Onkyo jako marka (ogólne rozważania)

[Raccoon]

New member
Bez reklam
Hej, tak mnie nosiło od jakiegoś już czasu z zamiarem zadania pewnego pytania, a właściwie chodzi o podrzucenie tematu do rozważań i rzecz jasna dyskusji. Zaczałem już nawet w innym temacie, ale to się nadaje na osobny temat. Tak więc:

Obserwuję taką prawidłowość, że - prawie - wszyscy piszą:

"Onkyo w kinie jest bardzo ok, ale w muzyce lipa i lepsza jest konkurencja."

i piszą też:

"W kinie praktycznie każdy zestaw zagra dobrze i każde kolumny. W stereo to się z amplitunerów liczą tylko Marantz, HK + trochę mniej Yamaha i Denon".

Nie twierdzę, że jest inaczej, bo.... nie wiem. Za mało ma doświadczenia, a porównań też nie robiłem. Zastanawia mnie po prostu ten temat. I żeby była jasność - nie chcę nikgo przekonywać, ze jest inaczej, bo jak wspomniałem sam nie wiem :)

Po prostu wniosek jest taki, że zakup Onkyo nie ma sensu, bo w KD sprawdzi się każdy ampli tak samo, a w stereo każdy inny (niż Onkyo) będzie lepszy (od Onkyo z tej samej półki). Zatem po co Onkyo? Dla kogo? Tym bardziej, że jak na sprzęt "tylko do KD" nie jest wcale tańszy od konkurencji. Kosztuje tyle samo. Więc ja nie wiem jak to jest. Kupiłem i jestem zadowolony. Ale zdaniem ogółu lepiej jakbym kupił ampli innej marki, bo "w kinie miałbym praktycznie to samo, ale w stereo bym zyskał przy innej marce".

Zatem ja się pytam: jakie zalety względem konkurencji ma Onkyo? ;P

Temat proszę potraktować poważnie. Myślę, że wiele osób rozważających zakup może zainteresować.

PS. Tak sobie przypominam, że od czasu do czasu ktoś wspomni, że "Onkyo idzie w ilość opcji i bajerów bardziej, niż konkurencja". Więc to EWENTUALNIE może być (przy dobrej woli) uznane jako jakaś zaleta. Chociaż kogoś szukającego po prostu dobrej jakości to i tak nie jest w stanie przekonać. Mi np. na bajerach dla samych bajerów nie zależy ;P
 

Qinrod

New member
Zdecydowanie nie jestem znawcą. Jednak niedawno sam dokonywałem zakupu i miałem masę podobnych pytań. Ostatecznie kupiłem Onkyo. Wydaje mi się że walory dźwiękowe każdy musi ocenić sam. Dla mnie Onkyo było wystarczające a za tą samą cenę miałem bardziej przyszłościowy sprzęt niż u konkurencji. Najważniejszym plusem dla mnie były jednak opinie. Szczególnie jedna, zaufanej mi osoby naprawiającej na co dzień amplitunery. Osoba ta stwierdziła że najwięcej trafia do niej (z markowych) HK, Yamah i soniaków. Szczególnie oberwało się yamahom bo podobno tam co nowsze to gorsze i coraz słabsze podzespoły. HK podobno ma swoje newralgiczne punkty więc jak trafisz na ampli z takim to będzie się psuł jak nie to nie. Stosunkowo niewiele trafia się denonów ale zdecydowanie najmniej onkyo. Podobno też podzespoły nie powalają ale jakoś to chodzi. Znalazłem wiele podobnych opinii ale ta jest od osoby mi zaufanej i dla mnie pewnej. Dlatego wybrałem onkyo
 

ventillo

New member
Dobra dobra ;)

Kupiłeś Onkyo i teraz się zastanawiasz czy nie wtopiłeś ;) ;)
Ale całkiem serio: Moje doświadczenie z amplitunerami niewielkie ale na chłopski rozum to o gustach się nie dyskutuje. Moim zdaniem ktoś kiedyś puścił farmazon że do kina to ten amplituner a do stereo jeszcze inny. To tak jakby napisać że do rajdów tylko fordy a w teren tylko Land Cruisery.

Jak kupiłeś tego Onkyo to sobie wysteruj go dobrze, podkręć muzyke i sam sprawdź czy Ci to odpowiada czy nie pasuje.

