Oledy philips vs LG

robotxx

New member
Jako ze mam oledy obu firm - obecnie 706 i C1 , a takze mialem 806 jedno co moge stwierdzic , obraz bez postawienia obok siebie jest wlasciwie identyczny . Efkt HDR ? tak samo ... roznice minimalne.

Przewaga LG - ma wyszukiwanie glosowe ( tylko 806 ma od philipsa ) i cena - za 65 C1 dalem 5850 zl.

Przewaga Philipsa - Ambilight i adroid TV - dla mnie tylko ze wzgledu na kodi .

Ja wole menu philipsa ... ale to moze kwestia przyzwyczajenia.

Ogladajac na codzien czy to HDR czy zwykly obraz praktycznie bez roznicy . Dopiero obok siebie C1 w HDR okazal sie minimalnie jasniejszy od 706.

Ceny za 65 cali LG 806 sa chore . 5.8k za LG vs 8k za philipsa.

Gdybym mial wybierac w tej samej cenie lub podobnej - philips.

Kolejna sprawa - kalibracja - totalna strata kasy . Znajomy zaplacil a ja roznicy nie widze . To juz bym wolal doplacic do wyzszego modelu :)

Aha philips ma problemy z konsolami i VRR 4k 120hz . Do konsoli tylko LG obecnie .

Aha - refleksy - obojetnie jaki model czy philips czy LG sa spore . Nie nadaja sie do jasnych pomieszczen - panele jeszcze za ciemnie.

Efekt HDR i powloka antyrefleksyjna - slabo na tle samsunga qn85 - czyli nowego minileda .

Moze komus pomoge w wyborze :)

Aha , ceny oledow poszly w gore od nowego roku - teraz jeszcze usd swoje dodaje . narazie nie ma szans na ceny jak BF itp .Nowe serie beda drozsze zamiast taniec...
 
Ostatnia edycja:

robotxx

New member
Jak na razie koncern LG jest jedynym producentem OLED-owych matryc.
Dlatego telewizory OLED innych marek niż LG są droższe (w tym samym roczniku i segmencie/klasie).

Tak wiem , natomiast roznica w cenie kolosalna . LG 65 C1 był w promocjach po 6k pare razy , na 65 806 philipsa raz byla cena 7500zl... a tak to ceny 8k , i tych TV brak na rynku.

Sens doplaty 2k jest watpliwy . Gdyby to bylo 500zl to bym bral Philipsa , bo za 55 calowy model dalem 4k , a mialem 806 za 5k... postawilem obok i zero roznic w jakosci obrazu . Tylko pilot .. no ale dawac 1k za wyszukiwanie glosowe ? ambi 3vs 4 mi bylo bez roznicy .
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
I Philips 65 Oled 806 i LG 65C11 - są teraz w tej samej klasie cenowej i podobnej cenie !
I są dostępne.
Dla niebieskich w specjalnej ofercie z pakietem.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
LG C11 nie jest odnośnikiem Philipsa 806 ale 706.
A Jak ktoś chce kupić rewelacyjny Oled 65" poniżej 5999 zł to ma modele:
- Philips 65Oled 705
- LG 6BX
- Philips 65Oled 805
- Philips 65Oled 855
Za niewielka dopłatą 65 Oled706
 

robotxx

New member
Zapomniałem o dźwięku . Philips zdecydowanie lepszy 2+1 sprawdza się lepiej niż te 4glosniki LG . Bas jakiś chociaż jest i spokojnie można zrezygnować z soundbara . LG gra płasko bez niskich tonów . Także tu plus zdecydowanie na korzyść Philips jeżeli ktoś nie korzysta z głośników zewnętrznych .
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
Ale o którym modelu Philipsa piszesz?
LG C11 ma sztuczny, mocno "plastikowy" dźwięk. Co gorsza, wyraźnie słychać, że dobiega zza TV a powinien być kierowany bardziej w stronę widza. Dziwnie to brzmi. Może nie ma tragedii ale jest poniżej przeciętnej. W tej klasie cenowej to niedopuszczalne.
 
Ostatnia edycja:

robotxx

New member
Ale o którym modelu Philipsa piszesz?
LG C11 ma sztuczny, mocno "plastikowy" dźwięk. Co gorsza, wyraźnie słychać, że dobiega zza TV a powinien być kierowany bardziej w stronę widza. Dziwnie to brzmi. Może nie ma tragedii ale jest poniżej przeciętnej. W tej klasie cenowej to niedopuszczalne.

706 oraz 806 . Grają identycznie . Jak na tv bardzo dobrze . Tak jak piszesz , LG słabo , tzn może nie słabo ale średnio , a ja słabo na tą klasę tv . Philips naprawdę dobrze i do filmów i do muzyki . I tak mam zestawy audio więc bez różnicy ale z ciekawości sprawdziłem . Philipsa do tv mógłbym używać bez systemu audio spokojnie. Ogólnie to wszystko podobne . C1 trochę jaśniejszy i tyle . Aha 706 i 806 mają dostać aktualizacje vrr . Zresztą teraz ceny olediw w górę poszły strasznie , a w hurtowniach braki... Zamiast spadać to ceny w górę
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Są dostępne dla niebieskich członków forum w specjalnych cenach i dodatkowo z pakietem. Ceny poszły w górę z uwagi na ogromny wzrost kosztów - prąd, gaz, Polski Ład.
Philipsy mają większe możliwości.
 

