ale bardzo Wam dziękuję za uświadomienie mi tego "małego" szczegółu - przynajmniej będę spokojny, że ampli jest sprawny, a wzmacniacz i tak wykorzystam to słuchania czystego stereo z całkowitym pominięciem ampli, bo to jest dla mnie wyższy priorytet niż jakość radia internetowego.

A na innym forum własnie przeczytałem, że podłączenie pre-out z line in we wzmacniaczu ma prawo działać, tylko niedogodnością jest podwójna regulacja głośności, tzn. w ampli i wzmaku. To dalej głupi jestem ...
 
Ostatnia edycja:
A to dziwne jak dajesz z pre out avr po 2×rca do wzm na wej aux, cd, itp iż nie ma dźwięku, może w avr musisz coś przestawić, mówisz że na Zone2 jest dźwięk to może można to przestawić i ustawić jakoś Main Zone All Zone czy coś takiego. Generalnie to powinno działać bo dajesz sygnał ze źródła czyli avr pre out do wej na wzm aux, cd itp.

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
 

Rafal7

Banned
Po to właśnie istnieją wzmacniacze z wejściami main in/power amp in. jesli nie masz takiego wejścia to nie zepniesz wzmacniacza z ampitunerem w trybie końcówki mocy... przykro mi.
Co nie zepnie jak zepnie, będzie i stereo i kino, wszystko się da.

Podlacz się pod aux w wzmacniaczu, wybierz odpowiednie źródło w wzmacniaczu i włącz kalibracje, przede wszystkim ustaw wzmacniacz na godzinę 11.
 

krystiano8

New member
Czy ktoś z was miał Arcama fmj A18, A22 czy A38? Sa tam wejścia rca oznaczone AV oraz PWR. czy to są wejścia liniowe czy służą jako tzw. Main in? I gra to wtedy jako koncowka mocy?
 

krystiano8

New member
Dzięki za instrukcje. Przy A28 nie widzę takiej opcji, a przy A38 trzeba siegac na tylną ściankę aby jeszcze jakiś mały przycisk wcisnąć... :/
 

werf

Active member
Bez reklam
Masz w tekście napisane że A28 może pracować jako koniec mocy
Przejrzyj sobie anglojęzyczny manual tam więcej napisane
 
Do góry