Onkyo NR717+wzmak=duża poprawa w stereo?

piechu

Member
Bez reklam
@xseeb
Po tym co napisałeś, serwer nie jest Ci potrzebny :) Ale zakup wzmacniacza + DAC (pod którego podpinasz laptopa/PC) dałby Ci odczuwalny zysk w stereo.
 
Wszystko jasne ale ja pisałem o wyjściu z amplitunera na wzmacniacz poprzez wyjście pre-out RCA dla drugiej strefy a nie poprzez pre-out na końcówkę mocy. Poprzez wyjście na końcówkę mocy różnica jest zerowa, poprzez wyjście na drugą strefę różnica jest na minus - dźwięk się strasznie spłaszcza.
Ok nie zrozumiałem trochę. Mi chodziło jeśli avr+wzm(pre out+mai in) mamy, to w KD wzm zamienia się na końcówkę mocy. Jeśli samo stereo to sam wzm bo pod niego bezpośrednio jest cd omijając avr.
Zony nigdy nie robiłem, sory za zamieszanie.

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
 

piechu

Member
Bez reklam
Czyli z tego, co piszesz wychodzi, że sygnał przez avr do wzm i bezpośrednio do wzm zbytnio się nie różnił, ale był zdecydowanie lepszy od samego avr, czy tak? Źródłem był w obu przypadkach CD.
Moim zdaniem nie ma sensu przepuszczać jakiejkolwiek muzyki przez avr do wzmacniacza bo nie będzie żadnego efektu. Stereo musi iść bezpośrednio ze źródła na wzmacniacz z pominięciem amplitunera.
 
D

Deleted member 452525

Guest
Ale tu przy tym moim Onkyo 828 tragedii tak dużej nie ma. Zysk na utworach mam jak odsłuchuje z bd. Korzystam praktycznie z dysku zewnętrznego z muzą. Wiadomo jak mp3 są nagrywane tragicznie. Na niektórych brakuje dynamiki środka wszystko takie głuche, płaskie. Z tym nic nie zrobię.
 
Zawsze można test zrobić w domu. Wypożyczyć sprzęt i przekonać się czy warto avr kupić. Ja tak zrobiłem. Poszedłem do MM kupiłem bo tam 30dni na zwrot jest. W domu to 10min mi wystarczyło ;)
I tak wzm zakupiłem.

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
 
D

Deleted member 452525

Guest
Bali tylko nadźwigać się trzeba. To już euro można kurierem zamówić. 14 dni na zwrot. Ja tak kupiłem kolumny obsidiany 600 i odesłałem. Tylko cholerka musiałem paletę załatwiać i zapłaciłem 120 za kuriera, bo to dziadostwo w jednej paczce ważyło 78kg :)))))
 

piechu

Member
Bez reklam
dokładnie, jeśli nie porównywałeś swojego ampli z jakimkolwiek wzmacniaczem to może warto to zrobić. Będziesz miał wtedy pełen obraz czy faktycznie warto dopłacać do wzmacniacza czy jednak na Twoje potrzeby AVR będzie wystarczający.
 
Bali tylko nadźwigać się trzeba. To już euro można kurierem zamówić. 14 dni na zwrot. Ja tak kupiłem kolumny obsidiany 600 i odesłałem. Tylko cholerka musiałem paletę załatwiać i zapłaciłem 120 za kuriera, bo to dziadostwo w jednej paczce ważyło 78kg :)))))
No tak ale ja wolałem osobiście i koszta kuriera odpadły. Zrobisz jak zechcesz
Test w domu najlepszy może się okazać że wzm nie potrzebny to go oddasz bez problemu w MM i tylko tam bo Euro nie ma takiej polityki.

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
 
W euro nic już nie kupuje z odbiorem osobistym, chyba że drobnostki. Kupiłem laptopa okazał się szajsem, to zero wymiany ani nic. Musiałem się z nim bujać do sprzedaży.

Tragedii nie ma. Może kiedyś wymienie sam av.
https://www.youtube.com/watch?v=ibYtNLr6-lQ
No sieć EuroAgd do bani jest. W Polsce obowiązuje prawo konsumenta i zwrot towaru przy zakupach przez net do 14dni, ale towar musi być dostarczony a nie odbiór osobisty. W MM ma się 30dni na zwrot towaru nawet gdy kupujemy na miejscu.

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
 
D

Deleted member 452525

Guest
Właśnie nie wiem jak to jest z tym MM. Jak kupowałem kamerę (zamowiona przez net z odb osobistym) to mi laska powiedziała, że mogę oddać do tygodnia a potem to mogę wymienić na coś innego ale zwrotu zrobić nie mogę. Chamstwo w tym naszym MM.
 

