Onkyo 636/737/838 dla Dali Z7?

lmatys

New member
Witam.
Od jakiegos czasu przymierzam sie do zakupu zestawu stereo na poczatek.
Bylem dwa razy na odsluchu, i wybralem Dali Zensor 7 (poprostu podobaja mi sie najbardziej, a roznice w dzwieku byly tak minimalne (ani lepiej, ani gorzej) w stosunku do innych ze bedzie Dali).

Jakis tam budzet sie uzbieral. Dali sluchalem na Onkyo 636, bylo ok...pytanie czy warto dolozyc kasy do 737 lub 838 dla tych kolumn?(nie mieli ich w obu salonach w Poznaniu) Chodzi mi tylko o jakosc dzwieku. Kwestie wejsc/wyjsc etc...znam.

Bede wdzieczny za opinie czy warto zainwestowac w lepszego apli niz 636?
Pozdrawiam.
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Zdecydowanie warto kupić wyższy model amplitunera. Amplituner będzie mocniejszy bardziej dynamiczny, szczególnie w stereo lepiej zagra. Może warto jeszcze rozważyć poprzedni model 828 (jeśli jest dostępny), będzie tańszy, a jakościowo zagra tak samo jak 838. Odsłuchaj też Marantz-a 6008. Teraz chodzą po około 3000zł.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Zobacz sobie jeszcze Onkyo 717, bo jest w dobrej cenie i posiada pre-out. Model 737 nie posiada tego wyjścia, a przydaje się w przyszłości do podpięcia wzmacniacza stereo.
 

quasimodek

Member
Bez reklam
Tak jak już wielokrotnie pisałem.
Nowym seriom Onkyo bliżej do starych o oczko niżej czyli:
509/516 ---> 626/636
609/616 ---> 727/737
709/717 ---> 828/838
 

Saszku

New member
Witam wszystkich, nie zgodzę się z wypowiedziami przekonującymi do zakupu modelu poniżej "3" w środku, a powodem tego jest postęp techniki. Żaden z amplitunerów poniżej modelów wymienionych (636,737,838) nie otrzymał aktualizacji Dolby Atmos. Wiem, że autor wątku pytał o stereo ale skoro kupować sprzęt to raczej przyszłościowo, po co się cofać? Lepiej mieć coś więcej niż za parę miesięcy lub nawet rok żałować, że się poskompiło paru złotówek na nowocześniejszy model.

Sam nie mogę się doczekać zamówionego modelu 636, który odbieram już za 2 dni, niestety nie stać mnie na wyższy model ale na 717, który znalazłem w tej samej cenie bym się nie zdecydował chyba, że stał by się cud i otrzymał by aktualizację do owych nowinek, które 636 już posiada.

Oczywiście każdy może mieć swoje zdanie na ten temat ;)
 

Saszku

New member
Jeżeli chodzi o jakość dźwięku stereo na pewno nie będę się kłócił i przyznaję rację, że modele powyżej 6 na pewno lepiej zagrają mam nadzieję, że na swojej decyzji się nie zawiodę. Faktem jest, że na chwilę obecną nie posiadam pełnowymiarowych kolumn tylko malutki zestaw hkts, który przeniosłem z poprzedniego mieszkania w którym miałem znacznie ograniczoną przestrzeń przez co nie mogłem się zdecydować na większe głośniki.

Do tej pory korzystałem ze starej Yamahy rx-v450 więc liczę na to, że zmiana amplitunera przyniesie jakieś zmiany. Co do ograniczonego miejsca dla rozmieszczenia większej liczby głośników mam nadzieję, że atmos przyniesie pewną rewolucję - rozmieszczenie 5.1.2 , które myślę nie będzie wymagało ode mnie wysunięcia kanapy na środek pokoju jak w standardowym 7.1 bo żona mnie ubije, a i sam bym się na to raczej nie zdecydował :D .
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Atmosa tak na prawdę jeszcze nikt porządnie nie przetestował. Do tego, podejrzewam że za chwilę producenci będą wyposażać i niższe/tańsze modele. Nie widomo jak to się sprawuje w systemach 5.1, czyli większości salonów zwykłych Kowalskich?. Już nie mówiąc o ilości filmów z Atmosem. Zanim to wszystko wejdzie w życie, zdążymy już zmienić sprzęt. Co jakiś czas wychodzą nowe bajery, a żeby nadążyc za tym wszystkim to co 3 lata by pasowało zmieniać sprzęt. Ja również uważam że nie ma sensu ładować się w najnowsze produkty, bo cena jest nieadekwatna do jakości. Już podałem przykład modelu 717 i 737, gdzie starszy ma pre-out a nowy już nie. Nie mówiąc o ilości innych przyłączy. Jakością dźwięku i mocą też się pewnie nie różnią, a to chyba jest najważniejsze. Uważam że coraz bardziej się kusi ludzi nowinkami i bajerami, a nie jakością wykonania czy brzmienia. Wystarczy zobaczyć jak wygląda tył jednego i drugiego z wymienionych amplitunerów. Podobna sprawa jest teraz z 4k, gdzie w przeciętnym salonie cięzko będzie docenić tą wyższą rozdzielczość z uwagi na zalecane wielkości TV i odległości od nich. Ale ludzi już przyciąga napis 4k:blagam:
 

Saszku

New member
Wracjąc do pierwszego postu, który z amplitunerów byście polecili czy różnice między 636, 737, a 838 są aż tak spore - nie mam możliwości odsłuchać, a jeszcze swój wybór mogę zmienić.

