Onkyo 636/737/838 dla Dali Z7?

lll

New member
Ogólnie mam niezłą zagwozdkę przy projektowaniu systemu audio-video w nowym pokoju. Będę go składał praktycznie od podstaw.
Cenię wysoką jakość muzyki stereo (mój kolega ma bardzo dobry sprzęt, w tym wzmacniacz i przedwzmacniacz jakieś wyższe modele Rotel, więc mam dobry punkt odniesienia - niestety, gdyż ciężko mi później słuchać na własnym sprzęcie). ;)
Z drugiej strony bardzo mnie kusi łatwość podłączeń do amplitunerów KD za pomocą kabli HDMI. I to, że np. zasypiając na filmie ustawiam wartość timera sleep na telewizorze, a on poprzez połączenia HDMI wyłącza mi całość sprzętu (siebie, amplituner i odtwarzacz). A do podłączenia będę miał projektor, telewizor, odtwarzacz, konsolę i komputer.
Natomiast niekoniecznie interesuje mnie dźwięk z KD w systemie 5.1 czy jeszcze więcej, spokojnie ogarnia mnie stereo.
I tak cały czas miotam się pomiędzy wyborem najlepszego dla mnie rozwiązania. Oczywiście przez pryzmat finansowego aspektu zagadnienia, który, jak to zwykle bywa, mocno mnie ogranicza.
Waham się pomiędzy połączeniem amplitunera KD ze wzmacniaczem zintegrowanym stereo (ale podobno wyjścia Pre-Out w budżetowych amplitunerach nie są najwyższych lotów), zakupem amplitunera KD w segmencie około 2,5 tys. zł i nadziei, że zapewni dostateczną dla mnie jakość dźwięku stereo, zakupem amplitunera stereo (byłby to najlepszy wybór, ale nie zapewnia łatwości podłączeń jak HDMI, a skoro tak to już lepiej normalny wzmacniacz stereo niż amplituner stereo, bo da na pewno lepszą jakość niż te kilka modeli amplitunerów stereo dostępnych na rynku), a nawet - chyba jedynym na rynku - "dziwadłem" Kenwood RA-5000, czyli amplitunerem stereo z HDMI (który wydaje się byłby odpowiedzią na mój problem, ale tutaj po prostu wiem, że nie da dobrego dźwięku, ponadto ww. kolega audiofil nie zostawił suchej nitki na tym sprzęcie, poza tym musi być jakiś powód tego, że inne firmy nie mają w ofercie takiego urządzenia).
No i na dokładkę mam ograniczone możliwości odsłuchów czy testowania sprzętu.
Rady mile widziane, ale tylko te dobre. ;) Może nawet stworzę w wolnej chwili wątek w odpowiednim dziale, licząc na tą dobrą radę.
 

lmatys

New member
Do stereo to się kupuje wzmacniacz.
Rozłóż kwotę kup Onkyo z preoutem do tego wzmacniacz i po problemie

Zalozmy ze jako ampli kupilbym 636, wiec jaki do tego wzmacniacz stereo aby to ladnie gralo z Zensorami 7?

Amplituner musze kupic, aby pospinac TV, PS3, Apple TV...inne.
Moze jakas nowa koncepcja sie urodzi.

Rozumiem ze wzmacniacz stereo musi byc te 150W na kanal zeby gralo to z Z7?
P.S-co to jest przedwzmacniacz stereo?
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Witam.
Chcialem jeszcze jedno slowo wtracic.
W poscie napisalem ze planowalem zakup Onkyo 636.
Zapytalem czy warto doplacic do 737 lub 838...
A dyskusja konczy sie na 5010 ;-).
Reasumujac rozumiem ze w stereo roznica miedzy 636 a 838 bedzie znaczna na korzysc 838?

