Onkyo 505, 605 i inne - proste pytania

klemens007

New member
mav napisał:
A w setupie dvd ustawiłeś żeby wysyłał sygnał dts na wyjście cyfrowe?
Nie za bardzo sie znam i jesli ustawiłem coś nie tak to mnie proszę oświeć:( .

bulek napisał:
Nie do końca rozumiem co ty w tym setupie tam pokonfigurowałeś. Ale to nie ważne... dżwięk DD odtważa się na głośnikach w konfiguracji 5.1 (pewnie w 5.0 u ciebie też). Żeby dźwięk był odtworzony w DTS ES musisz mieć głosniki 7.1. Twój ampli wie, że ich nie masz więc nie daje nawet takiej możliwości, żeby przestawić w ten tryb. Spróbuj zobaczyć, czy masz jakiś DVD z dźwiękiem DTS (bez ES) - ten powinien ci się odtworzyć prawidłowo.
Pokonfigurowałem tak jak pokonfigurowałem:confused: Ciężko jest to poogarniać komuś kto nie ma o tym zbyt dużego pojęcia a od 20-stu lat posiada zestaw stereo TECHNICSA. Niestety nie mam żadnego filmu w DTS-sie abym mógł to sprawdzić łopatologicznie.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

mr_pit

New member
Witam
dzięki temu forum i wielu pomocnym ludziom wybrałem sobie pierwsze kino domowe jakim stało sie onkyo 605+QQ500.
Jestem z tego zestawu baaardzo zadowolony.
Mam tylko jedno pytanie.
Po podłączeniu pod zestaw tunera sat mam czasami lekkie 1 sekundowe przycinki obrazu czego wcześniej nie było. Co może być przyczyną?

Pzdr
Piotrek
 

klemens007

New member
:D :D :D chyba jednak dobrze pokonfigurowałem.
NASTĄPIŁ PRZEŁOM:) .
Właśnie przed chwiłą odpałiłem jeszcze raz RE2- APOKALIPSA i w menu wybrałem org.DTS ES(wcześniej zamiast DTS musiałem przeskoczyć nieopatrznie na DD) i na wyświetlaczu DVD 504 wyświetlił się znaczek DTS a także 5.1 CH D.MIX a na wyświetlaczu AV także DTS. W pilocie AV wciskając surround cały czas pokazuje DTS czyli wszystko jest OK.
 

klemens007

New member
Głupie pytanie?

Siedzę sobie i tak kombinuję , czy jest możliwe podłączenia TV kablowej bezpośrednio do AV tak żeby wychodził z niego obraz do TV? W tej chwili z kablówki słucham na AV radia a jak to jest z tym uzyskaniem obrazu?
 

brun

Member
Witam!
Czy ktoś mi powie czy (podobno tak) można sterować piloten amplitunera dekoderem "n"? jeśli tak to jaki jest kod pilota? no i czy tv też będzie mógł być sterowany tym pilotem?
 

bulek

New member
klemens007 napisał:
Siedzę sobie i tak kombinuję , czy jest możliwe podłączenia TV kablowej bezpośrednio do AV tak żeby wychodził z niego obraz do TV? W tej chwili z kablówki słucham na AV radia a jak to jest z tym uzyskaniem obrazu?
A jaki masz ampli, bo jeszcze się nie pochwaliłeś? Kablówka przychodzi z jakimś dekoderem (jeśli tak to jakie ma wyjścia?), czy wprost przez kabel antenowy?
 

ArtS007

New member
Bez reklam
brun napisał:
Czy ktoś mi powie czy (podobno tak) można sterować pilotem amplitunera dekoderem "n"?
Najprawdopodobniej tuner N nie jest sterowany przy pomocy podczerwieni. Dlatego typowy pilot nie będzie potrafił go obsłużyć. Pomijam już kwestię dostępności kodów.

ArtS :)
 

klemens007

New member
bulek napisał:
A jaki masz ampli, bo jeszcze się nie pochwaliłeś? Kablówka przychodzi z jakimś dekoderem (jeśli tak to jakie ma wyjścia?), czy wprost przez kabel antenowy?
Nie ma się czym chwalić:D Av 605 i DVD 504.
Kablówka to aster czyli zwykły kabel antenowy i nic więcej.
 