Różnice w mocy przedstawione w cyferkach nie wiele mi mówią, w każdym razie nie są tak przekonywujące jak daleko rozpisane nowinki w stylu WiFi, dekodery itd. Może ktoś jeszcze coś ciekawego doradzi.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Są już recenzje ampli z Atmosem, a co do filmów to symuluje do dodatkowych głośników z typowych "standartowych" wydań, nie jest to zapewne to co dedykowana płytka "Atmos'', ale ponoć daje radę. Wklejałem linki.
 

Saszku

New member
Kolego czy nie chodzi o lewe wyjście na dole oznaczone PRE OUT w środkowym dolnym panelu z tyłu (model 737) ?

back_large.jpg
 

Saszku

New member
No to troszkę zaczynam się przekonywać w stronę tej 717, którą można dostać w tej samej cenie. Boję się tylko o to że ten atmos który tak mi chodzi po głowie w ciągu najbliższego roku się rozpowszechni i będzie fajnym dodatkiem i będę żałował, że go nie posiadam ;( wyżej niż 2,5 k nie chciałem wydawać...
 

Saszku

New member
W porównaniu do 636 panel 709 wygląda jak kokpit samolotu, ale chyba nie miał bym czym go wypełnić. Chyba spróbuję dokładnie posłuchać w sklepie zamówionego modelu jak mi nie przypadnie do gustu to zacznę poszukiwać starszego, a za to mocniejszego modelu. Puki co jednak chyba i tak moje satelitki hkts są zbyt skromne dla takiego sprzętu i różnicy w mocy nie odczuję.
Może z czasem budżet pozwoli na coś więcej lub zdecyduję się na osobny wzmacniacz do stereo.

Serdecznie dziękuję za poradę - przypomina mi się jak stałem przed ciężkim wyborem głośników i sprzedawca w sklepie powiedział mi, że ta moja stara Yamaha 450 nie pociągnie tych głośniczków :D .
 

Saszku

New member
Myślałem nad tym ale filmów też dużo oglądam, chyba nawet więcej niż muzyki z tym, że jak już coś gra to też bym chciał żeby to jakoś brzmiało. Trudno to razem ze sobą pogodzić tym bardziej, że fundusze ograniczone.

Początkowo oglądałem jeszcze DENON x2000 ale jakoś bardziej mi się spodobał ostatecznie sprzęt ONKYO.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Są już recenzje ampli z Atmosem, a co do filmów to symuluje do dodatkowych głośników z typowych "standartowych" wydań, nie jest to zapewne to co dedykowana płytka "Atmos'', ale ponoć daje radę. Wklejałem linki.

Ale najpierw trzeba by mieć te dodatkowe kolumny przynajmniej 7.1:) Mnie by interesowało jak to się sprawuje w systemach 5.1, bo jednak większość z Nas ma systemy w takiej konfiguracji. Czy wogóle przy 5 kolumnach jest sens bawić się Atmosem i czy bedzie słyszalna jakakolwiek poprawa w kwestii przestrzenności dźwięku?
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ja myślę, że 5.1.2 przynajmniej, bez tego to w ogóle nie ma prawdopodobnie sensu, chyba nawet zostaje typowa ścieżka - nie jest to dla mnie do końca jasne, ale coś wcześniej kolega wspominał o takiej konfiguracji (5.1.2} i w takiej sytuacji wspomniany atmos zasymuluje z typowych wydań (filmy BR) do sufitowych głośników.
 

lmatys

New member
Witam.
Ja przyznam sie ze kupuje moj pierwszy w zyciu ampli, do tej pory jechalismy z Zona na Logitech Z4 ;-)))).

Stwierdzielm ze prawdopodobnie jest to moj PRZEDOSTATNI ampli w zyciu (jestem po 30), wiec chce kupic cos dobrego.

W sumie kino domowe z subem mialo byc za 5k, a teraz okazuje sie ze bedzie:

Onkyo 838 + Dali Z7 + H7000 60'...reszta potem bo Zona mnie zabije ;-).

Zastanawialem sie nad wzmacniaczem stereo ale:
- zalezy mi na wszystkich sieciowych bajerach etc, strumieniowanie z ajfonow, dlna, i inne cuda - lubie nowe technologie bardziej niz jakosc dzwieku ;-)
- byc moze po jakims remoncie wymysle 7.2 zamiast stereo
- tak jak wspomnialem nie chce zmieniac ampli przez najblizszych wiele lat, raz a dobrze...kupowanie czegos tam, i za rok /dwa wymiana to wyrzucanie kasy w bloto.

Pozdrawiam.
 
Do góry