Nie, nie będzie znaczna. Będzie marginalna. "Znaczna", to pojęcie wględne.
Musisz zrozumieć, że nikt Ci tu jednoznacznie nie odpowie na takie pytanie.
Każdy z nas (większość) ma wzmacniacze/końcówki połączone z ampli, często o wiele bardziej muzykalne jak Onkyo i przy takim duecie można śmiało określić różnice jako "znaczne".
Jeżeli zależy Ci faktycznie na bezkompromisowym stereo, to kup wzmacniacz do ampli.
Żaden z wymienianych przez Ciebie ampli, nie zagra tak jak tani wzmacniacz.
Wzmak za 1000zł zdeklasuje to Onkyo.
 

lmatys

New member
Nie, nie będzie znaczna. Będzie marginalna. "Znaczna", to pojęcie wględne.
Musisz zrozumieć, że nikt Ci tu jednoznacznie nie odpowie na takie pytanie.
Każdy z nas (większość) ma wzmacniacze/końcówki połączone z ampli, często o wiele bardziej muzykalne jak Onkyo i przy taki duecie można śmiało określić różnice jako "znaczne".
Jeżeli zależy Ci faktycznie na bezkompromisowym stereo, to kup wzmacniacz do ampli.
Żaden z wymienianych przez Ciebie ampli, nie zagra tak jak tani wzmacniacz.

Wiec jaki wzmacniacz? Bo patrze na Onkyo i takie 140W to kosztuja od 4800 zl w gore?!?
Nie znam sie, moze cos zle patrze...

;-).
 

lmatys

New member
636 nie ma preout na wzmacniacz pisaliśmy o tym wceśniej

Witam.
Wlasnie czytam porownanie 636/838/1030 i wszystkie maja jakies pre-outy.
W sekcji multiroom wszystkie maja 'pre-out powered', o to chodzi?

Czym sie rozni pre-out powered od samego pre-out?
Jak nazywa sie pre-out do podlaczenia wzmacniacza?
Pozdrawiam.
 

lmatys

New member
No to wszystko jasne. Gdybym kupil 636/737 to bym sie udup....na zawsze, bo nigdy nie moglbym podlaczyc do tego wzmacniacza.

Zatem musi byc 838....a jak stwierdze ze to jest totalny zlom, i nie da sie tego sluchac w stereo, to podlacze do preout'a wzmaka stereo i bedzie lepiej ;-).

Dzieki Panowie ;-).
 

lmatys

New member
Dlatego składamy propozycję starszych modeli które miały preout np.809 bardzo udany model sam go posiadam.
Ale jeżeli zależy na Atmosie to trzeba łykać 838.

Mysle ze jedyne co kiedys odpale to max 5.1 ;-).
Wiec jeszcze rozwazam 828, musze tylko sprawdzic czy bajery typu strumieniowanie z ajfona etc dzialaja tak samo jak na 838...

Pozdrawiam.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Mysle ze jedyne co kiedys odpale to max 5.1 ;-).
Wiec jeszcze rozwazam 828, musze tylko sprawdzic czy bajery typu strumieniowanie z ajfona etc dzialaja tak samo jak na 838...

Dlatego miałeś propozycje 4520 (zamiast 838 ), który deklasuje tego Onkyo pod każdym względem o kilometr. Do tego miałbyś nieporównywalne lepsze stereo, które być może na tyle by Cię zadowoliło, że odpuściłbyś sobie zakup wzmacniacza.
 

lmatys

New member
Witam.
Mysle ze zostane przy 828 juz tak na 90%, a kiedys jak juz stwierdze ze stereo z 828 jest do bani, to kupie sensowny wzmacniacz.

Przynajmniej z roznicy 828 a 838 zostanie cos na kable ;-).
Pozdrawiam.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Armani nie masz ty czasami jakiegoś 4520 do sprzedania:-o.

Nie mam, ale wiem jak to gra, ostatnio nawet zastanawiałem się czy nie kupić.
To kawał dobrego klocka, przy tej kasie żal bagatelizować.
Polecam obszerne dyskusje w sieci na temat.
Jeżeli nowy Marantz, czy Onkyo kosztuje tyle co ten Denon (klase lepszy), a komuś faktycznie zależy na jakości to nad czym się tu zastanawiać?
Może inaczej, co jest lepsze Onkyo 5010 za 5tys. czy 838 za 5tys.?
To jest zestawienie E-klasy i S-klasy, tyle że w tej samej cenie.
Nie ogarniam takich decyzji, szczególnie że to ma być maks 5.1, więc argument za atmosem odpada.
 