Gucio50

New member
Bez reklam
ArtS007 napisał:
Najprawdopodobniej tuner N nie jest sterowany przy pomocy podczerwieni.


Podczerwień, podczerwień plus własny ADB-owski protokół niezgodny z normami w tym zakresie. :p

We wrocławskim MM mozna kupić pilota do nKi, jakiejś zupełnie nieznanej firmy, jak się komuś zepsuje oryginalny ADB. Pokazano mi taki jeden, rozdeptany przez klienta :mrgreen: . To prawie zwykły pilot z diodą ale ma SWOJE własne kody i w tym ambaras. :D

Mam uniwersalnego pilota Onkyo-RC591M.
Mozna go zaprogramować podając mu kod urządzenia i tak zrobiłem programując go do nagrywarki Panasonic DMR-ES15
potem doprogramowałem klawisz wysuń tackę metodą nauczenia z innego pilota, który ten klaisz miał. Orginalny pilot od nagrywarki go nie ma, ale nagrywarka sterowana pilotem innego Panasonica wysuwa i wsuwa tackę aż miło. :krol:

Podobnie doprogramowałem sobie do tego pilota odtwarzacz Blu-Ray Samsung BD-P1000, dwa telewizory samsunga i kamerę Sony HDR-Ux3e :krol:

Nie udało mi się zaprogramować tunera nKi. Pilot w trakcie uczenia odbierał z pilota nki sygnały, nawet je zapamietywał, ale potem nie umiał ich nadać. :confused: :confused:

Znajomy z serwisu RTV uważa, że pilot ADB wysyła coś jeszcze :confused: , czego nie rozumie ONKYO RC-591M w trakcie nauki i potem nie wysyła do dekodera nKi. No i kicha. :p
 
Ostatnia edycja:

ArtS007

New member
Bez reklam
Gucio50 napisał:
Podczerwień, podczerwień plus własny ADB-owski protokół niezgodny z normami w tym zakresie. :p
Spotkałem się z opinią, że to pilot radiowy. Ale czy zródło było na tyle wiarygodne? Nie wiem, więc napisałem "najprawdopodobniej". Jeśli to kwestia innej struktury protokołu, to i tak ostateczna konkluzja jest właściwa. Zwykłe piloty uniwersalne nie dadzą rady.

ArtS :)
 

sunnyluk

Member
Witam wszystkich,
Ostatnio stałem się szczęśliwym posiadaczem amplitunera Onkyo 505 wraz z kolumnami Koda 702v2+SW1000v2.
Teraz zabieram się za podłączanie...
Podłączyłem komputer na razie jedynie poprzez dwa chinche (audio). W drodze do mnie są kabel: optyczny SPDIF i DVI-HDMI.
Na dniach zakupię TV LCD (najprawdop. Panasonic 32LX70p) i Cyfrowy Polsat. Jak najlepiej podłączyć dekoder by dźwięk mieć na głośnikach?
Jak w przyszłości podłączyć DVD by mieć dźwięk 5.1 na głośnikach?
Czy naprawdę nie wystarczy samo podłączenie kablami HDMI (dekodera i DVD z ampli, a ampli z TV)?
 

bulek

New member
Najlepiej dekoder do TV, a TV kablem optycznym do 505. DVD kablem coax do 505. HDMI w twoim przypadku nie wystarczy, bo 505 nie umie wyłuskać dźwięku, żeby go na głośniki wypuścić.
 