Pamiętaj, że wszędzie znajdziesz różnych fanów różnych marek. Grunt to kierować się zdrowym chłopskim rozumem :) no i uchem:)
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Panowie, te dywagacje nie mają wiekszego sensu, skoro ,jak piszesz - nie porownywales, Racoon. Nie ma co teoretyzować bez podparcia odsluchowego. Tez calkiem nie dawno zadawalem sobie to pytanie, ale uwierz mi, roznice są kolosalne dla bardziej wrazliwego ucha. Kiedys w reszcie wybralem sie na odsluch porownawczy i uswiadomilem sobie, ze to nie jest tylko panujacy niczym nie poparty pogląd, ale fakt. NIe mam nic do firmy Onkyo, ma przeciez wielu odbiorcow. Ale gdyby nazywala sie inaczej tez twierdzilbym, ze gra to kiepsko. Nie wiem, moze Onkyo uzywa innych podzespolow, inaczej wykonuje swoje sprzety, ma inne rozwiazania, co przeklada sie na dzwiek, ale jak dla mie i wielu innych - sa lepsze w tej cenie. OWszem, jesli komus zalezy na wyposazeniuu, mniej na brzmieniu to wybierze Onkyo, Yamahe. DLatego licza sie wymagania, wrazenia i odsluch. Kiedys tez planowalem kupic onkyo (chyba jako pierwsze), i wszystko gralo pieknie, do momentu kiedynie zaczalem jezdzic na odsluchy i POROWNYWAC.
Nie mam zamiaru negowac czy odwodzic kogos od tej marki, tym bardziej, ze ma zadowlonych klientow. Mi poprostu przypadly do gustu inne brzmienia w tej klasie.
 
Ostatnia edycja:

[Raccoon]

New member
Bez reklam
Panowie, dziękuję za opinie, ale mam wrażenie, że żaden z Was nie przeczytał mojego posta ze zrozumieniem (w sumie tylko Quinrod napisał na temat). Nie, nie chcę Was obrażać :) Jeśli takie macie wrażenie to przepraszam. Piszę natomiast zupełnie poważnie raz jeszcze:

1. Mojego Onkyo nie zamienię. Jestem w 100% zadowolony. Walczę tylko z głośnikami, a raczej ich basem. I nic nie ukrywam. Kawa na ławę. Amplituner jest super.

2. Ponawiam pytanie: skoro opinie są takie jakie są i na dodatek są w internecie mocno powielane, pytanie brzmi "dla kogo jest Onkyo?".

Reasumując. Mamy dwie zalety, znalezione trochę na siłę:
- liczba bajerów (czyli coś jak multimedialnośc Samsunga),
- niska awaryjność.

Zatem po raz kolejny: komu można polecić Onkyo, skoro w muzyce każdy inny ampli będzie lepszy, a w kinie niby nie ma różnic? No chyba, że w kinie Onkyo bije konkurencję jakimiś parametrami? Ja w kinie jestem pod OGROMNYM wrażeniem mojego zestawu (być może to zasługa mocno basowych głośników - nie wiem), ale nie wiem jak się w kinie sprawdzają rzeczone HK, Marantz, itd..

Więc? :)
 

LukeSky

Member
Bez reklam
@krzysztofradio, widzisz a mnie akurat trafiło sporo opinii na temat że zestawie DALI z Marantz'em to zły pomysł. Tam po prostu nie ma basu i praktycznie w każdym salonie audio spotkałem się z taką teorią. Jedni twierdzą że to wina DALI inni że wina Marantza.

Także co do awaryjności sporo pisze się na zagranicznych forach (oraz można poczytać w komentarzach na amazon) że ostatnie serie ONKYO są wyjątkowo awaryjne, najwięcej problemów mają z HDMI, po prostu siadają im te porty.