Ostatnia edycja:

Henry

Active member
Bez reklam
A musi być Onkyo?
Jeśli szukasz bardziej muzykalnych w stereo to w budżecie masz Marantza SR7008, Denona X4000,Marantza SR6008 i najlepszy w tym gronie- Denona 4520, a jak zależy ci na bajerach BT, wifi czy Atmos to masz X4100, tego widziałem za około 5500-5700, ale pewnie sporo z tej ceny można urwać.
Natomiast w przypadku X4000 czy SR6008 zostaje ci już trochę kasy na wzmak stereo........
 

lmatys

New member
A musi być Onkyo?
Jeśli szukasz bardziej muzykalnych w stereo to w budżecie masz Marantza SR7008, Denona X4000,Marantza SR6008 i najlepszy w tym gronie- Denona 4520, a jak zależy ci na bajerach BT, wifi czy Atmos to masz X4100, tego widziałem za około 5500-5700, ale pewnie sporo z tej ceny można urwać.
Natomiast w przypadku X4000 czy SR6008 zostaje ci już trochę kasy na wzmak stereo........

Moze zabrzmi to strasznie zle na tym forum, ale stylistyka Denona/Marantza mnie totalnie odrzuca...poprostu nie moge strawic ich widoku ;-).

Dali wybralem dlatego ze graja dla mnie jak inne audio monitory, czy Klipshe...oczywiscie slychac niuansowe roznice, ale mam to gdzies...a Dali sa piekne, i pasuja rewelacyjnie jako mebel.

Ampli Onkyo podobaja mi sie wizualnie.

;-).
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Aha, no to mamy rozwiązanie.
My tu o jakości, przedstawiając hierarchie poszczególnych modeli, a co za tym idzie klase brzmienia, a tu o wygląd chodzi ;)
 

Henry

Active member
Bez reklam
Moze zabrzmi to strasznie zle na tym forum, ale stylistyka Denona/Marantza mnie totalnie odrzuca...poprostu nie moge strawic ich widoku ;-).

Dali wybralem dlatego ze graja dla mnie jak inne audio monitory, czy Klipshe...oczywiscie slychac niuansowe roznice, ale mam to gdzies...a Dali sa piekne, i pasuja rewelacyjnie jako mebel.

Ampli Onkyo podobaja mi sie wizualnie.

;-).

Dlaczego, każdy wybiera to co mu się podoba ;)
Ja mam podobnie z Yamahą, HK i .......Onkyo ;)
 

lmatys

New member
Aha, no to mamy rozwiązanie.
My tu o jakości, przedstawiając hierarchie poszczególnych modeli, a co za tym idzie klase brzmienia, a tu o wygląd chodzi ;)

Hm...cenie Wasze uwagi, ale nie jestem jeszcze na tym poziomie rozwazania jakosci dzwieku. Chce jak to mowia w firmie googl'a 'wystarczajaco dobrze'..i chyba na poczatek z tym 828/838 bedzie wystarczajaco dobrze...oraz rozwojowo, bo bede mogl podlaczyc wzmacniacz a to cenny wniosek na dzis ;-).
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Hm...cenie Wasze uwagi, ale nie jestem jeszcze na tym poziomie rozwazania jakosci dzwieku. Chce jak to mowia w firmie googl'a 'wystarczajaco dobrze'..i chyba na poczatek z tym 828/838 bedzie wystarczajaco dobrze...oraz rozwojowo, bo bede mogl podlaczyc wzmacniacz a to cenny wniosek na dzis ;-).

To kup 828 + ew. wzmak, to ma sens finansowy, ale jak wspominasz o 838 przy założeniu, że nie zamierzasz korzystać z atmosa, a ampli kosztuje tyle co 4520, to ja już nie ogarniam.
Dobrze jednak, że dopisałeś zdanie o preferencjach wizualnych, to by tłumaczyło Twój upór, szkoda że tak póżno ;)
 

lmatys

New member
Mam jeszcze jedno pytanie.
Dali Zensor 7 maja w specyfikacji zalecana moc 30-150W. Co to wlasciwie oznacza.. Jaka bedzie roznica w graniu wzmacniacza stereo 60W a 90W per kanal ?

Pozdrawiam.
 
Do góry