jolero

New member
Witam,
Wczoraj męczyłem sie ponad 3h z ustawieniem Amplitunera Onkyo 605 z konsolą PS3, głównie chodziło mi o filmy, chciałbym sie dowiedziec jak to dokładnie skonfigurowac aby porpawnie grało.
Ps3 mam podlaczone ---> HDMI ----> amplituner ----> HDMI----> TV LCD
I teraz w konsoli mam ustawione kabel audio HDMI i wszystkie dostepne formaty zaznczone! w ampliku mam ustawione porpawnie audioseyy ....
W rodzaju wypuszczanego przez konsole rodzaju mam do wyboru Linear lub Bitstream, standardowo jest Linear i w tej konfiguracji jezeli wlaczam film ktory ma 5.1 nie gra tak jak powinno a przy najmniej tka uwazam, na amplitunerze dostepne mam tylko Direct, Multi, Pure Audio. Jezeli zaznacze w konsoli Bitstream to filmy zaczynaja grac, mam wtedy w ampliku wybor Dolby Digital i pare innych i wtedy czuc zdecydowanie roznice, natomiast w grach nic sie niezmienia... jak to powinno bycustawione?
Głównie chodzi mi o ustawienia w Ampliku (mam oczywiscie zaznaczone HDMI) i co ustawic w PS3 czy linear czy bitstream i inne jezeli takowe musialbym zmienic, bardzo prosze o pomoc bo spac nie moge :(
pozdrawiam.
 

bulek

New member
Powinieneś ustawić bitstream. W tym przypadku PS3 odczyta dźwięk w formacie nagranym na płycie i wyśle do ampli. Onkyo z kolei użyje swoich dekoderów, żeby odkodować i wypuścić na głośniki. W przypadku linear PS3 wstępnie dźwięk z płyty zakoduje jako PCM i dopiero wyśle na ampli.
 

greenek

New member
Witam wszystkich
Mam pytanie dotyczęce sposobu połączenie zakupionego sprzętu : DV-600AV+TX-SR505+CTR JVC
TV posiada z tyłu EURO i EURO-S, z przodu S-VIDEO oraz VIDEO i AUDIO cinch.
Chciałbym to połączyć w możliwie najlepszy sposób ale moja wiedza na ten temat skończyła się jakieś naście lat temu na poziomie wieży UNITRY :D i kabli cinch.
Bardzo proszę o pomoc co z czym i jakim kabelkiem.
 

Irasiad

New member
Mam podobny zestaw-Do gniazda euro mam przejściówkę na czincz i s-wideo-obraz z dvd kablem s-wideo do 505 a z 505 też s-wideo do przejściówki przy euro.Dzwięk koaksjalem do 505.Przy takim tv innego wyjścia (wejścia )nie ma.
 

greenek

New member
Czyli tak po kolei
- do TV przejściówkę na Cinch-Audio , S-Video obraz połączony z AV
- DVD S-Video obraz a coax dzwięk do AV
A czy jest możliwość podłączenia dzwięku z TV do AV? (tymi Cinch-Audio do AV ??)
:hmm:
I po podłączeniu kablem coax nie trzeba łączyć "wielokanałowego wyjścia audio" DVD z AV ?
 
Ostatnia edycja:

Irasiad

New member
Nie ma potrzeby łączyc 5 kanałowo bo coaxial przesyła dzwięk stereo,DD ,dts.Telewizora raczej nie podłączysz chociaż niektóre przejściówki mają przełącznik "in -out".Ja mam polsat cyfrowy i obraz puszczony po euro do tv a dźwięk chinch-ami do 505.Zrobiłem tak bo nie zawsze chcę słuchac tv przez amp. a w tym układzie mam dzwięk na głośnikach tv.
Tu przykład takiej przejściówki choc chyba są dostępne w każdym sklepie rtv czy z częściami elektrycznymi http://www.allegro.pl/item316351969_przejscie_svhs_3xrca_na_euro_gniazdo_euro_f_vat.html
 
Ostatnia edycja:

Romanesku

New member
Mam pytanie do posiadaczy Onkyo 605 i Ps3. Czy u was podczas ogladania fimów z Dolby true hd i innymi formatami dzwięku hd na ampli wyswietla się info jaki to rodzaj dzwieku? Bo u mnie jest tylko zwykły dolby digital i nie nic więcej ,jeszcze nie wyświetlił mi się znaczek informujacy o nowym standardzie dwięku. W ps3 mam ustwiaone bitstream i do ampli podłączone przez hdmi wiec musi isc dobry sygnał w/g nowych standardów.Mam podłączone głośniki w 5.1, może muszą byc 7.1 aby amplituner przełączał sie we właściwy tryb?
 
Ostatnia edycja:
Do góry