Osobiście ONKYO podoba mi się, słuchałem nie tak dawno 809 z RF-62 i gdyby nie ta cena kupiłbym z miejsca.
 

jaco.37

Member
Bez reklam
Moim zdaniem w większości opinii działa tzw. filozofia tłumu. Coś co jest ciągle powtarzane staje się dla wszystkich prawdą. Onkyo sprawuje się w kinie znakomicie a i w stereo niczego mu nie brakuje. Jest jedynie moim subiektywnym zdaniem pewna prawidłowość. Onkyo gra w stereo dopiero w modelach czterocyfrowych. Wszystko co niżej zachęca do kupna raczej ceną i wyposażeniem. Razem z moim dobrym znajomym zrobiliśmy kiedyś mały test. On jako zwolennik teorii, że nawet najtańszy wzmacniacz zagra lepiej od mojego ówczesnego onkyo 805 przywiózł HK980 oraz marantza 7003. Odsłuch na kef IQ70 i onkyo 7555. Efekt był taki, że oba wzmacniacze wylądowały za dwa dni na allegro. Przyznał, że trochę jest zdziwiony tym faktem. Sporo zamętu wprowadzają ludzie,którzy handlują sprzętem i nakierunkowują ludzi na konkretne marki. Przeprowadzają testy oraz mają po kilka forumowych tożsamości tworząc wrażenie jednego nurtu myślowego. Sprawdzając testy tego samego sprzętu na konkurencyjnym forum widzimy, że testujący dochodzi do zupełnie innych wniosków i refleksji. Mam nadzieję ( pewnie złudną ) że wynika to z subiektywnych różnic w odbiorze a nie z chęci nabijania sobie sprzedaży.Jeśli z tego pierwszego to jest to zupełnie naturalne i potwierdza fakt, że nie ma jednego jedynego dobrego wyboru bo wszystko zależy od osobistych preferencji.
Jedno jest pewne - informacje i opinie z forum należy brać w DUŻY nawias.

55VT50,Onkyo5007,kefr500,onkyo7555,panasonic-bdt500
ŚWIĘTE SŁOWA.Ja też robiłem podobne testy 609 ze starym Luxmanem.I powiem tak Luxman zagrał lepiej ale nie wart był dokupienia jako dodatkowy sprzęt do stereo.Nie rzucił mnie na kolana.O tanim Soniaku nawet nie wspominam.
Jak to się mówi jedni wolą brunetki a inni blondynki.Miałem u siebie kilkanaście modeli różnych ampli /Onkyo,HK,Yamaha/Wszystko to sprzęty w budżecie około 2tyś.Niestety nie miałem możliwości skonfrontować ich z takimi markami jak Denon czy Marantz więc nie będę pisał czy jest od nich lepszy czy gorszy no bo z jakiej racji?
Z wymienionej trójki najbardziej mi pasowało brzmienie HK i właśnie Onkyo ale modelu 609.Wbrew pozorom modele 606 do 616 grają naprawdę różnie. Ale w dzisiejszych czasach oprócz dobrego dźwięku ludzie chcą mieć jeszcze w swoim ampli radio int,Dlna , usb do odtwarzania muzyki a nie tylko do wgrywania nowego softu.Konkurencja pod względem funkcjonalności miażdży Harmana. Harman opóźnia to co i tak będzie musiał wprowadzić.Czy nowe modele Onkyo są tylko do kina? Otóż nie tylko.Spokojnie można na nich posłuchać też muzyki. Flac z prosto z usb brzmi naprawdę super.Obecnie firma idzie w oszczędnosci , zrezygnowano nawet w nowym modelu /616/ z dwuwierszowego wyświetlacza..Dzwięk Onkyo przy załączonych ulepszaczach określił bym jako żywy i dynamiczny z dużym basem.W pure audio wszystkie brzmią podobnie.Modele Onkyo poniżej serii 6xx brzmią naprawdę słabo.
 

gpr

New member
Modele Onkyo poniżej serii 6xx brzmią naprawdę słabo.

Możesz coś dodać w tym temacie?

Zastanawiam się nad kupnem TANIEGO amplitunera ale musi on odtwarzać muze z pendrive czyli musi mieć USB. Póki co spisałem sobie pionnera vsx527 / HK avr 156, 158 / Yamaha rxv 373, 473 i
Onkyo tx sr309, 313 oraz Onkyo HT r548, 558.
Teraz wypadało by sprawdzić co posiadają (technologie) i jak grają.

