Oledy philips vs LG

khad

New member
Przeczytałem gdzieś w zagranicznych opiniach (ale też w polskich np. "System operacyjny trochę nie do końca ergonomiczny i denerwujące reklamy"), że użytkownikom przeszkadzają reklamy, których nie da się podobno wyłączyć - może chodzi o propozycje, które tam się pojawiają jak się chodzi po menu, nie wiem, dlatego pytam czy ktoś się z tym zetknął i wie o co chodzi?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Mam oleda i nie ma żmudnych reklam dodatkowych !!!
Możesz bez żadnych obaw sięgać po Oleda !
 

khad

New member
Ok, sorry, widać to jakiś fake news był chyba z tymi reklamami. Może usunąć tego posta?

A jeszcze wracając do wyboru tv - co byś wybrał:
1. G1, która jest obecnie teraz tańsza niż Philips, czy Philipsa 806?
Wiem, że jesteś fanem Philipsa i masz ten model, a także miałeś wiele poprzednich genialnych modeli tej marki, ale może warto pójść w G1 ze względu na matrycę evo, która dopiero w tym roku trafi do wielu nowych (co najmniej 2x droższych) modeli, a do dźwięku (podobno słabego w G1) po prostu dokupić soundbar?

Philips ma metalową ramkę, lepszy dźwięk, jest o pół roku młodszy, ma ambilighta, nóżki w standardzie i androida co może okazać się w przyszłości istotne.
LG G1 jest z plastiku, nie ma nogi, ale ma evo i lepszą obsługę gier poprzez HDMI 2.1...

2. Zapominając o cenie: G2 czy 806?
Bo C2 tu chyba odpada, skoro w 55" różnica w cenie między G2 i C2 ma wynosić tylko 200Euro.

3. W ogóle zapominając o cenie (pomarzyć zawsze miło) - może Sony, może Panasonic, może w ogóle inna marka/technologia?

Szkoda, że 807 ma być tak późno wprowadzony na rynek (bo przynajmniej na papierze jest to mój aktualny typ na ten rok, chyba że z ceną zaszaleją) - najpierw pisali o maju, potem koniec II kwartału, teraz przeczytałem, że pokażą go i sprzedaż ruszy dopiero we wrześniu na IFA Berlin :(

A co do 806, dlaczego nikt nie bierze pod uwagę 856?
Chociaż nóżka 856 nie jest w moim guście, to tam by się akurat zmieścił soundbar, a pod nóżki 806 to się chyba nawet pilota nie wciśnie...
 

khad

New member
Kolejna sprawa - kalibracja - totalna strata kasy . Znajomy zaplacil a ja roznicy nie widze . To juz bym wolal doplacic do wyzszego modelu :)


Dzięki za garść cennych uwag.

Czy korzystałeś może z jakiś konkretnych ustawień (np. na you tube są filmiki jak ustawić/skalibrować sobie każdy ekran), skoro nie kalibrowałeś żadnego z powyższych tv (ani lg ani philipsa), czy może używasz ustawień producenta?



Bo swoją drogą - kupujesz tv teoretycznie z topowej półki (np. za kilknaście tysi) typu C1/G1, czy 806/936 i co? Producenci sprzedają Ci źle ustawiony telewizor, który dopiero zewnętrzna firma za kilkaset złotych będzie umiała Ci ustawić?

Czy w OLED w ogóle kalibracja ma sens?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Więcej radości daje w grach zawsze dodatkowo ambilight.
Ma też ciut niższy input lag. I masz go za 4999 zł dla niebieskich razem z dodatkowym pakietem.
Najważniejsze ma anti burn-in.
 

jakim86

New member
Noszę się z zamiarem kupienia 856 65 cali i w zasadzie miałem już kupować ale podnieśli cenę o 1 tys. Z dnia na dzień xd powaliło te sklepy.

706 dużo ciemniejszy niż 806?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Wszystkie ceny niestety nie z winy sklepów idą do góry.
Ale są jeszcze 65Oled856 w starej cenie dla niebieskich członków forum i to z pakietem gratisów dodatkowo o wartości 500 zł .
Napisz na PW dostaniesz info.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jak ktoś chce jeszcze w starych cenach - to należy się śpieszyć.
Nowe sztuki bieżące już się kończą, szkoda.
 