robotxx

New member
Są dostępne dla niebieskich członków forum w specjalnych cenach i dodatkowo z pakietem. Ceny poszły w górę z uwagi na ogromny wzrost kosztów - prąd, gaz, Polski Ład.
Philipsy mają większe możliwości.

co znaczy wieksze mozliwosci ?

mam i C1 , mam 706 , mialem 806 . tak naprawde po tym jak ustawilem obraz tak jak mi odpowiadalo to wszystko gralo podobnie . roznice kosmetyczne , nawet ta jasnosc... 706 i 806 praktycznie to jest to samo w normalnym uzytkowaniu , dopiero w sdr i caly ekran jasny bylo widac roznice , HDR troche lepszy ale i tak nie powola . LG ma hdr jak 806 .. ale ogolnie hdr w oledach nie powala nawet w serii G . Mam nowego minileda samsunga i szczerze to tam hdr robi roznice , powoloka antyrefleksyjna rowniez... za dnia nowe miniledy samsunga sa lepsze , a w nocy naprawde duzo nie odstaja ( w przeciwienstwie do poprzednich modeli - w 2021 minledami samsung naprawde zrobil kolosalny przeskok ) . Ponad 700 stref robi roznice , dopiero pod katem juz nie jest tak rozowo . Do jasnego pokoju mam minileda od samsunga i NIGDY bym nie wzial oleda ze wzgledu na odbicia i jasnosc maksylalna . Tak naprawde miedzy oledami LG i philips roznica robi amibilight i web os vs android oraz audio. Pisze to jako zwykly uzytkownik a nie marketingowiec ktory che sprzedac towar... Dodadza VRR do philipsow i bedzie ok. Aha philips ma powazna wade , przesylanie dziweku po earc... nowy spoundbar samsunga 950a czy jakos tak /( ten topowy model ) i non stop byl jakis problem z przerywaniem ... a na LG i samsung ) problemow - wszystkie atmosy HD idealnie.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Masz wszystkie dodatkowe informacje w innym wątku.

Mini Ledy Philipsa mają 1040 stref.
Ja wolę Oleda.
 

robotxx

New member
Masz wszystkie dodatkowe informacje w innym wątku.

Mini Ledy Philipsa mają 1040 stref.
Ja wolę Oleda.

tak szczegolnie do jsanych pomieszczen sie oledy nadaja :) same refleksy a na max jasnosci dalej za ciemno . Po pokojach i sypialniach mam oledy ale w salonie tylko nowy minled od samsunga - chyba ze pisales o philipsie ze ma wiecej stref to moze byc pewnie tylko lepiej o ile to prawda bo ja tej informacji nigdzie nie widzialem
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Mam w domu.
Mam Okna ( niechcący bardzo duże).
Telewizor między oknami , nie zasłaniam ich bo po to są żeby w domu było jasno ! Ja jestem bardzo zadowolony.

Philips Mini Led - tak jak napisałem.
 

robotxx

New member
Mam w domu.
Mam Okna ( niechcący bardzo duże).
Telewizor między oknami , nie zasłaniam ich bo po to są żeby w domu było jasno ! Ja jestem bardzo zadowolony.

Philips Mini Led - tak jak napisałem.

Daj gdzies jakies info o ilosci stref z philipsach - cos oficjalnego ?


Tak oczywiscie oled u ciebie ok , bo to spredajesz , ciezko zebys napisal ze sie nie nadaje :) owszem da sie ... ale do nowych samsungow nie ma startu , czy tam philipsow o ile informacja o ilosci stref jest prawdziwa , ja nic na ten temat nie czytalem .
 

gitarrra

Well-known member
Bez reklam
tak szczegolnie do jsanych pomieszczen sie oledy nadaja :) same refleksy a na max jasnosci dalej za ciemno . Po pokojach i sypialniach mam oledy ale w salonie tylko nowy minled od samsunga - chyba ze pisales o philipsie ze ma wiecej stref to moze byc pewnie tylko lepiej o ile to prawda bo ja tej informacji nigdzie nie widzialem

65" miniled Philipsa ma ok.1040 stref.Tyle,że ilość stref to nie wszystko.Potrzebny jest jeszcze procesor i soft który te strefy ogarnie i wszystko pociągnie.
A czytając min.to forum mam wrażenie,że Philips ma problemy ze stabilnością softu i wydajnością procesora.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Tak było ale zostało poprawione. Teraz działa świetnie.
Prawie codziennie montujemy je ku radości zamawiających.
Tak, Philips mini led ma 1024 strefy
 

robotxx

New member
Tak było ale zostało poprawione. Teraz działa świetnie.
Prawie codziennie montujemy je ku radości zamawiających.
Tak, Philips mini led ma 1024 strefy

jaki model w 65 calach ? daj namiary bo jak ma tyle stref to poczytam o nim :)

zostal jeszcze jeden pokoj bez tv i mysle co tu kupic.. a ze jest jasny to oled odpada
 

Masterjam

Klub HDTV.com.pl
VIP
Tak było ale zostało poprawione. Teraz działa świetnie.
Prawie codziennie montujemy je ku radości zamawiających.
Tak, Philips mini led ma 1024 strefy




czy najnowszy soft nadaje się już do aktualizacji w Oled706 ? Pisałeś niedawno , że jak wszystko działa to żeby jednak nie aktualizować. Ostatnią mam z listopada . Pzdr
 
Do góry