Onkyo 505, 605 i inne - proste pytania

Romanesku

New member
No niewiem, podobno Ps3 nie daje bitsteamingu DolbyTrue i Dts hd tylko przerabia na Pcm 5.1 i 7.1, więc dołożenie 2 głośników na 7.1 nie pomoże aby na wyświetlaczu amplitunera onkyo 605 pojawił sie znaczek Dolby True hd lub Dts hd
 

holsik

New member
mam nastepujacy problem.
podlaczam laptopa poprzez HDMI do Onkyo 605 i z niego HDMI do plazmy i niestety wszystko fajnie ale brak dzwieku.
jest to nowy laptop, i jeszcze wczoraj jak podlaczalem to gralo, pozniej sciagal aktualizacje i teraz wszystko padlo :( na wyswietlaczu ampli pokazuje mi sie PCM i w sumie nie wiem czy to dobrze czy zle.
ma ktos jakis pomysl?:(
 

holsik

New member
doszedlem do tego, ze jak odlaczek kabel ktory idzie do plazmy to dzwiek idzie na glosniki, wiec musze cos zmienic w ampli, zeby nie przepuszczal dzwieku . ktos moze mi pomoc jak do tego dojsc ??
 

bulek

New member
Sorry... wprowadziłem cię niechcący w błąd :). Przywróć poprzednią wartość. Ustawienie, czy dźwięk ma przechodzić przez HDMI do TV, czy ma wychodzić głośnikami jest tu:

Setup / 7. Hardware Setup / HDMI / HDMI Audio Out ustaw na "Off".
 

holsik

New member
bulek napisał:
Sorry... wprowadziłem cię niechcący w błąd :). Przywróć poprzednią wartość. Ustawienie, czy dźwięk ma przechodzić przez HDMI do TV, czy ma wychodzić głośnikami jest tu:

Setup / 7. Hardware Setup / HDMI / HDMI Audio Out ustaw na "Off".
niestety i to nic nie pomoglo. nadal jest obraz, brak dzwieku.
tylko mi nie pisz, ze juz Ci sie pomysly wyczerpaly, bo oszaleje :(

co moze byc przyczyna ? kabel ?

Czy to oznacza, ze juz nic mi nie pomoze? i jestem skazany na obraz po HDMI a dzwiek z jacka?? :/
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

marcin3070

New member
Witam serdecznie
zdecydowałem sie na zakup onkyo 605
prosze o pomoc w wybraniu głośników do 1500,00
pokój 37 m2 wraz z aneksem kuchennym
odległość od tv 4 m
ma słuzyc do kina i do muzyki
obecnie do stereo mam B&O
bardzo proszę o pomoc
pozdrawiam
marcin3070
 

Ruido

New member
Troche dolozysz i masz Quadral Quintas 700, jak nie mozesz dolozyc do Quadral Quintas 500 lecz te moga byc za slabe do twojego pokoju, zreszta QQ 700 tez mozliwe ze beda za slabe.

 

mr_pit

New member
Witam
mam onkyo 605 i teraz kupilem tv 42z3030 i mam takie pytania:
1. Jeśli połącze sat z onkyo (euro-component) i dalej onkyo z tv HDMI-HDMI to czy jest możliwe oglądanie sat na tv bez włączonego ampli? Chodzi o to żebym normalna telewizje ogladał bez włączonego ampli a włączał go np. do filmów.
2. Gdy połącze XBOX360 z tv po componencie(takie mam wyjscie z Xa) to mam 1080P (przynajmniej jak tak ustawię na Xie to TV wyświetla obraz swoją drogą ciekawe czy to jest 1080P)
A jak puszcze sygnał przez amplituner czyli wejscie component a ampli z tv HDMI-HDMI nie mam obrazu przy 1080P. Co moze być przyczyną?

Pzdr
 

Mnieteq

New member
Ad. 1
Z tego co wiem to sie raczej nie da niestety...

Ad.2
Komponent da ci tylko 1080i.
Bledna konfiguracja amplitunera - sprobuj przypisac inne HDMI
 

mr_pit

New member
Czyli czy ustawię 1080i czy 1080p z Xboxa bo takie mam opcje to on puści sygnał 1080i - tak to mam rozumieć.
Aha i nie może być błędna konfiguracja ampli ponieważ jak w Xsie ustawię 1080i lub mniej to jest obraz.
 

Mnieteq

New member
mr_pit napisał:
Czyli czy ustawię 1080i czy 1080p z Xboxa bo takie mam opcje to on puści sygnał 1080i - tak to mam rozumieć.
Aha i nie może być błędna konfiguracja ampli ponieważ jak w Xsie ustawię 1080i lub mniej to jest obraz.

Dokladnie - jesli uzyjesz polaczenia Component.
Uzywalac kabla HDMI powinienes miec FullHD czyli 1080p (jesli masz zrodlo np. film i odpowiedni TV) a zakladam, ze masz ;)
 

bulek

New member
605 ma taki "miłą" niespodziankę dla tych, co chcą dostarczyć obraz 1080i przez component i wysłać go dalej prze HDMI - zamienia go na 720p. Niestety nie można tego zmienić. Może z tym są związane twoje problemy.
 

mr_pit

New member
bulek napisał:
605 ma taki "miłą" niespodziankę dla tych, co chcą dostarczyć obraz 1080i przez component i wysłać go dalej prze HDMI - zamienia go na 720p. Niestety nie można tego zmienić. Może z tym są związane twoje problemy.
Hmm czyli jeszcze raz:
Puszczam sygnał z Xa po component bo tylko taka mam mozliwosc. I teraz puszczam przez ampli dalej przez HDMI. I jak w dahsboardzie ustawie 1080P (skoro nie wypuszcze takiego sygnalu to po co to) to nie mam obrazu. Jesli ustawie 1080i to mam obraz ale jak piszesz jedynie 720p. Tylko co to za róznica jak ustawie w dashboardzie 1080P czy 1080i bo nie powinienem w takim razie wogóle nie mieć obrazu.
Gdy puszczam bezposrednio na TV to mam i z 1080p i 1080i obraz ale domyslam sie ze za kazdym razem 1080i. A moze jakos to mozna sprawdzić jaki mam obraz (tak dla pewnosci ;) )
 
Do góry