Skorp84nl

New member
Jako ze mam oledy obu firm - obecnie 706 i C1 , a takze mialem 806 jedno co moge stwierdzic , obraz bez postawienia obok siebie jest wlasciwie identyczny . Efkt HDR ? tak samo ... roznice minimalne.

Przewaga LG - ma wyszukiwanie glosowe ( tylko 806 ma od philipsa ) i cena - za 65 C1 dalem 5850 zl.

Przewaga Philipsa - Ambilight i adroid TV - dla mnie tylko ze wzgledu na kodi .

Ja wole menu philipsa ... ale to moze kwestia przyzwyczajenia.

Ogladajac na codzien czy to HDR czy zwykly obraz praktycznie bez roznicy . Dopiero obok siebie C1 w HDR okazal sie minimalnie jasniejszy od 706.

Ceny za 65 cali LG 806 sa chore . 5.8k za LG vs 8k za philipsa.

Gdybym mial wybierac w tej samej cenie lub podobnej - philips.

Kolejna sprawa - kalibracja - totalna strata kasy . Znajomy zaplacil a ja roznicy nie widze . To juz bym wolal doplacic do wyzszego modelu :)

Aha philips ma problemy z konsolami i VRR 4k 120hz . Do konsoli tylko LG obecnie .

Aha - refleksy - obojetnie jaki model czy philips czy LG sa spore . Nie nadaja sie do jasnych pomieszczen - panele jeszcze za ciemnie.

Efekt HDR i powloka antyrefleksyjna - slabo na tle samsunga qn85 - czyli nowego minileda .

Moze komus pomoge w wyborze :)

Aha , ceny oledow poszly w gore od nowego roku - teraz jeszcze usd swoje dodaje . narazie nie ma szans na ceny jak BF itp .Nowe serie beda drozsze zamiast taniec...
A skad stwierdzenie ze philips nie do konsoli? Wielu poleca wlasnoe szczegolnie 806 pod ps5
 

Skorp84nl

New member
Jak ktoś chce jeszcze w starych cenach - to należy się śpieszyć.
Nowe sztuki bieżące już się kończą, szkoda.
Jaki telewizor najlepszy bedzie do filmow ogladania tv i czasami ps5 , 65 cali mysle oled philils 856 , ale jak zaczelem czytac to nie wiem czy technologia mini led nie jest lepsza od oled?
 

Skorp84nl

New member
co znaczy wieksze mozliwosci ?

mam i C1 , mam 706 , mialem 806 . tak naprawde po tym jak ustawilem obraz tak jak mi odpowiadalo to wszystko gralo podobnie . roznice kosmetyczne , nawet ta jasnosc... 706 i 806 praktycznie to jest to samo w normalnym uzytkowaniu , dopiero w sdr i caly ekran jasny bylo widac roznice , HDR troche lepszy ale i tak nie powola . LG ma hdr jak 806 .. ale ogolnie hdr w oledach nie powala nawet w serii G . Mam nowego minileda samsunga i szczerze to tam hdr robi roznice , powoloka antyrefleksyjna rowniez... za dnia nowe miniledy samsunga sa lepsze , a w nocy naprawde duzo nie odstaja ( w przeciwienstwie do poprzednich modeli - w 2021 minledami samsung naprawde zrobil kolosalny przeskok ) . Ponad 700 stref robi roznice , dopiero pod katem juz nie jest tak rozowo . Do jasnego pokoju mam minileda od samsunga i NIGDY bym nie wzial oleda ze wzgledu na odbicia i jasnosc maksylalna . Tak naprawde miedzy oledami LG i philips roznica robi amibilight i web os vs android oraz audio. Pisze to jako zwykly uzytkownik a nie marketingowiec ktory che sprzedac towar... Dodadza VRR do philipsow i bedzie ok. Aha philips ma powazna wade , przesylanie dziweku po earc... nowy spoundbar samsunga 950a czy jakos tak /( ten topowy model ) i non stop byl jakis problem z przerywaniem ... a na LG i samsung ) problemow - wszystkie atmosy HD idealnie.
Czyli do saloni lepiej miniled niz oled? Mowa o telewizorze do 1500€ (7000tys) ?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Do salonu najlepszy - Oled TV.
Cena na Philipsa 65 856 - podobna jak w Holandii 7399 zł za 65 z pakietem.

Mini Ledy masz lepszy - TCL 65C935, Philips 65PML9636
 
Do góry