Zastanawiają mnie komentarze typu: yamaha gra dynamicznie, Onkyo ma więcej basu, Denon ma wyeksponowane wysokie a HK gra miękko itp, itd.
Jestem kompletnym laikiem ale zawsze myślałem ze grają to kolumny a ampli dostarcza tylko mocy i ma mieć dobrą regulacje i stosunek sygnał/szum. Tzn oczywiście bebechy mają rózne ale to chyba jest słyszalne dla profesjonalisty niż dla laika a poza tym po to ampli maja pokrętła że można to wszystko niwelować, wzbogacać dźwięk czy nawet zmieniać (jeśli mają equalizer). Ampli ma przede wszystkim dawać moc i czysty dźwięk bez zniekształceń, zakłuceń i szumów.

Nawet na tym forum pełno ludzi którzy coś gdzieś usłyszeli czy przeczytali i uważają siebie za znawców albo tacy co słyszeli kilka ampli na różnych kolumnach i sie wypowiadają że to gra dobrze a to nie. Na RÓŻNYCH kolumnach! Albo jeszcze inaczej amplitunery były przesłuchiwane na tych samych kolumnach i muzyce ale przez inne osoby które to przecież różnie odbierają dźwięk.
I jak tu się kogokolwiek pytać. Są różne gusta i różne "wady" słuchu. Ale też ciężko z możliwością nasłuchów nawet w dużych miastach. Tak naprawdę człowiek tak czy siak kupuje w ciemno bo dźwięk w sklepie a w domu to co innego.

Temat fajny i mam nadzieje że się szybko rozwinie. Sam założyłem podobny ale o wszystkich producentach.
 
Ostatnia edycja:

pieniążek1

Active member
Bez reklam
specyfika brzmienia danej firmy i odsluch maja najwieksze znaczenie.jednym pasuje to drugim cos innego.kazdy sprzet gra inaczej.sa podobienstwa i roznice ,sztuka polega na tym by wszystko to zlozyc do kupy by sie dobrze sluchalo i ogladalo.dobrze ze na swiecie nie ma tylko jednej marki lub wszystko nie graja podobnie bo nda by wilao i fora by upadly ;)
 

[Raccoon]

New member
Bez reklam
Na tym etapie rozwoju tematu dochodzimy do wniosku, że:

1. Pisanie, że Onkyo (ogólnie jako marka) nie nadaje się do stereo wynika wyłącznie z tego, że kiedyś rzucona przez kogoś opinia jest powielana do dziś i nie ma nic wspólnego z rzeczywistością. Innymi słowy nie jest to FAKT, ani OBIEKTYWNE określenie możliwości sprzętu.

2. Zdolności Onkyo w stereo (i w KD) są takie same jak innych producentów. Różnica polega JEDYNIE na innej charakterystyce generowanego dźwięku. I BYĆ MOŻE ta właśnie szczególna charakterystyka nie każdemu pasuje. Być może też pasuje mniejszości. Ale nie jest ani gorsza, ani lepsza. Po prostu jest inna - charakterystyczna dla Onkyo. Być może też, ta właśnie charakterystyka najlepiej pasuje do udźwiękowienia filmów i stąd osąd, że Onkyo jest do kina, co znów nie oznacza, że jest tylko do kina.

Ciekaw jestem opinii blackninja i kiki. Zakładam, że nawet jako sprzedawcy mogliby być w tym temacie obiektywni - w końcu zarabiają na wszystkich markach. A jako sprzedawcy wlaśnie powinni mieć duże doświadczenie w odsłuchach różnych amplitunerów (marki i półki).

I ostatnia sprawa. Może jeszcze trochę wytłumaczenia dlaczego ten temat założyłem. Czytając od jakiegoś czasu to forum, zauważyłem pewną prawidłowość. Wygląda to tak:
- opis preferencji i pytanie o amplituner (+ kolumny),
- padają różne rady nt. różnych marek, aż w końcu ktoś doradza jakiś model Onkyo,
- momentalnie pojawia się kolejny wpis (100% skuteczności - sami sprawdźcie) o treści "...ale to Onkyo zagra gorzej w stereo. Lepiej wybierz ..... będziesz miał w kinie to samo, ale w muzyce zauważysz różnicę".
I to jest jak mantra. Niemal jakby forum miało wpisane w swoje działanie takie makro polecenie, żeby zawsze taki komunikat wyświetlić, gdy pasa słowo Onkyo. Stąd pomysł na temat...