Koszał

New member
Panowie ja mam rowniez podobny problem...i nie wiem czy dobrze rozumiem. Ciagle wydaje mi sie ze zestaw gra slabo. Mam MA silver 8 +MA bx2 + bx centre. Na poczatek podlaczylem pod onkyo 616 i było słabo. Nastepnie zmieniłem na denona x4000- też lipa. Mam teraz plan kupic na poczatek wzmacniacz ktory za jakiś czas zagra z onkyo 828. Wzmacniacz podlaczyc mam optykiem do dvd a do amplitunera przez pre out i dvd przez hdmi? Jaki wzmacniacz kupic zeby mozna bylo sluchac muzyki przez sam wzmacniacz a filmyprzez wzmacniacz i AVR bez potrzeby krecenia glosnoscia w obu klockach?
 

venomas200

New member
Bez reklam
Panowie ja mam rowniez podobny problem...i nie wiem czy dobrze rozumiem. Ciagle wydaje mi sie ze zestaw gra slabo. Mam MA silver 8 +MA bx2 + bx centre. Na poczatek podlaczylem pod onkyo 616 i było słabo. Nastepnie zmieniłem na denona x4000- też lipa. Mam teraz plan kupic na poczatek wzmacniacz ktory za jakiś czas zagra z onkyo 828. Wzmacniacz podlaczyc mam optykiem do dvd a do amplitunera przez pre out i dvd przez hdmi? Jaki wzmacniacz kupic zeby mozna bylo sluchac muzyki przez sam wzmacniacz a filmyprzez wzmacniacz i AVR bez potrzeby krecenia glosnoscia w obu klockach?
Bo ten typ tak ma ją z MA byłem również bardzo niezadowolony. Ma grają strasznie słabo jak za tę kasę.
Moja rada zmień fronty na dzień dobry resztę kolumn zostaw i postaw system dzielony tak jak ja mam.
Osobny DAC osobny zintegrowany wzmacniacz do stereo i inne kolumny bo z Silver 8 nic nie wycisniesz
 
Ostatnia edycja:

abdul0412

New member
Bez reklam
Pierwsza rzecz : Onkyo 616 i MA Silver 8 ? troche przerost formy nad treścią.
Druga : ja tez porownujac MA do swoich wygrały bezprecedensowo mimo ze MA byly o ~2k droższe za komplet - na tamten okres Tannoy 3k vs MA Silver 6 5,2 k.

Może rzeczywiscie poszukaj innych frontów + jakiś fajny dac i wzmacniacz..

No i pokombinuj z akustyką - moze tutaj jest duzy problem - jak tak to zadne super glosniki nie pomogą.
 

milewski81

New member
Ja mam takie wnioski w tym temacie bo borykałem się z nim od dłuższego czasu (jak zapewne reszta na forum).

1. budżetowe rozwiązanie to jakikolwiek Ampli z preaut + wzmacniacz stereo od 1000zł w górę
na plus: dobre sprawdzone rozwiązanie jak słuchasz dużo muzyki z dobrego źródła innego niż AV ( DAC, CD itd)
na minus: w kinie to rozwiązanie u mnie się nie sprawdziło ponieważ po podpięciu Marantz KI Peral do Marantz SR5007, SR7010 itp. w kinie grało "gorzej" niż bez wzmacniacza. Nie do końca jest to prawda bo KI Pearl to niezły wzmacniacz ale występowała różnica w dzwięku - głośniej grał centralny i tylne niż prawy i lewy przód. Traciłem scenę i przestrzenność. Mikrofon tego nie ustawił i tydzień się bawiłem. Następnie prosiłem Horna o ustawienie (bo myslalem ze ja jestem na to za głupi). Niestety im tez sie nie udało - potwierdzili mi że taki problem występuje (usłyszeli hehe). Stwierdziłem, że szkoda mi życia. (Testowałem 2 sztuki KI Pearl w domu przez 2 tygodnie).
2. Po tym doświadczeniu szukam jakiegoś znośnego cenowo (czasowego) rozwiązania do kina i muzyki w jednym kolcku - np. Yamaha 3050 bo nie stać mnie narazie na wersję 3 i 4 poniżej (docelowo chce dojsc do 4).
3. Marantz AV7XXX+MM, Yamaha CX-A+Yamaha MX-A5000
4. Maratz AV8XXX lub Yamaha CX-A + Primare A30.7 (to rozwiązanie słuchałem) lub cokolwiek innego co zagra lepiej niż MM, MX-A

A pewnie zbuduje obok stereo do muzyki - bo jest KINO i MUZYKA a apetyt rosnie ...
 

Koszał

New member
Jeszcze zobacze jak bedzie z onkyo + jakis wzmacniacz uzywany za 1000 do 1500zl.
Problem jest w tym ze bardzo mi podobaja sie te kolumny i slyszalem je kiedys pod samym wzmacniaczem i grały fajnie. Ja w sumie wiecej ogladam na filmow niz muzyki wiec musi byc amplituner tez.
Onkyo 616 grał przed wymianą frontów z MA M4 i był wystarczajacy....ale apetyt rośnie....
 
Ostatnia edycja:

venomas200

New member
Bez reklam
Powtórzę MA Silver 8 to szit postrzegając w kategorii jakość produktu do jego ceny. W cenie MA można kupić polskie kolumny i to będzie przeskok o nie 2 a 4 klasy w jakości brzmienia. 8 jak pomyślę że rok czasu miałem te kolumny to mnie krew zalewa dlaczego tak długo.
 

Koszał

New member
Jesli Silvery 8 sie szybko nie sprzedadza postanowilem kupic wzmaka Nad 355 lub 356 cbbb. Podobno graja podobnie. Za jakis czas dokupie Onkyo 828 i polacze przez pre out. Czy da sie je tak polaczyc aby miec stereo tylko przez Nad a kino przez onkyo plus nad ale sterowanie tylko onkyo?
 

Rafal7

Banned
Nie kupuj nada, ma zworki na main in, jak będziesz chciał kino to musisz wyjąć zworki i włożyć cinche, jak stereo to wyjąć cinche a złożyć zworki.
 
Do góry