Onkyo jako marka (ogólne rozważania)

anowopolski

New member
Pamiętajmy:
ONKYO od lat sprowadza ceny top-audio urządzeń do poziomu akceptowalnego dla szerokich rzesz Audio-fili.
Tu nie moge się w pełni zgodzić.
Nie ma takich "szerokich rzeszy" audiofili, jak by się wydawało, to raz.
Dwa - czy możesz określić jaki jest wg Ciebie poziom cen akceptowalny przez audiofila?
Sprawdź ceny np. audiofilskich wzmacniaczy lampowych. Jaki to ma związek z cenami sprzętu Onkyo?
Jakie urządzenia Onkyo uważasz za top-audio?


Pozdrawiam,
Adam
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Oczywiscie, dla jednych budzetowy oznacza 1000 zł dla innych 10000 zł, jeszcze inni nazywaja Hi-Endem mikrowieze sony ;)
 

krzysiek7er

New member
Witam. Od niedawna jestem posiadaczem zestawu Onkyo HT-S4505. Dlaczego Onkyo? Od dziecka mi się marzył. Kupiłem ten zestaw w ciemno przez internet. Bez wcześniejszych porównań ( myślałem jeszcze nad zestawem Denon DHT-1312XP ). W filmie sprawdza się rewelacyjnie. A jak w muzyce??? Zważywszy na fakt, że głośniki w zestawie są nie okłamujmy się skromne, to gra lepiej niż się spodziewałem. Czasem brakuje mi dołu, ale to zależy też od muzyki. A słucham naprawdę różnej, często instrumentalnej ( polecam odsłuchać utwór: Nara - Es Posthumus ). Sam też gram na instrumentach i sądzę, że słuch mam nie najgorszy. Wg mnie zestaw gra bardzo czysto, słychać pierwsze szarpnięcia za struny, trójkąty. Jeden instrument nie zagłusza drugiego. W muzyce pop bas jest soczysty, ale nie uciążliwy. Dla kogoś, kto lubi pierdyknięcie jak na dyskotece będzie za mało. Dla mnie ma być przede wszystkim czysto. Tez zestaw mi w zupełności wystarcza. Chętnie pojadę do sklepu przesłuchać tak z czystej ciekawości innych amplitunerów. Większość tak jak to widać na forum do muzyki zaleca HK, Denon czy inne. Dla kogo więc Onkyo? Dla indywidualistów. Pozdrawiam
 

mari_p

New member
@krzysztofradio, widzisz a mnie akurat trafiło sporo opinii na temat że zestawie DALI z Marantz'em to zły pomysł. Tam po prostu nie ma basu i praktycznie w każdym salonie audio spotkałem się z taką teorią. Jedni twierdzą że to wina DALI inni że wina Marantza.

Także co do awaryjności sporo pisze się na zagranicznych forach (oraz można poczytać w komentarzach na amazon) że ostatnie serie ONKYO są wyjątkowo awaryjne, najwięcej problemów mają z HDMI, po prostu siadają im te porty.

Osobiście ONKYO podoba mi się, słuchałem nie tak dawno 809 z RF-62 i gdyby nie ta cena kupiłbym z miejsca.

Święte słowa.
Kilka lat temu kupiłem Denona ale po 2 latach zmieniłem go na Onkyo (wydałem 4 tys). Po kilku misiacach spaliła sie płyta główna.

Przepraszam Denon!

Wróciłem do kolejnego Denona i teraz sprowadzam kolejny model.


Sent from my iPhone using Tapatalk 2
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Miales kolego pecha i nic wiecej moj znajomy kupil samochod za ponad 100 tys i w ciagu pierwszego roku nie wyjezdzal z serwisu z nim .... wiec to kwestia szczescia a nie ze cos jest zle bo komus sie popsulo... jakbys kupil kolejne onkyo i znowu to samo by sie rozwalilo to mozna by bylo mowic o tym ze cos jest nie tak .... moje stare onkyo juz mam tyle lat i kompletnie nic sie w nim nie rozsypalo tearz zmienie znowu na onkyo lub denona ale jak bedzie z awaryjnoscia to sie okaze...
lolek
 
Do góry