Poza tym widzę milion tematów z poradami, które zaczynają się po pewnym czasie powtarzać. Brakuje tematów do dyskusji, polemiki i wymiany doświadczeń. Trochę takich dyskusji akademickich ;P

Pozdrawiam.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Wiecie co, tak sobie to czytam i naprawdę nie wiem gdzie to zmierza i czego oczekujecie? Wiadome jest że jedni wolą córkę a inni tesciową, a o gustach się nie dyskutuje. Jak dla mnie w przedziale do 2k Marantz czy HK grają lepiej w stereo, ale to nie zmienia faktu że następnym 10 osobom będzie się bardziej podobało Onkyo. W takim razie po co ktokolwiek z Was wszedł na forum i prosił o poradę, skoro jak ktoś powie że w stereo bardziej mu się podoba HK od Onkyo to mówicie że to jest "filozofia tłumu". Przecież chyba nikt nie oczekuje że zadając pytanie typu "Wybór ampli do 2k", wszyscy jak jeden mąż powiedzą np. Onkyo 616? Większość z nas odpowiadając czy doradzając sugeruje się własnym gustem, doświadczeniem czy odsłuchami, bo skąd mam wiedzieć co kto lubi i co mu będzie odpowiadało?

gpr nie uważasz że trochę głupio krytykować innych co trochę odsłuchali czy mają większe doświadczenie? Sam piszesz że jesteś laikiem po czym stwierdzasz cyt.
Nawet na tym forum pełno ludzi którzy coś gdzieś usłyszeli czy przeczytali i uważają siebie za znawców albo tacy co słyszeli kilka ampli na różnych kolumnach i sie wypowiadają że to gra dobrze a to nie. Na RÓŻNYCH kolumnach! Albo jeszcze inaczej amplitunery były przesłuchiwane na tych samych kolumnach i muzyce ale przez inne osoby które to przecież różnie odbierają dźwięk.
I jak tu się kogokolwiek pytać. Są różne gusta i różne "wady" słuchu. Ale też ciężko z możliwością nasłuchów nawet w dużych miastach. Tak naprawdę człowiek tak czy siak kupuje w ciemno bo dźwięk w sklepie a w domu to co innego.
. Skoro uważasz że ludzie tutaj nic nie wiedzą, to po co wchodzić i się cokolwiek pytać? Co do wcześniejszego pytania odnośnie ampli, to ma znaczenie co podłączymy pod kolumny. Oczywiście kolumny mają największy wpływ na brzmienie ale elektronika też ma spory udział. Gdyby tak nie było i sprzęty różniły się tylko funkcjonalnością, to większość by kupiła dobrze przybajerzony ampli za 1k, bo po co inwestować w taki za 3k? Wszystko ma jakieś większe lub mniejsze znaczenie: kolumny, ampli, nośnik, kable, listwy itd. Przeważnie odsłuchuje się elektroniki na tych samych kolumnach żeby usłyszeć właśnie różnice w brzmieniu. Ostatnio z jaco.37też wymienialiśmy swoje poglądy w sprawie Onkyo i nie doszliśmy do jednoznacznej odpowiedzi, no i dobrze bo każdy ma inny gust i inne spostrzeżenia. Nie chciałem tytaj nikogo urazić, ale ta dyskusja wydaje mnie się co najmniej dziwna, bo wychodzi z niej że nie warto wogóle wchodzić na forum i się o cokolwiek pytać, bo albo sprzedawcy nas nakierunkowują na określoną markę, albo ludzie doradzają co nie mają pojęcia, nie słuchali danego sprzętu lub kierują się ogólną opinią. No to tylko trzeba poprosić admina o zamknięcie forum:)
 

LukeSky

Member
Bez reklam
Poza tym widzę milion tematów z poradami, które zaczynają się po pewnym czasie powtarzać. Brakuje tematów do dyskusji, polemiki i wymiany doświadczeń. Trochę takich dyskusji akademickich ;P

Miałem ten sam problem. Im lepiej pytasz bardziej dokładnie tym mniej odpowiedzi dostaniesz. Ten wątek także upadnie. Głównie dlatego że użytkowników nie ma dużo, którzy wymieniają się wiedzą, za to jest dużo takich co pytają tylko co kupić.

