OLED83C11LA - zamówiłem u Kiki’ego

dyzio4

Klub HDTV.com.pl
VIP
A co tu odpowiadać. Robiłem kalibrację Philipsa i jest przepaść pomiędzy „przed i po”. Teraz zamówiłem kalibrację LG, która zostanie zrobiona dopiero jutro. Wiem, że na pewno będzie lepiej więc nawet się nie zastanawiam.
 

Pihexur

Member
Na zdjęciu się nie dopatrzysz niczego, musisz to zobaczyć na własne oczy. Najlepiej jak ktoś ma możliwość zobaczyć najpierw na ustawieniach kopiuj/wklej z tego samego modelu a potem po kalibracji na własnym egzemplarzu. Widząc jak jest po kalibracji to bym jej nie wykonywał ponownie dla samego oglądania kablówki,satelity itp.. Cała magia obrazu to HDR/DV, Bluray, konsola to wtedy tv pokazuje co potrafi, zapewne jeszcze lepiej to wygląda na telewizorach wyższej klasy.
Ja głównie Hdr, DV, i konsole. Chciałbym pierw zrobić rozeznanie gdyż pamiętam jak rok temu mialem przez moment sony xh90 i tam odpaliłem tryb kalibracji netflix i kolory były takie wyorsne, może to naturalne ale mnie cholernie nie pasowało. Dlatego może że jestem przyzwyczajony do nasyconych kolorów kolorów samsungów. Stąd moje pytanie o to co zyskam gdyż 800 zł wywalić na kalibracje, nie sztuka

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka
 

luki82b

Member
Zamów sobie kalibrację u Skal…Tv , tam masz możliwość rezygnacji bez ponoszenia kosztów jak nie zauważysz różnicy. Tylko w taki sposób się przekonasz czy jest różnica.
 

Pihexur

Member
Zamów sobie kalibrację u Skal…Tv , tam masz możliwość rezygnacji bez ponoszenia kosztów jak nie zauważysz różnicy. Tylko w taki sposób się przekonasz czy jest różnica.
No tak , z nimi się kontaktowałem :). Nie wiedziałem że jest taka możliwość rezygnzcji. Podobno G1 się fajnie kalibruje , chyba się skusze

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka
 

luki82b

Member
Ja miałem u nich, można zrezygnować bez problemu. Również technik mówił ze C1 i G są świetne pod kalibrację. Najgorszą opinie miał Philips 706 i TCL według niego, bardziej problematyczne
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Technik faktycznie pokazał swoją klasę "Fachowca" od kalibracji.
Szkoda , że ma blade pojęcie....
 

luki82b

Member
Na filmiku miał nagrany efekt jak 706 po wpisaniu wartości otrzymanej przy kalibracji z koloru chyba niebieskiego bo już nie pamiętam wychodził jasny fiolet. Wspomniał że mają przy tym modelu ograniczone pole manewru. Umiejętności to bym nie oceniał tak pochopnie bo jednak markę mają wyrobioną.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
OK, Napisz proszę jak technik wykonywał kalibrację, żeby je ocenić ?
Jaki systen , jaki sprzęt ?
 

luki82b

Member
Takiego systemu użyto u mnie, zapewne u pozostałych klientów również:

JETI SpectraVal 1511HiRes
data certyfikacji: 01/2021
Klein K-10A

Zgodność kolorymetru ze spektroradiometrem większa lub równa 0.0015 koordynatów chromatycznych CIE 1931 (dla WRGB)

Generator sygnału: Murideo Six-G
Software: Spectracal Calman 5.12.1 Ultimate

Firma która przeprowadziła ska….tv
 
Ostatnia edycja:

kola01

Well-known member
Bez reklam
Nie ma co dyskutować, firma skalibujtv.pl to jedna z najlepszych i najbardziej znanych firm kalibrujących w Europie. Lista uzyskanych przez nich certyfikatów jest bardzo długa, podobnie jak ich renoma. Próba podważania ich umiejętności, zwłaszcza przez osoby, które nie raz podawały, że nie zajmują się kalibracją i nie znają się na tym (Kiki), jest nie na miejscu.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nie zajmuję się kalibracją.
Nie znam się na tym.
Zamawiamy kalibrację profesjonalną w firmie zewnętrznej która się na tym zna.
 

KLOSjanek

Member
Bez reklam
koala01 podstawowe pytanie czy do swoich monitorów zamówiłeś kalibracje ?
Mnie osobiście stać na kalibracje ale po co ?
Można samemu pod siebie wszystko ustawić,
a nie u kolegi czy w sklepie :)
 

luki82b

Member
Jak ustawisz samemu i jesteś zadowolony to zawsze będziesz górą, kasa w kieszeni i uśmiech na twarzy. Natomiast jak wykonasz raz kalibrację i uznasz że jest poprawa względem tego co miałeś wcześniej to nie sądzę że w przyszłości odpuścisz jej ponowne wykonanie.

@kola: kiki się wyłożył na przekazaniu informacji swoim klientom że każdy egzemplarz jest indywidualnie kalibrowany. W moim przypadku jaki i kilku kolegów z forum (twoim również) wartości wpisane to czyste kopiuj/wklej. Po przeprowadzeniu indywidualnej kalibracji u mnie to otrzymana od kikiego kartka z ustawieniami poleciała do kosza. Także w tym miejscu kiki dostajesz pstryczka w nos za te info.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Każdy dostarczony telewizor z tytułu wątku jest kalibrowany oddzielnie !
Każdy jest sprawdzony, zaktualizowany i dostarczony jest własnym transportem, razem z naszym montażem.
Tylko jedna osoba otrzymała pomyłkowo nieskalibrowany telewizor i firma kalibrująca umawia się na kalibrację w domu.
 

luki82b

Member
Hmm, w takim razie jak rozumieć zupełnie inne wartości po kalibracji w moim domu niż te które miałem wprowadzone od Ciebie a przedstawiały znacznie gorszy obraz? Jak również folie fabrycznie naklejoną na matrycy oraz plecach, którą należy zdjąć bo matryca w trakcie kalibracji się grzeje i jest to niezbędna czynność?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Być może nie zrozumiałeś wpisu !
Kolega zabrał nie Twój telewizor z magazynu !
Kalibrator już się Tobą umawiał na kalibrację w domu.
Zostałeś przeproszony kilka razy.
Przepraszam za pomyłkę jeszcze raz.
Czy masz dodatkowe uwagi ?
 
Do góry