Taki użytkownik nie wraca potem i nie daje informacji zwrotnej. Albo kupuje to co mu poradzono albo co innego. Napisze że ok i git. Pojawi się na forum dopiero jak będzie miał problem :)

Polecam ci zagraniczne fora. Tam bardzo dużo jest dedykowanych wątków, zresztą moderatorzy także tego forum nie starają się zbudować jakościowo podziału i nie zakładają wątku np.: użytkowników AV Onkyo, wtedy po kilku latach można by dowiedzieć się co pisali użytkownicy.

Takie wątki najmocniej dotyczą TV, może też dlatego ze forum powstała jednak bliżej jako HD TV, taka też nazwa.

Gdyby tak nie było i sprzęty różniły się tylko funkcjonalnością, to większość by kupiła dobrze przybajerzony ampli za 1k, bo po co inwestować w taki za 3k?

Za 3k? Ktoś tu napisał że dopiero 4-cyfrowe wersje Onkyo grają jak trzeba, więc pewnie 7k i więcej. To co ma zrobić biedny mały Kowalski, który chce mieć dobry odsłuch dla 5.1 tylko? No tak, musi kupić zestaw 7.1 :) Gdzieś tutaj chyba zwodzi logika.
 
Ostatnia edycja:

gpr

New member
UWAGA :spam: Będzie. Ale ostatni mój w tym wątku :)

Krzysiek - to nie jest tak ze ja kogoś krytykuje. A tym bardziej forum. Lecz jak wiadomo na forum bywają różne osoby. Te które się znają i te które już nie koniecznie. Jak je odsiać? Poza tym (jak już wspomniał Raccoon) osoby te mają własne preferencje muzyczne. Dlatego denerwuje mnie zwrot typu "to zagra lepiej" bo co to znaczy lepiej?
Jestem jak już wspomniałem laikiem i wiem jedynie to co wyczytam. Powiedz zatem jak taki laik jak ja ma interpretować to jak jedna osoba pisze to zagra lepiej, to gorzej, to jest lepsze a to gorsze i wszystkie te odpowiedzi sa sprzeczne?

Dlatego zamiast jak inni pytać się co i z czym założyłem 2 wątki:

Pierwszy dotyczący technicznych rzeczy amplitunerów (tzw bajerów) i tego jak działają:
http://www.hdtv.com.pl/forum/amplit...ium-wiedzy-o-amplitunerach-kina-domowego.html
Drugi odnośnie samego dźwięku:
http://www.hdtv.com.pl/forum/amplitunery-av/93757-co-to-jest-dobry-dzwiek-definicja.html


Dla mnie liczą się suche fakty. Fakty wyciągnięte ze specyfikacji technicznej. I to właśnie na nich i tzw bajerach będe opierał swój wybór. Potem pójdę do sklepu i sprawdze czy dobrze wybrałem.
Co do forum to ciesze się ze tu trafiłem, wiele się dowiedziałem i dzięki temu nie powiem że łatwiej podiąć decyzje ale przynajmniej będzie ona bardziej przemyślana i poparta większą wiedzą. (co ciekawe przybyłem tu po poradę odnośnie tv :p )
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Spoko:) Problem polega na tym że jest spora liczba ludzi oczekująca, że to za nich wybierze się dany zestaw, bo nie mają czasu na odsłuchy. My na forum możemy jedynie zaproponować po parę zestawów kolumn czy ampli, ale ostateczną decyzję podejmuje sam zainteresowany. Wiadomo że ile jest osób, to każdy może coś innego doradzać, a my powinniśmy wypośrodkować te odpowiedzi, wybrać po kilka zestawów i jechać posłuchać. Chociaż i to nie daje 100% gwarancji czy dane zestawienie zagra u nas tak samo jak w salonie, bo jak wiemy salony mają swoje warunki odsłuchowe i nie rzadko lepsze kable, listwy itd. Czasami tak jest że na forum są ludzie co mają zarąbiste wymagania co do KD, włącznie z dobrej jakości stereo a budżet na całość 2k. Więc jak doradzisz komuś takiemu co lepiej zagra? Są gusta i guściki. To nie tylko to forum, bo na każdym innym też na 10 osób, 7 co innego doradzi. Nie da się konkretnie odpowiedzieć, co wielu by oczekiwało, "Kup zestaw x i y, zagra świetnie" Inna sprawa to samo doświadczenie. Często zbierane jest po odsłuchach związanych z zakupem naszych własnych zestawów. Zobaczcie ile jest na świecie kolumn, marek wzmacniaczy, amplitunerów itd, których nazw nawet dużo osób nie słyszała (Amphion, Triangle, Hegel, Thiel, Mark Levinson itd.) Nie ma nikogo kto ma doświadczenie nawet z połową tych kolumn i wzmaków, bo inaczej to musiałbym mieć własny salon audio i 0 klientów, tylko całe dnie siedzieć i odsłuchiwać różnych modeli. Co roku wchodzą nowe serie amplitunerów KD/stereo, i myślicie że co roku ktoś idzie do salonu żeby odsłuchać większość marek? Nawet taki Blackninja czy KIKI, też nie mają co robić i zamiast martwić się o sprzedaż, siadają sobie wygodnie na kanapie i całe 8 godzin słuchają różnych zestawów co mają na sklepie? Podejrzewam że każdy co się wypowiada na forum, wypowiada się w Swoim imieniu, po prostu nie dodaje się przed każdą wypowiedzią "Moim zdaniem" lub "Jak dla mnie", ale to powinno być oczywiste.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Niezly balagan sie robi na forum.
Czyli teraz co? Ci ktorzy robia odsluchy, traca czas i pieniadze na wynajmowanie sali nie powinni sie wypowiadac na temat swoich odczuc co do dzwieku, zestawien z poszczegolnymi kolumnami?
Bo przeciez i tak kazdy ma inny gust, to jaki sens?

Ja srednio raz na kilka dobrych miesiecy jezdze ze znajomymi na odsluchy, dwoch z nich to zwolennicy systemow stereo, sila rzeczy z checia odsluchuje tez zestawy na ktore sam bym sobie nie pozwolil, ale smialo moge powiedziec ze wiem co to znaczy przyzwoite stereo. Bazuje tu na wlasnych odczuciach, swoim guscie ale tez widze ze mniej wiecej pokrywa sie to z opiniami ludzi ktorzy siedza w temacie - wiec mozna powiedziec ze jestem w wiekszosci (co nie znaczy ze jedynie slusznej)
Na tej bazie staram sie dobrac budzetowy ampli dla siebie.
Co tu wiecej pisac, jak ktos sie chowal na Altusach i tylko taki dzwiek (czyli umcyk-umcyk) mu pasuje to ma do tego absolutne pelne prawo, ale dalsza dyskusja nie ma sensu.

To samo jest w systemach car-audio, jednemu wystarczy wlozyc duzy subwoofer do bagaznika i nic wiecej do szczescie nie potrzeba - bo przeciez jest "trzesienie", a drugi odpowiednio dobierze zestaw odpowiedni do auta, w tej samej cenie i ma "brzmienie"

Ja osobiscie slysze roznice pomiedzy amplitunerami/kolumnami (mniejsze czy wieksze ale sa), staram sie dobrac taki ktory najwierniej odzwierciedla to co uslyszalem w duzo lepszych systemach - nie pomijajac tu swoich indywidualnych oczekiwan.
Tyle ze dla przecietnego Kowalskiego to nie ma znaczenia, on nie wychwyci tu drobnych niuansow, albo wychwyci i stwierdzi ze to nie ma znaczenia i postuka w glowe.

Nie trzeba szukac daleko, wystarczy poczytac recenzje A.Kisiela, dla takich osob kazda detal w brzmieniu jest istotny i "namacalny" ale co z tego jak przecietny uzytkownik nie ma pojecia o czym gosc pisze.
Ja chetnie czytam opinie z odsluchow, biore to na pol i tyle, potem sprawdzam na sobie, ale kazda opinia jest interesujaca. Trudno zebysmy pisali tylko o pilotach, wejsciach, czy wyswietlaczach.

Gembolek - piszesz ze porownywalicie ampli Onkyo 805 i wzmacniacz Marantza PM7003 w temacie stereo, jak wnioskuje roznicy nie bylo a wzmacniacz wyladowal na allegro.
Ja natomiast mialem Onkyo 905 i przynioslem do domu z pracy wzmacniacz stereo Technicsa (chyba klasa A - nie pamietam), powiem Ci tyle ze roznica byla duza na korzysc Technicsa, na tyle ze kazdy z domownikow byl w stanie bez najmniejszego problemu wychwycic roznice w brzmieniu.
Wiec raz ze 905 gra lepiej jak 805, to dwa Ty porownywales z duzo lepszym wzmacniaczem Marantza i to seri "7".
W zaden sposob nie chce Cie obrazic, a jedynie pokazac jak rozne moga byc opinie, smialo moge stwierdzic ze my (czy nam podobni) nigdy nie dogadaja sie na plaszczyznie audio.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Witam zgadzam sie z kolegami ze kazdy z nas ma inny sluch i inne odczucia po danym odsluchu..... najgorzej mysle jest tym ktorzy szukaja sprzetu powiedzmy calego kina domowego za 4 k. i oczekuja ze to co kupia bedzie gralo tak jak jezdzi ferrari... a to niestety nigdy nie bedzie ferrari... lub np ludzie sie pytaja do 35 m pokoju sub swietnie grajacy za 800 zl ( nowy ) ... nie bede komentowal... Ja mam stare onkyo serii 6 :), ktore lada moment idzie juz do sprzedazy i w tamtym roku nasluchalem sie bardzo duzo amplitunerow tylko z gornej polki, w salonach spedzilem tyle czasu ze zanim szedlem do salonu to najpierw kupowalem sobie kanapki np Mcdonaldzie zeby nie byc glodnym wiec sobie mozecie wyobrazic ile czasu spedzalem w salonach..... i moj wniosek jest taki ze najlepszym amplitunrem jest arcam 600 i jest to najlepsze stereo w amplitunerach jakie slyszalem.... jest jedna wada cena okolo 20 tys.... ale ten akurat model na samym koncu odsluchiwalem... I koniec koncow zdecydowalem sie na kupienie onkyo 5010 ( i za dwa miesiace trafi do mnie do domu ),ktory wiadomo kosztuje okolo 11 tys. I powiem tak nie uwazam zeby to bylo jakies super sprzecicho tylko na chwile obecna patrzac cena - jakosc i inne bajery( dl amnei bajery najmneij istotne ) to wydaje sie ten wybor najbardziej oplacalny plus do tego bardzo dobrze w kinie sobie ten ampek radzi( bardzo dobry pradowo ), a i stereo jest naprawde dla mniej wymagajacych jest dobre. Oczywiscie zaraz napsiza tacy ze wzmak zintegrowany za 4 tys polozy go na calego i bedzie mial racje ale nie o to chodzi bo szukamy amplitunera .... Konczac uwazam ze jest to nie sprawiedliwe mowienie ze onkyo nie nadaje sie do stereo, tylko przynajmniej trzeba miec serie 6 i da sie sluchac.... ale np sluchajac serie 8 onkyo, a potem jak sie wlaczy 5010 to jest roznica i naprawde znaczaco odczuwalna wiec moze jest tez po trosze prawda ze onkyo w stereo gra powiedzmy od modelu 3010 a najlepiej 5010... Ale najlepiej jest to samemu sprawdzic bo naprawde podczas odsluchu slychac jest roznice nawet na tej samej piosence... a np mialem tak ze mialem dwa podlaczone obok siebie amplitunery tylko kabel przekladalem i bylo widac roznice niesamowicie.... takze zapraszam na odsluchy, wiem ze to duzo czasu schodzi ale warto i nie sluchac sie tego co powie sprzedawca tylko samemu popatrzec i pomsylec co mi sie najbardziej podoba. I oczywiscie jest to moje subiektywne zdanie. :)
lolek
 
Ostatnia edycja:

mariuszpk

New member
Tak jak piszesz. Na potwierdzenie tego podam swoi przypadek.Mieszkań w Niemczech. Szukałem KD dla siebie i zacząłem tu na forum często zaglądać. Okazało się, że to co w Polsce jest popularne i polecane, w Niemczech jest nieznane lub trudne do kupienia. np. Jamo 606. sprzęt któru w polsce zalegają na allegro i nikt go nie kupuje , osiąga ceny na ebay wyższe jak za nowy ze sklepu np JBL E a jest go naprawdę dużo. Widać mają swoje forum, swoich specjalistów i swoje typy.
Ps. Mam Onkyo i jestem szczęśliwy.
Wysyłane z mojego GT-I9003 za pomocą Tapatalk 2
 
Do góry